Palatab

Życie z lędźwiowego zwężenie kanału kręgowego, zwężenia nogawki.

Życie z lędźwiowego zwężenie kanału kręgowego, zwężenia nogawki.

Wiele osób z kręgu lędźwiowego zwężenie okaże się, że mogą one skutecznie zarządzać ich stan przy użyciu prostego programu Self Care.

Ten artykuł zawiera szereg podejść dana osoba może podjąć, aby zarządzać ból w dole pleców i inne objawy związane ze zwężeniem lędźwiowego, w tym ćwiczeń i aktywnego wypoczynku, leczenia bólu, postawy i żywienia.

Przegląd kręgosłupa lędźwiowego zwężenie

Nasze ciała przechodzą zmiany, jak się starzejemy. W kręgosłupa, kręgów może rozwinąć się zapalenie stawów, krążki międzykręgowe mogą wybrzuszać i flavum więzadła (silne więzadła który łączy liminae kręgów) może klamra. Wszystkie te zmiany, same lub w połączeniu z innymi, może prowadzić do kanału kręgowego. Warunkiem jest zasadniczo „zwężenie” (od greckiego słowa oznaczającego „dławienie”) kręgosłupa. Jest to najczęściej u osób powyżej 50 roku życia.

Nie wszyscy ludzie z X-ray, MRI lub CT ustalenia zwężenie kanału kręgowego będą miały objawy. W rzeczywistości, podobnie jak w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego lub biodrowego oraz z innych źródeł bólu pleców, ustaleń obrazowania niekoniecznie koreluje ze stopniem dolegliwości. Oznacza to, że objawy mogą być znacznie gorsze lub mniej dotkliwe niż można by podejrzewać, patrząc na stopień zwężenia w badaniach obrazowych.

Artykuł w dalszym ciągu poniżej

Objawy lędźwiowego zwężenie kręgosłupa zwykle obejmują bóle nóg (rwa kulszowa), drętwienie, mrowienie i / lub pieczenie. W ciężkich przypadkach może być również ramię osłabienie. Ból krzyża może być również obecny, jednak ból nogi jest zwykle bardziej surowe. Może również wystąpić Choroba zwyrodnieniowa stawów facet.

Lędźwiowego kręgosłupa objawy zwężenia ogół rozwijają nad dłuższy okres czasu, a to:

  • Przerywany
  • Gorzej z działalności, w którym pacjent jest zginanie tułowia do tyłu
  • Lepiej pochylony do przodu (jak w pozycji siedzącej).

Artykuł w dalszym ciągu poniżej

W rzeczywistości, często pacjenci mówią, że w sklepie spożywczym, nie mają żadnych objawów. Gdy poprosił o więcej szczegółów, pacjent uświadamia sobie, że w sklepie spożywczym, on lub ona jest oparta na koszyku, a tym samym wyginając tułów do przodu. Wyginając się do przodu, kanał kręgowy jest „otwarty”, a ciśnienie zdjęty nerwów i korzeni nerwowych. Z tego samego powodu, idąc w górę jest często łatwiejsza i mniej bolesne dla osób lędźwiowego kręgowego (należy zauważyć, że bagażnik jest rozciągane podczas chodzenia górę) niż podczas chodzenia w dół (w przypadku bagażnika zostaje przedłużony, dzięki kompresji kanału kręgowego, powodując objawy) ,

W tym artykule:

Diagnozowanie kręgosłupa lędźwiowego zwężenie

RELATED POSTS

Comments are closed.