Palatab

Zespoły mielodysplastyczne (MDS), choroby szpiku kostnego.

Zespoły mielodysplastyczne (MDS), choroby szpiku kostnego.

Formacja krwi

Krwi składa się z komórek krwi, przestawne w osoczu. Plazma jest głównie z wody. Obejmuje ona także sole, białka, hormony, witaminy, minerały i inne składniki odżywcze i substancje chemiczne potrzebuje organizm.

Jakie są 3 podstawowe rodzaje komórek krwi?

 • Krwinki czerwone (RBC) są również nazywane erytrocytów. Stanowią one niemal połowę krwi. Czerwone krwinki wypełnione hemoglobiny białka, który wychwytuje tlen do płuc i doprowadza go do komórek na całym ciele.
 • Krwinki białe (WBC) nazywane są również leukocyty. Walczą chorób i infekcji, atakując i zabijając bakterie, które dostają się do organizmu. Istnieje kilka typów białych komórek krwi, z których każdy zwalcza innego rodzaju zarodków.
 • Płytki krwi są również nazywane trombocytów. Są to małe fragmenty komórek, które pomagają skrzep krwi i tamowanie krwawienia.

Jak Krwinki założenia?

Proces wytwarzania krwinek nazywa hematopoezy. Komórki krwi dokonuje się w szpiku kostnym. gąbczasty tkanka znajduje się wewnątrz niektórych kości. Szpik kostny zawiera komórki macierzyste krwiotwórczych, które sprawiają, kopie sobie stworzyć wszystkie 3 rodzaje krwinek. Gdy komórki krwi są w pełni dojrzałe i funkcjonalne, opuszczają szpik kostny i dostają się do krwiobiegu. Zdrowi ludzie nie mają wystarczającej ilości komórek macierzystych, aby wszystkie komórki krwi, których potrzebują.

niewydolność szpiku kostnego się dzieje, gdy szpik nie produkuje wystarczającej ilości czerwonych, krwinek białych lub płytek krwi, czyli krwinki, które są produkowane są uszkodzone lub wadliwe. Oznacza to, że organizm nie może dostarczyć się z krwią potrzebuje. MDS, wraz z anemią aplastyczną i PNH, są kości choroby niewydolność szpiku.

Liczy Blast

Wybuchy są bardzo młode i niedojrzałe białe krwinki. W normalnym szpiku kostnego. nie więcej niż 5 na 100 białych krwinek są wybuchy. Ponieważ ludzie z MDS może mieć zbyt wiele blastów szpiku kostnego, lekarze stosują ich numery strzałowych pomóc określić nasilenie ich MDS:

 • Jeśli mniej niż 5 na 100 białych krwinek w szpiku kostnym są blasty, masz niższego ryzyka MDS.
 • Jeśli między 5 z 100 i 19 na 100 białych krwinek w szpiku kostnym są blasty, masz wyższego ryzyka MDS.
 • Jeśli 20 lub więcej na 100 białych krwinek w szpiku kostnym są blasty, masz AML lub ostrą białaczkę szpikową. Około 30 spośród 100 pacjentów z rozpoznaniem MDS docelowo mają AML.

Wpływ MDS

MDS grupę zaburzeń, w której swoje komórki szpiku kostnego nie przekształcają się w dojrzałe komórki krwi. Zamiast tego, komórki te pozostać w szpiku kostnym w stanie niedojrzałym. Objawy i przebieg MDS mogą się znacznie różnić od osoby, a także zależą od wpływa krwinki. Większość ekspertów zgadza się, że MDS jest nowotworem krwi i szpiku kostnego.

Wszystkie osoby z MDS mają dwie cechy wspólne:

 • Mają one niską liczbę komórek krwi przez co najmniej jeden typ komórek krwi. To się nazywa niedobór krwinek.
 • Ich szpik kostny i krew zawierają krwinki z nieprawidłowego kształtu, wielkości lub wyglądu.

Co robi "mielodysplastyczny „oznacza?

 • Komórki Myelo = krwi
 • Dysplastyczne = rozwój nieprawidłowych komórek lub wzrostu.

RELATED POSTS

 • Szpiczak objawy, leczenie i przyczyny, zaburzenia czynności szpiku kostnego.

  szpiczaka Fakty Pacjent Komentarze Czytaj 2 Komentarze Podziel się swoją historią Krew zawiera kilka różnych typów komórek, z których każda z ważnego zadania w organizmie. Wszystkie krwinki…

 • Jak się zespoły mielodysplastyczne …

  Jeśli objawy sugerują, może masz MDS, lekarze będą patrzeć na komórki z krwi i szpiku kostnego, aby potwierdzić tę diagnozę. krwinek i badania krwinek Pełną morfologię krwi (CBC) jest test,…

 • Jak można zrobić test szpiku kostnego

  Często Zadawane Pytania P: Jaka jest przetrzeć policzek, uratować życie? A: Jesteśmy kampania Dar życia Szpiku fundamencie ( „GOL”) . które zmieniły szanse na znalezienie żydowscy pacjenci…

 • Jak można zrobić test szpiku kostnego

  Biopsja szpiku kostnego jest procedura, w której próbkę tkanki jest pobierana z wnętrza kości. Co to jest szpik kostny, biopsja aspiracyjna i? Szpik kostny jest gąbczasty tkanek i płynów, które…

 • Jak oni to robią badanie szpiku kostnego

  Badania szpiku kostnego są stosowane w celu sprawdzenia, czy szpiku kostnego jest zdrowe. Badania te pokazują również, czy szpik kostny robi normalne ilości krwinek. Szpik kostny jest tkanką…

 • Stowarzyszenie Pomoc neutropenia Inc, niska liczba szpiku kostnego.

  zespoły mielodysplastyczne Co to jest MDS? MDS lub zespoły mielodysplastyczne, to grupa chorób szpiku kostnego. Normalna szpik kostny wytwarza trzy różne typy komórek, które pomagają uzupełnić…

Comments are closed.