Palatab

Żelazo Co musisz wiedzieć, mężczyźni niskie żelazo.

Żelazo Co musisz wiedzieć, mężczyźni niskie żelazo.

WebMD archiwa zawartość po 2 latach w celu zapewnienia nasi czytelnicy mogą łatwo znaleźć najbardziej aktualnych treści.

Aby znaleźć najbardziej aktualne informacje, wpisz swój temat zainteresowania w naszym polu wyszukiwania.

"GT; funkcji WebMD Archive

Czy czuł się wyczerpany ostatnio? Ledwo można uczynić go po schodach bez uzyskiwania zdyszany chociaż jesteś sprawny fizycznie. Jeśli tak, być może brakuje żelaza – zwłaszcza jeśli jesteś kobietą.

Chociaż wiele osób nie myśleć o żelazo, jako składnik odżywczy, możesz być zaskoczony tym, że niska żelaza jest najczęściej niedobór żywieniowy w USA prawie 10% kobiet z niedoborem żelaza są, według danych Centers for Disease Control i profilaktyka.

Zaleca Podobne witamin & suplementy

Istnieje wiele dobrych powodów, aby wziąć multiwitaminowy. Nawet najlepsze plany żywieniowe mogą spadną spełnienia wszystkich 40-plus składniki odżywcze potrzebne każdego dnia. Większość Amerykanów nie spełniają zaleceń dietetycznych dla wielu powodów, w tym ścisłej diety, brak apetytu, zmieniających się potrzeb żywieniowych, albo mniej niż zdrowych wyborów żywieniowych. Biorąc raz dziennie multiwitaminy jest łatwym sposobem na wypełnienie luk w małych żywieniowych. Ale spacery dół witaminę ołtarza, aby wybrać najlepsze multiwitaminy.

Przyjrzyjmy się, dlaczego żelazo jest tak ważne dla organizmu, co może się zdarzyć, jeśli nie masz wystarczająco dużo o nim, a kiedy trzeba, aby uzupełnienie żelaza.

Dlaczego musisz żelaza?

Żelazo jest niezbędnym minerałem. "Głównym powodem musimy to jest to, że pomaga w transporcie tlenu w całym organizmie," mówi Paul Thomas, Edd, RD, konsultant naukowy do Narodowych Instytutów Zdrowia, Urząd suplementów diety.

Żelazo jest ważnym składnikiem hemoglobiny. substancja w krwinkach czerwonych, które przenosi tlen z płuc do transportowania go w całym organizmie. Hemoglobina stanowi około dwie trzecie żelaza w organizmie. Jeśli nie ma wystarczającej ilości żelaza, organizm nie może zrobić tyle zdrowe transportujących tlen czerwonych krwinek. Niedobór czerwonych krwinek nazywana jest niedokrwistość z niedoboru żelaza.

Bez zdrowych czerwonych krwinek, organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. "Jeżeli nie dostajesz wystarczającą ilość tlenu w organizmie, masz zamiar stać się zmęczony," Thomas mówi. Że wyczerpanie może wpływać na wszystko od swojej funkcji mózgu zdolność układu odpornościowego do walki z infekcjami. Jeśli jesteś w ciąży. ciężki niedobór żelaza może zwiększyć ryzyko dziecka z narodzin zbyt wcześnie, lub mniejszy niż normalnie.

Żelazo ma także inne ważne funkcje, też. "Żelazo jest także niezbędne do utrzymania zdrowych komórek skóry. włosy. i paznokcie," mówi Elaine Chottiner, MD, klinicznych adiunkt i kierownik Kliniki Hematologii w General University of Michigan Medical Center powiedział w wywiadzie e-mail.

Ile Żelazo jest potrzebne?

Ile żelaza trzeba każdego dnia zależy od wieku, płci i ogólnego stanu zdrowia.

Niemowlęta i małe dzieci potrzebują więcej żelaza niż dorośli, w ogóle, ponieważ ich ciała są tak szybko rośnie. W dzieciństwie chłopcy i dziewczęta potrzebują takiej samej ilości żelaza – 10 miligramów dziennie w wieku od 4 do 8 i 8 mg dziennie w wieku od 9 do 13.

RELATED POSTS

Comments are closed.