Palatab

Zakaźne zapalenie stawów Przewodnik Powoduje …

Zakaźne zapalenie stawów Przewodnik Powoduje ...

Co to jest?

Zakażenia te mogą wprowadzić wspólny różne sposoby:

Po rozłożeniu się w krwiobiegu z innej części ciała, takich jak zapalenie płuc, podczas

Przez pobliski rany

Po zabiegu wstrzyknięcia lub urazu

objawy

Objawy infekcyjnego zapalenia stawów obejmują:

Bóle stawów i sztywność, zwykle w kolano, bark, kostki, palców, nadgarstka lub biodra

Ciepło i zaczerwienienie wokół stawu

Gorączka i dreszcze

Inne objawy, są różne, w zależności od przyczyny. Niektóre bardziej powszechne przyczyny zakaźnego zapalenia stawów obejmują:

Ponieważ ukąszeniu kleszcza często niezauważone i wysypka może być pomijany, borelioza nie zawsze jest diagnozowana natychmiast. Gdy infekcja nie jest leczona, może rozwinąć się dodatkowe objawy, w tym zapalenia stawów (najczęściej w kolano). Stawów zazwyczaj rozwija się w późniejszych stadiach choroby z Lyme.

Rzeżączka
Rzeżączka jest przenoszone drogą płciową zakażenie bakteryjne, które mogą powodować ból w jednym lub kilku stawów i ścięgien, a czasem wysypka i gorączka. Około jedna trzecia osób z rzeżączką zgłosić bóle stawów.

zakażenia Staphylococcus
Staphylococcus Bakterie są wspólne bakterie, które mogą powodować infekcje poprzez cięcia lub innych przerw w skórze lub przez skażoną żywność. Bakterie mogą być uwalniane do krwiobiegu i rozprzestrzeniać się na kolanach i innych stawów, powodując intensywne i nagły ból, obrzęk i unieruchomienia stawu. Jest to poważna choroba, ponieważ uszkodzenie stawów może rozwijać się w ciągu kilku dni, jeśli infekcja nie zostanie znaleziony i szybko leczone.

Diagnoza

Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​wspólne objawy związane są z zakażeniem bakteryjnym, on lub ona prawdopodobnie usunie płynu ze stawu z igłą i będzie miała ona analizowana w laboratorium. Możesz mieć badania krwi i moczu. Jeśli lekarz uzna, choroby przenoszone drogą płciową mogą być przyczyną problemu, on lub ona będzie zrobić badania ginekologicznego, jeśli jesteś kobietą i wymaz z prącia oraz badanie moczu, jeśli jesteś mężczyzną. Mocz i starta materiały są wysyłane do badania w laboratorium. Testy nie są dostępne do diagnozowania chorób najbardziej wirusowych. Jednakże, niektóre z najczęstszych przyczyn wirusowego zapalenia stawów, takich jak parwowirusem, wirusem zapalenia wątroby typu B, zapalenia wątroby typu C, HIV, może zwykle być zdiagnozowane za pomocą testów krwi.

Przewidywany czas trwania

Jak długo objawy ostatnia zależy od przyczyny i jak najszybciej leczenie rozpoczyna. Objawy mogą poprawić tak szybko, jak 24 godzin po rozpoczęciu leczenia. Jednakże mogą one trwać przez kilka tygodni lub miesięcy, kiedy to związane z chorobą z Lyme, wiele szczepów bakteryjnych lub gruźlicę. Jeśli stawów odszkodowanie zakażenia, objawy mogą trwać przez całe życie.

Zapobieganie

Najlepszym sposobem zapobiegania zakaźnego zapalenia stawów, zależy od rodzaju zakażenia:

gronkowcowe zapalenie stawów – Jeśli mają zakażenie gronkowcowe, antybiotyki można stosować w celu zapobiegania tego typu zapalenia stawów. Jednak dla wielu ludzi, bóle stawów i obrzęk są pierwsze oznaki infekcji.

zapalenie stawów związane gruźlicy – Szczepionka gruźlica może pomóc w zapobieganiu gruźlicy oraz wszelkiego związanego z zapaleniem stawów. Jednak szczepienia na gruźlicę nie jest rutyną w wielu częściach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, a szczepionka jest tylko umiarkowanie skuteczne. Jeśli masz gruźlicę, antybiotyki mogą zapobiec infekcji stawów i zapalenie stawów. Jeśli testy skórne pokazuje niedawnej ekspozycji na gruźlicę lub Jeżeli RTG klatki piersiowej sugeruje aktywną gruźlicę, antybiotyki mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji w stawach.

Leczenie

Ponieważ wiele infekcji bakteryjnych może trwale zniszczyć chrząstki wokół stawów, joint zakażone bakteriami musi być natychmiast leczone antybiotykami.

Infekcje wirusowe nie reagują na antybiotyki i najbardziej odejdzie na własną rękę. Jednakże, terapie przeciwwirusowe są dostępne dla pewnych zakażeń wirusowych, takich jak zapalenie wątroby typu C, HIV. Kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen (Advil. Motrin i inne marki) można podjąć, aby zmniejszyć ból i obrzęk w czasie potrzebnego zakażenie odejść. Infekcje wirusowe zwykle nie powodują uszkodzenia stawów.

Jeśli masz infekcję bakteryjną, to prawdopodobnie będzie hospitalizowany tak zainfekowany połączenie może być osuszony, można otrzymywać antybiotyki dożylnie (do żyły) i można odpocząć stawu.

W niektórych przypadkach konieczne może być operacja w celu usunięcia uszkodzonej tkanki z połączenia. Jeśli już poważne uszkodzenie nastąpiło, operacja może być potrzebne do rekonstrukcji stawu. Operacja jest rzadko konieczne zapalenia stawów związanego z rzeżączkę lub zakażenie wirusowe.

Reaktywne zapalenie stawów można leczyć z innymi lekami, ale dopiero wtedy, gdy infekcja jest już utwardzona. Leki te obejmują niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), kortykosteroidy, metotreksat (FOLEX, metotreksat LPF, Rheumatrex) i sulfasalazyna (Azulfidine).

Choć wspólne wychodzi z infekcji, może trzeba krótko unieruchomiony za pomocą klamry lub szyna. Tak szybko, jak to możliwe, jednak ćwiczenia i fizykoterapia są zalecane, aby przywrócić siłę i mobilność.

Kiedy zadzwonić Professional

Jeśli wystąpi którykolwiek z objawów zakaźnego zapalenia stawów na dłużej niż kilka dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Rokowanie

Jeśli zakaźne zapalenie stawów jest wykrywane i leczone natychmiast, uszkodzenie stawów jest mało prawdopodobne. Jednak uszkodzenie stawów jest możliwe z wielu rodzajów zakażeń, zwłaszcza gdy infekcja bakteryjna nie jest diagnozowane i leczone jak najszybciej.

Dowiedz się więcej o zakaźnego zapalenia stawów

Objawy i leczenie:

środków zewnętrznych

American College of Rheumatology
2200 Lake Boulevard NE
Atlanta, GA 30319
Telefon: 404-633-3777
Faks: 404-633-1870
http://www.rheumatology.org/

Arthritis Foundation
Pocztowa Box 7669
Atlanta, GA 30357-0669
Telefon: 404-872-7100
Numer bezpłatny: 1-800-283-7800
http://www.arthritis.org/

Zrzeczenie się: Ta treść nie powinna być uważana za kompletną i nie powinien być stosowany w miejsce rozmowy lub wizyty pracownika służby zdrowia. Korzystanie z tej zawartości jest przedmiotem szczególnych Warunków Korzystania & Zastrzeżenia medyczne.

RELATED POSTS

 • Zakaźne zapalenie stawów Fakty – zapalenie stawów …

  Czym jest zaraźliwy stawów? Zakaźne zapalenie stawów nie jest to stan trwały i nie prowadzi do innych form zapalenia stawów, takich jak zapalenie kości i stawów lub reumatoidalne zapalenie…

 • Zakaźne zapalenie stawów – ból kości, stawów …

  Ostre zapalenie zakaźne Zdarza się, że zapalenie stawów rozwija się u ludzi, którzy mają infekcje, które nie wiążą się z kości lub stawów, takie jak infekcje narządów płciowych lub narządów…

 • Zakaźne zapalenie stawów, zapalenie stawów z zakażenia.

  Czym jest zaraźliwy stawów? W innej postaci zapalenia stawów, zwane reaktywne zapalenie stawów. infekcja w innej partii ciała zwykle jelit, narządów płciowych lub układu moczowego wyzwala…

 • Objawy zakaźne zapalenie stawów, objawy zakażenia stawów.

  Przegląd Zakaźnych objawów zapalenia stawów rzeżączkowym stawów gruźlica stawów grzybicze zapalenie stawów wirusowe zapalenie stawów Lyme. Konkretne symptomy zapalenia stawów, zakaźnego (wraz z…

 • Jak leczyć zapalenie stawów w …

  Schudnąć, jeśli jesteś zbyt ciężkie. Zgodnie z ogólną zasadą, ludzie, którzy mają nadwagę lub otyłość cierpi więcej stawów ze względu na zwiększoną ilość presji na swoich stawów – stawy…

 • Zakaźne zapalenie stawów, reaktywne …

  Przez Chris Woolston, M.S. Kiedy myślimy o inwazji bakterii, zwykle nie myślą o naszych stawów jako potencjalny cel. Ale czy jest to zakażenie gdzieś w organizmie, zarazki mogą podróżować za…

Comments are closed.