Palatab

Zabiegi bez recepty na brodawki, brodawki HPV leków.

Zabiegi bez recepty na brodawki, brodawki HPV leków.

Kwas salicylowy produkty

Produkty, które mogą być zastosowane do samodzielnego leczenia brodawek zwykłych lub podeszwowych obejmują pojazdy gips / okładzin, które zawierają kwas salicylowy 12% do 40%, pojazdów kolodium jak kwas salicylowy, które zawierają 5% do 17%, gumę karaya–Pojazdy glikolu, które zawierają kwas salicylowy 15%. 1, przed zalecanie stosowania tych produktów, jest ważne, aby stwierdzić, czy farmaceutów samoleczenie należy najpierw wykluczenia pacjentów z jakichkolwiek przeciwwskazań odpowiednich do zastosowania kwasu salicylowego. Inne wyłączenia do samodzielnego leczenia brodawek to bolesne brodawki, brodawki podeszwowe, które występują szeroko w dniu 1 obszaru ciała i brodawki, które występują na twarzy, paznokcie, paznokcie lub genitaliów. 1 Pacjenci z tymi rodzajami brodawek należy odnieść do dermatologa do dalszej obróbki. Ponadto, kwas salicylowy do stosowania miejscowego, nie powinny być stosowane do podrażnień lub zakażonej skóry.

FDA zatwierdziła również kombinację eter dimetylu i propanu do usuwania brodawek, co pozwala pacjentom stosowanie krioterapii jako samodzielnego leczenia powszechnych i podeszwowe brodawek. 1 Podczas doradztwa, należy zalecić pacjentom, aby zawsze stosować się do wskazówek dostarczonych z tymi produktami, ponieważ niewłaściwe użytkowanie może spowodować uszkodzenie sąsiednich nienaruszone obszary skóry. Brodawki zazwyczaj odpadają 10 dni po zastosowaniu środka krioterapii. 1 Trwałe brodawek może być traktowany tylko 3 razy przy użyciu tych produktów. Krioterapia może powodować ból, przez krótki okres czasu po zastosowaniu. 1 Ta forma leczenia nie powinien być stosowany u pacjentów w wieku poniżej 4 lat, na tych, którzy są w ciąży lub karmiących piersią, lub na tych, którzy mają cukrzycę lub słabe krążenie. 1

Przed zalecając stosowanie produktów przeznaczonych do samodzielnego leczenia brodawek, farmaceuci powinni zawsze upewnić się, że samoleczenie jest właściwe. Od brodawki są zaraźliwe, pacjenci powinni być poinformowani, aby umyć ręce przed i po bezpośrednim kontakcie z brodawki, aby ustrzec się przed transmisją brodawek do innych obszarów ciała lub do innych ludzi. Ponadto, u pacjentów, należy przypomnieć, użycie oddzielnej ręcznik suszenie powierzchni, która zawiera brodawek płciowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się do innych części ciała. Pacjenci powinni być ostrzeżony manipulować brodawek w jakikolwiek sposób. Jeśli brodawki podeszwowe są obecne na spodzie stóp, pacjenci powinni upewnić się, że wart jest pokryta podczas chodzenia boso.

Farmaceuci powinni zawsze podkreślają znaczenie stosowania leczenia brodawek poprawnie i pamiętać, że muszą one być stosowane przez cały okres wskazany w ich instrukcjami, aby być w pełni skuteczne. Pacjenci powinni być poinformowany, że dostrzegalne wyniki zwykle obserwuje się w pierwszym i drugim tygodniu leczenia, a całkowite usunięcie brodawki typowo występuje w ciągu 4 do 12 tygodni od rozpoczęcia leczenia. 1 Pacjenci powinni być zachęcani do szukania opieki medycznej terapii czy brodawek pozostaje po 12 tygodniach leczenia lub jeśli istnieją objawy zakażenia, obrzęk, ból lub podrażnienie. Pacjenci powinni być również poinformowani, aby skonsultować się z ich podstawowej opieki zdrowotnej, jeżeli ich brodawki pojawiają się ponownie po wielu cyklach leczenia. W końcu, pacjenci powinni być zawsze powinni zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli mają jakieś wątpliwości co do stosowności samodzielnego leczenia.

Pani Terrie jest klinicznym apteka pisarzem z siedzibą w Haymarket, Wirginia.
Referencje:

  1. Popovich N, Newton G. brodawki. W: Krinsky D, Berardi Ferreri R, S, et al, eds. Podręcznik bez recepty narkotyków. 17-te wyd. Washington, DC: Amerykańska Farmaceuci Association; 2012.
  2. Brodawek. American Academy of Dermatology stronie. www.aad.org/skin-conditions/dermatology-a-to-z/warts/signs-symptoms/warts-signs-and-symptoms. Obejrzano 12 lutego 2013 roku.
  3. Brodawek. strona medlineplus. www.nlm.nih.gov/medlineplus/warts.html. Obejrzano 12 lutego 2013 roku.

RELATED POSTS

Comments are closed.