Palatab

Wprowadzenie do Milk kefir, jogurt ziarna.

Wprowadzenie do Milk kefir, jogurt ziarna.

Podobny do jogurtu, mleka kefir ma wspaniały tang. Z drugiej strony, mleka kefir jest cieńsza niż jogurt. Chociaż kefir mleko i jogurt są dwie wyraźnie odrębne i unikatowe kultury. mleka kefir jest czasem określane jako picia jogurt.

KRÓTKI Historia KEFIRU MLECZARSKIEGO

Rodzajów mleka kefir kultur startowych

Mleko Kefir Grains

ziaren kefiru mleka są galaretowatą masę niosący obfite różnych bakterii i drożdży. Są one wykorzystywane do Ciągłe partii mleka kefir. Nie ma rzeczywisty ziarno w ziaren kefiru. Nazywane są ziarna, ponieważ są one małe i liczne, jak ziarnka piasku.

Sproszkowany Kefir Starter Kultura

Wiele puryści twierdzą, że prawdziwy kefir mleko może być wykonane wyłącznie z ziaren kefiru. ziaren kefiru zawiera dziesiątki mikroorganizmów, z których niektóre nie zostały jeszcze zidentyfikowane. Sproszkowane Starter ze znacznie mniejszej liczby bakterii i drożdży, a nie może naśladować zawartość mikroorganizmów kefiru Mleko z ziaren.

Jak wymówić Kefir

Słowo kefir mówi się wynikać z tureckiego słowa odrzutowiec, który luźno przekłada się na „dobre samopoczucie”, najprawdopodobniej ze względu na sposób spożywania kefir wykonane mieszkańcy Kaukazu czuć. Kefir został wymawiane w różny sposób:

 • KE-FEER” Jest jeden sposób, że ludzie wymawiają to, brzmiące prawie francuskim z krótkim e następuje długi dźwięk ee.
 • Kee’-fur jest jednym z bardziej popularnych sposobów jest wymawiane w Ameryce. Dźwięk długo ee następnie futra słowo jest bardziej tępy wymowa i chyba najbardziej popularne.
 • Keh’-fur inna wymowa które będą powszechnie słyszy i jest często używany przez ludzi pochodzenia bliskowschodniego.

Tam naprawdę nie ma dobrych lub złych sposób powiedzieć, kefir, jak wymowa różni się w różnych kulturach i społecznościach.

Jak działa Kultury mleka Kefir

Gdy ziarna kefiru lub kulturę starterową dodaje się do mleka, bakterie rozpocząć feasting na laktozy w mleku. Laktoza odżywia ziarenka, pozwalając im rosnąć i rozmnażać.

Po mleka kefir jest gotowy hodowli ona zużywana laktozy w mleku. W tym momencie ziarna kefiru potrzebują świeżej żywności. Jeśli ziarna kefir mogą pozostać w mleku przeszłości tego punktu, ziarna zaczną głodować, który podkreśla ziarna. Tak więc, po zakończeniu ziarna hodowli powinny być napięte i natychmiast przeniósł się do świeżego mleka.

Gdy pojawi się ten cykl w dół można tworzyć świeżą kefir nieskończoność, utrzymując swoje ziaren kefiru silna i żywotna.

RELATED POSTS

 • Jak zrobić Authentic Milk Kefir …

  kefir mleko jest nie tylko łatwe do wykonania, jest to smaczne, bogate probiotyk, wszechstronny napojów cała rodzina może cieszyć. Czy jesteś po prostu odkrywanie jak zrobić kefir mleko w domu…

 • Kefir Ziarna An Introduction, mleko kozie kefir.

  ziaren kefiru to tradycyjny substancja stosowana, aby fermentowany produkt mleczny, kefir. Na pierwszy rzut oka wydają się trochę jak coś z filmu science fiction, a może jak coś stosowanego w…

 • Kefir ziarna, żywe ziarna kefiru.

  Witamy w świecie kefiru w Kuala Lumpur, Malezja. Wierzę, że znajdziesz to kempingowe prostą, użyteczną i pomysłowy witryny kefir, które pomogą Ci cieszyć się podejmowania i pije kefir dla dobra…

 • Dokonywanie Jogurt, Kefir – Serwatka w …

  Catherine Haug 02 października Aktualizacja . Dodano rozdział na temat jak zrobić serwatkę cieczy. Ten post omówione ” Dokonywanie ciepłolubny jogurt że hodowle powyżej temperatury pokojowej i…

 • Kefir ziarna i mleko, świeże ziarna mleka kefir.

  Kefir jest bogaty w bardziej korzystnych niż kultur jogurtu lub fermentowanych warzyw. Chociaż jogurt zawiera termofile Streptococcus . Lactobacillus acidophilus , i czasami Lactobacillus…

 • Kefir ziarna dla Cheesemaking …

  Kefir (rymuje się z jelenia) to tradycyjny jogurt kultury z Azji Środkowej. Często jako sfermentowanego mleka, kefir jest aromatyczne, picia i lekko musujący jogurt. Kefir jest nie jeden…

Comments are closed.