Palatab

Utrata wagi jest objawem jajnika …

Utrata wagi jest objawem jajnika ...

Zaktualizowano 04 lutego 2016

Kiedy utrata masy ciała – to jest niezamierzone i niewyjaśniona utrata masy ciała – znak raka jajnika?

Czym jest niewyjaśniona utrata masy ciała?

Określenie niewyjaśniona utrata masy ciała jest używany do określenia utraty wagi, który jest niezamierzone. Definicji odnosi się do utraty wagi lub równej 5% masy ciała w ciągu 6 do 12 miesięcy. Na przykład, jeśli kobieta, która zazwyczaj waży 150 funtów traci 7 funtów lub więcej w czasie krótszym niż rok, nie próbując – bez zmiany jej diety lub wykonywania programu – to będzie dalej niewyjaśniona utrata wagi.

Niezamierzona utrata masy ciała pewnością gwarantuje podróż do lekarza. Istnieje wiele przyczyn niewyjaśniona utrata wagi. Jest mało prawdopodobne, że żyjesz z rakiem nierozpoznanej, ale po obróbce mogłyby być zalecane.

Ponownie, niezamierzone część równania należy podkreślić. Ta utrata masy ciała jest często opisywany jako dzieje dość gwałtownie i bez diety lub effort.Many kobiet z rakiem jajnika raportu utraty masy jako objaw i może byćpierwszym objawem choroby. Zwykle dzieje się nagle, bez diety i wysiłku.

Odchudzanie jako objawem raka

Naukowcy zastanawiali się, jak często objawem niewyjaśniona utrata wagi jest z powodu raka. Jedno badanie dokładnie ocenić tę kwestię. Stwierdzono, że 38% osób bez objawów, a kto udał się do lekarza z powodu niezamierzonej utraty wagi, miał raka podstawowej.

Oczywiście mając pewne objawy mogą zwiększyć te szanse.

Na przykład, jeśli ktoś również objawy raka jajników, takie jak wzdęcia, zmiany w funkcjonowaniu jelit i ból podczas stosunku, prawdopodobieństwo, że rak jajnika jest podstawową przyczyną utraty ciężaru jest znacznie wyższa.

W 38% raków brzucha i w obrębie miednicy regionów – takich jak rak jajnika – są odpowiedzialne za 50% tych nowotworów.

Utrata masy ciała u osób z rakiem

Utrata masy może być pierwszym objawem raka jajnika. Stwierdzono w badaniach, patrząc we wszystkich typach raka, że ​​40% osób straciły na wadze w czasie początkowej diagnozy. Przez czas nowotwór rozwija się na zaawansowanym etapie, że liczba ta jest znacznie wyższa jednak – około 80%.

Rodzaje nowotworów, które powodują Niezamierzony Weight Loss

Prawie każdy nowotwór może powodować niewyjaśniona utrata masy ciała, a bardziej popularne typy obejmują raka jajnika, raka trzustki, raka przełyku, i raka płuc.

Inne objawy, które sugerują, utrata masy ciała jest z powodu raka?

Niezamierzona utrata masy ciała jest bardziej prawdopodobne, aby być związane z rakiem, jeśli którykolwiek z najczęstszych objawów raka, takich jak przewlekły kaszel, duszność, guzek, zmiany w stolcu lub owrzodzenie, które się nie goi.

Nieprawidłowości laboratoryjne Gdy Utrata wagi jest spowodowany rakiem

Badacze uważnie, w jaki sposób badania wykonane w laboratorium mogą dać wskazówkę na raka bazowego. Kilka badań laboratoryjnych badano w kilku różnych badań klinicznych.

To stwierdzono, że patrząc w laboratoriach w celu ustalenia, czy utrata masy ciała jest spowodowany rakiem ma pewne nieścisłości. Jednak ogólnie jest to stwierdzono, że ma co najmniej jeden nieprawidłowy poziom podnosi ryzyko, że utrata masy ciała z powodu raka. Labs, które zostały ocenione w tym ustawieniu włączone zasadowej fosfatazy (ALK,) dehydrogenazy mleczanowej (LDH,) morfologii krwi (patrząc w szczególności na wysoki białych krwinek), sed stopy, białka C-reaktywnego.

Co powoduje, że utrata masy ciała u osób z rakiem?

 • Ogólny brak apetytu z rakiem
 • owrzodzenia jamy ustnej lub zaburzenia smaku z chemioterapią
 • aktywność metaboliczna wymagające zwiększonych składniki odżywcze
 • Zmęczenie, co sprawia, że ​​myśl o przygotowanie posiłku przytłaczająca
 • Reakcje depresja i smutek – Niektórzy ludzie przestać jeść, gdy są w depresji, a wyniki na raka w zwiększonym ryzykiem depresji.

bottom Line

Jeśli wystąpił niezamierzona utrata masy ciała, skonsultować się z lekarzem. Jest szansa, może to być nowotwór i rak jajnika specjalnie. Jednak może to być również spowodowane innymi poważnymi schorzeniami.

American Cancer Society. Oznaki i objawy raka. Zaktualizowano 08/11/14. http://www.cancer.org/cancer/cancerbasics/signs-and-symptoms-of-cancer

Hernandez, J. Riancho, J. Matorras, P. i J. Gonzalez-Macias. Kliniczna ocena raka u pacjentów z niezamierzona utrata masy ciała bez szczególnych objawów. American Journal of Medicine. 2003. 114 (8): 631-7.

RELATED POSTS

 • Ból pleców jest objawem przełyku …

  Oznaki i objawy raka – American Cancer Society … – Ból pleców może być objawem raka jelita grubego, … niestrawność lub zaburzenia połykania, że ​​nie odejdzie mogą być objawy raka przełyku…

 • Jak jest rak jajnika zdiagnozowano …

  Jeśli masz objawy raka jajnika należy skonsultować się z lekarzem, który zbada Cię i może zamówić testy. Fizyczny egzamin Lekarz najpierw wziąć swoją historię i zrobić badanie lekarskie w celu…

 • Utrata wagi Gdy masz zapalenie stawów …

  Utrata wagi jest wyzwaniem dla wielu ludzi, ale to jeszcze bardziej trudne, jeśli żyjesz z bolesne zapalenie stawów. Przeprowadzenie dodatkowych funtów może mieć duży wpływ na to jak się…

 • Czy ból nóg objawem jajnika …

  raka jajnika rośnie głównie z nowotworów złośliwych, które są utworzone wewnątrz jajników. Nowotwory te powstają w wyniku nieprawidłowego wzrostu / zrywu komórek jajnika. Torbiele jajników…

 • HIV i ty, co jest objawem AIDS.

  „Staying ciekawy jest kluczem. Gdy słyszę od innych, uczę się o sobie . I kiedy zadawać pytania, zaczynam widzieć rzeczy inaczej. ” Życie z HIV nie jest to co było kiedyś. Jeśli masz HIV,…

 • Jak jest rak jajnika wystawił …

  Inscenizacja jest proces znajdowania się, jak powszechne jest rak. Większość nowotworów jajnika, które oczywiście nie są rozpowszechnione są wystawiane na chirurgii. Jednym z celów operacji…

Comments are closed.