Palatab

Uszkodzenie nerwów szczękowej

Uszkodzenie nerwów szczękowej

Dr James pyta nas:

Mam pacjentkę, gdzie implanty stomatologiczne zostały umieszczone w lewym dolnym pierwszego zęba trzonowego a przede przedtrzonowiec pozycjonuje trzy miesiące po ekstrakcji zębów bocznych. Niestety, przednia implant (12mm Straumann RN) nieznacznie zderza przednią pętlę nerwu psychicznego.

Na pięć miesięcy przeglądu nastąpił pewien rozdzielczości w percepcji zmysłowej, ale ból trwa. Obecnie badamy chirurgicznej eksploracji terenu i ewentualne zarządzanie ból za pomocą akupunktury. Jakieś sugestie?

Możesz polubić

52 na myśli “ Dental Implant wytrysnąć Na Nerve ”

Chciałbym zrobić konsultację dr Roger A. Meyer od Marietta, Georgia

Chciałbym odnieść się do kogoś, kto naprawia takich przypadkach zamiast odkrywania siebie. Reed Dzień w Phoenix jest znakomita, a także Mark Steinberg w Loyola lub Ziccardi w Chapel Hill.

Ból powinien ustąpi jeśli implant został usunięty po upływie 14 dni od umieszczenia. Istnieje możliwość tworzenia nerwiaka z urazu nerwu. Jeśli ból jest nadal intensywny, pacjent powinien mieć mikrochirurgiczny naprawy nerwów. Mass General Hospital, dr Leonard Kaban zrobił bardzo wiele z tych napraw. Zrobiłem kilka, ale pacjenci mają długoterminową parestezje lub znieczulenia. Nie robię tych napraw w tym czasie.

I sugerują, że kontakt z dr Joseph W. Foote w Presbyterian Hopsital, Philadelphia, PA.

Ozyuvaci Hakan Prof.Dr. mówi:

Jestem chirurg jamy ustnej i wykonywać zbyt wiele operacji nerwu zębodołowego temat. Moim zdaniem w tym przypadku należy odczekać 12 miesięcy. W tym okresie można zaoferować B kompleks witamin i moisterd gorący kompres na związane area.If nerwu zębodołowego rannych, mogą być potrzebne zupełnie nerw repozycji lub zabieg chirurgiczny.

We wszystkich przypadkach, gdy implant zbliżyć się do nerwu lub wpływały go, pierwszym objawem klinicznym jest zmieniany czucie od pacjenta do następnego dnia, więc od razu w znieczuleniu miejscowym często wykonane intraseptally zawsze zwalnia implant 1 lub 2 obroty (odkręcić go ) i nie jest to powrót do normy po kilku dniach i możemy kontrolować i wyjaśnić pacjentowi
ale chodzi o to, że nigdy nie czekać 14 dni w przeciwnym razie uszkodzenia jest rozległe i długotrwałe
Mam wiele przypadków leczonych w ten sposób i do tej pory nie straciły implantów

pieśń Guangbao mówi:

dr Dietkwisch mówi:

Nigdy bym umieścić 12 mm implantu w obszarze otworu psychicznego. Jest to pocałunek śmierci. Dlaczego spać z tego rodzaju choroby w ciągu 6 miesięcy. Słyszałam tylko przypadek, w którym pacjenci rzeczywiście pozwała dentystę w ramach oszustwa i nie nadużyć nie obejmuje go. Przede wszystkim należy starać się chronić się nawzajem, a nie tylko zachęcić wszystkich i swoją matkę, aby złożyć pozew ….

B Vanassche mówi:

jeśli masz najmniejszego drętwienie i Xray z uderzenia usunąć implant i po odzyskaniu nerwu wymienić go na krótszy
to jest najbezpieczniejszym sposobem postępowania

Medycyna / Prawnie po 4 miesiącach bez poprawy w
Pacjent shold proponuje się
okazją do naprawy nerwów
i zgadzam się z powołaniem
dr Kaban na konsultację
co najmniej.

hossam bargash b.ds m.d.s mówi:

prosimy podać więcej szczegółów na temat charachter bólu, także sensorry test historii nreve.the dajesz nie pasujące z uszkodzeniem nerwu

Implant zawsze powinny być usunięte, jeśli parestezje utrzymują miejscowego znieczulenia powinny być noszone off. Powodem jest dostawa nerwy krwi jest odcięty prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia. naprawy nerwów najlepiej poruszać w ciągu 3 miesięcy od urazu. Upewnij się, że referr do kogoś z dużym doświadczeniem naprawy mikrochirurgii jak dr Zuniga w UNC lub dr Kavan. Powodzenia.

Scott Hamblin mówi:

Miałem to kilka lat temu, a mój przyjaciel surery ustna powiedział do natychmiastowego usunięcia implantu (około 3 dni po tym, jak umieścił go) -My następnie monitorować pacjenta przez około 3 miesiące przy wykorzystaniu bardziej „test kierunkowego Q-tip”. co kilka tygodni mielibyśmy pacjenta i podjąć lekko przetarty Q-Tip, mają pacjent zamknąć oczy, a następnie lekko! szczotkować Q-Tip 5 różnych razy w różnych kierunkach (z lewej do prawej i od prawej do lewej). to zrobić na linii warg. Obszar chin mid i kąt żuchwy pacjenta rekord wasze odkrycia -dla przykładu „był tuż przy określaniu kierunku 0 z 15 lub 15 z 15., kiedy zaczęliśmy w pierwszym tygodniu było 0/15, a każdy tydzień jest coraz lepiej , aż po około 2-3 miesiącach było 15/15. gdyby nie poprawiła się po 3 miesiącach mielibyśmy skierowanych na konsultacje w sprawie nerwów szczepienie, ale nawet to usrgery wynosi tylko około 60% udany.

Miałem dwa implanty stomatologiczne umieszczone w górnej prawej stronie szczęki. Przed końcowym zabiegu; Umieszczenie przyczółków, poczułem dziwne odczucia i drętwienie na górnej i dolnej wardze. Również ból odczuwany w drugim miejscu implantacji oraz w głównym canaled zęba najbliższej miejscu implantacji. Jestem pewien, że opracowali nerved szkody, jak tomografia komputerowa wykazała implant umieszcza się w kości w agle i przeniknął aveolor kalenicy. Powinienem był implant usunięte lub będzie gorsza? Jestem w straszliwym bólem przez cały dzień. Dzięki!

Alvaro Ordonez mówi:

To brzmi dla mnie jak nerwiak, neuromas mogą być traktowane z tych samych lub podobnych leków, które są nerwobóle nerwu trójdzielnego leczonych. Problemem jest to, w rzeczywistości, że po operacjach na terenach wrażliwych zakończeniu końcowego RX należy w rzeczywistości RX wiertła pilotującego należy dwa krótkie mm od zamierzonej głębokości do regulacji głębokości w celu ochrony pacjenta.
nigdy nie powinna pracować tak zamknięty struktur, to nie warto, chyba że nie ma innego wyboru.
Jeśli trafiliśmy strukturę i podjąć RX, natychmiastowe usunięcie lub bezpośrednio kopii implant się kilka mm zmniejszy ryzyko trwałego uszkodzenia.
Głęboko wierzę, pacjent poprawi powoli, ale poprawi, to jest już poprawa.
Chciałbym dostać drugą opinie z różnych powodów, ale chciałbym zakwestionować interwencji chirurgicznej, ponieważ pacjent jest już pokazując poprawę.
Noshir Mehta i dr Scrivani w centrum Pain Tufts szkoły dentystycznej są ekspertami w konserwatywnym zarządzaniu sytuacji jak ta, którą opisujesz.
można dotrzeć do nich na poziomie 1 617 636 6817.
Powodzenia,
Dr Ordonez

Miesiąc temu miałem dwa implanty stomatologiczne odbywa się na każdej stronie mojego żuchwy, zarówno zębów trzonowych, na moim lewym boku go uzdrowił szybko i bez problemów. Po prawej stronie mam połowę mojego podbródka i wargi zdrętwiały … to już ponad 30 dni i nie jest jeszcze pewne drętwienie (bez bólu), ale jest to uczucie kłucia w zdrętwiałe wargi i podbródek. Czy to oznacza, że ​​uczucie wraca? Mam nadzieję.

Miałem implant 6 tygodni temu i zostały doświadcza drętwienie i ciśnienie w zębie bezpośrednio przylegającym do miejsca implantacji. Mam skierowania do Endodonta.
Czy takie drętwienie i ciśnienie wspólnego? Co może być możliwe przyczyny i leczenie?
Dzięki wielkie!

Czy powiadomiła dr które umieścić ten implant? Jeśli nie, to należy zrobić. Czy to jest górna lub dolna implant? Gdzie znajdują się obszary drętwienia? Jakikolwiek ból? Proszę dać mi znać dalszych informacji. Dziękuję Ci.

Miałem implant w górnych przednich zębów przez wiele miesięcy. Kiedy wkręca w fałszywym zębie trzy tygodnie temu to boli jak szalony ówczesnego obszaru tuż pod moim nosem boli kiedy kładę nacisk na to co myślisz, all nerw jest trafiony, lub implant jest zbyt długa, a ja na pewno myśleć o drugim oppinion- mojego dentysty chce iść do przodu i umieścić w zęba stałego i mówię poczekaj jest ból w czasie, gdy ząb jest wkręcony w normie? Czy mogę dać mu dużo więcej czasu? Więc gdy ból zęba jest przykręcony i ból w dolnej części nosa. Bez bólu przez pierwsze kilka miesięcy, że implant był uzdrowienie. Co sądzisz Dziękujemy!

Miałem podnoszenia dna zatoki i implant umieszcza się na # 14 (górny lewy) po 1-15-07 i wszystkich uzdrowił dobrze w ciągu 4 tygodni. Witryna wspaniałe uczucie przez kolejne 3-4 tygodni, potem rozwinął ból, który czuje się głęboko w policzek kości nad implantem. Implant specjalistycznych i ogólnych dentysta monitorują, nowe rentgenowskie pokazuje małą czarną miejscu w górnej części implantu, który nie był obecny na miejscu docelowym. Zdarza się, lekko dotykając policzka zmniejsza uczucie bólu. Specjaliści nie są pewni, dlaczego wszyscy uzdrowieni dobrze, a potem wiele tygodni później kwestia ta rozwinięta. Co to mogło być? Jakakolwiek rada? Filar nie został jeszcze umieszczony, a my czekamy, aby zobaczyć, czy to rozwiązuje się.

Francis Hyde mówi:

Mam kości szczepiony w moim przodu górnej szczęki 28 lutego pomocą kość z moich bioder, dzisiaj jest 6. maja. a moja lewa górna warga nadal czuje zdrętwiały, jestem z powodu wrócić na śrubowym implancie w czerwcu. Czy to normalne czy jest coś nie tak?

Dr Roger Meyer w Atlancie, jak wcześniej wspomniano. Robi napraw i przeszczepy 150 przypadków rocznie lub tak i jest dobrze opublikowany. Odwieźć teraz. Do OMFS, daj mi trochę literatury na temat naprawy nerwów z witaminami. Proszę. Im zakłopotany. Rachunek

Dlaczego nie znajdując żadnych respones do pacjentów, którzy mieli uszkodzenia nerwów takich jak ja? Miałem dwa implanty z powrotem w lewo i przeszczep kostny drętwienie po 5 dni trwało jeden implant się podniósł nawzajem i nic nie czułem tak doc opuścił, że jeden w., które zostało na nerw lub odciętą to prawie wyleciał z fotela wciąż nie może czuć mój podbródek lewo lub z zębami i lewej stronie wargi. niektóre mrowienie dzieje. Zapytał lekarza, czy powinienem dostać skan C lub MRI i był jak może zobaczymy co tydzień idę sprawdzić drętwienie. jeden miesiąc wciąż zdrętwiałe i powinien iść do przodu i uzyskać implant pleców (albo poczekać, jeśli tak jak długo) jeden krótszy od 7mm był na nerw i przesunąć do przodu chcę moje implanty ale nerwowy. ufa doc.

Miałem implantu umieszczonego w lewym dolnym boku pierwszej molowej na Jana 2. Miałem pulsujący ból przez kilka dni po immediatley Chirurgii. Ból gradulally coraz gorzej, aż było prawie nie do zniesienia. Implant usunięto cztery tygodnie później. Doświadczyłem rozdzierający ból i wykrwawił dużo podczas demontażu. Nie było perforacji kości, co powoduje ropnie tworząc w kości szczękowej. Ból zmniejszyło się znacznie, ale mam stały tępy ból w okolicy implantu promieniującego na zewnątrz do mojego ucha. Jestem obecnie przy 500 mg pennicillin i Vicodin do bólu. Obawiam się, że będę w lewo z bólem przewlekłym. Wiem, że to był tylko jeden tydzień, ale spodziewałbym się niemal bezbolesne w tym momencie. Proszę o komentarz i doradza. Dziękuję Ci.

Chciałem się dowiedzieć, czy istnieje jakiś sposób, aby naprawić uszkodzenie nerwów od zabiegu dentystycznego implantu. Miałem zabieg chirurgiczny wykonywany 18 miesięcy temu. Po straszny ból podczas pierwszego tygodnia implant został umieszczony, lekarz w końcu usunął implant nadzieję ból zatrzyma, myśląc śruba po prostu siedzi na moim nerwie. Okazuje się, że po 18 miesiącach i jednym usunięcie implantu, że ból jest nadal tutaj. Moja dolna lewa pali, swędzi i jest odrętwiała na zęby, podbródka i wargi. W miejscu, gdzie zostało zrobione implant nie może być dotykana z szczoteczki do zębów lub gdy dostaję moje stomatologicznych pralnie z powodu bólu. Chciałbym, aby nerw naprawiony, po prostu nie wiem, gdzie iść i do kogo zadzwonić. Wszelkie suggestions..I jestem gotów do podróży.
Dzięki.

Yazad Gandhi mówi:

Hi Theresa,
Figury, że implant spowodował coś, co nazywa Axonotmesis lub neurotmeza. Naprawę dla tych pierwszych jest to możliwe, choć bardzo powoli.
Czasami lek o nazwie Methycobalamine pomaga.
Inne niż to można kon taktu chirurg przeszkolony naprawy neuronalnej.

Mam również objawy opisane Theresa ale wymaga więcej bólu nerwów po prawej stronie twarzy z zabiegiem implantacji 15 miesięcy temu. Implant jest wciąż w takcie. Jestem w trakcie nauki, co wyzwala flareups przyczyny, najczęściej od ustnej / ciepła i ciśnienia zewnętrznego na implancie i otaczającej tkanki. Poprzez badania i z prób i błędów miałem pewną ulgę, ale leczyć preparatem Lyrica, gdy nie do zniesienia.

Byłem do neurologa na źle wykonanej oceny. Jak można „mesis” uraz typu identyfikacji do właściwego leczenia, poprzez film lub można prześledzić niewłaściwego EMG uczucie nerwów? A skąd wiesz, czy neurolog kwalifikuje się do tej dziedziny medycyny, ponieważ większość z nich zrozumiałe czuć drażliwy z sugerując pytania typu?

Wreszcie ktoś mówi o uszkodzenia nerwów. Dziękuję … I zostały próbuje uzyskać porady od kilku miesięcy. Spalanie ból nie ustępuje na # 4 miejscu implantacji. I nie były w stanie uzyskać koronę umieszczony ze względu na spalanie. Byłem ENT x2, Periodontolog x 2, chirurg jamy ustnej (który umieszcza implant) Drugie opintions. Neurolog, lekarz stomatolog, wiele antybiotyków, Tegretol i Lamictal.

WSPARCIE! Za radą miejscowego dentysty, miałem wszystkie moje górnych zębów wydobytych około 7 lat temu. Pełne górna proteza była straszna i nie pasuje w prawo. Po około 6 miesiącach przestała nosić go w ogóle. Jest to niemożliwe, aby jeść zdrową żywność, a nawet widać w miejscach publicznych. Mam kilka zębów pozostawione na dnie – zdecydował, aby je wyodrębnieniu się protezy (zarówno górne i dolne) i mają wszczepione protezy. PROBLEM: Byłem 3 dentisits. Dentysta nr 1 powiedział mi, że wyodrębnić zęby, czy szczepienie kości, umieścić w tradycyjnych implantów i protez w tym samym dniu. Nic wielkiego, a za drzwiami już iść. Dentysta # 2 powiedział mi, że wyodrębnić zęby, umieścić w mini implantów i protez wszystkie tego samego dnia. Powiedziałem, że nie potrzebuje przeszczepu kostnego, ale mini implanty były lepsze niż tradycyjna. Dentysta # 3 nalegał dostaję tomografii komputerowej, a następnie powiedział mi, że trzeba zrobić przeszczep kości, a proces zajmie około 6 do 9 miesięcy. Nie ma mowy, praca jednodniowe. JAK MOŻNA 3 dentystów ALL spojrzenie na te same PANO-Rex i tych samych ust i wymyślić 3 bardzo różne planów leczenia. Jestem tak zdezorientowany i zniechęceni. Nie wiem komu ufać i co zrobić. Jestem teraz coraz obawia się ewentualnych problemów nerwowych, które mogą pojawić się, gdy implanty są umieszczane. Wszelkie doradztwo jest bardzo mile widziana.

Miałem 3 implanty (dolna szczęka) przez kilka lat, ze względu na choroby przyzębia odwiedzam mojego dentystę co 3 miesiące, stale walczą kieszenie na i wokół tego obszaru z czyszczenia, gabinety itp straciłem sporo tkanki, i często mają krwawienia bólu i zapalenia w miejscu, ostatnio mam szczęki, ból ucha i gardła na implancie boku, mój dentysta nie wydaje się, że jest to związane. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten … Implanty mogą być usunięte po tych wszystkich latach. i jest bardzo skomplikowana operacja?

Narendra PATEL mówi:

Eric Wallace mówi:

należy poprosić, aby otrzymać kopię Poczty operacyjnych prześwietlenia, i zabrać je do chirurga jamy ustnej od razu. z urazami nerwów, czasu jest bardzo ważne. robić to, co mówi, chirurg jamy ustnej, są ekspertami w takich sytuacjach.

Cześć,
Nigdy nie słychać żadnego mówić o Marius Bridge. To brzmi jak świetna alternatywa dla kogoś, kto nie chce lub nie może mieć przeszczepy kostne.
Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące tego typu most lub coś podobnego.
Dzięki wielkie.

Marius Bridge jest strickly dla górnej szczęki. Marius Most został stworzony specjalnie dla górnej szczęki rekonstrukcji. Zabieg proteza wykorzystuje opatentowaną technologię do tworzenia protezy i daje możliwości wyboru, które oferują rock solid stabilność wsparcia implant protezy jednocześnie umożliwiając pacjentom zdjąć protezę dla rutynowego czyszczenia. Koszt dołączone normalnie wynosi około $ 5,000.00 zależności od dentysty i lokalizacji.

MARY SOUČEK mówi:

Cześć,
Właśnie miał implant umieścić w prawym górnym rogu i okleiny na zębie obok niej. Nie miałem żadnych problemów w ogóle, aż po korony została ustalona na implancie. Zacząłem odczuwać drętwienie w moim górnej i dolnej wardze. Powiedzieli mi dentysty ale nie powiedział jeszcze nic. Czy ktoś ma te same problemy ?? To nie jest bolesne – tylko i wyłączenie drętwienie.

Dziesięć miesięcy temu miałem dwie lewym dolnym implanty. Nadal jestem jak odrętwiały i mrowienie, jak pierwszego dnia. Pomimo skarg do chirurga jamy ustnej, wszystko, co ma do powiedzenia to: „To wymaga nalewki czasu.” Ja myślałem, że prawie rok powinno wystarczyć. Jestem przewlekle nieszczęśliwy jak jedzenie, a nawet rozmowy nie są już zabawa powodu drętwienia. I nawet sporadycznie ślinić z lewej strony ustach ponieważ nie mogę poczuć. Czy mam jakiekolwiek odwołanie?

Doris Starkey mówi:

Bardzo szczęście natknąć tej stronie! Po prostu miałem TK wykonane 10 dni temu, aby przygotować się na 2 implantach dentystycznych. Mój dentysta wysłał skan się o drugą opinię (słuszne) ze względu na fakt, że myślał nerw był duży i blisko miejsca, gdzie będą osadzone implanty. Mam spojrzał nerwów re-pozycjonowanie i zdecydowaliśmy, że będzie to coś, że nie chcę robić. Tak więc, dzięki wszystkim czytania ja zrobiłem na tej stronie, myślę, że będę zdecydować się na moście!

RELATED POSTS

Comments are closed.