Palatab

Uszkodzenia nerwów Po Chirurgii Serca …

Uszkodzenia nerwów Po Chirurgii Serca ...

Właśnie otrzymałem maila od zainteresowanych Sean o uszkodzenia nerwów po operacji serca. I pod warunkiem pewne myśli Sean poniżej, ale jestem ciekaw, aby wiedzieć, czy doświadczył tego powikłania chirurgii serca. Oto historia Seana:

Mam wyjść z zastawki aortalnej i operacji wymiany korzenia aorty. Okazało się moje problemy były wrodzone – to dwupłatkową zastawki aortalnej i związanej tętniak aorty. Moja uszkodzony zawór i tętniak czekał cierpliwie, aż byłem 60-letni potrzebować wymiany! Miło ’em, prawda ?!

Mam nadzieję, że ty i twoi czytelnicy podać kilka przydatnych informacji, zarówno naukowych lub niepotwierdzone. Obudziłem się w OIOM zauważyć, że lewa strona mojej lewej strony była „śpi” – Wiesz, jak twoje stopy mogą „spać”, jeśli umieszczony nogę nieprawidłowo zbyt długo.

Mam zamiar zobaczyć neurolog w ciągu kilku tygodni, jeśli w dalszym ciągu nie widzę poprawy. Czy ktoś z czytelników tego doświadczyłem? Czy kiedykolwiek wróci do normy? Jak długo to zajęło? Dzięki! – Sean, Greensboro, North Carolina

Moja odpowiedź Sean O uszkodzenie nerwów KOLEJNY CHIRURGII SERCA

Podnosisz naprawdę dobre pytanie o uszkodzenia nerwów i chirurgii serca. można odnieść się do niektórych z nich, ale nie wszystkie.

Kiedy przechodziła wczesnego wychodzenia z operacji wymiany zastawki aortalnej. Ja też miałem pewne drętwienie w rękach i stopach – szczególnie w nocy. Dowiedziałem się później, odrętwienie było efektem ibuprofenu byłem biorąc. Oto przed blog o tym temacie:

Jednak twój stan brzmi bardzo specyficzna. Mój gut mówi mi, że należy słuchać lekarza i postępować zgodnie z jego instrukcjami w przyszłości. Trzeba pamiętać, że twoje ciało jest nadal „zastanawianie się out” po ciężkim urazie chirurgii serca. Daj mu trochę więcej czasu, a następnie sprawdzić, neurologa, jeśli nadal mają problemy.

Aby pomóc, będę pisać bloga o tym temacie żeby zobaczyć, czy którykolwiek z pozostałych pacjentów ma pomysły lub przemyślenia dla Ciebie. – Adam

Do wszystkich byłych pacjentów to czyta … Czy doświadczyłeś dowolną formę uszkodzenia nerwów po operacji serca. Jeśli tak, to proszę o komentarz Sean szczegółowo swoją sytuację i jak / jeśli to stałe wyjechać? Wystarczy kliknąć tutaj. Z góry dzięki!

Przewiń w dół, aby zobaczyć ponad 200 pacjentów komentarze!

Jestem 17 dni po AVR, że został zwolniony tylko 4 dni po mojej operacji i powiedziano mi, że miał dobry pooperacyjnym odzysku. Byłem w domu około 5 dni, kiedy mam dziwne uczucie jak plany i igieł w lewej szczęce, tounge i promieniował do mojego ucha, udałem się bardzo gorąco i trzeba przyznać, że w panikę, trwało to tylko kilka sekund, a następnie zniknął, to teraz stało się 4 razy i jestem przekonany, że mam TIA, poszłam do mojego lekarza, który czuł moje objawy mogą być szok ze względu na chirurgii i muszę pozwolić mój czas organizmowi leczyć, ale za każdym razem zdarza się czuję że będę mieć udar! Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego?

Po nie może quad obwodnicy miałem drętwienie części obu nóg i obrzęków. Mój przyjaciel zaproponował pielęgniarki Pytam doc żadnych pończoch uciskowych. Naprawdę pomaga BTW. Chirurg powiedział, że naprawdę musiałem zrobić kilka kopanie zebrać odpowiednie żyły. W każdym razie uważam, mówią, jeśli nie rozwiąże w ciągu roku będzie prawdopodobnie trzeba się do tego przyzwyczaić. Moje problemy nie uległa poprawie, a jego już trzy lata. Wystarczy jeden dodatkowy, jeśli do noszenia kompresji. Działa świetnie i nie ma problemu z konieczności biegać do łazienki cały czas jak w lasix.

Miałem aordic rozwarstwienie około 10 tygodni temu, które również zawarte ślepy bocznego. Mam uszkodzenie nerwów, która powoduje moją prawą rękę i palce mrowienie z kolczastego czucia, które nierzadko sprawia bardzo wrażliwe moja ręka. Obie stopy są również odrętwienie i mrowienie, uda się słabo, a lewa strona mojego tułowia zaciska się tak, jakbym zawinięte w folię bąbelkową. Ja również mam to uczucie na lewym udzie i kolanie. Od czytając różne stanowiska, prawdopodobnie mieć dobry rok, dopóki jestem w pełni sprawny. Ale ważne jest to, że jesteśmy żywi i muszą utrzymać pozytywne nastawienie jak najwięcej.

Miałem wymiany zastawki aordic i ja też jestem doświadcza drętwienie w pinky i serdecznym palcu prawej ręki. Byłem tak szczęśliwy, że znalazłem to na moim computor. Teraz mam nadzieję, że będzie OK. Dziękuję za tą informację.

Moja naprawy zastawki serca przeprowadzono na 12/5/13. Nadal mam mrowienie w moich dwóch małych palców na mojej lewej ręki i lewej nogi. I powiedziano mi też, że warunek ten nie zniknie w ciągu kilku miesięcy.
Mam stara całą terapię wzmacniającą mogę znaleźć rzeczy ściskanie, rozciąganie nerw łokciowy. Moja ręka była tak zimna, że ​​po operacji będę nosić rękawiczki szpital na nim. Miałem pewne sukcesy moja ręka nie jest tak zimno i siła wraca. To bardzo powolny proces. Ktoś wie o wszelkich więcej ćwiczeń, aby to przyspieszyć? Dziękuję Ci.

Cześć. I mieć uszkodzenia nerwów po rozwarstwienie aorty naprawy w dniu 27 stycznia Teraz jest 29 maja, a ja nadal mam drętwienie i mrowienie w obu nogach / palcami prawej ręki. Lewa strona ciała jest napięty. Chirurg, a lekarze mówią mi to zajmie trochę czasu; choć jestem stwierdzenia, że ​​jestem coraz niecierpliwy. Staram się wziąć jeden dzień na raz. Nie byłem z powrotem do pracy od zabiegu. Mam nadzieję, że ten odchodzi wkrótce …

Miałem naprawy zastawki mitralnej z wrodzonym defektem w dniu 1 kwietnia. Prawej nogi, w którym wykonane jest nacięcie krocza zdrętwieje z pachwiny do dolnej części kolana. Jej teraz w połowie lipca i drętwienie nie rozstrzygnęło w ogóle. Ja też mówiono w czasie byłoby wrócić. Jestem bardzo zaniepokojony tym punkcie i plan na wywołanie mojego chirurga, aby zobaczyć, co można zrobić.

Jestem po operacji 3 tygodnie poddane CABG X 4. Wszystko poszło dobrze, ale palce w lewej ręce są zdrętwiałe palcem wskazującym jest najmniej, a pozostałe 3 palce są takie same. Kciuk nie zostało naruszone. Chirurg wskazane jest prawdopodobnie ze względu na sposób, w jaki został umieszczony na stole. Mój uchwyt jest dość dobre, ale to nie to samo, co z prawej strony. Mam wizytę u chirurga ręki w ciągu kilku dni z powodu kontuzji i trwałej kilka miesięcy temu na moim prawym nadgarstku. Będę pytać o lewych palców, jak również i wrócić do Ciebie o rokowania, jak tylko się dowiem.

Miałem dokładnie taką samą procedurę aortalnej, z dokładnie tym samym drętwienie, które doprowadziły do ​​bólu i teraz 5 miesięcy później z terapii zajęciowej, mam lepszą sprawność i połowę siły z powrotem w mojej prawej ręce. Ale drętwienie i dwoma palcami prawej stronie prawicy wciąż otępiały.
Lekarz mówi, że będzie lepiej i moi neurologów quack. mówi doza wiem, czy to kiedykolwiek się lepiej.
Jako szef jego czas, aby wrócić do pracy z wątpliwej wytrzymałości i drętwienia w moim dominują ręką.
Z kim mam iść zobaczyć następne dla diffenative odpowiedź.

Znajdź kręgarz, kto praktykuje Grastin … Pomaga

Ja obecnie w środku dwóch operacji ustalenia tętniaka, który zawiera lewy podstawy podobojczykowej i zstępującego łuku aorty, niektóre aorty piersiowej i aorty pseudocoarctation poniżej mówi tętniaka.

4 tygodnie temu mój chirurg zrobił obwodnicę lewej tętnicy podobojczykowej do tętnicy szyjnej, aby inne, o wiele bardziej poważne wymianę tętniaka / pseudocoarctation z rękawa dacron bezpieczniejsze. Niestety, nie miałem z tym powikłania zabiegu, a zakończył się z operacji w nagłych wypadkach jak miałem żyła wyrwać i musieli wrócić do zatrzymania bleeder.

Po pierwszej operacji obudziłem się z mojej lewej ręki zdrętwiałe, bezużyteczne i staje się coraz bardziej bolesne i nadwrażliwość. Czasami robi się do poziomu bólu między 7 – 8 i mam wysoką tolerancję na ból! Zauważyłem, że owijając palce, niezbyt mocno, pomaga ból nieco. Nie rób lodu! Ciepło na nadgarstku & ręka wydaje się pomóc wraz z ciasnych rękawiczkach do zapewnienia zarówno ciśnienie i zabezpieczyć go przed stymulacją.

Chciałbym wiedzieć, jak długo to trwa co najmniej przez nadwrażliwość i bóle ustępują. teraz jego efecting mój sen i moją przydatność w domu. Dziękuję Ci!

Miałem quad aortalno na początku września Przez pierwsze 72 godziny po zabiegu nie byłem w stanie się poruszać palcami lewej ręki. W ciągu kilku następnych dni udało mi się przenieść je OK, ale moja dłoń i przedramię zdrętwiały. O tydzień później zauważyłem, że drętwienie nie zmieniło. Teraz drętwienie zmienił się poczucie, że moja dłoń i przedramię mają oparzenia 2 stopnia, kiedy go dotknąć, a nawet odświeżyć przeciwko niemu. DRS sugerują, że jest to spowodowane „pozycyjna (coś)” podczas zabiegu i nie powiedział, czy naprawdę będzie lepiej, czy nie. Teraz jest zima i to doprowadza mnie do szaleństwa nosić mój płaszcz zimowy, ponieważ podrażnia moją rękę constantly.I nadzieję poprawi z tego punktu. Chyba powinienem być szczęśliwy, przynajmniej mogę poruszać palcami, nawet jeśli mam ból!

Miałem dwupłatkową zastawki aortalnej i tętniak aorty miał na wymiany zastawki aorty i naprawiony w Cleveland Clinic w sierpniu. Jestem thru z odwyku i czuć się dobrze, ale mam drętwienie w moim prawym udzie i wysypkę na jej temat. Zachęcające jest to, aby wiedzieć, że mam nadzieję, że będzie to mam nadzieję, że odejdzie w ciągu kilku miesięcy. Jego Sugeruje się, że widzę, neurochirurg, ale muszę jeszcze zrobić.

Miałem tętnicy Anomolous Prawy Coronary które powstały z lewej zatoki tętnicy płucnej naprawionego trzy tygodnie temu. Moja ręka i ramię robią to samo. Obudziłem się w OIOM i było zdrętwiałe. Czuję lekkie odczucie na skórze, ale nie czuję nic, gdy próbuję coś chwytu, że spadły niezliczone szklanki wody, nie czuję, gdy mam coś gospodarstwa albo. posiadających także sztućce; jak próbuje wyciąć mięso jest bardzo trudne. Czy to lepiej? Czuję, że wariuję! Również moja prawa łopatka była rozdzierający ból, który nie odpuścić. Masaż i lód na przemian z opuszki ogrzewania łagodzi czasowo, ale jak tylko zostanie usunięty boli ponownie.

Ona ma teraz trochę siły w dłoniach. Nie można cofnąć butelki pokrywki, jej drganiach jest bardzo słaby.

Zastanawiam się, na czym polega problem. Jej serca specjalista jest utrzymywanie oko na niego, ale on nie zna przyczyny. Jest to pierwszy przypadek widział w takim stanie.

Minęło 28 miesięcy, ponieważ miałem operację na otwartym sercu, aby zastąpić moje zastawki aortalnej z zaworem tkanek. Przez 10 dni po zabiegu, moja wydzielina zostało opóźnione ze względu na bardzo złym obrzęk zarówno feet.I ostatecznie pozwolono przejść home.After kilka tygodni, nogi strasznie boli & moje palce poczerniały po czym gorący, czerwony & spuchnięty. Nieubezpieczonych w tamtym czasie byłem leczony w klinice wolnego, więc nie było wiele testów done.Eventually, czarne przebarwienia wyblakłe & Udało mi się łuszczyć większość czarnej skóry off. Teraz, kilka miesięcy później, ból jest znowu źle (nie posiadające całkowicie zniknął) & moje palce zaczynają ponownie oczerniać. Mój nowy doktor nie jest zbyt zaniepokojony tym, więc cieszę się, że nie jestem jedyny.

Miałem osłabienie i drętwienie w moim lewym ramieniu przez 3 lata od mojej operacji pomostowania i nigdy nie odzyskał jak miałem nadzieję. Co można zrobić?

Moja mama miała wymiany zastawki aortalnej i 5 omija 4 dni temu. Zauważyliśmy od razu HER prawo (dominujący) dłoń / ramię nie miał użycie lub uczucie. Chirurg zapewnia nas uczucie wróci, ale może to potrwać od 3 do 6 miesięcy. Po przeczytaniu tych uwag, to naprawdę nie wygląda zbyt obiecująco. Ona nie może wyżywić siebie, naprawić włosy, związać swoje buty lub czegokolwiek. To było okropne. Czy ktoś ma jakieś dobre wiadomości historie o tym?

Moja 9 miesięcy córka miała VSD, ASD, PDA i naprawa 3 miesiące temu i ma dziwny „cyk” jak ruch z jej lewego nadgarstka / dłoni (wygląda ona macha do siebie). Jej lewa ręka / ramię jest znacznie słabsze niż w prawo, a jej kardiolog mówi to samo! Istnieje oczywista korelacja!

Czy próbowałeś akupunktura i masaż? Nienawidzę, aby postępować zgodnie z
Okruchy chleba szlak jak ja od lekarza do lekarza do lekarza bez żadnej pomocy.
Roslyn

Należy wiedzieć, że jeśli masz ICD, trzeba uzyskać zezwolenie na użyciu
maching TENS.

Miałem cztery operacje awaryjne serca (pięć serca operacje łącznie). Trzy z nich w ciągu 12 godzin.
Moja operacja miała być mitralnej naprawa zaworu. Moja pachwina nacięcie
site zaraziłem czasu w szpitalu. To już rok, a ja nadal
Nie można jeździć na rowerze stacjonarnym – zbyt bolesne jeszcze do tego miejscu.

Tak. odpiszczelowej uszkodzenie nerwów w obie nogi pomiędzy kolanem a ankle..only miał żyły zbiory w prawej leg..a roku nieruchome jak ciężka jak wtedy, gdy obudziłem się na oddziale intensywnej terapii

Hej! moja mama miała operację wymiany zastawki mitralnej 6 miesięcy wstecz. Teraz ona jest zauważać jakieś czerwone nd czarne łaty n kolana, uda i łydki. są te łaty efekt po zabiegu lub spowodowane lekami przeciwzakrzepowymi ?!

Miałem operację na otwartym sercu, zaledwie 5 miesięcy temu, miałem wymiany zastawki płucnej. Obnażając pamiętać, jestem tylko 17 lat, z powodu tej operacji, chirurg musiał przejść przez mojej okolicy pachwiny na badania do dalszych operacji. W związku z tym, mam nadwrażliwego uszkodzenie nerwów w nodze, że jego czuły nie mogę zginać kolano przez długi okres czasu. Z biegiem czasu lekarze sugerują przeciwbólowych nerwowe by tak rzec, fizjoterapii i cierpliwości. Proponuję każdemu, kto doświadcza czegoś podobnego, aby przejść do lekarza rodzinnego, aby poprosić o przeciwbólowych nerwowych! Pomógł mi dostać się na moim życiu.

Miałem normę umieścić w 3 miesiące temu i moja prawa ręka boli i boli ją wyprostować. możesz mi powiedzieć, co mam zrobić

Mój nastoletni syn miał 4 operacje serca wszystko przed ukończeniem 5. Udał lat bez żadnego bólu. Teraz nagle w ciągu ostatnich kilku lat miał silny ból wokół jego blizny. Każdego dnia budzi się on w bólu. Tylko Advil lub THC odbywa się bólu. Stres sprawia, że ​​gorzej. Wierzę, że to zapalenie, które dotyka nerwy.
Moje pytanie brzmi, czy to ze sobą wspólnego?
Czy to naprawić? Czy istnieje coś, co można zrobić? To jest torturą na niego codziennie.

Jeffery L Primrose

Miałem operację na otwartym sercu rok i 9 miesięcy temu mam nasilenie bólu w lewej piersi, szyi i ramienia. Jak mrowienie i ból. Poprosiłem kardiolog powiedział, zawsze będę mieć to jest to uszkodzenie nerwów z otwarciem klatki piersiowej i zwykle tylko na lewej stronie. Nic nie można zrobić, ale żyję. Jest to jednak niepokoić. Zawsze martwić!

Mam to samo po operacji na otwartym sercu.

Witam, miałem operacji naprawy zastawki mitralnej oraz procedurę Maze dla migotania przedsionków około trzech tygodni temu. Mój mały palec, a cała strona ręku były zdrętwiałe lub mrowienie, i bardzo zimna, od tego czasu. Staram się korzystać z ręki jak najwięcej i zachować zginanie palców – co martwi mnie to, czy cyrkulacja zostanie odcięte lub okazuje niebieski. Chirurg mówi, że to efekt uboczny operacji. Z tego co czytałem tutaj, widocznie to nie jest niczym niezwykłym. Ale mam problemy maszynie to i miał problemy z otwarciem puszki dzisiaj. Mam nadzieję, że to rozwiązuje sama, ale jestem prowadzenie nadzoru nad nim, chciałbym zasięgnąć opinii neurologa lub chirurga strony w razie potrzeby? Co pomogłoby więcej? Jakieś sugestie?

Hi – Starałem się pisać o tym wcześniej. Miałem operację naprawy zastawki mitralnej i procdure Maze dla migotania przedsionków 3 tygodnie temu. Moja prawa ręka – zewnętrzna strona plus mały palec – czuł ciągle zimno i pół zdrętwiałe. Czasami jak pójściem spać, czasami nie czuje się znacznie w ogóle. Wnoszę z niektórych komentarzy tutaj, że mój chirurg może mieć rację, że jest to aftereffect chirurgii. Będzie się rozwiązać? Jak długo? Należy widzę neurologa lub chirurga ręki?

4X Obwodnica tutaj. (57 lat) Zabrali żył od 4 miejscach na mojej nodze od kostki do górnej, wewnętrznej stronie uda. Kostki i górne nacięcia uda są zarówno całkowicie zdrętwiałe po 6 miesiącach. Kostka nacięcie jest najbardziej godne uwagi ze względu na noszenie skarpetek, które wzmacniają brak obiegu. Czasami czuję swędzenie dobrze pod skórą i pod powierzchnią, gdzie zebranych żyłę. Dokumenty powiedział normalne uczucie wróci, ale nie wydaje się prawdopodobne, po 6 miesiącach.

Miałem operację serca 20 lat temu, a moja lewa strona jest słabsza niż mój prawy bok idzie do mojego lekarza, aby zobaczyć, czy mogą zrobić coś

Jestem 57, po prostu miał wymiany zastawki mechanicznej i operacji tętniaka aorty nieco ponad 4 tygodnie temu, mrowienie w lewej mały palec w dół, aby nadgarstka po stronie ręki, część powierzchni dłoni i palcu nie jak mówi much.Doctor to wymaga czasu .also miał kliknięciu mostka, ale to już nie ten ostatni week.Vlave jest głośny, zajmuje trochę przyzwyczaić, jednak moja szmer był najgłośniejszy któregokolwiek pielęgniarka lub lekarz, który uczęszczał do mnie nie słyszał! Uczucie silniejszy każdego dnia, ja nie miał żadnych objawów przed zabiegiem.

FFI miał przeszczep serca 3 kwietnia 2016 (7wks temu). Na początku nie miałem przyczepności i siły w mojej prawej ręce. To nie była niezwykła istota miałem udar że dokonane mój prawy bok w roku 1980. W ciągu ostatnich kilku tygodni, mrowienie, ból i wrażliwość na ciepło i na zimno wywołuje ból, który naprawdę boli. Będzie to odejdzie w krótkim czasie albo ja sobie z tym poradzić podczas zimowych miesięcy przede mną w wielkim stanie Ohio.

Adam
Po pierwsze, dziękuję za zamieszczenie tej informacji było bardzo pomocne
Około 6 tygodni temu miałem podwójne aortalno – Jestem wciąż odzyskiwanie powoli, ale zasadniczo z powrotem do normalnego trybu życia (z wyjątkiem nadmiernego wysiłku) i wszystko wydaje się jakby to się dzieje w dół właściwą drogę.

Jednak …
Jestem przeżywa objaw bardzo blisko tego, co można opisać, ale w mojej nodze i nie ręku.

Mówiłem do kardiologa, który wydaje się nie przejęto o tym – być może dlatego, że postrzega on nie ma nic wspólnego z operacją serca (nie daje zrobić operację w pierwszej kolejności)

Nie mam pojęcia, co to jest – i robi wydaje się być coraz lepiej w rzeczywistości wydaje się być coraz gorzej. Mój następny krok jest oczywisty – iść do neurologa Chyba

RELATED POSTS

Comments are closed.