Palatab

Typowe pytania testowe HPV, może HPV wysokiego ryzyka wyleczyć.

Typowe pytania testowe HPV, może HPV wysokiego ryzyka wyleczyć.

Popularne pytania

1. Jak jest traktowany HPV?

Przedrakowych narośla na szyjce może być traktowana na wiele sposobów, z kriochirurgii że zamraża i niszczy komórki nienormalne chirurgicznego usuwania tkanki problemów. Łapanie zmian szyjki macicy wcześnie jest kluczem do uniknięcia raka szyjki macicy. co jest trudniejsze do wyleczenia.

2. W jaki sposób można zapobiec HPV?

Chociaż monogamia (seks tylko z jednym partnerem) nie będzie Cię przed zakażeniem wirusem HPV, jeśli któreś z was kiedykolwiek miał seks z kimś, kto był zakażony, ograniczając liczbę partnerów seksualnych zmniejsza ryzyko infekcji.

US Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła trzy szczepionki chroniące przed zakażeniem HPV.

 • Gardasil® zapobiega typów HPV 6, 11, 16 i 18. (typ 16 i 18 są odpowiedzialne za 70% raków szyjki macicy, a typy 6 i 11 powodują 90% narządów płciowych).
 • Gardasil 9 chroni przed tymi samymi typami HPV jak Gardasilu plus 5 dodatkowych typów, które powodują około 15% przypadków raka szyjki macicy.
 • Ceravix® chroni przeciwko HPV typu 16 i 18.

American Academy of Pediatrics (AAP) zaleca, że ​​obie dziewczynki i chłopcy otrzymują serię szczepionki HPV, gdy są one lat 11 do 12 lat. Szczepionka jest również zalecany dla mężczyzn do 21 i kobiet do 26 roku życia, którzy nie otrzymali go, gdy byli młodsi.

FDA twierdzi, że szczepionki są uważane za bezpieczne, ale są skuteczne tylko jeśli podana przed początkowej ekspozycji na wirusa. AAP zaleca, że ​​młodzi ludzie, którzy są aktywni seksualnie nadal otrzymywać szczepienia, jak te już zakażone jednym typem zakażenia HPV może korzystać z ochrony przed inne rodzaje zawarte w szczepionce.

3. Czy mężczyźni pod kątem zakażenia HPV?

4. Jestem kobietą, która miała szczepionkę HPV. Czy muszę raka szyjki macicy?

Tak. Ponieważ obecnie dostępne szczepionki HPV nie chroni przed wszystkimi raka szyjki macicy u kobiet, które zostały zaszczepione nadal potrzebują rutynowych badań przesiewowych.

5. miałem histerektomii. Czy nadal muszę raka szyjki macicy?

Kobiety, które miały całkowitej histerektomii (usunięcia macicy i szyjki macicy) nie muszą już być przeszukiwane pod kątem raka szyjki macicy, chyba że zostało zrobione w leczeniu raka szyjki macicy lub przednowotwór. Kobiety, które miały histerektomii bez usunięcia macicy (histerektomia) supracervical powinny być nadal pod kątem raka szyjki macicy.

6. Inne niż HPV, jakie są inne czynniki ryzyka raka szyjki macicy u kobiet?

Według American Cancer Society, pewne czynniki mogą dodatkowo podnieść ryzyko raka szyjki macicy po infekcji HPV. Obejmują one o wiele dzieci, długoterminowe antykoncepcji doustnej (kontrola pigułki urodzeniu) wykorzystania i Chlamydię.

Zwiększone ryzyko wiąże się również z rozpoczynających współżycie seksualne w młodym wieku i posiadania wielu partnerów seksualnych, rzadkie badań cytologicznych. palenia, historia ekspozycji na DES (lek podawany niektórych kobiet między 1940 i 1971, aby zapobiec poronieniu), poprzedniej diagnostyce raka szyjki macicy, zagrożony układ odpornościowy z przeszczepem narządu lub HIV. oraz obecność innych chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak opryszczka.

RELATED POSTS

 • Informacje na temat raka, może …

  Każda pierś zawiera także naczynia krwionośne i naczynia chłonne. Naczynia chłonne przeprowadzenia bezbarwny płyn o nazwie chłonnych i prowadzą do małych kształcie fasoli organów zwanych węzłów…

 • HPV szczepionka może mniejsze ryzyko …

  Jednak, mimo że szczepionka HPV jest już od lat, nie każdy wie, co to jest i co robi. Można się zastanawiać: Jak to działa? Czy to jest bezpieczne? Należy Ty lub Twoje dziecko je dostać? Więc…

 • HPV i rak może HPV prowadzą do raka.

  Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest zazwyczaj przekazywane od osoby podczas bezpośredniego kontaktu skóra do skóry. HPV jest najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową w Stanach…

 • Czy HPV utwardzane odpowiedzi na swoje pytania …

  Otrzymujemy wiele pytań, takich jak … Czy Utwardzalna HPV u mężczyzn Czy HPV Utwardzalna dla kobiet Czy HPV uleczalna antybiotykami Czy HPV Utwardzalna lub leczyć Jaka jest filozofia HPV?…

 • Etap 1 HPV

  Trzy szczepionek do zapobiegania wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) typu że przyczyną większości przypadków raka szyjki macicy, jak również niektóre raki odbytu, sromu (obszar wokół otworu…

 • Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), jest utwardzalna HPV u mężczyzn.

  Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest jednym z najpowszechniejszych zakażeń przenoszonych drogą płciową (STI S) w Kanadzie i na całym świecie. Wiele typów HPV zostały zidentyfikowane, a…

Comments are closed.