Palatab

torbiele płuc, torbiel płuc.

9 na 10 osób z BHD się torbiele płuc. Lekarz może również wywołać te torbiele „pęcherzyki” lub „pęcherze”, chociaż BHD torbiele płuc są zwykle znajdują się w innym obszarze płuc do wspólnych pęcherzyków lub pęcherzy rozedmowych.

Torbiele są woreczki z tkanki płucnej, które są wypełnione powietrzem. są one zwykle znajduje się na zewnętrznej powierzchni płuc i dolne płuca są zazwyczaj bardziej dotknięte chorobą niż górne płuc. BHD torbiele płuc zwykle nie wpływa na czynność płuc.

Liczba i wielkość torbieli płuc różnią się od osoby do osoby. W jednym z badań, liczbę torbieli osobę w zakresie od 30 do 400, od kilku milimetrów do więcej niż 2 cm średnicy.

Uważa się, że torbiele płuc może powodować zwiniętych płuca w BHD pacjentów. torbiele płuc może pękać, uwalniając powietrza do przestrzeni pomiędzy płuc i klatki piersiowej (jamy opłucnej). Z biegiem czasu, powietrze może uciec przez tę lukę i stworzyć w przestrzeni opłucnowej. Kiedy ciśnienie powietrza jest większe w jamie opłucnej, niż w płucach, płuc upadnie. Ponieważ ilość powietrza w jamie opłucnej wzrasta bardziej płuc upadnie i gorsze objawy się.

Proszę zobaczyć spontaniczną odmę uzyskać więcej informacji o zapadniętych płuc.

RELATED POSTS

Comments are closed.