Palatab

Strona główna zadośćuczynienie za ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa) …

Strona główna zadośćuczynienie za ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa) ...

Ból w klatce piersiowej jest jedną z najczęstszych dolegliwości, które sprawiają, że ludzie odwiedzają pogotowie.

Inne typowe objawy dusznicy są bóle w górnej części brzucha centralnego, pleców, szyi, szczęki i ramion, a także nudności, zmęczenie, duszność, poty, zawroty głowy. Kobiety mogą wystąpić takie objawy nawet bez bólu w klatce piersiowej lub dyskomfort w klatce piersiowej.

Główne czynniki ryzyka bólu w klatce piersiowej lub dławica piersiowa są palenie papierosów, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi, siedzący tryb życia i rodzinną historią chorób serca.

Ze względu na podobne objawy, wiele razy angina i zawały są mylone ze sobą. Różnica polega na tym, że ból dławicowy zwykle nie jest tak źle, jak w przypadku zawału serca i nie trwa dłużej niż 5 do 10 minut.

Częściej niż nie, to zapala się podczas ćwiczeń i odchodzi kiedy odpocząć. Ponadto, zwykle ustępuje po zażyciu leku na receptę, takich jak nitrogliceryna. Ale nie musi mieć anginę lekko, jak to może być znak ostrzegawczy dla przyszłego zawału serca .

Angina jest zwykle objawem narastania blaszki miażdżycowej w tętnicach serca. Ból w klatce piersiowej, jednak może być również objawem jest skurcz mięśni, zakażenia górnych dróg oddechowych, wrzód żołądka, niestrawności i choroby pęcherza.

Oto top 10 środki domu ból w klatce piersiowej.

1. Czosnek

Czosnek jest jednym z najbardziej skutecznych środków domu ból w klatce piersiowej. Według badań 2006 opublikowane w Journal of Nutrition, regularne spożywanie czosnku może zapobiegać i opóźniać choroby układu sercowo-naczyniowego.

To może obniżyć wysoki poziom cholesterolu i zapobiega gromadzeniu się płytki nazębnej na ścianach tętnic, co z kolei poprawia przepływ krwi bogatej w tlen do serca.

 • Dodaj ½ łyżeczki soku z czosnku do filiżanki gorącej wody i wypić.
 • Jako środek zapobiegawczy, jeść surowe 1 do 2 ząbki czosnku z wodą codziennie rano na czczo.

2. Imbir

Imbir to kolejny sprawdzony środek domu na ból w klatce piersiowej. Gingerol, związek chemiczny w imbir, pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Jako antyutleniacz, ale również chroni przed uszkodzeniami naczyń krwionośnych od cholesterolu.

 • Gdy cierpi z powodu bólu w klatce piersiowej, wypić filiżankę herbaty, imbir. Aby zrobić herbatę, dodać 1 łyżkę startego imbiru do filiżanki gorącej wody. Przykryć i strome przez 5 minut, następnie odcedzić.
 • Dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego, zjeść kawałek surowego imbiru na czczo codziennie.

3. Kurkuma

Kurkuma jest także zalecane w leczeniu bólu w klatce piersiowej. Jego aktywny składnik o nazwie kurkumina pomaga zmniejszyć utlenianie cholesterolu. tablica gromadzeniu i tworzenie skrzepu. Plus, jej majątek przeciwzapalne pomaga złagodzić ból w klatce piersiowej.

 • Dodaj pół łyżeczki kurkumy na szklankę mleka i zagotować. Dodaj trochę miodu i pić, gdy jest jeszcze ciepłe.
 • Aby poprawić swoje zdrowie serca, to kurkumy w regularnych gotowania lub wziąć kurkuma suplementów po konsultacji z lekarzem.

4. Cayenne Pepper

Pieprz Cayenne może przynieść ulgę w bólu w klatce piersiowej. Zawiera ona wysokie stężenie kapsaicyny, który ma właściwości przeciwzapalne. Działa również jako regulator krwi w celu przywrócenia przepływu krwi do serca.

 • Dodaj ½ lub 1 łyżeczka pieprzu cayenne w proszku do szklanki mleka lub dowolnego soku owocowego. Pij ją i wkrótce ból zniknie.
 • Można także wziąć cayenne jako dodatek po konsultacji z lekarzem.

5. Basil

 • Podczas bólu w klatce piersiowej, żuć 8 do 10 świeżych liści bazylii lub wypić filiżankę herbaty bazylii, aby uzyskać ulgę.
 • Aby uniknąć bólu w klatce piersiowej i poprawić stan swojego serca, weź 1 łyżeczka świeżej bazylii sok wraz z 1 łyżeczką miodu codziennie na czczo.

6. lucerna

Lucerna jest skuteczne w zmniejszaniu bólu w klatce piersiowej, ponieważ pomaga obniżyć poziomy cholesterolu i tworzenie się płytki nazębnej i zapewnia niezakłócony przepływ krwi w stronę serca. Ma dobrą ilość chlorofilu, która pomaga zmiękczyć tętnice i zmniejszać częstość akcji serca ból w klatce piersiowej.

 • Pić ciepłą herbatę lucerny, gdy masz ból w klatce piersiowej. Aby zrobić herbatę, dodać 1 łyżeczkę suszonych liści lucerny do filiżanki gorącej wody. Strome przez 5 minut, następnie odcedzić.
 • Można także wziąć suplementów lucerny dziennie, aby zmniejszyć występowanie bólu w klatce piersiowej. najpierw skonsultować się z lekarzem.

RELATED POSTS

Comments are closed.