Palatab

Story chłoniaka Hodgkina Callum, w dzieciństwie chłoniaka.

Story chłoniaka Hodgkina Callum, w dzieciństwie chłoniaka.

Callum Harding nigdy nie przestał być wielki wielki brat. On nigdy nie traci poczucia humoru. I nigdy nie przestał być pilnym uczniem.

W tym roku, jak zaczyna dziewiątą klasę, Callum przynosi do szkoły i do życia, dojrzałość i ostrości, który pomógł mu przedostać się przez ostatni rok – najtrudniejszy doświadczył.

We wrześniu ubiegłego roku, gdy zaczął ósmej klasy, szyi Callum stał spuchnięte i nierówne. To było tak wyraźne, że kilku znajomych w szkole zapytał, co się stało. Jego rodzice wzięli Callum, potem 13, do miejscowego lekarza, który zdiagnozowano mononukleozę.

Zaniepokojony obrzęk

W ciągu najbliższych kilku tygodni, rodzice Callum’S, Tara i Michael, stają się coraz bardziej zaniepokojony. Zabrali go do Luv Javia, MD. uszu, nosa i gardła chirurg w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii (CHOP).

Po zbadaniu szyi Callum, dr Javia powiedział, że jest zaniepokojony obrzęk węzłów chłonnych. Chciał je zobaczyć onkologa.

Po radiologicznych klatki piersiowej i innych badań, dr Jubelirer powiedział rodzinie, że ona i dr Javia polecić biopsji węzłów chłonnych. Jedną z możliwości, powiedziała im, był chłoniak, a jedynym sposobem, aby uzyskać ostateczne rozpoznanie chłoniaka jest biopsja.

Biopsja, potem diagnoza

Tara wspomina ten czas jako niezwykle przerażające i mylące. Ale od początku, zespół CHOP pomogła rodzina pozostanie silna.

„Czujesz się bardzo samotnie na dzień, że masz diagnozę,” Tara wspomina. „Nie rozumiem jego choroby lub co ścieżki to może zabrać nas w dół.

"Zespół Callum wyniósł z nami cała droga wskroś. całkowicie rozumieją swoje troski i łzy i kiedy czujesz jak twój świat wymyka się spod kontroli, są one absolutnie nie trzymać cię," dodaje.

Począwszy chemo

Tydzień po Święcie Dziękczynienia, Callum rozpoczął chemioterapię. Otrzymał leki ambulatoryjnie w CHOP King of Prussia, przechodząc przez cztery cykle chemioterapii w ciągu pięciu miesięcy.

To był trudny czas. Callum nie był w stanie chodzić do szkoły często, ale utrzymuje się z jego szkolnych. Został przyjęty do CHOP głównym budynku w Filadelfii kilka razy do ścisłego monitorowania, gdy zachorował. Przez to wszystko, Callum utrzymuje jego poczucie humoru, żartował z lekarzy, pielęgniarek i innych pacjentów.

On również zatrzymaliśmy się na miejscu jako opiekuńczy starszy brat do trójki rodzeństwa. „On jest Głową dzieci” Tara mówi. „Twierdził, że nawet gdy był w jego sickest”.

Dociekliwy umysł

I inteligencja i dociekliwy charakter Callum nie zostały naruszone, albo.

Jednym z jego leków stosowanych w chemioterapii, doksorubicyna, jest czerwona i powoduje łzy i mocz na czerwono. Callum zastanawiał się, dlaczego lek jest czerwony. Pielęgniarki zabrał go z powrotem, aby zobaczyć David Dallago, PharmD, farmaceuta w King of Prussia, którzy krawców chemioterapii dawki dla każdego pacjenta.

Dr Dallago wyjaśniono, że lek jest czerwona, ponieważ pochodzi z bakterii w glebie (Streptomyces peucetius) i jest to organizm, który jest odpowiedzialny za produkcji czerwonego barwnika.

Callum był zafascynowany. Choć praca farmaceutów ma ogromne znaczenie dla swoich pacjentów, często dwa nigdy nie spotkać.

„On wprowadził mnie na zaplecze, gdzie robią chemikalia i inne rzeczy i to było po prostu wspaniałe doświadczenie” Callum mówi. „To naprawdę pokazał, jak fajnie jest i ile można komuś pomóc, nawet nie widząc ich lub wiedząc, kim są.”

Opieka i wsparcie ze strony wszystkich

Callum zaczął zatrzymując powrotem do doktora Dallago podczas swoich wizyt. Farmaceuta wyjaśnił każdy lek podawany do niego w trakcie leczenia i dlaczego jest on przewidziany dla chłoniaka Hodgkina.

Dla Tary, czas Dr Dallago podjęła się odpowiedzieć na pytania Callum i zachęcać swoje zainteresowanie nauką przykładem głębię pielęgnacji zespół onkologii CHOP zapewnia.

„Kiedy byliśmy tutaj na CHOP jako pacjentów i rodziny, dostaliśmy wszystko, każdy rodzaj wsparcia moglibyśmy potrzebować” Tara mówi. „Mój syn był zawsze w pierwszej kolejności, a następnie byliśmy pod opieką tuż za nim. Przyjechałem tu przerażony i był wspierany przez całą drogę, tak jak mój syn.”

Umorzenie i plany na przyszłość

rodzina Callum będzie zawsze pamiętam dzień Dr Stern powiedział im, że był oficjalnie w remisji.

„Czułam ciężar fizyczny puścić moją klatkę piersiową, a potem ta cała przyszłość otworzyć dla wszystkich z mojej rodziny, dla Callum i wszystkie nasze dzieci” Tara wspomina.

„Istnieje rzeczywiście wiele wspaniałych doświadczeń, które pochodzą z tego, jak poznawać nowych ludzi, przechodząc do nowych miejsc, jak wiedząc więcej o szpitalach i podobnych rzeczy,” mówi.

„To także pomógł mi wybrać, co chcę zrobić, kiedy podrosną albo mają poczucie, co chcę robić. Chcę stać się farmaceuty, gdy jestem starszy, jak pan Dave, który był moim farmaceuta.”

Wspieranie badań nad rakiem

„Nie chcemy, aby przestać dawać z powrotem, a nie tylko do CHOP, ale do wszystkich dzieci, które będą odbierane przez te drzwi,” mama Callum mówi. „Chcemy, aby zachować posiadające wszystkie wiarę i nadzieję, że Callum otrzymał stąd.”

Dołącz do ich zespołu, Cure dla Cal. lub dokonać wpłaty.

RELATED POSTS

Comments are closed.