Palatab

Śmiertelność i reumatoidalne zapalenie stawów …

Śmiertelność i reumatoidalne zapalenie stawów ...

Czy jest to najlepszy czas, by żyć z reumatoidalnym zapaleniem stawów Pt 2: ilość życia?

Jest to drugi post w serii, która odnosi się do kwestii: „Czy to najlepszy czas w historii, w reumatoidalnym zapaleniu stawów?” Wczoraj przyjrzeliśmy się „jakość” życia. Dzisiaj patrzymy na „ilość” życia lub długowieczności.

To może być przygnębiające, więc postaram się zrobić to krótko. Czytałem kilka bardzo brzydkich statystyki dotyczące RA ostatnio. A niektóre z nich są o długości życia.

Co to jest luka śmiertelność?

„Nadmiar śmiertelności” jest konsekwentnie związany z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Niektóre badania wskazują, że ryzyko śmiertelności RA-ers jest o 38% większa niż w populacji ogólnej. To było jeszcze gorsze dla kobiet, które mają 55% większe ryzyko w porównaniu z kobietami bez reumatoidalnego zapalenia stawów. I żadne cuda współczesnej medycyny, które uległy zmianie.

W rzeczywistości, w porównaniu z ogólną populacją szczelina śmiertelność faktycznie rozszerza. Zgadza się. chorych na reumatoidalne zapalenie stawów nie występują te same poprawę przeżywalności jak ich rówieśnicy bez RA.

Mayo Clinic lekarz Sherine E. Gabriel powiedział: „W rzeczywistości, badani RA nawet nie przeżyć te same poprawy przeżycia, jak ich rówieśnicy bez zapalenia stawów, co prowadzi do pogorszenia względnej śmiertelności w ostatnich latach, a także poszerzenie śmiertelności szczelina między pacjentami z RZS i ogółu ludności w całym czasie. „

Przyczyny różnic w śmiertelności Reumatoidalne zapalenie stawów

Przynajmniej połowa zgonów osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów są związane z układu krążenia. Chociaż nowoczesne krążenia interwencje poprawiły długość życia dla ogółu ludności, tym samym nie jest prawdą dla RA-ers. Mówią, że potrzebne są dalsze badania, aby szukać przyczyn.

1) Ostatnie ulepszenia w śmiertelności chorób układu sercowo-naczyniowego są związane z lepszą leków, diety i zaawansowanych procedur chirurgicznych. Może RA-ers nie dostać choroby układu krążenia z tych samych powodów, które inni. Dlatego zabiegi nie odpowiednio przeciwdziałania chorobom serca Ra-ers.

Zastanawiam się również, czy:
(2) Choroba serca w RA-ers reaguje inaczej na tych innowacyjnych metod leczenia, lub
(3) serca RA-ERS mniej obróbce, ponieważ nie zostanie zdiagnozowany jako często lub tak szybko.

Jak powinniśmy reagować na luki Śmiertelność? Następnym razem, w części 3, przyjrzymy się, jak badania mogą mieć na celu uczynić ten lepszy czas w historii dla tych, którzy mają reumatoidalnego zapalenia stawów.

Powiązane posty:

  • Więcej postów na RZS i umieralności
  • Jest to najlepszy czas, aby w reumatoidalnym zapaleniu stawów? Część 1: Jakość życia
  • Jest to najlepszy czas, aby w reumatoidalnym zapaleniu stawów? Część 3: Odpowiedź na RZS Śmiertelność Gap
  • Nowe dane na temat częstości występowania RZS

UWAGA: komentarze są ważnym źródłem informacji dla przyszłych czytelników tego postu w nadchodzących miesiącach. Proszę znaleźć link komentarz poniżej każdego słupka.

RELATED POSTS

Comments are closed.