Palatab

Słabym oświetleniu rośliny do uprawy w …

Słabym oświetleniu rośliny do uprawy w ...

Place rośliny, które dobrze dostosowują się do słabego oświetlenia w północno wschodnich lub okien, foyer, lądowań schodowych – wszędzie tam, gdzie otrzymuje niewielki lub nie ma bezpośredniego słońca. Należy jednak pamiętać, jeśli jest zbyt ciemno, aby czytać książki, to zbyt ciemny dla roślin rosną. Poniższe rośliny należą do tej kategorii:

roślina żeliwne (Aspidistra elatior) Ciemnozielone, wydłużone liście rosną pionowo, osiągając wysokość do 3 stóp. Umieść tę roślinę w obszarze o schłodzenia do średniej temperatury. Oczekiwać, że powoli rośnie. Niech ziemia wysycha między podlewaniem i nawozić rzadko. Zakład żeliwny jest jednym z najprostszych i najbardziej niezawodnych roślin doniczkowych.

Chinese evergreen (Aglaonema) Niektórzy chińscy evergreeny mają ciemnozielone liście umieszczonych w poprzek z białym (Maria); inni mają żółto-zielone liście z ciemniejszymi plamami (Silver Queen). Oba typy rosnąć w bujnych, zielonych kopców. Wysokość jest różna, więc czytać etykiety roślin. Lubią średnich temperatur o ile nie są one narażone na działanie zimnego powietrza. Niech ziemia wysycha między podlewaniem. Cofać starsze laski w celu promowania nowego wzrostu od podstawy. Chiński evergreeny są bardzo łatwe w uprawie.

Dracena: Wiele gatunków są dostępne, a większość z nich wolno rosnące. Najbardziej znane gatunki to Madagaskaru smocze drzewo (D. marginata) z długie, cienkie liście wychodzi jak fontanna; kukurydza roślin (D. Massangeana) powszechne w budynkach biurowych, z wysokimi pędów wyrastających szerokie pozostaje na górze; i D. warneckii, duża, krzewiasta roślina z zielono-białe paski liści. Umieścić te rośliny w obszarze o średniej temperaturze i umiarkowanej wilgotności. Niech ziemia wysycha między podlewaniem i nawozić rzadko. wskazówki liści i marże mogą okazać brązowe i chrupiące, jeśli rośliny są kałuż. Dracaenas są łatwe w uprawie.

Posługuje teściowa za (Sansewieria gwinejska) To był houseplant od czasów neandertalskich, co wyjaśnia politycznie niepoprawną nazwę. Jej znane ostrza pionowe rosną powoli do 18 cali. Rośliny te kwitną w chłodne gorących temperaturach. Nawozić rzadko. Mother-in-law języka jest bardzo łatwa w uprawie.

Peace lily (Spathiphyllum) Oto wszechobecny centrum roślin, i nie bez powodu – jej ciemne, błyszczące liście, na roślinach 1- do 4-nożnych, wygląda ostry bez zbyt wiele uwagi. lilie Peace sporadycznie sportu białe kwiaty. Mogą one tolerować niskiej wilgotności. Niech ziemia wyschnąć nieco między podlewaniem. Jeżeli gleba wysycha zbyt dużo, zakład będzie więdnąć dramatycznie; Jednak to zazwyczaj odzyskać godzinę lub dwie po podlaniu. lilie pokojowe są łatwe w uprawie.

RELATED POSTS

Comments are closed.