Palatab

Siarkowodoru i siarki Bakterie …

Siarkowodoru i siarki Bakterie ...

Gazowy siarkowodór (H2 S) może pojawić się w dowolnym miejscu studni w Minnesocie i daje wodę charakterystykę "zgniłe jajko" smak lub zapach. Ta strona zawiera podstawowe informacje na temat bakterii siarkowych gazu i siarkowodór i omówiono działania, które można podjąć, aby zminimalizować ich skutki.

Jakie są źródła siarkowodoru w studni i system dystrybucji wody

Czy bakterie siarkowe lub siarkowodór szkodliwe?

W większości przypadków, zapach zgniłych jaj nie dotyczą jakości sanitarnej wody. Jednakże, w rzadkich przypadkach gaz może wynikać ze ścieków lub innych zanieczyszczeń. Jest to dobry pomysł, aby być dobrze przetestowane dla standardowych testów sanitarnych bakterii z grupy coli i azotanów. Bakterie siarkowe nie są szkodliwe, ale gazowy siarkowodór w powietrzu może być niebezpieczne przy wysokich poziomach. Ważne jest, aby podjąć kroki, aby usunąć gaz z wodą lub upust gazu do atmosfery, tak że nie będzie gromadzić się w nisko położonych przestrzeniach, takich jak również dołów, piwnic lub zamkniętych przestrzeniach, jak również domów. Tylko wykwalifikowani ludzie, którzy otrzymali specjalne szkolenie i stosować odpowiednie procedury bezpieczeństwa powinny wprowadzić pit dobrze lub innej zamkniętej przestrzeni, gdzie gazowy siarkowodór mogą być obecne.

Czy istnieją inne problemy związane z bakterii siarki lub siarkowodoru?

Tak. bakterie siarkowe wytwarzają śluz i może promować wzrost innych bakterii, takich jak bakterie żelaza. Szlam może zablokować studnie, wodno-kanalizacyjnych oraz systemów nawadniających. Bakteryjne szlam może być białe, szare, czarne lub czerwono-brązowy, jeżeli wiąże się z bakteriami żelaza. Wodór gazowy siarczek w wodzie może powodować powstawanie czarnych plam na sztućce i Sanitarne urządzenia. Można również korozji rury i inne metalowe elementy systemu dystrybucji wody.

Co powoduje gazowego siarkowodoru tworząc w wodach gruntowych?

Rozkład substancji organicznych, takich jak rośliny, lub reakcji chemicznych z pewnych minerałów zawierających siarkę w glebie i skał, może naturalnie utworzenia gazowego siarkowodoru w wodzie gruntowej. Jak woda gruntowa przepływa przez gruntu i skał formacji zawierających minerały, siarczanu, część minerałów rozpuści się w wodzie. Unikalny grupa bakterii, zwany "bakterie siarkowe" lub "bakterie redukujące siarczany" może zmieniać siarczan i innych związków zawierających siarkę, w tym naturalnych materiałów organicznych, na gazowy siarkowodór.

Jak gaz siarkowodór wytwarzany w podgrzewacz wody?

Podgrzewacz wody może zapewnić idealne warunki do przekształcenia siarczanu do gazowego siarkowodoru. Podgrzewacz wody może produkować gazowego siarkowodoru na dwa sposoby – tworząc ciepłą atmosferę, w której bakterie siarkowe mogą żyć i podtrzymywania reakcji pomiędzy siarczanu w wodzie oraz anodę podgrzewacz wody. Podgrzewacz wody zazwyczaj zawierają metalowy pręt nazywaną "anoda," który zainstalowany jest w celu zmniejszenia korozji zbiornika podgrzewacza wody. Anoda jest zazwyczaj wykonana z metalu magnezu, które mogą dostarczać elektrony, które pomagają w przekształcaniu siarczanu do gazowego siarkowodoru. Anoda jest od 1/2 do 3/4 cala średnicy i od 30 do 40 cali.

Jak mogę znaleźć źródło problemu, siarkowodór, i co mogę zrobić, aby je wyeliminować?

Zapach gazowego siarkowodoru można wykryć w wodzie na bardzo niskim poziomie. Zapach wody wychodzi z kranów wody ciepłej i zimnej. Określ, które zawory mają zapachu. "zgniłe jajko" zapach często będą bardziej widoczne z ciepłej wody, ponieważ więcej gazu odparowuje. Twój zmysł węchu staje tłumił szybko, więc to najlepszy czas, by sprawdzić to po byliście z dala od domu na kilka godzin. Można również mieć wodę testowana na siarkowodór, siarczan, bakterii siarki i żelaza bakterii na laboratorium środowiskowego. Koszt badania dla siarkowodoru jest w zakresie od 20 do $ $ 50 w zależności od rodzaju testu.

 • Jeśli zapach jest tylko z kranu ciepłej wody Problem może być w podgrzewaczu wody.
 • Gdy zapach jest zarówno gorącymi i zimnymi zawory, ale tylko z wody leczonych zmiękczania wody, a nie w czystej wodzie Problem może być bakterie siarkowe w zmiękczania wody.
 • Jeśli zapach jest silny, gdy woda zarówno w gorących i zimnych kraniki pierwszym włączeniu, a to zmniejsza się lub znika po woda biegać, czy zapach zmienia się w czasie Problem może być bakterie siarkowe oraz w systemie lub dystrybucji.
 • Jeśli zapach jest silny, gdy woda zarówno w gorących i zimnych kranów jest najpierw włączony i jest mniej więcej stała i utrzymuje się przy użyciu Problem może być w siarkowodór w wodzie gruntowej.

Co mogę zrobić z podgrzewaczem wody problemem?

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z obsługą i utrzymaniem podgrzewacza wody, należy skontaktować się z profesjonalnym systemem wody, takich jak hydraulik, do pracy.

 • Wymienić lub usunąć anodą magnezową. Wiele podgrzewaczy wody mają anody magnezu, który jest dołączony do korek znajduje się w górnej części podgrzewacza wody. może on zostać usunięty przez wyłączenie wody zwolnieniu nacisku z podgrzewacza wody, oraz odkręceniu korka. Pamiętaj, aby zatkać dziurę. Usunięcie anodzie, jednak może znacznie zmniejszyć żywotność podgrzewacza wody. Można skonsultować się z renomowanych dystrybutorów podgrzewacz wody, aby ustalić, czy wymiana anody wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, może być zainstalowany. Wtórnik anoda może zapewnić ochronę przed korozją, nie przyczyniając się do wytworzenia gazowego siarkowodoru.
 • Zdezynfekować i przepłukać podgrzewacz wody z roztworem wybielacza. Chlorowanie może zabić bakterie siarkowe, jeśli zostanie to zrobione prawidłowo. Jeśli nie wszystkie bakterie są niszczone przez chlorowanie, problem może powrócić w ciągu kilku tygodni.
 • Zwiększenie temperatury podgrzewacz wody do 160 stopni Fahrenheita (71 stopni Celsjusza) przez kilka godzin. To zniszczy bakterie siarkowe. Płukanie w celu usunięcia martwych bakterii po leczeniu powinien kontrolować problem zapachu.

UWAGA: Zwiększenie temperatury podgrzewacz wody może być niebezpieczne. Przed rozpoczęciem pracy, należy skonsultować się z producentem lub dostawcą w zakresie roboczy zawór ograniczający ciśnienie, a dla innych zaleceń. Pamiętaj, aby opuścić ustawienia termostatu i upewnić się, że temperatura wody jest obniżona po leczeniu, aby zapobiec obrażeniom od poparzenia gorącą wodą i uniknąć wysokich kosztów energii.

Co zrobić, jeśli bakterie siarkowe obecne są w studni, systemu dystrybucji wody, lub zmiękczania wody?

 • Układ powinien zostać dobrze i dystrybucji wyleczony przez przepłukanie stężonym roztworze chloru (wstrząs chlorowanie) Jak wskazano w "dobrze Dezynfekcja" arkusz z Departamentu Zdrowia Minnesota (MDH). bakterie siarkowe mogą być trudne do usunięcia po jego ustanowieniu w studni. Fizycznego szorowania obudowy, zużycie specjalne środki chemiczne do obróbki i mieszanie w wodzie, może być konieczne, przed chlorowania w celu usunięcia bakterii, szczególnie jeśli są związane z innego typu bakterii, znanych jako "bakterie żelazowe." Kontakt z licencjonowanego wykonawcy oraz czy Minnesota Department of Health (MDH) specjalisty oraz szczegóły.
 • Jeśli bakterie są w urządzeniach do uzdatniania wody, takich jak zmiękczania wody, należy skontaktować się z producentem, instalator, lub MDH, aby uzyskać informacje na temat procedury dezynfekcji urządzeń zabiegowych.

Co zrobić, jeśli gaz jest siarkowodoru w wodach gruntowych?

 • Zainstalowanie filtra z węgla aktywnego. Opcja ta jest skuteczna tylko na niskich poziomach siarkowodoru, zwykle mniej niż 1 miligrama na litr (mg / l). * Gaz jest uwięzione przez węgiel aż filtr jest nasycony. Ponieważ filtr węglowy można usunąć substancje oprócz gazowego siarkowodoru, to jest trudny do przewidzenia jego żywotność. Niektóre duże filtry węglowe są znane trwać przez wiele lat, a niektóre małe filtry może trwać kilka tygodni lub nawet dni.
 • Zainstalować filtr utleniający, na przykład w postaci "Greensand manganu" filtr. Ta opcja jest przeznaczona dla poziomów siarkowodoru do około 6 mg / l. Mangan filtry Greensand są często stosowane w leczeniu zaburzeń żelaza w wodzie. Urządzenie składa się z manganu zielonego, nośnika, który jest powleczony piasek dwutlenku manganu. Gazowy siarkowodór w wodzie, zmienia się na drobne cząstki siarki, przechodzi przez filtr. Filtr musi być okresowo regenerowany za pomocą nadmanganianu potasu przed pojemność zielony piasek został wyczerpany.
 • Zainstalować system utleniania filtracji. Ta opcja jest przeznaczona dla poziomów siarkowodoru do wielkości przekraczającej 6 mg / l. Te systemy wykorzystują pompy zasilającej chemiczną wtryskiwania utleniacza związków chemicznych, takich jak chlor, do linii wodociągowych przed przechowywania lub zbiornika mieszającego. Gdy wystarczający czas kontaktu pozwolił, utlenianie chemiczne zmienia siarkowodoru do siarki, która jest następnie usuwana przez filtr cząstek stałych, takich jak mangan filtra zielonego,. Nadmiar chloru i może być usunięta przez filtrację aktywowanego węgla.

Inne pokrewne odniesienia, które są dostępne od MDH obejmują:

Pytania?
Skontaktować się z Sekcja MDH Dobrze Zarządzania
651-201-4600 lub 800-383-9808
health.wells@state.mn.us

Minnesota Department of Health

RELATED POSTS

 • Jak leczyć zapachów siarki w dobrze …

  Jak leczyć zapachów siarki w wody studziennej Woda zawierająca gazowego siarkowodoru ( „H2S”) ma charakterystyczny „zapach zgniłych jaj”, który może być szczególnie zauważalny przy gorącą wodę….

 • Pralnia bakterie mogą być w …

  Chorych pralni Cycle Naukowcy odkryli zwiększone wykorzystanie praniach niskotemperaturowych i łagodnych detergentów być winowajcami bakterii do prania w pralkach automatycznych. W badaniu….

 • Jak budować dobre bakterie …

  Helicobacter pylori ( H. pylori ) Jest typem bakterii. Te zarazki mogą wprowadzić swoje ciało i żyją w przewodzie pokarmowym. Po wielu latach, mogą powodować owrzodzenia, zwanych wrzodów w…

 • Jak uzyskać zdrowe bakterie jelitowe

  Gdy dziecko jest poczęte ma zupełnie wyjątkową markę genetyczny do góry, mashup ciebie i twojego męża DNA. Nie można kontrolować, którego kolor oczu będzie miała, jeśli ona będzie bardzo…

 • Bakterie nitryfikacyjne Mieszanki Praca, amoniaku zabija bakterie.

  Pozwól mi wyjaśnić, dlaczego niektóre mieszaniny działają i dlaczego wciąż słychać, że „nie są.” Bakterie nitryfikacyjne mogą żyć w butelce na chwilę. Wielu uważa, że ​​bakterie nitryfikacyjne…

 • Korzyści siarki MSM

  Czysta siarka organiczna Jakiś czas temu otrzymałem kopię wiadomości e-mail od czytelnika o MSM. Oto fragmenty tego artykułu email: Choroby nie przedstawiłem nawet słyszał stały się typowe,…

Comments are closed.