Palatab

Rozpylacz wody sól, rozpylacz ze słoną wodą.

Rozpylacz wody sól, rozpylacz ze słoną wodą.

Skuteczność
Przygotowanie i stosowanie płukania słonowodnych wymaga dużej ilości czasu i energii, tak wielu badaczy pytanie, czy istnieje realne korzyści. Niedawny przegląd 1 zbadano osiem wysokiej jakości badań i stwierdził, że irygacje słonej wody są pomocne dla pacjentów.

Podczas irygacje pomóc oczyścić nosa śluzu, mogą również przyczynić się do zmniejszenia stanu zapalnego. Może to wynikać z nosa pomaga usunąć małe cząsteczki, bakterie i wirusy, które mogą powodować alergie i zapalenia.

Urządzenia dostawy i szef Pozycja
Celem irygacji jest, aby oczyścić całą nos jednak nie wszystkie techniki nawadniania można to osiągnąć. Lekarze badali jak najlepiej irygacji nosa przy użyciu kilku różnych metod. Dr Wormald i jego współpracownicy 2 spojrzał na trzech typowych urządzeń dostarczających, w tym spray do nosa, z nebulizera, oraz dodatnim ciśnieniu koloru. We wszystkich przypadkach płyn był w stanie wejść do nosa, ale miał trudności dostania się do samych zatok. Chociaż sposób nadciśnienie miał najlepszą dostarczanie do czoła, policzków zatok, wyniki te wskazują, że w nieoperowanej nosa uzyskiwanie płukania w zatokach jest dość ograniczona. Inne badania wykazały, że, niezależnie od konkretnego urządzenia, wyższe wielkości dostaw wydaje się prowadzić do najlepszą ochronę błony śluzowej nosa 4. Patrząc objawów pacjenta, irygacje duża ilość również okazały się lepsze niż sprejów do nosa chirurgii 5. Sinus stwierdzono również prowadzić do lepszego dostarczania płukania do cavities6 zatok jednak nawet po chirurgii duża ilość urządzeń lepiej niż nebulizatorów 7,8,9 względem się płynu w zatokach.

Pozycja głowy podczas irygacji nosa mogą mieć również wpływ na stopień dostawy. Umieszczenie głowę podczas nawadniania mogą pomóc płukania dostać się do górnej części nosa i zatok 3,4,10 czoło.

Stężenie soli fizjologicznej
Większość praktyków wskazują stosując stężenia soli fizjologicznej, które są takie same, jak stężenia soli w organizmie (nazywany jest izotoniczny), ale korzyści wyższych stężeń soli również było badane. Chociaż niektórzy pacjenci wolą wyższych stężeniach, mogą prowadzić do zwiększonego przekrwienie nosa i pęcznienie powodowane podrażnienia związanych z dużą zawartością soli, 11,12. Wysokie stężenie soli nawet spowodowało uszkodzenia drobnych włosków, że piłka w nosie, żeby go utrzymać w czystości nazywa “rzęsy” 13. Inne badania wykazały, że dodanie “środki buforujące” do roztworu soli, takich jak soda do pieczenia wyniki bardziej poprawy objawów niż sól samą wodą 14. Choć wiele firm oferuje pakiety zmieszaną soli, które są wygodne i stosunkowo niedrogie, pacjenci mogą zdecydować, aby ich własne solankę w domu. Częstym przepis obejmuje dodawanie 2-3 łyżeczki soli i jodu wolnego 1 / 4-1 / 2 łyżeczki sody oczyszczonej na 1 litr sterylnej wody.

Źródło wody
W ciągu ostatnich 5 lat, były doniesienia o 2 pacjentów umierających z powodu zapalenia mózgu (infekcja mózgu) wynikające z narażenia na Naegleria fowleri. ameby, które jest powszechne w rzekach i jeziorach. Tacy pacjenci używali Neti garnki z kranu wody, które następnie przetestowane pozytywne dla tego gatunku ameby. Należy zauważyć, że te przypadki są bardzo rzadkie i wynikał z zanieczyszczenia lokalnej wody wodociągowej, która nie jest powszechne w komunalnych obróbce wody. Jednak właściwe należy zachować ostrożność przy wyborze źródła wody do nawadniania i gotuje, destylowana, lub zalecane są odpowiednio filtrowana woda.

lecznicze Irygacje
Korzyści z irygacji solankowych zostały również w połączeniu z aktywnymi leków, takich jak miejscowe stosowanie antybiotyków i sterydów 19,20 17,18 poprawy dostarczania do nosa. Jedno z badań wykazało, że wysokie płukania głośności poprawie jakości życia u chorych z alergią, którzy już korzystają z nosa sterydów spraye 21. irygacji, które w rzeczywistości zawierają rozcieńczyć sterydy również ważną rolę w opanowywaniu objawów, szczególnie u pacjentów z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych 19. Podczas leczniczych irygacje okazały się bezpieczne i skuteczne, ich znaczenie w leczeniu przewlekłego zapalenia zatok aktywnie badane.

wnioski
Ostatnie badania potwierdziły, że zatok i nosa irygacje ze słoną wodą są pomocne. Wiele urządzeń są dostępne dla dostarczania jednak duża ilość ciśnienia i pozytywne metody wydają się działać najlepiej. Zarówno urządzenia do nawadniania i źródło wody mają potencjał do skażenia, a tym samym właściwą sterylizację zarówno ma kluczowe znaczenie dla bezpiecznego i skutecznego stosowania irygacji. Lecznicze irygacje są używane częściej i może poprawić naszą zdolność do leczenia przewlekłego zapalenia zatok.

RELATED POSTS

 • Rozpylacz wody sól, rozpylacz ze słoną wodą.

  Alergia Astma / Referencje Tutaj znajdziesz spoty radiowe, które mogą odwołują swoją chorobę. Posłuchaj tego pliku audio: Astma Utwardzony 6-5-13 30 sek. Watercure2 lubię dużo. Byłem w stanie…

 • Jak Nail Marmur wodą, kropli wody paznokci.

  Stosując kilka gwoździa lakiery na nowy wygląd! Lakier do paznokci jest najlepszy! Jest tani i łatwo dostępny i można być bardzo oszczędny z nim. W tym poradniku pokażę (sprawdź moje wideo…

 • Lemon wody oczyścić, dwukropek czyścić wodą.

  Dlaczego warto skorzystać z Lemon wody Cleanse? Ideą jest oczyszczenie wody z cytryny detox ciała i schudnąć. Cytryny zawierają witaminy A, B, C i kwas cytrynowy, co daje w ten cierpki smak….

 • Wykonywanie fałszywych wody do sztucznych kwiatów, wazonów wodą.

  Uwielbiam rzemiosła i nauki mashup, prawda? Tak samo jak mój (ostatnio w stanie spoczynku) tatę. Pamiętaj, kiedy pomógł mi z DIY dinks Shrinky. Cóż … szalony naukowiec, inżynier chemiczny…

 • Jak często powinno się wodą mój kwiaty, rośliny kwiat wody.

  Zapis wideo tematy wymaga JavaScript RELATED POSTS Jak pozbyć karaluchów, najlepiej pozbyć karaluchów. Zapis wideo tematy wymaga JavaScript RELATED POSTS Liver Detox pozbyć się toksyn, jak…

 • Czy Twoje wody pitnej Dawanie …

  Przerażający kran news: nowe badania sugerują, że woda z kranu można pić może dać alergie pokarmowe. Według ScienceDaily. nowe badania wykazały korelację między chemicznym znalezionego w wodzie…

Comments are closed.