Palatab

Rak płuca rozprzestrzenia się wątroby (Prognoz) …

Rak płuca rozprzestrzenia się wątroby (Prognoz) ...

Jak rak płuca rozprzestrzenił się na wątrobie?

Komórki nowotworowe mogą oderwać się od pierwotnego guza w płucach. Mogą podróżować po krwiobiegu i układu limfatycznego. Na przykład, po przybyciu w węzłach chłonnych, mogą one rozłożone na innych częściach ciała.

Komórki nowotworowe z płuc, które wykraczają i rozprzestrzenił się na wątrobie może zrobić nowy wzrost zwany wtórny (z przerzutami), raka wątroby. I różni się od pierwotnego raka wątroby, raka, który pierwszy zaczął i opracowanej w wątrobie.

Typ komórek nowotworowych odgrywa kluczową rolę w ustalaniu planu leczenia, ponieważ inny typ komórek nowotworowych będzie również zachowują się w różny sposób. W związku z tym, leczenie nowotworu pierwotnego i wtórnego jest tak samo.

Jak często jest rak płuc z przerzutami do wątroby? Odpowiedź jest dość powszechne. Wątroba jest częstym miejscem, gdzie rak zaawansowany płuca rozprzestrzenia. Inne powszechne miejsca są węzły chłonne (szczególnie te w skrzyniach, w jamie brzusznej, pach, i szyi), kości. nadnercza i mózgu.

Wątroba jest podatny na zaawansowanym etapie innych nowotworów, too. Należą raka odbytnicy, raka okrężnicy i raka piersi.

Gdy komórki nowotworowe raka płuc z podróżowałem do wątroby i powodować wtórną wzrostu nowotworowych, można mieć niektóre z następujących objawów:

 1. Mdłości i zmęczenia.
 2. Ból lub inne dolegliwości na brzuchu, zwłaszcza po prawej stronie brzucha.
 3. Zmiany apetytu, takie jak zmniejszenie apetytu lub utratę apetytu. Może to spowodować niechciane odchudzania.
 4. W przypadku zaawansowanego raka wtórny może spowodować obrzęk wątroby i powodować nadmierne osadzały płynów. Mogą to być zauważonym z obrzęk brzucha.

Rak płuca rozprzestrzenia się do wątroby „rokowania”!

Według statystyk, perspektywy i prognozy na zaawansowanego raka płuca (stadium IV) są najgorsze w porównaniu do innych stadiach choroby (stadium III, II i I). Jednak nie ma to jakikolwiek statystyka i dane, które mogą powiedzieć, co dokładnie będzie się działo.

Ponownie każdym przypadku raka jest różne i unikatowe. Rokowanie dla każdego pacjenta może być różna. Na przykład, podczas gdy w niektórych przypadkach leczenie jest nadal w stanie usunąć nowotwór wtórny, kiedyś jej celem jest tylko, aby pomóc złagodzić objawy i kontrolować raka.

Udana tempo leczenia (jak dobrze zaawansowany nowotwór reaguje na leczenie) może odgrywać rolę w wpływających na perspektywy choroby. Przy podejmowaniu plan leczenia, to zależy od następujących czynników:

 1. Ogólny stan zdrowia i dopasowanie pacjenta.
 2. Rodzaj leczenia zostały już podjęte.
 3. Ile części wątroby dotkniętego rakiem.
 4. Czy innych części ciała (takie jak mózg, kości, albo też są) już dotkniętych rakiem!

Jak dobrze wiemy, że istnieje kilka rodzajów raka płuc. Ale to jest podzielone na dwie główne grupy; nie-drobnokomórkowego i niedrobnokomórkowego raka.

I rodzaj pierwotnego raka płuc, że masz może również odgrywać kluczową rolę. Na ogół, rokowanie niedrobnokomórkowego raka z przerzutami do wątroby jest nieco wyższa niż drobnokomórkowy nowotwór z tym samym etapie.

RELATED POSTS

 • Rak płuca rozprzestrzenia się mózgu Co …

  Ona potraktowano sześciu zabiegów chemioterapii i 12 mózg promieniowania (środek zapobiegawczy). Rak płuca rozprzestrzenia się mózgu Co to jest żywotność – a media robią wszystko, aby go…

 • Guzy przerzutowe wątroby, rak płuc przerzuty do wątroby.

  Gdy nowotwór rozprzestrzenił się na wątrobie od innych nowotworów nazywa się przerzuty do wątroby. Oznacza to, że guzy nowotworowe, rozprzestrzeniły się w wątrobie z innego organizmu. Niektóre…

 • Guzy wątrobowe, wzrost wątroby.

  Guzy grupy nieprawidłowych komórek klaster sobą tworząc masę lub bryłę. Gdy rozwija się nowotwór wątroby, narządu, jest w stanie działać prawidłowo. Rodzaje nowotworów Nowotwory wątroby duża,…

 • Guzy wątrobowe, wzrost wątroby.

  B bie łagodne (nienowotworowe) i złośliwe guzy (nowotworowych) może rozwijać się w wątrobie. Istnieją różne rodzaje nowotworów wątroby: Pierwotnego raka wątroby (rak wątrobowokomórkowy)…

 • Rak wątroby – przyczyny, objawy …

  Fakty Wątroba, największy gruczoł w organizmie, odgrywa istotną rolę w utrzymaniu nas przy życiu. Jego liczne funkcje obejmują przechowywanie witamin i składników odżywczych, wytwarzania białek…

 • Rak płuca rozprzestrzenił się do mózgu Jej …

  Jak mogę sprawdzić, czy raka płuc został przeniesiony do mózgu? Co zrobić, gdy rak rozprzestrzenił się na płuca Mózgu rak płuc jest jednym z najbardziej powszechnych form raka, który może…

Comments are closed.