Palatab

Pszczoła żądło reakcja

Pszczoła żądło reakcja

Niektórzy ludzie, doznał reakcja alergiczna na użądlenie pszczoły. osa lub inne owady kłujące w dzieciństwie, mogą cierpieć podobną alergię na całe życie.
Wbrew powszechnemu przekonaniu, niektóre dzieci nie pozbyć się alergii na ukąszenia owadów. Jest alergia na ukąszenia owadów z rzędu Hymenoptera, zwłaszcza pszczoły (7%), w rzadkich przypadkach – pszczoły, osy, szerszenie i mrówek. Ważne jest immunogenność powtórzeniach.

Reakcje alergiczne występują w różnych formach, począwszy od miejscowych objawów, z mniej lub bardziej poważnych objawów do wstrząsu i śmierci. Istnieją 4 typy reakcji ogólnoustrojowych.

Łagodne reakcje ogólnoustrojowe (31%): uogólniona pokrzywka, świąd, zmęczenie, niepokój.

Reakcje ogólnoustrojowe (38%): objawy typu 1 i duszność, ból brzucha, nudności, zawroty głowy, wymioty.

Ciężką postać reakcji systemowych (20%): wcześniejszych objawów oraz duszności, dysfagia, chrypka, niespójność myśli, uczucie nadchodzącego zdarzenia.

Udarowe (11%) w uzupełnieniu do wcześniejszych objawów – sinica, spadek ciśnienia krwi, załamania, wypróżniania, utrata przytomności.

W przypadku szczególnie ciężkich reakcji alergicznej śmierć może nastąpić w ciągu kilku minut: 66% zgonów w ciągu pierwszej godziny po ukąszeniu, 96% – w ciągu 5 godzin. Główną przyczyną śmierci jest niedotlenienie, a następnie zapaść.

Reakcje alergiczne na użądlenia owadów są zróżnicowane. Objawy kliniczne rozpocząć po 10-20, czasami 40 minut lub więcej po ukąszeniu i trwają 2-4 godziny. Im szybciej jest reakcja, tym trudniej jest. Szybkość pojawiania się i wzrostu objawów bezpośrednio proporcjonalny do stopnia ciężkości choroby: objawy, rozwija po 1-2 minutach po ukąszeniu, w 40% przypadków do śmierci.

Dodatkowo, Hymenoptera jad może powodować choroby immunologicznej, występujące w immunologicznym z wytwarzaniem przeciwciał IgG i IgM oraz różnych cytokin. Ukąszenia owadów i reakcje anafilaktyczne występują zazwyczaj w okresie letnim. Najwięcej jest w lipcu, sierpniu i na początku września. Ukąszenia są najczęściej są w szyi i głowy.

Ludzie, którzy mają już ogólne reakcje i przeciwciał klasy Es trzeba odczulanie. Wymowa objawy lokalne mogą być prekursorami ogólnej reakcji, ale nie wszyscy autorzy zalecają, aby odczulania. Nie jest to konieczne w przypadku braku przeciwciała klasy E.

Powiązane posty:

  • Pszczelarstwa jako biznes
  • Jak działa bee – podstawy pszczelarskie
  • Miód pszczoły fakty
  • Sweat pszczoły
  • pszczoły w drewnie
  • Pszczoły w Tajlandii
  • Gatunki pszczół
  • Bee Indie

RELATED POSTS

Comments are closed.