Palatab

Przewlekły liszaj pospolity – Objawy …

Przewlekły liszaj pospolity - Objawy ...

Co to jest przewlekły liszaj pospolity?

Liszaj zwykły przewlekły jest również określana jako neurodermit lub zadrapania skóry i nie jest poważny, ale wyzwaniem się przerwanie cyklu świądu zadrapaniom swędzeniu. Każdy zabieg, by odnieść sukces w gojeniu przewlekły liszaj pospolity zależy na identyfikacji i eliminacji czynników, które mogą być przyczyną problemu. Recepta jak również ponad kremy przeciw może pomóc w łagodzeniu objawów przewlekły liszaj pospolity. Gdy cykl swędzenie i drapanie jest uszkodzony, może minąć trochę czasu skóra staje się znów normalnie.

Objawy przewlekły liszaj pospolity

Objawy porostów przewlekły simplex składa się z:

 • Skóra w ograniczonym zakresie, jednolity obszar, który jest swędzenie
 • Łuszcząca lub skórzaste tekstury skóry
 • Szorstka, podniesiony obszar, który jest ciemniejszy lub bardziej czerwony, niż w pozostałej części skóry

Symptomem przewlekły liszaj pospolity, który jest podstawowym jest swędzenie skóry, które jest – często w jednym obszarze lub plaster na przedramieniu, szyi, udzie, kostce lub nadgarstku. Często jest to warunek dotyczy dziedziny narządów płciowych, na przykład moszny lub sromu

Intensywne swędzenie przychodzi i odchodzi. Ostatecznie może po prostu porysować z przyzwyczajenia.

Każdy tego warunku powinien zobaczyć się z lekarzem, jeżeli:

 • Złap się drapie taką samą powierzchnię skóry kilkakrotnie
 • Są tak niewygodne, że są one utraty snu
 • Są tak niewygodne są trzymane od codziennej rutyny
 • Skóra jest bolesna
 • Uwierz, że skóra jest zainfekowany. Znaki Zakażenie to gruby, żółtawy spuszczenia płynu z obszarów porysowane i bólu

Powoduje przewlekły liszaj pospolity

Dokładna przyczyna tej choroby nie jest znana. Często przewlekły liszaj pospolity rozpoczyna się od wszystkiego, co może wywołać reakcję swędzenia lub drażni skórę, na przykład ubrania, które są mocno lub ugryzienie z błędu. Im bardziej jest on przetarł lub porysowana, The itchier obszar wystąpią.

W kilku przypadkach, liszaj zwykły przewlekły jest związana z innymi stanami skóry, takie jak wyprysk, suchość skóry lub łuszczycy. Lęk i stres może również wywołać tę swędzenie.

Niektóre czynniki mogą zwiększyć ryzyko osoby na przewlekły liszaj pospolity, i składa się z:

 • Będąc w połowie wieku – Warunek ten jest przede wszystkim powszechne w wieku od trzydziestu do pięćdziesięciu.
 • Być kobietą – Kobiety dotknięte są zazwyczaj najbardziej częściej niż mężczyźni.
 • Historia choroby skóry – Osoby z rodziny lub osobistej historii łuszczycy, egzemy lub podobnych warunkach typ skóry są najbardziej prawdopodobne, że ten warunek.

Przewlekły liszaj pospolity Leczenie

Diagnoza jest zazwyczaj oparta na wygląd skóry i przeszłych zarysowania i swędzenie. Lekarz może zalecić 1 z poniższych badań w celu wykluczenia innych przyczyn lub być potwierdzeniem zawarcia.

testy płatkowe

Test plaster może wykluczyć pewne inne przyczyny swędzenie skóry. np alergiczne kontaktowe zapalenie skóry. Z testu skórnego, niewielkie ilości alergenów, które mają potencjał, umieszczane są następnie wprowadzane drobnych plam na skórze. Te plastry pozostać na skórze przez co najmniej 2 dni, a następnie lekarz sprawdzi jakiejkolwiek reakcji. Jeśli osobnik jest uczulony na pewną substancją, który jest badany, będzie guz, który jest podnoszony lub jakiś rodzaj reakcji na skórę tuż pod plastra.

poncz biopsji

Z testu trepanu, lekarz wykorzystuje kołowego narzędzia w celu usunięcia małej części głębszych warstw skóry. Możesz otrzymywać szwów, aby zamknąć wszystkie rany. Biopsje może wykluczyć pewne warunki, na płaski instancji porostów, które mogą naśladować przewlekły liszaj pospolity.

Leczenie tej choroby najpierw musi przerwać cykl swędzenie-scratch i musi zaczynać się od zatrzymania zarysowania obszar, którego dotyczy.

Lekarz może doradzić 1 lub więcej z następujących zabiegów:

Leki, które są na receptę

Domiejscowo lub doustnie podawane kortykosteroidy, jak również środki przeciwhistaminowe doustne mogą być konieczne zmniejszenie stan zapalny, jak również usuwanie wszelkich swędzenie. Anty-lękowe lub leki przeciwdepresyjne mogą pomóc niektórym ludziom. Jeśli infekcja bakteryjna rozwija się wysypka, lekarz może również przepisać antybiotyk balsam lub terapii doustnej.

Opatrunki, które są mokre

Obejmuje zastosowanie substancji leczniczych krem ​​do dotkniętych regionów i obejmujące te obszary z materiału bawełnianego, który jest tłumiony przed namoczone w wodzie lub roztworach. Wilgoć w żadnych opatrunków, że jest mokra wspomaga skórę wchłaniając leczniczej śmietanę. Obejmujący obszar taśmą, która jest z tworzywa sztucznego i zawiera lek w kleju lub taśmy stosowanej przez skórę kortykosteroidów maści lub kremu może również wspomóc obszary. Taśmę należy zmieniać co 24 godzin, lub w odstępach lekarz poleca.

poradnictwo

Doradca może również pomóc w każdy indywidualny poznać emocji i zachowań, które mogą paliwa – albo Prevent – zarysowania lub świąd.

poncz biopsji

Stempel biopsja jest badaniem za pomocą okrągłego narzędzia do usuwania małą część głębszych warstw skóry. Szwy są wykorzystywane, aby zamknąć ranę. Biopsji może to wykluczenia innych schorzeń skórnych, takich jak liszaj płaski lub innych, podobnych do liszaj zwykły przewlekły.

Przewlekły liszaj pospolity Cure

 • Zmiany chorobowe mogą całkowicie usunąć
 • Świąd może rozwiązać, ale łagodne blizny i zmiany w pigmentacji pozostają nawet po leczenie jest skuteczne.
 • Nawrót jest najbardziej prawdopodobne, gdy osobnik jest w okresach stresu lub jeśli wcześniej dotknięte obszar skóry jest podkreślane przez skrajne temperatury lub wilgotności lub alergeny skóry lub drażniących.
 • Pacjenci, którzy nie stosują się do jakiegokolwiek schematu leczenia, jak również zaprzestania zarysowania, uszkodzenia nie będzie lepiej.

Przewlekły liszaj pospolity Zdjęcia

RELATED POSTS

 • Przewlekły liszaj pospolity, porosty …

  Liszaj zwykły to rodzaj skóry, i zazwyczaj jest wynikiem powtarza Pocieranie lub drapanie. Bodźcem do zera mogą być nierozpoznane, może ugryzienie komara, stres, lub po prostu nerwowy nawyk….

 • Zdjęcia przewlekły liszaj pospolity …

  Przewlekły liszaj pospolity Zdjęcia W jaki sposób przewlekły liszaj pospolity wygląda? Powoduje przewlekły liszaj pospolity 1. AZS 2. Łuszczyca 3. Niepokój, stres, nerwowość, depresja 4….

 • Jak postępować z liszaj pospolity …

  Jak postępować z przewlekły liszaj pospolity Traktowania Liszaj zwykły przewlekły jest chorobą skóry, która jeśli nie leczony, może rozwinąć się w przewlekłej swędzenie i drapanie problemu….

 • Liszaj zwykły przewlekły – Powoduje …

  Liszaj zwykły przewlekły jest chorobą skóry, która powoduje efekt ponownego swędzenie i podrażnienie skóry. Z medycznego punktu widzenia stan ten nazywany jest neuro-zapalenia circumscripta co…

 • Przewlekły liszaj pospolity leki …

  Liszaj zwykły przewlekły, lub neurodermit, można określić jako przewlekłe swędzenie i drapanie danego obszaru skóry. Warunek ten okazuje gruba skóra i skórzaste w obszarach chronionych. Rodzime…

 • Liszaj zwykły przewlekły leczenie …

  Nerwowa, znany również jako przewlekły liszaj pospolity, jest to stan, który pojawia się na skórze i jest podobny do atopowego zapalenia skóry. Łuszcząca się skóra ze względu na przewlekły…

Comments are closed.