Palatab

Problemy z nerkami, w jaki sposób psy infekcje nerek.

Problemy z nerkami, w jaki sposób psy infekcje nerek.

Przewlekła niewydolność nerek

I przeczytać na Cushings z Twojej strony, ale on nie ma żadnych oznaczeń, a teraz nadmierne picie przestał Nie wiem co myśleć jego płaszcz jest doskonały i nie ma brzucha doniczkowych. On jest teraz na swoim normalnym jedzeniem, powinien dostać więcej zrobić badania krwi lub pozostawić go, gdy już wydaje się OK? Weterynarz zasugerował kolejne badanie moczu w ciągu dwóch tygodni.

Również zmiana

Nadzieję, że może dać nam pewną wskazówkę jego żywotności jak on jest zaledwie 6 lat, a my wcześniej stracił dogiem w wieku 22 miesięcy z powodu niewydolności nerek, który przeszedł z "widocznie" zdrowy comotose w ciągu dwóch tygodni.

Istnieją trzy zakresy moczu gęstości – hyposthenuric (poniżej 1,008) isothenuric (1,008 do 1,012) i zatężono, w pewnym stopniu w całym zakresie powyżej 1,012. Nie jestem pewien, dlaczego ten zakres nie nazywa hyerthenuric ale nie wydaje się być. Hyposthenuric mocz rzeczywiście wskazuje, że nerki pracują do pewnego stopnia, ponieważ sprawiają, że mocz bardziej rozcieńczyć je zdobyć w tym zakresie. Isothenuric mocz nie jest stężona czy rozcieńczona i mocz, który pozostaje stale w tym zakresie mogą wskazywać na niewydolność nerek lub choroby hormonalne. Jednak twój pies ma hyposthenuric moczu i istnieją pewne konkretne przyczyny takiego stanu rzeczy.

Z rzeczy, o których mowa powyżej, behawioralne nadmierne picie jest prawdopodobnie najczęstszą przyczyną rozcieńczonego moczu. Jednak to nie powinno być stałym zjawiskiem w serii próbek moczu, w większości przypadków. Tak więc pierwszym krokiem jest zazwyczaj tylko przetestować kilka próbek, starając się uzyskać co najmniej po jednym na raz, gdy mocz powinien być skoncentrowany, podobnie jak pierwszej próbki moczu w nocy dla psa, który nie ma dostępu do wody w nocy , Zwykle poprosić o kilka próbek pobranych w ciągu jednego dnia, jeśli to możliwe.

Jeśli seria próbek ujawnia konsekwentnie rozcieńczony mocz to jest konieczne do rozpoczęcia pracy przez listę możliwych problemów, dopóki przyczyna może być ustalona.

Przeszczep nerki dla psów

Mam 2-letniego rottweilera, który został niedawno zdiagnozowano przewlekłą niewydolnością nerek. Wewnętrzna specjalista widzieliśmy stwierdził, że nie był to strata corticomedullary skrzyżowania i lekko rozszerzone miedniczki nerkowej, a także trwałe azotemia i USPG od 1,025. Dano mu USG obszaru jamy brzusznej, gdzie po obejrzeniu weterynarza jak opisał swoje nerki "surowo" uszkodzenia z utratą 75% nerek. On umiarkowanie podwyższone stężenie BUN i kreatyna. Mieliśmy go na 1 1/2 lat po ratowania go z niedbały i nadużyć właściciela. Miał około 25 funtów niedowagę, z ciężkim niedożywieniem, świerzbu, a wraz z wieloma innymi problemami. Zgodnie z instrukcją specjalistycznych zaczęliśmy zmieniając go do nowej diety nisko białkowej (Eukanuba) specjalnie sformułowanej dla psów z chorobami nerek. Weterynarz, że jego stężenie fosforu i wapnia normalnie. Stwierdziła, że ​​chociaż stracił 75% nerek jest on nadal w początkowych stadiach choroby, o których mowa w jego stanie zdrowia, jak "umiarkowany" w tym czasie. Ten mały facet jest członkiem naszej rodziny i moim najlepszym przyjacielem i zrobię wszystko, niezależnie od kosztów, aby pomóc mu mają za długie i zdrowe życie, jak to możliwe. Chcę traktować ten problem agresywnie i aktywnie. Czy macie jakieś opinie na temat tego, co można zrobić w tym momencie do zwalczania tej choroby i trzymać się jego nieuchronny spadek na tak długo, jak to możliwe. Dałbym mu jeden z moich nerkach gdybym mógł. Każda pomoc lub sugestie można dać byłoby bardzo mile widziane.

Jest to możliwe do realizacji przeszczep nerki dla psów w tym czasie. University of Minnesota oraz University of California w Davis (UCD) są jedynymi miejscami wiem gdzie to operacja jest wykonywana w Stanach Zjednoczonych, ale jest dostępna opcja. I sądzę, że to może być najlepszy do kontynuowania leczenia dla bieżącego problemu, dopóki obecność przewlekłej niewydolności nerek jest dobrze rozwinięta, choć. Powaga specyficzne moczu poniżej 1.030 w obecności surowicy krwi (wzrost) poziomu azotu mocznikowego i / lub wzrostu poziomu kreatyniny (azotemii) wyraźnie wskazuje, niewydolności nerek lub niewydolności nerek. Ogólną zasadą jest, że około 75% czynności nerek należy już przed azotemią i zmniejszenie zdolności koncentrując moczu występuje. To może być dobry pomysł, aby sprawdzić kilka próbek moczu, zwłaszcza te z wcześnie rano, aby sprawdzić, czy nerki może skoncentrować moczu czasami, choć.

Istnieją pewne leki, które można rozważyć użycie próbować spowolnić postęp niewydolności nerek lub dokonać Rottie poczuć się lepiej.

Enalapryl (Enacard Rx) może pomóc zmniejszyć straty białka i ewentualnie spowolnić progresję niewydolności nerek u psów. Ważne jest, aby monitorować jego efekty w pierwszym tygodniu użytkowania, choć. W ciągu kilku psów może sprawić, że niewydolność nerek gorzej. Użyliśmy enalapryl teraz w kilku pacjentów i nasza prywatną opinią jest to, że jest bardzo pomocna. Lek ten największy sens, gdy istnieje demonstratable utrata białka z moczem. Nawet umiarkowane wzniesienie białko w moczu nieskoncentrowanym jest wskaźnikiem utraty białka z moczem.

Jest bardzo ważne, aby utrzymać nawilżenie u pacjentów z niewydolnością nerek. Jeśli nie mogą zachęcać do odpowiedniego picia, może być konieczne, aby rozważyć zastosowanie terapii okolicznościowe płynu. To jest trudniejsze niż u psów, kotów i jest wykorzystywana rzadziej ze względu na to. Jest niezwykle ważne, aby stosować terapię płynu jeśli pies przestaje pić lub zmniejszają znacznie pitnej, bez względu na przyczynę.

Ważne jest, aby starać się utrzymać apetyt pacjenta, więc jeśli nie jest to czas, kiedy to spada, pobudzające apetyt są odpowiednie. Wielu pacjentów z niewydolnością nerek mają podrażnienie przewodu pokarmowego i przy użyciu cymetydyna (Tagamet tm), famotydyna (Pepcid AC TM) lub ranitydyna (Zantac tm) może być pomocny, jak również.

Monitorowania postępu choroby nerek poprzez powtarzające moczu i okresowych badań krwi jest dobrym pomysłem. Czasami objawy kliniczne nie występują dopiero po istnieją znaczące zmiany w wartościach laboratoryjnych i wczesnego rozpoznawania zmiany stanu nerek może być bardzo pomocne.

Leki, które są związane z niewydolnością nerek u psów

Mówiłeś, że we wcześniejszym poście niż antybiotyków i niesteroidowych leków przeciwzapalnych stosowanych do arthiritis prawdopodobnie przyczyną niewydolności nerek. To masz dostępne te leki, które mogą powodować niewydolność nerek?

Nie mam pełną listę leków, które zostały powiązane z niewydolnością nerek, ale mogę dać przynajmniej częściową listę.

Spośród antybiotyków tetracyklinowych w wysokich dawkach, gentamycynę, amikacynę i większość sulfonamidy i trimetoprim-sulfa kombinacji antybiotyków może spowodować uszkodzenie nerek u niektórych pacjentów. Spośród nich dwa aminoglikozydy (amikacynę i gentamycyna) są najbardziej toksyczne dla nerek, ale dostępne są tylko jako iniekcje tak rzadko są dozowane, chociaż są stosowane w ciężkich zakażeń u hospitalizowanych zwierząt zbyt rzadko.

Cały klasy niesterydowych leków przeciwzapalnych, może spowodować uszkodzenie nerek z powodu zwężenia naczyń krwionośnych nerek. Może to obejmować aspirynę, karprofen (Rimadyl Rx), etodolak (Etogesic Rx), fenylobutazon (Butazolidin Rx) i inne.

Nie sądzę, że każdy z tych leków są bardzo prawdopodobne, aby spowodować problem w każdej indywidualnego pacjenta, z możliwym wyjątkiem aminoglikozydów, które muszą być używane bardzo ostrożnie, gdy są one wykorzystywane. Jednak, gdy występują objawy niewydolności nerek, a każdy z tych leków są wykorzystywane rozsądne jest, aby ocenić konieczność stosowania i rozważyć dostosowanie dawki lub zmiana leków, jeśli to możliwe.

Istnieją inne leki, które są związane z uszkodzeniem nerek do pewnego stopnia. Należą thiatarsamide (stary leczenia nicień leki), środki chemioterapeutyczne, takie jak cisplatyna, amphotercin-B (środek przeciwgrzybiczy), enalapril (Enacard, Rx, stosowane w leczeniu niewydolności serca, a czasami w leczeniu choroby nerek powodu dobroczynnych skutków, że ma w większości pacjentów) , metoksyfluran (znieczulenie) i jodowane barwniki kontrastowe stosowane, aby pomóc poprawić zdolność dostrzegania problemów na promieni rentgenowskich. Wszystkie te leki mają zastosowania, które często sprawiają, biorąc małe ryzyko wystąpienia niewydolności nerek rozsądnego – ale znowu, gdy występują problemy muszą być traktowane jako możliwe przyczyny.

W osoczu (lub krwi) Poziom azotu mocznikowego i poziomy kreatyniny w surowicy

Czy mógłbyś mi wyjaśnić w „prostym językiem” Jaka jest różnica między wysokim kreatonine oraz wysoki poziom ureum w bloodwork gdy istnieje niewydolność nerek?

Surowicę (lub krwi) mocznik zawartość azotu, a stężenie kreatyniny w surowicy krwi obu wskaźników funkcji nerek. Obie te wartości mają tendencję do wzrostu, gdy nerki nie funkcjonują sprawnie.

Poziom azotu mocznikowego jest mniej specyficzne dla uszkodzenia nerek niż poziom kreatyniny. Wzrosty BUN może wystąpić po posiłku o wysokiej białka, w odpowiedzi na uszkodzenie mięśni, gdy stosowane są kortykosteroidy i podczas odwadniania lub niedrożności dróg moczowych jest obecny, gdy nie ma uszkodzenia nerek. Zwykle te wzrosty nie są ciężkie, choć. Gdy choroba nerek jest obecny kok zwykle rośnie szybciej niż kreatyniny jest więc często uważa się za bardziej czuły wskaźnik funkcji nerek, tak długo jak nie nerek powoduje ono wzrost nie są obecne.

Kreatyniny jest bardziej specyficzne dla choroby nerek. To może wzrosnąć, gdy psy są karmione dieta bogata w mięso gotowane ale te wzrosty wydają się być małe. To może wzrosnąć, gdy nie jest odwodnienie lub niedrożność dróg moczowych, chociaż nerki jeszcze nie są uszkodzone. Jednakże dla większości podwyżek udział w kreatyniny wskazują uszkodzenie nerek. Z biegiem czasu, wzrost stężenia kreatyniny jest trochę lepszy wskaźnik uszkodzenia kłębuszków nerkowych, jak postępuje niż kok. Chroniczny powolny wzrost kreatyniny jest wskazanie trwającego uszkodzenia.

Zarówno dla kreatyniny i BUN, ważne jest, aby spojrzeć na inne wskaźniki, jak organizm radzi, aby mieć pewność, że nie jest to problem, jak odwodnienie lub niedrożności dróg moczowych prowadzące do wzrostu w BUN i kreatyniny, zamiast uszkodzenia nerek. Jeśli mocz zatężono, uszkodzenie nerek, jest mniej prawdopodobne. Jeżeli pacjent jest zwykle nawilżona, ale ma białko w dużych ilościach w moczu, a następnie choroba kłębuszków mogą występować nawet wtedy, gdy BUN i kreatyniny nie są bardzo wysokie. Tak więc BUN i kreatyniny są ważnymi wskaźnikami nerek, ale należy wziąć pod uwagę w oparciu o ogólny stan pacjenta, potencjał chorób innych niż choroby nerek być obecny.

Podczas monitorowania na przewlekłą chorobę nerek, nagłe wzrosty BUN to dobry powód, aby ocenić ogólną opiekę nad pacjentem, aby mieć pewność, że nawodnienie jest dobra i że nie ma dodatkowy problem występuje, ponieważ łatwiej BUN wzrasta z powodu tego rodzaju problemów. Wzrasta w kreatyniny występuje wolniej, ale są silniejsze wskazanie długotrwałego uszkodzenia nerki, więc wzrasta w kreatyniny wskazywać na potrzebę, aby spróbować pomóc organizmowi zrekompensować utraty funkcji nerek.

Choroby nerek – Gdy umieścić na kalcytriolu

Mój Sheltie właśnie zdiagnozowano chorobę nerek. Jego BUN jest 32; Jego poziom creanitine 1.8. Badanie moczu białka / creanitine pokazał białko gt; wydalanie 2.2. Jego ciśnienie krwi jest normalne. On jest na antybiotykach w przypadku odmiedniczkowego zapalenia nerek, ale jeden z jego weterynarzy mówi, że myśli, że ma amyloidozy. Jeden weterynarz mówi mi amyloidoza nie może być spowolniony w ogóle, a nie umieszczać go w Kalcytriol jeszcze. Drugi weterynarz mówi mi, to może być spowolniony, a mój pies powinien iść na Kalcytriol teraz. Co o tym myślisz? Poziom fosforu mój pies jest 3,1. Oba weterynarze zalecają mój pies przejść na wzgórzu za k / d diecie. Nie podoba mi się konserwanty BHA i BHT w tym żywności i szukam alternatyw. Oba weterynarzy powiedział, że mogę iść z domowym diety, ale nie polecam psów witaminę dla mojego psa b / c nie wiem co za bezpieczny poziom fosforu będzie. Mógłbyś coś zasugerować? Muszę również obejmować węglan wapnia w swoim domowym diety, ale jeszcze go znaleźć, chyba że w formie Tums. Czytałem, że Tums mogą być szkodliwe dla zwierząt. Czy to prawda? Jeśli tak, to gdzie mogę dostać węglan wapnia? Moje zdrowie sklep spożywczy ma to jednak zawiera również bor. Proszę pomóż! Rozpaczliwie chcą robić to, co jest najlepsze dla mojego ukochanego psa, ale nikt nie chce mi powiedzieć, co to jest. Chciałbym bardzo wdzięczni za wszelkie rady.

Kok i kreatyniny poziomy obserwowane w pracach krwi nie są zbyt wysokie. To nie wydaje się dobrym czasem do rozpoczęcia leczenia, ponieważ im wcześniej zaczniesz tym bardziej długotrwały sukces jest prawdopodobne, aby mieć. Ważne jest, aby znać stężenie fosforu rozważając zastosowanie kalcytriolu. Jeśli poziom fosforu jest mniejsza niż 6 mg / dl, zwykle jest OK, aby rozpocząć kalcytriol. Jeśli tak nie jest, a następnie za pomocą substancji wiążących fosforany, aby go poniżej tego poziomu nie jest konieczne. W przypadku psa nie powinno to być problemem, ponieważ poziom fosforu nie jest podwyższone w tym czasie. Lubię kalcytriol i myślę, że to pomaga pacjentom z postępującą chorobą nerek. Istnieje weterynaryjne specjaliści chorób nerek, którzy nie uważają, że kalcytriolu jest korzystna, więc w tym czasie korzystanie z kalcytriolu musi jeszcze zostać uznane za kontrowersyjne w medycynie weterynaryjnej. Mam nadzieję, że nie będzie badań rozstrzygających jeden taki czy inny sposób w miarę upływu czasu. Kalcytriolu nie wpływa na progresję amyloidozy w ogóle się z moją najlepszą wiedzą. To, co ma zrobić, to zapobiec wtórnej nadczynności przytarczyc nerek, która jest częstym problemem, jak każda forma przewlekłą chorobą nerek postępuje. Jest to istotna korzyść dla pacjentów z niewydolnością nerek, ale nie mają bezpośredniego wpływu na chorobę nerek.

Kłębuszkowe zapalenie nerek jest znacznie bardziej powszechne niż amyloidoza. Kłębuszkowe zapalenie nerek jest zapalenie kłębuszków nerkowych (struktur filtrujących z nerki). Może pojawić się wtórne w stosunku do wielu innych chorób, w tym wielu organizmów chorobotwórczych (leptospiroza, borelioza, heartworms, brucelozy, zapalenie wątroby), raka, zapalenie trzustki, układu immunologicznego niedokrwistości hemolitycznej, nadczynność kory nadnerczy i tocznia rumieniowatego układowego i innych chorób o podłożu immunologicznym. Może również pojawić się jako pierwotne lub idiopatyczne, choroby. Czasem znalezienie i kontrolowania problem leżący u podstaw może zahamować proces zwyrodnieniowe i zatrzymanie progresji niewydolności nerek. Coraz częściej, gdy zaczyna się ten problem jest powoli postępująca w miarę upływu czasu.

Istnieją leki, które mogą pomóc w kłębuszkowe zapalenie nerek. Jak wspomniano powyżej, należy dołożyć starań, aby znaleźć i leczeniu dowolnego stanu ™ pomocy. Aby zapobiec utracie białka i sterowania wysokiego ciśnienia krwi związanej z niewydolnością nerek, enalapryl lub innych acetylocholinoesterazy (inhibitory ACE) może być pomocny. Zwykła dawka enalaprylu tego stanu 0,25 przejść 0,5 mg / kg, raz lub dwa razy dziennie. Aspiryna może pomóc w zapobieganiu zakrzepom, że czasami występuje z powodu zapalenia kłębuszków nerkowych. Dawka w terapii aspiryną dla tego celu, jest zazwyczaj niższe niż w innych warunkach. Dawka dla aspiryny od 0,5 do 5 mg / kg jest wystarczające do hamowania krzepnięcia krwi. Niski sodu, niski białko całkowite, ale bardzo wysokiej jakości dieta, takich jak Purina NF (TM) lub Hills k / d jest bardzo pomocna. Zachęcanie spożycie płynów jest bardzo pomocna. Jeśli poziom albuminy w surowicy spadnie na tyle mała, aby spowodować gromadzenie się płynu w jamie brzusznej może być konieczne podawanie diuretyków. Kalcytriolu jest bardziej prawdopodobne, aby zapewnić korzyść u pacjentów z kłębuszkowym zapaleniem nerek, ponieważ to raczej za chorobę wolniej wzrasta.

Niewydolność nerek i wysoki poziom wapnia

Słabe Księżniczka wydaje się być boryka się z pechem. Ilekroć wkład jest uporządkowane terminowe, MED zawsze przyjeżdża następnego dnia. Ale kiedy med ma przybyć następnego dnia, to nie przyjeżdżać. Dziś był 3. Czas, że to się stało. Nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego. To jest takie dziwne.

Co powoduje BUN, fosfor, creatinne stężenie wapnia rośnie u pacjentów po przeszczepieniu nerki i według jakiej stawki? Powodem było tak ważne dla Kalcytriol, że przybył dzisiaj, bo musieliśmy się jej zaczął na nią zanim poziom fosforu wzrosła do niedopuszczalnego poziomu. To było w 5.1 w teście 2-16 krwi. W leczeniu Księżniczka mieliśmy doświadczyć wiele opóźnień. Wiele z nich poza naszą kontrolą i zastanawiamy się, dlaczego tak jest.

Przyczyny i leczenie niewydolności nerek u psów

Właśnie się dowiedziałem, że moja 2 1/2 letnia kobieta cocker spaniel jest prawdopodobnie w niewydolności nerek i chciałbym kilka porad.

Na jej badania krwi wartość BUN jest 149 mg / dl oraz kreatyniny wynosi 7 mg / dl. Ona jest bardzo ospały, ale nie wydaje się być w żaden ból. I udało się uzyskać jej pić małe porcje wody (co jakiś czas, dobry ilości wody, ogólny) i zjeść gotowanego kurczaka w małych porcjach po udzieleniu jej o 4 ml pepto Bismol i amforal. Mój weterynarz jest pochylony ku euthanising ją, ale wolałbym ją puścić w naturalny sposób, tak długo jak ona nie wydaje się być w wielkim bólu.

W odpowiedzi na pismo z Sharon, dr Richards wskazuje, że "niektórzy pacjenci odpowiedzi na agresywną terapię płynów, diety, środki wiążące fosfor, witaminy B, suplementacji ochronnych ze strony przewodu pokarmowego, takie jak cymetydyna, omega suplementacji kwasu tłuszczowego i dobrej opieki pielęgniarskiej od ich właścicieli." Zastanawiałem się, czy mogę uzyskać bardziej szczegółowy opis tego, co te różne rzeczy, a rzeczy, które mogę wykonywać na własną rękę (i jak), które wymagają opieki weterynarza.

Początkowy rzeczą do zrobienia w psa Ten młody jest, aby spróbować dowiedzieć się, dlaczego występuje niewydolność nerek.

Famotydynę (Pepcid AC Rx) jest dobre działanie ochronne na przewód pokarmowy dla pacjentów z niewydolnością nerek. Niektórzy weterynarze preferują inne produkty, a jest ich kilka, takie jak cymetydyna (Tagamet Rx).

3V Kapsułki ™ są dobrym źródłem omega suplementów kwasów tłuszczowych, które mogą być pomocne w niektórych postaciach przewlekłej choroby nerek.

niewydolność nerek u psów jest trudniejsze niż do czynienia z niewydolnością nerek u kotów i może być zniechęcające, aby spróbować w leczeniu tej choroby u psów, ale są pewne sukcesy i jest to rozsądne, aby spróbować, zwłaszcza jeśli przyczyna jak leptospiroza lub choroby Addisona może zostać zidentyfikowany i leczone.

Niewydolności nerek i serca Murmur

W swojej notatce, że nie wspomina, czy pudel jest karmione ograniczony białka / ograniczoną dietę fosforu, takie jak Hill k / d ™, Purina za NF ™ lub ograniczonej diety białkowej Waltham użytkownika. Można to zrobić ze zwierzętami z chorobą nerek czuć się lepiej i może spowolnić uszkodzenia nerek, które występuje w czasie. Diety te są również niskie soli, które mogą być pomocne także.

Fosforowe środki wiążące mogą być pomocne. Over-the-counter preparaty zobojętniające (np Amphogel tm) może pomóc obniżyć poziom fosforu. Sukralfat, protectant pokarmowego, które mogą pomóc w wrzody, może również przyczynić się do wiązania fosforu, więc może warto rozważyć też.

Ostatnio, kwasy tłuszczowe omega-3 (z olejów rybnych) donoszono, aby chronić nerki od niektórych trwającego szkody w niewydolności nerek. Kwasy tłuszczowe omega-6 są zgłaszane być szkodliwe dla nerek, dlatego ważne jest, aby mieć pewność, składu kwasów tłuszczowych wszelkich produktów używanych.

Niektóre praktyki weterynaryjnej skierowania zrobić zarówno hemodializy (jak to ma miejsce u ludzi) lub dializy otrzewnowej (częściej u zwierząt). To może być bardzo pomocne, ale to wymaga trochę szczęścia, aby być blisko obiektu, który oferuje tę opiekę.

Nie jest możliwe zatrzymanie progresji niewydolności nerek u większości przypadków. Jednakże, możliwe jest, aby spowolnić szybkość uszkodzenia w dół i w celu zapewnienia odpowiedniej jakości życia, przez jakiś czas, w wielu przypadkach.

Choroba nerek lub niewydolności nerek?

Jak można stwierdzić, czy pies ma chorobę nerek lub niewydolności nerek. Mój pies został diagnosted z chorobą nerek 8 miesięcy temu. Teraz mój weterynarz wydaje się, że rokowanie Missy jest słaba, a on proponuje euthanatia. Nie było jedzenia tydzień temu i Klinika Vet awaryjne dał jej płynów. Następnego dnia, dałem jej pedialite i pepsid AC i wróciła z zabawy, jedzenia i bez diarreah. Jednak to już prawie tydzień później, a ona oznaki nie jeść po raz kolejny (zjadła kilka bitów ciasteczka, ale odrzuca wszelka inna żywność). Zauważyłem również, że jest o wiele więcej wody pitnej dziś i wychodzi znacznie częściej oddawać mocz. Kilka razy zagrała słaby (i nie może przeskoczyć etap łatwo), ale potem będzie zawrócić i przejść krok później. Zaczynam myśleć, że będzie z powrotem w dół. Od kiedy to 12 1/2 lat, i nie może się czyścić zęby dłużej (zbyt ryzykowne według weterynarza, ponieważ ona także niewydolność serca), zastanawiam się, czy powinienem po prostu pozwolić jej odejść (eutanazji), jeśli ona nadal nie jeść w ciągu najbliższych kilku dni. Nie chcę, aby przeciągnąć ją przez wiele, ponieważ niewydolność nerek jest prawie zawsze prowadzi do śmierci prędzej czy później.

Więc jeszcze raz moje pytanie: jak można powiedzieć, choroby nerek z niewydolnością nerek? Czy to w wynikach badań krwi; tj BUN, Creatin, Phosporous. Jeśli tak, jakie numery są one zwykle, gdy zaangażowane są niewydolność nerek?

Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź, ponieważ czuję, będę musiał podjąć decyzję, ja naprawdę bać, kiedyś w niedalekiej przyszłości. Jadę na wycieczkę (4 noce) w kolejny tydzień i jestem zaniepokojony Missy coraz gorsza, a ja jestem z dala. Moja córka myśli Missy będzie żal tak wiele dla mnie ona będzie się jeszcze gorzej. Jestem prepaired do eutanazji ją w ciągu kilku dni, chociaż, jeśli nie jedzą.

Myślę, że większość lekarzy weterynarii, w tym ja, użyj niewydolność nerek termin, aby opisać dowolny stan, w którym nerki nie są w stanie należycie wykonywać swoją pracę. Prawdopodobnie jest to słaba polityka. Co się dzieje w większości przypadków jest to, że nerki pracują, oni po prostu nie działają tak dobrze jak powinny być. Prawdopodobnie jest to określone jak niewydolność nerek. Uszkodzenie nerek termin powinien być jednak stosowany do opisania ostatnim stadium niewydolności nerek, a punkt, w którym nerki faktycznie nie działa w ogóle. Myślę, że termin ten jest tak zakorzenione w słownictwie weterynarza w obecnym użytku, że jest mało prawdopodobne, aby zmienić, choć.

Choroba nerek jest również dość ogólnie. Istnieje kilka możliwych problemów z nerkami, które mogą prowadzić do nerek o tyle nagromadzonych obrażenia, które nie są w stanie właściwie wykonywać swoją pracę. Najpopularniejszym jest zapewne przewlekłe śródmiąższowe zapalenie nerek, która jest chorobą najściślej związane z uszkodzeniem nerek jako zwierzęta domowe wieku. Zapalenie kłębuszków nerkowych, amyloidoza, torbielowatość nerek (bardziej powszechne u kotów), odmiedniczkowe zapalenie nerek, raka, zakażenia wirusowe i bakteryjne, nadciśnienie, niedociśnienie i szereg innych warunków może spowodować uszkodzenie nerek wystarczającej do wywołania niewydolność nerek lub niewydolności.

Istnieje szereg testów laboratoryjnych, które wskazują, że nerki nie działają prawidłowo. Gdy nerki pracują, produkują mocz, który jest bardziej skoncentrowany niż w osoczu. Typowo, pies powinien mieć możliwość zagęszczania moczu powyżej ciężaru właściwego 1,020. Jeżeli kilka próbek moczu pobranych podczas dnia wszyscy nie mają stężenie w moczu większa niż 1.020, byłby to znak, że nerki nie pracują prawidłowo. azotu mocznikowego we krwi (BUN) stężeniach powyżej 75 mg / dl są wyraźnie wskazuje, że nerki nie są w stanie wykonywać swoją pracę. wartości kreatyniny powyżej 2,5 mg / dl są również bardzo mało prawdopodobne z powodu innego niż niezdolność nerek do filtrowania kreatyniny z krwiobiegu. Wzrost stężenia fosforu (GT 7,0 mg / dl) są związane z uszkodzeniem nerek. Spadające całkowity poziom białka występują niekiedy z niewydolnością nerek. Niedokrwistość nie jest niczym niezwykłym, gdy nerki zaczynają naprawdę zbliżyć się do braku całości.

Dużym problemem w tej sytuacji jest to, że często możemy traktować problemy z nerkami i zyskać trochę czasu, nawet jeśli są one bardzo poważne. Mam skopiowane list napisałem dziś do innego abonenta poniżej, jak to ma kilka opcji leczenia w nim, tak, że masz te informacje. Jednak to, co myślę, że prosicie to: Jak można sprawdzić kiedy nerki nie będą reagować na leczenie?

Nie mam pewną odpowiedź na to pytanie. To bardzo pomaga, jeśli stało się możliwe, aby uzyskać dokładną diagnozę przyczyny choroby nerek. To może nie być możliwe w tym punkcie i może nawet nie ma znaczenia. Na razie, myślę, że uzasadnione jest założenie, że jest to przewlekłe śródmiąższowe zapalenie nerek w przypadku Missy.

Widzieliśmy pacjentów z wartościami BUN gt; 180 mg / dl i kreatyniny wartości gt; 13,5 mg / dl reagować na agresywnego leczenia płynami, diety, środki wiążące fosfor, witaminy B, suplementacji ochronnych ze strony przewodu pokarmowego, takie jak cymetydyna, omega suplementacji kwasu tłuszczowego i dobrej opieki pielęgniarskiej od ich właścicieli. Ze względu na to, że zazwyczaj do próby leczenia pacjentów, nawet gdy mają one bardzo wysokie wartości dla chemii krwi związanych z chorobami nerek. Jednakże, jeśli nie reagują na leczenie dość szybko, ze spadkiem BUN, która jest istotna w ciągu 48 do 72 godzin, uważamy, że jest to bardzo zły znak prognostyczny. Więc odpowiedź na leczenie jest sposób, że staramy się odróżnić pacjentów, których nerki nie pracują dobrze, ale mają tyle pozostałe czynności nerek, aby umożliwić kierowanie ich stan przez jakiś czas i pacjentów, których nerki mają tyle szkód, że są one w stanie odpowiedzieć na terapię.

Zawsze jest jakiś punkt, gdzie terapia nie będzie już pomóc. Minusem jest to, że często nie można dowiedzieć się, gdzie ten punkt jest bez próby leczenia przez dwa do trzech dni, jako minimum, obok momencie zwierzaki zaczynają czuć się bardzo źle. To jest smutne o leczeniu niewydolności nerek. Po dotarciu do punktu, w którym jest oczywiste, że Missy nie będzie reagować na leczenie jeszcze raz lub kiedy daje silne wskazania, że ​​ona już nie chce walczyć z tą chorobą, to dobrze, że masz możliwość eutanazji. Jest to problem, który może spowodować znaczne cierpienie i jestem wdzięczny, że możemy położyć kres tym cierpieniu, gdy jest to konieczne.

Choroba nerek Family History

Mój pies, 3-letniego Brussels Griffon, ma rodzinną historią choroby nerek po obu stronach jego rodziców. Jego dziadek ze strony ojca zmarła na chorobę w wieku 4 lat i jego pradziadek ze strony matki miał przewlekłą niewydolność nerek większość swojego życia, ale nie dożyć 10 lat. Niedawno okazało się, te informacje i poinformował własną weterynarza. Pobiegł wszystkie testy czynności nerek który ukazał się normalnie, lecz zaleca, aby przełączyć mój pies KD powodu swojej historii rodzinnej. Ponieważ poziom białka jest zmniejszona, zastanawiam się, czy będzie to mu zaszkodzić. Jakie są Twoje myśli?

Jest jeszcze kontrowersje wśród specjalistów weterynaryjnych nerkowych i dietetyków weterynaryjnych nad wartością ograniczenie poziomu białka u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek. Najnowsze wydanie Small Animal Clinical Nutrition (tom 4) sugeruje, że jest to pomocne, choć. Jednak nie ma dowodów na to, że zdaję sobie sprawę, że nie ma żadnych korzyści w stosowaniu obniżonej dietę białkową u pacjenta bez zidentyfikowania objawów niewydolności nerek. Sądzę więc, że będę skłaniać się do karmienia "normalna" Dieta dopóki istnieją dowody, że Twój pies będzie miał problemy podobne do tych, które członkowie rodziny, które doświadczyły. Sprawdzenie próbki moczu lub próbki krwi w regularnych odstępach czasu będzie dobrym pomysłem, prawdopodobnie.

Istnieje wiele dowodów na to, że poziom białka w diecie nerkowej pielęgnacji takie jak Hill k / d ™, Purina za NF ™ i podobne diety są wystarczające dla dorosłych psów. Nie byłbym zaniepokojony korzystania z tych diet, tak długo jak nie było coś takiego jak ciąża, ekstremalnych zajęć sportowych lub innych powodów, aby podejrzewać, że wyższy poziom białka w diecie może okazać się konieczne, niż te diety są zaprojektowane tak, aby zapewnić. Margines bezpieczeństwa w wymaganiu białka z tych diet jest dość duży – dorosłe psy mogą przetrwać na około 6% białka, czy jest bardzo wysokiej jakości i te diety mają zwykle około 14 do 15% białka. Więc jeśli weterynarz jest bardziej komfortowo z tym podejściem nie jest prawdopodobne, aby spowodować problemy.

Myślę, że można wygodnie przejść w obu kierunkach – podawanie tej diety jest mało prawdopodobne, aby powodować problemy, ale to chyba nie jest konieczne w tym szczególnym czasie.

torbieli

Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, jak wspaniałe jest witryna. Jest to bardzo pomocne i dobrze zorganizowany i jest cennym źródłem odniesienia dla mnie i jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu abonament! Dziękujemy za przekazanie nam wszelkich informacji!

Potem było w porządku następnego dnia (trochę podpity, a nie jej zwykle samo ale potem właśnie miał operację). Drugi dzień i przez 14 dni po jej ciągle wymiotował, był ospały, odmówił całkowicie jeść, pił nadmiernej ilości wody i przechowywane odbijanie to wszystko. Jej wymioty był żółty i pianką.

Pewnej nocy, około 3 w nocy, była bardzo niewygodne i zwymiotował non stop i przeszedł jakiś dziwny diarhea żółto – pomarańczowo zabarwiony. Wpadłem w panikę i wezwał weterynarza, który wykonał Sterylizacja i położył ją na kroplówkę i dał jej cortigen strzał. Była następnie umieścić na kapie na tydzień i wydawało się odzyskać.

Od tego czasu został marudzenie czasem, a nie wiem, czy ona była po prostu grając albo w bólu – ona nie wydaje podkreślił w ogóle, w rzeczywistości ona być często machanie ogonem, kiedy to zrobił. A myśleliśmy, że była tylko nazywając jej siostrę (do kogo jest ona niezwykle załączeniu). Około miesiąc temu, że wymiotował kilka razy w ciągu godziny, a potem wydawało się całkowicie normalne i było jedzenia, więc nie dwa razy pomyśleć o tym. Około tygodnia temu jej skomlenie zwiększonego i tym razem wydawała się być bardzo niewygodne i zaczął wymiotować znowu nadmiernie, niemal jak ktoś z zatruciem pokarmowym! Ona również przestała oddawaniu moczu – miałaby sqaut następnie dostać się od razu, ale nie było wysiłku, a nawet próbuje go..She również straciła apetyt i pije dużo wody. Wziąłem ją do weterynarza, a on od razu wyczuwalny ją i powiedział, że podejrzewa zapalenie pęcherza moczowego i powiedział, powinna zrobić badanie USG (to jest 1 raz znalazłem się, że nie jest USG dla zwierząt tutaj – instrumenty diagnostyczne są tak trudne do znalezienia w Egipcie dla zwierząt!), ulżyło mi, aby znaleźć mieli wreszcie USG dla zwierząt tutaj. Zrobiła USG (mam załączeniu skany), a weterynarz, kto je zrobił powiedziała, że ​​ropa wewnętrzną, torbiele w obu nerkach i to jest jego krótkie sprawozdanie (.) (.):

"Pęcherz moczowy: zapalenie pęcherza z sedementation wewnątrz Nerki: rt & Lt nerek wykazały wiele torbiele i RT. wodonercze

Wątroba: normalny Woreczek żółciowy: normalny

Wnioski: ropa Wewnętrznego i wodonercze Rt. nerki Palycystic nerki"

Co to wszystko znaczy. USG weterynarza zapewnił mnie to wszystko nie był poważny i wszystko było leczyć, ale z drugiej weterynarz powiedział, że powodów do zmartwień, a to oznaczało jej prawej nerki nie udało, a może nie działać znowu! Jestem baaaardzo przestraszony i martwi i nie wiem komu wierzyć. Weterynarz umieścić ją w codziennych kroplówek dzwonka i dam dziś jej glukozę, ona bierze Lasix strzały, antybiotyk i inne strzały nie wiem, jakie są (mój weterynarz nie jest zbyt rozmowny!). Podaję jej wyniki obrazie krwi, które wydają się być bardzo źle. Co sądzisz dzieje się z moim psem – Samba? Czy to złe rokowanie, czy myślisz, że wszystko będzie w porządku. Ona jest taka młoda, a my resuced ją z ulic Kairu, gdy jej matka została otruta i zabity (mamy wielu zbacza tutaj). Jeden z lekarzy weterynarii powiedział, że to dziedziczne? Czy tak? mamy brata i siostrę – powinniśmy być zaniepokojeni ich teraz? Ona teraz pije mniej i jej apetyt jest słaba, a jej przepisany dieta uboga białka nie pomaga jej apetytu dużo. Oczywiście, że oddaje mocz dość dużo się teraz ze względu na lasix. Jestem tak martwi dr Michael, kocham moje psy tak dużo i są one światłem mojego życia i będzie devasted jeśli coś się z nimi stało, są jedyną rzeczą, trzyma mnie dzieje się w życiu.

Pieniądze, czas i wysiłek nie są problemem dla mnie, jeśli chodzi o moich zwierząt – myślisz, że jest więcej testów lub cokolwiek innego, co można zrobić?

Przepraszam za długi e-mail, ale chciałem wyjaśnić wszystko najlepiej jak mogłem, nie mam dostępu do wszystkich badań i informacji widziałem inne subskrybentów pisać, weterynaria tutaj jest zupełnie inna niż w USA – mamy jesteś bardzo do tyłu i jak już wspomniano wcześniej instrumentów diagnostycznych są praktycznie nieistniejące – tylko USG (bardzo nowy tutaj) i maszynę x ray – tylko jeden lub dwa znam tu w Egipcie i powiedziano mi, że nie były używane także (?).

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas i wszelkie porady / info można dać mi w stanie Samby.

ps: (?) weterynarz który zrobił USG powiedział torbiele mogą zostać zassane się po traktują ropę, jeśli nie zmniejszy wielkości – jest to skomplikowany proceedure? to jest ryzykowne? jeśli są one usuwane, czy wrócą ponownie? Wszelkie informacje będą bardzo mile widziane w tym!

Ja przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi na Państwa pytania. Płyny IV, moczopędne (Lasix Rx) i antybiotyki są niezbędne pierwsze kroki w leczeniu choroby nerek naruszających psa. I mają tendencję do uzgodnienia z drugim weterynarza który uważał ten stan był poważny. niewydolność nerek (przewlekłą niewydolność nerek) u psów, może być bardzo trudna do stabilizacji przez długie okresy czasu. Torbielowate nerki nie są tak częste u psów, ponieważ są one w niektórych ras kotów i nie mam wiele informacji na temat tej choroby u psów. Jednak nie wydaje się psy, które mają tę szczególną wadę jako łagodny problemu przez większość swojego życia.

Może warto prosząc weterynarzy o możliwości pozamacicznej (zagubienia) moczowodu. Jest to jedna z głównych przyczyn wodonerczu i mogą być czasami poprawione chirurgicznie.

Istnieje kilka środków znieczulających stosowane u psów i różnią się znacznie w czasie pies pi i późniejszych efektów. Niektóre środki znieczulające są bardziej prawdopodobne, aby spowodować problemy z wątrobą niż inne. Wydaje się bardziej prawdopodobne, że problemy z nerkami były już obecne i odzyskiwania z narkozy trudno problemu nerek, choć.

Żałuję, że nie mogę pomóc więcej, ale mam nadzieję, że jest to pocieszające, że weterynarze zdają się robić właściwe rzeczy i że byli w stanie uzyskać bardzo wysoką jakość opieki dla swojego psa, dając jej najlepszą możliwą szansę na odzyskanie. Jest szansa, nawet przy dobrej pracy wykonanej do tej pory, że może mieć kłopoty, ale mam nadzieję, że nie.

Przyczyny niewydolności nerek Canine

Wilk, nasz 6,5 roku stara bichon frise demonstruje objawy niewydolności nerek. Jakie są możliwe przyczyny? (Praca laboratoryjna przekazywane). Czy jesteśmy brakuje czegoś? Co robimy potem.?

Prace laboratoryjne Wilczy obsługuje niewydolność nerek z jakiejś przyczyny. Utrata masy ciała, wymioty i zwiększenie picia i oddawanie moczu objawy są często z chorobami nerek. Ponadto laboratorium pracy wspiera tego diagnozy, zwłaszcza wzrostu BUN i kreatyniny i zmniejszenie stężenia albuminy. Postaram się odpowiedzieć na konkretne pytania, a potem dać bardziej ogólny przegląd potencjalnych problemów z nerkami i sposobów rozróżniania między nimi.

2) Leptospiroza jest zdecydowanie możliwe z objawów obserwowanych. To musi być zawarte w liście rozpoznań różnicowych i jest to dobry pomysł, aby rozpocząć leczenie czekając na wynikach laboratoryjnych. Rak jest również możliwe, ale pierwotne nowotwory nerki nie są takie powszechne u psów tak jest być może mniej prawdopodobne.

3) Myślę, że to dobry pomysł, aby monitorować zdolność koncentrując moczu przez długi czas po początkowym niewyjaśnionym atakiem choroby nerek. Jest to niedrogie testy i chciałbym sprawdzić moczu specyficznego tygodnik grawitacji przez kilka tygodni, a następnie co miesiąc przez kilka miesięcy, a potem od czasu do czasu po tym u psów, które miały poważny epizod choroby nerek.

5) Jeśli Wilk odwodniony przed testów to wpływać na testy, które są związane z czynnością nerek. Odwodnienie ma największy wpływ na BUN ale może wpływać kreatyniny, jak również. Wysokie poziomy białka są często związane z odwodnieniem. Dlatego korekta stanie odwodnionym może doprowadzić do spadku BUN i kreatyniny, jak również inne wartości krwionośnych. Nie sądzę, że byłoby to całkowicie wyjaśnić pracę laboratorium w przypadku Wolfa, choć. Kreatyniny, w szczególności, jest wciąż wysoka po obróbce.

Co dalej jest duży problem. Może to przyczynić się do przeglądu najbardziej prawdopodobne przyczyny problemu Wolfa oraz sposoby rozróżniania między nimi.

Nerek (nerki) awaria może wystąpić z wielu powodów. Trudno byłoby sporządzić listę, że każdy zgodzi się, była pełna lista przyczyn, ze względu na liczbę potencjalnych przyczyn, które istnieją. Więc to jest częściowa lista:

Odmiedniczkowe zapalenie nerek, które jest zakażenie samej nerki

Wady wrodzone, które są uznane występują w następujących ras, według Nelsona i Couto, w swojej książce "Essentials of Small Animal Internal Medicine" – Lhasa apso, shih tzus, norweskie elkhounds, Peis shar, pinschers Doberman, samojeda standardowe pudle. Miękkie powlekane teriery Wheaton, cocker spaniele, beagle, keeshonds, Bedlington teriery, cairn terriery, Basenjis i Abyssinian koty.

Niewydolność niedorozwój lub dysplazja – wrodzona, ale nie zawsze jest dziedziczna

wszystko, co blokuje moczu z coraz z nerki z organizmu – wrodzone wady układu moczowego, nerek lub pęcherza duże kamienie nerkowe, pasożyty, urazy itp

Zaburzenia immunologiczne — tocznia rumieniowatego układowego, kłębuszkowego zapalenia nerek, zaburzenia naczyniowe, kociego zakaźnego zapalenia otrzewnej

Amyloidoza – zaburzenie, które zwykle występuje u psów powyżej 5 roku życia, ale może wystąpić wcześniej jest Peis shar. To może nastąpić bez widocznej przyczyny lub może być połączony z przyczyn takich, jak chroniczne zakażenia (niekoniecznie nerki), przewlekły stan zapalny, który nie pochodzi od zakażenia, raka, cykliczny krwiotwórcze w szare collie. Występuje bez wyraźnego powodu częściej niż to występuje z powodu do odkrycia przyczyn

Kłębuszkowe zapalenie nerek – zapalenie kłębuszków (poszczególne jednostki funkcjonowania nerek). Może to być spowodowane różnymi przyczynami, w tym: infekcje bakteryjne , wirusy , riketsji infekcje, dirofilariozie, zakażenia pierwotniakami, rak, przewlekłe stany zapalne, hyperadrenocorticism, cukrzyca i zaburzenia dziedziczne w końcu kleszcze doberman samojeda, rottweilery, charty, Wyżyna psów górskich, miękkie powlekane teriery Wheaton i kotów.

Ostre urazy nerki – urazy, niedokrwienie (brak przepływu krwi) oraz z powodu niepożądanych lub toksyn

Nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi) — z nadczynnością tarczycy, niewydolność serca przewlekłe

Niedociśnienie (niskie ciśnienie krwi) — zwykle związane z prądem

Niedoczynności kory nadnercza (choroba Addisona)

Nowotwór — Zwykle pierwotnego raka nerki, chłoniaka lub rozprzestrzenianie się raka (przerzuty) z innych stron

Toksyny, które są znane wpływa na nerki: ołów, rtęć, arsen (zwykle arsenicals stosowany w leczeniu heartworms), kadm, chrom, tal, glikol etylenowy (niezamarzający), czterochlorek węgla, chloroform, pestycydy, herbicydy, rozpuszczalniki, wąż lub jad pszczeli , ewentualnie grzyby, witamina D Zatrucie od gryzoniom

leki wpływające na nerki czasem: antybiotyki aminoglikozydowe (gentamycyna, amikacyna), cefalosporyny, polimyksyny, sulfonamidy, tetracykliny, amfoterycyna B, thiacetarsamide (Caparsolate Rx) methoxyflurane znieczulenia, leki niesteroidowe leki przeciwzapalne (aspiryna, paracetamol, ibuprofen, fenylobutazon), wiele środków chemioterapeutycznych, sole złota, radiologiczne środki kontrastowe

Tak więc istnieje wiele możliwych przyczyn chorób nerek. Przeglądając listę może czasem pomóc w wykluczeniu możliwości. Jeśli nagle pamiętać, zmieniając przeciw zamarzaniu lub zmaga się z chorobą skóry na chwilę może być ważne, aby mieć pewność, te rzeczy zostały uznane, na przykład.

Postaram się wysłać jakieś informacje na temat rozróżniania tych możliwości w ciągu najbliższych kilku dzień lub dwa.

Leptospiroza (odzwierzęca)

Dzięki za wszelką informacją o problemach z nerkami psów. To było bardzo pomocne. Oto szybki update na Wilka, nasz 6,5 roku starego bichon frise który wykazując objawów niewydolności nerek.

Ostatniej nocy nasz weterynarz zadzwonił i powiedział nam, że Wilk pozytywny wynik leptospiroza. Jego poziom był podwyższony do 2 z 5 przeciwciał one przetestowane pod kątem. Weterynarz powiedział specjalnie Wilk był narażony na grippotyphosa i Pomona szczepów Leptospira. Oba mogą powodować problemy z nerkami, czasem na stałe, w zależności od zakażenia. Wydaje weterynarz był mądry, aby uzyskać Wolfie na amoxi razu jako środek ostrożności. Był przekonany, że z objawami i wynikami badań, Leptospira było przyczyną.

Wierzymy Wilk jadł wiewiórki rufie gdy byliśmy na spacery (początkowo myśleliśmy był żucia na żołędzi, ale potem zobaczyłem, co on naprawdę eathing!) I Kay niedawno przypomnieć, że Wilk dostał się do martwej wiewiórki, który został ukryty w niektórych liściach , Mógł żuł go raz lub dwa razy, zanim pociągnął go. Podejrzewam, że jeden z nich może być, jak zaraził Leptospira.

Mamy zamiar trochę więcej konkretów od weterynarza dzisiaj, ale weterynarz powiedział, że będzie to dobry pomysł, aby porozmawiać z naszym lekarzem / pediatry o możliwości Wolfa przechodzącej przez Leptospira do nas lub Jake (nasz 9 miesięcy 2 nogami furless syn). Zalecił także testowania Glennis Wolf siostrę / miotu. Wilk zakończy swoją serię amoxi (10 dni łącznie), a następnie przejść na miesiąc doxicyclin. Po amoxi zrobimy jakąś standardową bloodwork patrząc pod kątem zmniejszenia stężenia azotu mocznikowego i kreatyniny, poziom globulin, poziom białka itp końcu będziemy musieli ponownie przetestować Wolfie, aby potwierdzić, że pokonanie Leptospira, ale weterynarz nie był pewien, czy to będzie być w ciągu miesiąca, 6 miesięcy lub co. On ma zamiar wrócić do nas dzisiaj na ten temat.

FYI, istnieje kilka dobrych informacji w internecie na leptospiroza. Nie pamiętam adresu strony, ale stosując "leptospiroza" jako słowo wyszukiwania w Yahoo trafił tylko trzy miejsca, które wszystkie są połączone. Dużo dobrych informacji.

Ponieważ jesteśmy teraz kibice finansowe (! Choć bardzo nieznaczne) swojego wielkiego stronie, równie dobrze mogę zadać kilka pytań numerek jeśli masz czas:

1) Żyjemy w Fairfax, VA, a widzę, że jesteś po prostu w dół drogi. Czy widzisz lub słyszysz dużo o Leptospira z innych weterynarzy w VA? Wydaje się, że stosunkowo rzadkie.

3) Czy będziemy w stanie powiedzieć, z testów Leptospira (poziomy przeciwciał, typ itp), jak długo Wilk

Michael Richards, D.V.M. współwłaścicielem Małe zwierzę ogólnej praktyki weterynaryjnej w wiejskich tidewater Wirginii. Dr Richards ukończył Kolegium Medycyny Weterynaryjnej Iowa State University w 1979 roku i został w prywatnej praktyce do tej pory. Dr Richards jest dyrektorem Forum Petcare.

RELATED POSTS

 • Zakażenie nerek Leczenie …

  Leigh Erin Connealy, M. D. Jeśli jesteś jak większość moich pacjentów, nerki nie są dużo obaw – aż coś pójdzie nie tak. Ale te ciężko pracujące małe narządy zasługują na coś lepszego! Nerki są…

 • Niewydolność nerek u psów – Naturalne …

  Nerki są wyrafinowane kolektory śmieci, które przetwarzają krew przesiać z produktów przemiany materii i dodatkowej wody. Odpady i dodatkowe wody stają się mocz, który przepływa do pęcherza…

 • Jak polipy jelita tworzą, w jaki sposób tworzyć polipy jelita grubego.

  polipy jelita grubego Jakie są polipy jelita grubego i powinienem być zaniepokojony? polipy przerostowe mają zmiany, które pojawiają się zupełnie nieszkodliwe podstawie badania mikroskopowego,…

 • Niewydolność nerek – przewlekła u psów …

  Niewydolność nerek – przewlekła u psów Czego nerki mojego psa zrobić? Nerki pełnią wiele funkcji. Działają one głównie w celu usunięcia odpadów metabolicznych z krwi, regulują poziom niektórych…

 • Niewydolność nerek u psów – Kidney …

  Czy twój pies cierpi na niewydolność nerek lub choroby nerek psa? niewydolność nerek u psów może być mordercą! Oto wrażliwe informacje o czasie nie można opuścić tę stronę bez, które ujawni….

 • Choroba nerek Info, testy czynności nerek.

  Kreatynina jest produktem odpadów, który powstaje, gdy organizm rozbija białka jesz i kiedy mięśnie są ranne. Wysoki surowicy (krew), stężenie kreatyniny oznacza uszkodzenie nerek. poziomy…

Comments are closed.