Palatab

Powłoka systemu, pot owłosienie ciała.

Powłoka systemu, pot owłosienie ciała.

Anatomia integumentowy

Naskórek
Naskórek jest najbardziej powierzchowna warstwa skóry, która obejmuje prawie całą powierzchnię ciała. Naskórek spoczywa i chroni głębsze i grubsze skóry właściwej warstwy skóry. Strukturalnie naskórka tylko około jednej dziesiątej milimetra, ale składa się z 40 do 50 rzędów ułożone łuskowatych komórek nabłonkowych. Naskórek jest jałowa obszar ciała, co oznacza, że ​​nie zawiera żadnych krwi lub naczyń krwionośnych. Komórki naskórka otrzymywać wszystkie ich składniki odżywcze poprzez dyfuzję płynów od Skóra właściwa .

Naskórek składa się z kilku wyspecjalizowanych typów komórek. Niemal 90% naskórka składa się z komórek, zwanych keratynocytów. Keratynocyty rozwijają się z komórek macierzystych na bazie naskórka i zaczynają wytwarzać i przechowywać keratynę białka. Keratyna sprawia, że ​​keratynocyty bardzo trudne, łuszcząca i wodoodporny. Przy około 8% komórek naskórka melanocyty stanowią drugi najbardziej liczne typu komórek w naskórku. Melanocyty wytwarzania melaniny pigmentów do ochrony skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym i oparzeń słonecznych. komórki Langerhansa są trzecią co do częstości komórek w naskórku i uzupełnić nieco ponad 1% wszystkich komórek naskórka. Rola komórek Langerhansa jest do wykrywania i zwalczania patogenów, które próbują wprowadzić do organizmu przez skórę. Wreszcie, komórki Merkla stanowią mniej niż 1% wszystkich komórek naskórka, ale mają ważną funkcję wykrywania dotyku. komórek Merkla wykonania dysku wzdłuż najgłębszej skraju naskórka, gdzie łączą się z zakończeń nerwowych w skórze do wykrywania światła dotyku.

Skóra właściwa
Skóra właściwa jest głębokie warstwy skóry znaleźć w naskórku. Skóra właściwa jest w większości wykonane z gęstym nieregularnym tkanki łącznej oraz układu nerwowego, krwi i naczyń krwionośnych. Skóra właściwa jest znacznie grubsza niż naskórka i nadaje skórze jego wytrzymałość i elastyczność. W skórze właściwej istnieją dwa regiony: brodawkowatych warstwy i warstwa siatkowa.

Brodawkowatych warstwa jest powierzchowne warstwy skóry właściwej, która graniczy z naskórka. Brodawkowatych warstwa zawiera wiele palców podobny rozszerzeń zwanych przez skórę brodawek, które wystają powierzchownie kierunku naskórka. Skórna brodawki zwiększyć powierzchnię skóry właściwej i zawierają wiele nerwów i naczyń krwionośnych, które są przewidywane w kierunku powierzchni skóry. Krew przepływa przez brodawek skóry dostarczają składniki odżywcze i tlen do komórek naskórka. Nerwy z brodawek skórnych stosuje się czuć dotyk, ból i temperaturę przez komórki naskórka.

Im głębsze warstwy skóry właściwej, warstwę siatkowego jest twardsza i grubsza część skóry. Warstwa siatkowa jest wykonana z gęstej tkanki łącznej nieregularnym że zawiera wiele trudnych kolagenu i elastyny ​​rozciągliwe włókna działające we wszystkich kierunkach, aby zapewnić wytrzymałość i elastyczność skóry. Warstwę siatkowy zawiera naczynia krwionośne, aby wspierać komórek skóry i tkanki nerwowej do wykrywania ciśnienia i ból w skórze.

Konstrukcja włosa można podzielić na 3 główne części: pęcherzyka, korzeń i wału. Mieszek włosowy jest depresja komórek naskórka w głąb skóry właściwej. Komórki macierzyste w mieszku rozmnażać tworząc keratynocytów, które ostatecznie tworzą włosy podczas melanocyty produkują pigment, który nadaje włosom kolor. Wewnątrz pęcherzyka jest korzeniem włosy, część włosa pod powierzchnią skóry. Jak pęcherzyk wytwarza nowe włosy, komórki w korzeniu naciskać na powierzchnię, dopóki nie wyjść skórę. Włosa składa się z części włosów, które znajduje się na zewnątrz skóry.

Włosa i korzeń są wykonane z 3 oddzielnych warstw komórek: naskórka, kory mózgowej i rdzenia. Naskórek jest zewnętrzna warstwa z keratynocytów. Keratynocyty naskórka są ułożone na siebie jak gonty, tak, że zewnętrzny wierzchołek każdego z punktów komórki od ciała. Pod skórką są komórki kory, które stanowią większość szerokości włosa. Wrzecionowa i ciasno upakowane komórki kory zawierać pigmenty, które nadają włosom kolor. Najgłębszą warstwę włosa, rdzeniu, nie jest obecny we wszystkich włosków. Kiedy obecny, rdzeń zwykle zawiera komórki silnie pigmentowane pełne keratyny. Gdy rdzeń jest nieobecny, kora trwa przez środek włosa.

gwoździe
Gwoździe są akcesoria narządy skóry wykonana z arkuszy utwardzonych keratynocytów i znalazł się na odległych końcach palców u rąk i nóg. paznokcie i paznokcie wzmacniać i chronić koniec cyfr i są wykorzystywane do skrobania i manipulowania małych obiektów. Są 3 główne części gwoździa: korzeń, ciała i wolnej krawędzi. korzeń paznokcia jest częścią gwoździa, znajdujący się poniżej powierzchni skóry. ciało paznokci jest widoczna część zewnętrzną gwoździa. wolna krawędź jest dalsza część końcowa paznokcia, która rośnie poza końcem palca lub palców.

potowy Gruczoły
Potowy gruczoły zewnątrzwydzielnicze gruczoły występujące w skórze właściwej skóry, powszechnie znane jako gruczoły potowe. Istnieją 2 główne typy potowy gruczoły: ekrynowe gruczołów potowych i gruczoł apokrynowy. gruczoł ekrynowy można znaleźć w prawie wszystkich częściach skóry i uzyskania wydzielania wody i chlorku sodu. Pot ekrynowy jest dostarczana poprzez kanał na powierzchni skóry i służy do obniżenia temperatury ciała przez chłodzenie wyparne.

Gruczoły łojowe
Gruczoły łojowe, gruczoły zewnątrzwydzielnicze występujące w skórze właściwej skóry, które wytwarzają oleistą wydzielania znanego jako łoju. Gruczoły łojowe znajdują się w każdej części skóry z wyjątkiem grubej skóry na dłoniach i podeszwach stóp. Łoju jest wytwarzany w gruczołach łojowych, jest transportowana przewodami do powierzchni skóry lub do mieszków włosowych. Sebum działa do uszczelnienia i zwiększa elastyczność skóry. Sebum również smaruje i chroni naskórek włosa jak przechodzą przez mieszki na zewnątrz ciała.

Fizjologia integumentowy

rogowacenie
Keratynizacji, znany również jako rogowacenia, jest procesem keratyny gromadzącego ciągu keratynocytów. Keratynocyty zaczynają swoje życie jako potomstwo komórek macierzystych podstawnej naskórka. Młode keratynocyty mają kształt prostopadłościanu i prawie nie zawierają białka keratyny w ogóle. Ponieważ komórki macierzyste mnożyć, będą forsować starszych keratynocytów w kierunku powierzchni skóry i do powierzchownych warstw naskórka. Do czasu osiągnięcia spinosum keratynocyty naskórka, zaczęli gromadzić znaczne ilości keratyny i stały się trudniejsze, bardziej płaski i bardziej odporne na wodę. Jak keratynocyty dotrzeć ziarnistej naskórka, stały się znacznie bardziej płaski i są niemal całkowicie wypełnione keratyną. W tym momencie komórki są tak dalekie od składników odżywczych, które dyfundują z naczyń krwionośnych w skórze, że komórki przejść przez proces apoptozy. Apoptozę programowanej śmierci komórek, w którym komórki trawi własny jądro i organelli, pozostawiając tylko trudne, keratyna wypełnionej powłoki tyłu. Martwe keratynocyty ruchome w lucidum naskórka i warstwa rogowa jest bardzo płaska, mocno i ciasno tak, aby utworzyć barierę dla keratyny ochrony tkanek bazowych.

Przełączyć Anatomy System Picture

RELATED POSTS

 • Olejek neroli – goobsi, neroli olejek do ciała.

  Olejek neroli Olejek neroli pochodzi z rozkosznie pachnące rodziny cytrusowych i jest zapakowany po brzegi pełne korzyści ciała. Korzyści zdrowotne oleju neroli były wykorzystywane od czasów…

 • Strona główna zadośćuczynienie za Objawy ciała wysypki …

  Atopowe zapalenie skóry i egzema zazwyczaj w wieku dziecięcym. Prowadzi to do obszarów sucha i wyboistej na skórze, zwłaszcza w okolicy kolan i łokci. Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry…

 • Węzłów chłonnych i Rak, lokalizacje węzłów chłonnych ciała.

  Nasze ciało posiada sieć naczyń limfatycznych i węzłów chłonnych. (Limfatyczny jest wyraźniejszy limf). Sieć ta jest częścią układu odpornościowego organizmu. Gromadzi płynu, odpadków i inne…

 • Msm ciała, msm ciała.

  Historia MSM Lekarze Jakub i Herschler w Health Sciences University i Oregon w Portland w stanie Oregon, odkrył MSM w 1980 roku. MSM pochodzi z odparowania wód oceanów, do chmur deszczowych, a…

 • Balsam do ciała Natural, olej Tom Ford ciała.

  Ujawniają swój zdrowy blask każdego dnia o skórze naturalny balsam pije się. Nasz naturalny balsam do ciała jest precyzyjnie sformułowany, aby zostawić skóra jest miękka, gładka i zdrowa, bez…

 • Swędzenie skóry całego ciała bez wysypki

  Co powoduje swędzenie skóry ma wysypkę? Zdobądź wiedzę na temat różnych przyczyn tego stanu skóry, zwłaszcza w nocy, w czasie ciąży i po prysznicem. Możesz również dowiedzieć się więcej o…

Comments are closed.