Palatab

Odra (Rubeola), dorośli mogą dostać odrę ponownie.

Odra (Rubeola), dorośli mogą dostać odrę ponownie.

Chociaż odra jest zwykle uważany za choroba wieku dziecięcego, ludzie w każdym wieku można go złapać. W Stanach Zjednoczonych, w większości przypadków są u dzieci w wieku przedszkolnym, młodzieży, młodych dorosłych, i osób, które nie są w pełni uodpornionych. Dorosłych o zwiększonym ryzyku obejmują studentów, międzynarodowych podróżnych, i personel medyczny.

Jak rozprzestrzenia się wirus?

Jakie są objawy odry?

objawy odry pojawiają się zwykle w dwóch etapach. W pierwszym etapie, większość ludzi ma gorączkę, katar, zaczerwienienie oczu i kaszel. Drugi etap rozpoczyna się około trzeciego do siódmego dnia, gdy czerwony poplamiona wysypka zaczyna pojawiać się na twarzy i rozprzestrzenia się na całym ciele. Małe białe plamy, zwane plamy Koplik, mogą być również widoczne na dziąsłach i wewnętrznej strony policzków.

Jakie są powikłania związane z odra?

Zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc, biegunka i zapalenie mózgu (zapalenie mózgu) może wystąpić w niewielkim odsetku przypadków, ale śmierć z powodu odry jest bardzo rzadkie w Stanach Zjednoczonych. Odra jest bardziej nasilone u młodych niemowląt i dorosłych.

Jak szybko po ekspozycji pojawiają się objawy?

Objawy mogą się rozpocząć w ciągu 7 do 21 dni po ekspozycji, średnio 10 dni. Wysypka pojawia się zazwyczaj w ciągu 14 dni od ekspozycji.

Jak długo ktoś jest zaraźliwe?

Osoba może rozprzestrzeniać się choroby tuż przed wystąpieniem gorączki do około czterech dni po pojawieniu się wysypki. Dlatego ważne jest, aby dzieci ze szkoły, aż co najmniej cztery dni po rozwija się wysypka.

Co to jest leczenie odry?

Leczenie koncentruje się na łagodzeniu objawów jak organizm zwalcza wirusa. Może to obejmować płyny, leki do kontroli gorączki lub bólu, antybiotyki do leczenia zakażeń wtórnych od bakterii i suplementów witaminy A.

Czy człowiek, który miał odra zmusić go ponownie?

Liczba osób, które miały odra nie dostać go ponownie.

Jak odra można zapobiec?

Uodpornienie tyle dzieci, ile możliwe jest najlepszym sposobem, aby uniknąć przypadków odry i ognisk. Dwie dawki szczepionki przeciwko odrze są zalecane dla wszystkich dzieci. Pierwsza dawka przeciw odrze, śwince, różyczce (MMR) należy podać w 12-15 miesiącu życia, a druga dawka przed wejściem do przedszkola dziecko (4-6 lat). Dzieci GT; 4 lata przez kolegium wieku powinni otrzymywać łącznie 2 dawek szczepionki przeciwko odrze. Dorośli urodzone po 1956 powinny otrzymać co najmniej jedną dawkę szczepionki MMR, chyba że mogą one wykazać, że zostały one zaszczepione jako dzieci lub miał chorobę. Osoby urodzone przed 1957 rokiem są ogólnie uważane za odporny, chociaż może być wymagane pracownicy służby zdrowia, aby pokazać dowód odporności na odrę lub otrzymać dawkę szczepionki przeciwko odrze.

Osoba z odry należy trzymać z dala od szkoły, przedszkola, lub innych ustawień, gdzie inni mogą być narażeni aż co najmniej cztery dni po pojawieniu się wysypki.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na temat odry?

RELATED POSTS

 • Odra (Rubeola) – rozdział 3 …

  ZAKAŹNEJ AGENT Wirus odry jest członkiem rodzaju Morbilliwirusów rodziny Paramyxoviridae. TRANSMISJA EPIDEMIOLOGIA Obraz kliniczny Okres inkubacji wynosi od 7 do 21 dni od ekspozycji na…

 • Odra 1 roku życia, odry 1 roku życia.

  Odra Zakaźna choroba wirusowa wysoko Po raz pierwszy opisany w 7. wieku Niemal powszechną infekcją dzieciństwa w czasach prevaccination Powszechne i często śmiertelne w krajach rozwijających…

 • Odra wysypka na twarzy

  Odra Definicja Opis Odra infekcje pojawiają się na całym świecie. Przed obecnym skutecznego programu szczepień, odra dużą skalę wybuchy miały miejsce w cyklu 02:58 lat, zazwyczaj zimą i wiosną….

 • Odra u osób starszych, odra u osób starszych.

  Odra jest wysoce zakaźną chorobą, która może stanowić zagrożenie dla życia. Dowiedz się, jakie są objawy i jak szczepienie może chronić Ciebie i Twojej rodziny. Odra jest wysoce zaraźliwą i…

 • Odra Choroba instrukcja obsługi …

  Definicja Również nazywany Rubeola, odra może być poważne, a nawet śmiertelne dla małych dzieci. Chociaż śmiertelność spadają na całym świecie więcej dzieci otrzymują szczepionkę przeciwko…

 • Odra Arkusz, czarne odra zdjęcia.

  Czym jest odra? Jakie są objawy? Objawy pojawiają się około 10 do 12 dni po dana osoba jest narażona na odrę. Pierwsze objawy są zwykle: Gorączka Kaszel Katar Czerwone łzawienie oczu Wysypka…

Comments are closed.