Palatab

Obrazowanie wątroby, wątroba Testy diagnostyczne, choroby wątroby ludzkiej.

Obrazowanie wątroby, wątroba Testy diagnostyczne, choroby wątroby ludzkiej.

Emory oferuje pełną gamę usług diagnostycznych i obrazowania w naszym state-of-the-art obiekt. Procedury obrazowe odgrywają ważną rolę w określaniu zakresu chorób wątroby i trzustki przed podjęciem decyzji o leczeniu. Badania obrazowe że oferty Emory wątroby i trzustki programu są metodą rezonansu magnetycznego (MRI), tomografia komputerowa (CT), pozytonowej tomografii emisyjnej (PET), zaawansowane endoskopii, radiologii zabiegowej i ultradźwięków.

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI)
MRI wykorzystuje fale radiowe i potężny magnes do tworzenia obrazów wątroby i trzustki. MRI jest najbardziej zaawansowana technologia obrazowania dostępnych obecnie na rynku i jest uważany za bezpieczniejszy niż inne techniki obrazowania, ponieważ jest nieinwazyjna i nie wykorzystuje promieniowania rentgenowskiego. MRI może wykryć choroby wątroby i trzustki. jak również zaburzenia takie jak nowotwory i zatorów. MRI jest często używany, gdy wyniki tomografii komputerowej są niejasne. Pobierz (PDF 220 KB) i wydrukować nasze Twój przewodnik po MRI broszurze.

Tomografii komputerowej (CT)
CT obejmują kierowanie cienkiej wiązki promieniowania rentgenowskiego w określonym obszarze ciała. CT jest użyteczne w wykrywaniu nowotworów i innych zaburzeń strukturalnych. Pobierz (PDF 204 KB) i wydrukować Poradnik dla CT broszurze.

Pozytronowej tomografii emisyjnej (PET)
Ta technika obrazowania medycyny jądrowej zapewnia trójwymiarowy obraz wątroby lub trzustki i powiązane structures.PET jest często używane w połączeniu z CT do tworzenia bardziej dokładnych i szczegółowych zdjęć. Pobierz (PDF 224 KB) i wydrukować naszą your guide PET / CT broszurze.

zaawansowane Endoskopia
Endoskopia odgrywa ważną rolę w rozpoznawaniu i zarządzaniu chorób wątroby i trzustki. Endoskopia wykorzystuje endoskop, wąski, oświetlony rurki z kamerą światłowodową w celu wizualizacji wątrobę i związanych struktur. Małe instrumenty mogą być przekazywane za pośrednictwem endoskopu tak, że chirurg może wykonywać procedury minimalnie inwazyjnych.

radiologii zabiegowej
„Radiologia zabiegowa” jest podspecjalizacja radiologii, w której minimalnie inwazyjne procedury wykonywane są z wykorzystaniem wytycznych obrazu. Może być stosowana do leczenia szeregu stanów wątroby i trzustki.

Ultradźwięk
Technika ta wykorzystuje fale dźwiękowe, aby zapewnić obrazy układu wątrobowo-żółciowe. Jest to bezpieczne i niedrogie. Ultradźwięków jest często stosowany w celu wykrycia zmian strukturalnych, takie jak kamienie żółciowe, zablokowane przewodów i guzy, zamiast rozległych nieprawidłowości, takich jak marskość wątroby. Pobierz (PDF 224 KB) i wydrukować Twój przewodnik po Diagnostic Ultrasound broszurze.

RELATED POSTS

Comments are closed.