Palatab

Nowe sposoby diagnozowania raka jelita grubego …

Nowe sposoby diagnozowania raka jelita grubego ...

Nowe sposoby do diagnozowania raka okrężnicy

Nowe osiągnięcia w kolonoskopii obietnicy szybsze i łatwiejsze pokazów.

WebMD zawartości archiwów po 2 latach w celu zapewnienia nasi czytelnicy mogą łatwo znaleźć najbardziej aktualne treści.

Aby znaleźć najbardziej aktualne informacje, wpisz swój temat zainteresowania w naszym polu wyszukiwania.

"gt; Funkcja WebMD Archiwum

Wirtualny testowy kontynuowany.

"W większości przypadków, gdy pacjent opuszcza tutaj są zadowoleni i szczęśliwi. Są i wyłączanie tabeli w krótkim czasie, a nie ma uspokojenie. Można dosłownie wrócić do pracy w ciągu 10 minut," mówi Michael Macari, dyrektor obrazowania jamy brzusznej na NYU Medical Center w Nowym Jorku.

Poza faktem, że projekcja jest nieinwazyjna, Marcari mówi, że przed testem jego centrum wykorzystuje również dwutlenek węgla – w porównaniu z "powietrza w pomieszczeniu" – Rozszerzenie okrężnicy. Różnica, jak mówi, to znaczy bardzo mało skurcze i ból prawie żadnego resztkowego po projekcji jest zakończona.

Patrząc w przyszłość

O ile sama przesiewowe mogą być szybkie i łatwe, teraz wymaga tego samego preparatu w postaci regularnej kolonoskopii, więc pacjenci nie są oszczędzone dyskomfort wstępnego badania.

Jednakże Macari donosi, że może zmienić się w niezbyt odległej przyszłości, wraz z pojawieniem się w procesie zwanym "kału tagging."

W tej procedurze, mówi pacjenci pić środek, który – po raz w obrębie jelita grubego – zatrzaskiwany na materiał kału i pozwala rozróżnić że lekarze i polipów o skanowania.

"Właśnie zakończono badanie 80 pacjentów stosujących kału tagowania i bez oczyszczenia jelit i mieliśmy bardzo wysoki współczynnik wykrywalności polipów ponad 10 milimetrów, co wielu wierzy, jest prawdziwy próg do usuwania," mówi Macari.

W innym badaniu opublikowanym w czasopiśmie Radiologia lekarze z Belgii w porównaniu ze standardowym kału tagowania przygotowania kolonoskopii. Okazało się, że odchody pozostawione tagging więcej kału pozostałości, ale ulepszony różnicowania polipów. Kału znakowania również drastycznie zmniejszyć dyskomfort pacjenta, skutków ubocznych i zaburzenia snu.

Mimo Marcari mówi, że nie będzie rutynowo polecam go na wirtualnej kolonoskopii – przynajmniej nie dopóki większe badania są wykonywane.

"Teraz jest on wykorzystywany, gdy pacjent po prostu nie tolerują standardowe prep, czy stan zdrowia wyklucza z udziału w standardowym prep," mówi Macaria.

Tak proste, jak wirtualnym kolonoskopii wydaje się, Brooks ostrzega, że ​​należy polip można znaleźć podczas egzaminu, pacjent musi jeszcze przejść standardową kolonoskopię mieć usunięte wzrost.

RELATED POSTS

Comments are closed.