Palatab

Nowe podejście do histerektomii …

Nowe podejście do histerektomii ...

Minimalnie inwazyjne techniki stworzyć więcej możliwości dla pacjentów i lekarzy.

Z prawie 600 tysięcy zabiegów wykonywanych rocznie histerektomii, czyli usunięcia macicy jest drugim najczęściej chirurgii dla amerykańskich kobiet, końcowe odcinki tylko cesarskie. Chociaż tradycyjne histerektomii brzusznej, w których macica jest usuwana przez duże nacięcie, nadal jest najbardziej rozpowszechnioną formą procedury, mniej inwazyjne metody, takie jak pochwy histerektomii i laparoskopowych i zrobotyzowanych histerektomią stają się coraz bardziej popularne ze względu na szybkich stóp odzysku, ogólne bezpieczeństwa i opłacalności.

różnymi drogami
Według Stacey Jill Wallach, MD, profesor na wydziale położnictwa i ginekologii w UC Davis Health System, „Kiedyś było tak, że jeśli robisz histerektomii, albo zrobił to poprzez podejście brzucha lub za pośrednictwem pochwy podejścia , Koncepcyjnie, to wciąż ten sam. Możemy udać się poprzez nacięcie w brzuchu i wyjąć macicy lub możemy pójść w dopochwowo i zabrać się macicę, a różnica jest naprawdę prawie odgórnego lub oddolnego podejścia „.

Co się zmieniło w ciągu ostatnich 20 lat jest to, że obecnie istnieje wiele mniej inwazyjnych tras usunięcie macicy. „Z pochwy histerektomii w przeszłości”, zauważa Wallach, „niektóre z czynników, które ograniczają naszą zdolność do zrobienia byłoby potencjalnie być wielkości macicy, ryzyko uszkodzenia struktur w pobliżu, lub utrata krwi.”

Powody do rozważenia histerektomii
Wspólne warunki łagodne, które stanowią podstawy histerektomii obejmują mięśniaków macicy powodując nacisku, ból i nieprawidłowe krwawienie; endometriozę (rozwój tkanki endometrium poza macicą); ból miednicy; wypadanie macicy; i objawowe powiększona macica (zazwyczaj z powodu mięśniaków). Wraz z innymi metodami leczenia, histerektomia może być najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów z rakiem macicy, szyjki macicy, jajników lub macicy.

„Krwawienie jest jednym z głównych powodów, dla histerektomii”, zauważa Wallach „, ale mamy także nowsze terapie potencjalnie kontrolują ciężkie miesiączki lub nieregularne przepływy krwawienie miesiączkowe. Pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to ocenić przyczynę krwawienia i upewnij się, że nie jest rak lub inna przyczyna. „

Jeśli włókniaki lub polipy powodujące krwawienie, mogą być usunięte przez histeroskopowej wycięciu macicy pozostawiając nienaruszone. Histeroskopy cienka urządzenie telescopelike umieszczony w szyjce macicy uzyskania obrazu wnętrza macicy może być stosowany do usuwania mięśniaków bez nacięcia.

Małoinwazyjnej specjalistów radiologów interwencyjnych zwane może wykonać embolizację tętnicy macicznej w leczeniu mięśniaków. Stosując arteriogramie wizualizacji wybranych tętnic, macicy, radiolog wprowadza cewnik przez małe nacięcie w pachwinie w tętnicach macicy wstrzykiwać drobne cząsteczki alkoholu winylowego, które blokują przepływ krwi do mięśniaków. Gdy dopływ krwi została odcięta, mięśniaki macicy umiera i kurczy.

W przypadku mocno powiększonej macicy, ginekologiczne chirurdzy, w przeszłości, na ogół nie miał wyboru, musiał pracować brzusznych. Obecnie istnieją leki, które może narazić pacjentów w tymczasowym menopauzy skurczy macicy, pozwalając im prowadzić alternatywną drogę do mniej inwazyjnej histerektomii.

Inna procedura kontrolować nadmierne krwawienie jest ablacja endometrium. Nie jest zalecany dla kobiet w okresie pomenopauzalnym lub kobiet pragnących zajść w ciążę, procedura likwidujący endometrium poprzez zamrożenie, ogrzewania, a nawet częstotliwości mikrofalowych energii / radiowych. W większości kobiet, endometrium ablacji albo zatrzymanie menstruacji całości lub redukuje go do normalnego przepływu lub zapalniczki.

W zależności od przyczyny krwawienia, niektórzy pacjenci mogą korzystać z wstawienie antykoncepcyjnej wkładki wewnątrzmacicznej, która uwalnia progesteronu. Ta procedura może być przeprowadzona w gabinecie ginekologa.

„Histerektomii nie jest nasze leczenie pierwszego rzutu”, mówi Wallach. „Zwykle staramy inne zabiegi przed przystąpieniem do histerektomii. Istnieje wiele, wiele rzeczy w naszym arsenale, które robimy przed podjęciem macicy na zewnątrz. Ale jeśli te zabiegi nie działają, jeśli nie możemy embolize lub jeśli nie możemy kontrolować krwawienie z ablacją lub nie możemy złagodzić objawy pacjenta, co są, to kiedy chcemy doprowadzić je do histerektomii. „

Tradycyjny brzuszna histerektomia
Według Scotta W. Biest, MD, profesor na wydziale położnictwa i ginekologii oraz reżysera podziału ginekologii małoinwazyjnej na Washington University School of Medicine w St. Louis, w przybliżeniu 65% histerektomią przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych tradycyjne histerektomii brzusznej.

Nacięcia na brzuchu wymaganego dla tej operacji może być w zakresie od 6 do 12 cali. Otwarte operacje brzuszne mają tę zaletę, że daje chirurgowi pełniejszy wgląd w jamie brzusznej, a wiara w zwyczaju było, że droga brzuszna jest korzystna dla procedur obejmujących usunięcie jajników z powodu zwiększonej widoczności. „Dla pacjentów, którzy mają na przykład dużą masę jajników, a my nie wiemy, czy jest to łagodne lub złośliwe, czy to w ogóle, są one będzie musiał być usunięty za pomocą większej nacięcie” Biest mówi.

Te wady tradycyjnego histerektomii brzusznej są takie, że nacięcie jest bolesne, pobyt w szpitalu może być długi (począwszy od trzech do pięciu dni), a czas zwrotu jest długi (średnio od czterech do ośmiu tygodni). Istnieją również typowe zagrożenia, które towarzyszą każdego zabiegu chirurgicznego, w tym obawy o utratę krwi, zakażenia możliwe reakcje na znieczulenie, i szkody dla otaczających tkanek.

histerektomia pochwowa
Biest zauważa, że ​​amerykański Kongres Położnictwa i Ginekologii histerektomii pochwy uzna się za złoty standard, ponieważ jest uważany za bezpieczniejszy, minimalnie inwazyjna i efektywne kosztowo podejście w porównaniu z tradycyjną drogą brzuszną. W tej procedurze, chirurg robi małe nacięcie w pochwie. Tkanki łączące są cięte i macicy usunięto przez pochwę.

laparoskopowa histerektomia
Według Biest pierwsza laparoskopowa histerektomia przeprowadzono w połowie lat 1980. Jako korzyści z innymi rodzajami zabiegów laparoskopowych, takich jak te, które dotyczą pęcherzyka żółciowego, stało się jasne, laparoskopowe histerektomii stały się bardziej popularne w ciągu ostatnich 10 do 15 lat.

W typowym laparoskopowej histerektomii, małe nacięcia na brzuchu pacjenta, w którym porty malutkie wyposażonych, umożliwiając chirurgów wstawić laparoskopu, zapaloną instrumentu tubelike z malutkiej kamery dołączony. Podczas oglądania wnętrza brzucha, chirurg może albo wykupienie macicy w małych kawałkach (za pośrednictwem portów) lub usunąć go w całości przez pochwę.

„Wiele razy, co możemy zrobić, to zdjąć struktur, które byłyby trudne do osiągnięcia ze ściśle pochwy podejścia, dzięki czemu możemy zabrać je z laparoskopii” Wallach mówi.

Istnieje wiele odmian możliwe w wykonywanie laparoskopowej histerektomii. Jedną z najnowszych jest znany jako jednego nacięcia chirurgii laparoskopowej, w której jeden nacięcie wykonane w pacjenta marynarki. Nacięcie jest nieco większa niż w innych miejscach laparoskopowego nacięć, ponieważ przyrządy mają niewielki krzywej, dzięki czemu procedury wykonywane bez narzędzia styka się ze sobą.

„Zaletą laparoskopowego jest to, że pacjenci mogą odzyskać szybciej, ponieważ nie mają one duże nacięcie na brzuchu-uzdrowienie jest dość bolesne w histerektomii brzusznej,” mówi Wallach. „Dzięki laparoskopowych, nie mają takiego samego ryzyka twardości pooperacyjnych, ponieważ jest to bardzo mała blizna.”

„Kobiety, które mają nadwagę doświadczenie mniej powikłań chirurgii laparoskopowej [Z]”, mówi Biest. „Dzięki nacięcie, które jest o 1 cm w porównaniu z 20 cm, istnieją różnice w nocy i-Day miarę potencjalne problemy, które mogą wystąpić z raną i następcze i tak dalej.”

robotic histerektomia
Wprowadzony w 1999 roku, zrobotyzowany system chirurgiczny da Vinci okazał się cennym narzędziem podczas zabiegów sercowo-naczyniowych, urologicznych i ginekologicznych. Korzystanie wyrafinowanych robotów ręcznych urządzeń sterujących podłączonych do portów laparoskopowych, chirurg jest w stanie manipulować instrumentów z konsoli w tym samym pomieszczeniu, zmniejszając ryzyko zmęczenia chirurgicznego lub wstrząsów.

„Zaletą robota”, mówi Wallach, „jest to, że ergonomicznie znacznie łatwiejsze dla lekarza, ponieważ ma” nadgarstek „. Łatwiej zrobić zabiegów chirurgicznych z-łatwiej jest nauczyć się rzucać szew i wiązania węzłów, normalne procedury, które robimy. Jest to także wizualizacja 3-D, które dostajemy, a to anatomicznie poprawny, czyli jeśli przesuń ręką w prawo, to przesuwa się w prawo, a jeśli przesuń ręką w lewo, przesuwa się w lewo. Podczas pracy laparoskopowo, bez robocie, nasze ruchy rąk są nieco odwrotnie, a dokumenty, które używamy przede wszystkim to, co nazywamy „prostą laskę”, więc nie ma tego nadgarstek. „

Małoinwazyjne metody
Po nałożeniu na histerektomią określenie „minimalnie inwazyjny” oznacza wszystkie procedury, które nie prowadzą do dużego nacięcia brzucha. „Kiedy mówię o minimalnie inwazyjne”, mówi Wallach „Ja mówię o laparoskopowej histerektomii lub robota. Ale inne procedury małoinwazyjne byłoby histeroskopii gdzie iść i wycięcia mięśniaka macicy i pozostaje na swoim miejscu. Wszystko, co jest krótszy operacja jest potencjalnie bezpieczniejsze. „

„Oni mieli wieloletnie relacje z ginekologiem i niezależnie od ich ginekolog mówi, że jest dla nich najlepsze,” mówi. „Ufają im-they’ve dostarczane Johnny i Sally i Susie, a oni pod opieką nich, w niektórych przypadkach, ponieważ byli 18 lat. Są teraz 45 lat i mają mięśniaki krwawienie, a gdy ich ginekolog mówi, że muszą mieć nacięcie brzucha, nawet nie kwestionuje tego. Porównaj to, czy mają one atak pęcherzyka żółciowego, chcą najlepszym specjalistą, aby wykonać operację. Jeśli potrzebują operacji serca, chcą najlepszy kardiochirurg. Ale nie zawsze zakwestionować ich ginekologa bo im zaufać. „

Ponieważ coraz więcej firm ubezpieczeniowych uznają opłacalność minimalnie inwazyjnych zabiegów ginekologicznych, nastąpił ruch w kierunku rozwijania centrów doskonałości w całym kraju, z ideą promowania centrów medycznych, które wyrafinowane operacji laparoskopowej na wysokim poziomie.

„Pojawienie się tych technologii pozwala nam robić rzeczy, które nigdy nie marzył, że będzie w stanie to zrobić w sposób minimalnie inwazyjnej,” mówi Biest.

– Carolyn Gutierrez jest niezależnym pisarzem z siedzibą w Nowym Jorku.

RELATED POSTS

 • Histerektomia Przewodnik, pełna histerektomii.

  Co to jest? Histerektomii jest chirurgiczne usunięcie macicy. W zależności od rodzaju histerektomii innych narządów miednicy lub tkanki mogą być również usuwane. Rodzaje macicy obejmują: Razem,…

 • Jeśli koniecznie musisz histerektomii …

  o histerektomii Jednym z najważniejszych czynników w pomaga wybrać odpowiednią opiekę medyczną to wszechstronne zrozumienie przyczyn leczenia, ryzyka i potencjalnych korzyści. Dotyczy to w…

 • Histerektomia ból pleców, ból pleców histerektomii.

  Histerektomii jest operacja usunięcia macicy kobiety. Kobieta może mieć histerektomii z różnych powodów, w tym: Histerektomia z przyczyn nienowotworowych jest zazwyczaj rozpatrywane tylko gdy…

 • Histerektomia (laparoskopowa lub Robotic), laser histerektomii.

  tło Laparoskopowej histerektomii jest minimalnie inwazyjną alternatywą chirurgicznego do otwartego histerektomii brzusznej. The 2005 ogólnopolski sondaż szpitalne stwierdził, że prawie 70…

 • Efekty histerektomii

  Niektórzy lekarze twierdzą, że wiele kobiet w Stanach Zjednoczonych poddane histerektomii, które nie są niezbędne z medycznego. Istnieją książki napisane dlaczego nie mają histerektomii, chyba…

 • Nowe podejście do zarządzania genitaliów …

  Katarzyna C Lopaschuk. MD CCFP MHSC ⇑ Adiunkt kliniczna w Zakładzie Medycyny Rodzinnej Wydziału Medycyny i Stomatologii na Uniwersytecie Alberta w Edmonton. Korespondencja: Dr Katarzyna C….

Comments are closed.