Palatab

Nose Piercing – Celebrity Wiki, pierścień nosa piercing.

Nose Piercing - Celebrity Wiki, pierścień nosa piercing.

Kolczyk w nosie Jest to przekłucie skóry lub chrząstki, która tworzy żadnej części nosa. Zwykle w celu noszenia biżuterii; Wśród różnych odmian piercingu nosa, nozdrza przebijający jest najczęstszą. Nose Piercing jest jednym z najczęstszych odmian przebijając po płatka ucha piercing.

Zawartość

Nostril przebijania Edycja

Nostril przebijający jest praktyką przekłuwanie ciała często wiąże się z Indii. Pakistan. Nepalu i całej Azji Południowej. Nostril przebijający jest również częścią tradycyjnej kultury Aborygenów australijskich (Stirn 2003). Nostril przebijający w ostatnich dziesięcioleciach stały się popularne w krajach uprzemysłowionych, podobnie jak inne formy przekłuwania ciała, po punków i późniejszych kulturach młodzieżowych w latach 80. i 90. przyjął tego rodzaju piercing. Dziś nozdrza Piercing jest popularny w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Karaibów, Australii i Europie, piercing jest wykonywany zarówno na lewą lub prawą dziurkę.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety mają nozdrza kolczyk, choć są one znacznie częściej u kobiet. Istnieje kilka różnych rodzajów pierścieni nozdrza. Wśród najbardziej popularnych są pętla, stadnina z zamknięciem L-bar, stadnina z zamknięciem kulowym i stadnina z płaskim podłożu.

W Indiach na zewnątrz po lewej stronie jest preferowana pozycja przekłuwania jak to ma zrobić poród łatwiejsze. Dzieje się tak dlatego ajurwedyjskie współpracownicy medycyna ta lokalizacja w żeńskich narządów rozrodczych. [1] W Indiach piercing były traktowane jako znak piękna i pozycji społecznej, jak również cześć hinduistycznej do Parvati. bogini małżeństwa. Nos piercing jest wciąż popularny w Indiach. Często są częścią indyjskiej biżuterii ślubnej. W Maharastra kobiety noszą bardzo dużych kawałków nosa, które często pokrywają usta lub bok twarzy.

To jest wspólne dla Pasztunowie i Pahari kobiety mają oba nozdrza przebili. Wiele South Indian Tamil podążać również tę tradycję. Tradycja wynika, że ​​kobieta ma nos pierścienie zapłacić za pogrzeb, jeśli ona ma wszystko złoto zaczerpnięty z nią. Kolczyki w nosie lub złote szpilki nie mogą być łatwo usuwane z kobietą. Wiele kobiet z Azji subkontynentu są tylko ich kremacji z kołkami nos jak biżuteria jest usuwany przed pogrzebem. Indyjskie wdowy zazwyczaj zdejmują stadniny nos jako znak szacunku.

Nos piercing w społeczeństwie Edytuj

Nos przebijanie są uważane za bardziej akceptowalny niż brwi lub języka. piercing brwi powstały w 1980 roku w czasie, co większość nastolatków uważany erze punk-rock i są od związana z zachowań emocjonalnych i heavy metalu. Gdy pierścienie nosa są bardziej widać z Indianami, a więcej ludzi profesjonalnych, takich jak lekarze, nauczyciele, prawnicy i wielu polityków. "Ja osobiście nie oceniać moich studentów i kolegów w zależności od ich piercing twarzy. Powiedziałbym, że 25 procent wykładowców tutaj mają nosa lub chrząstki piercing. Ale są tam pewnie więcej na NYU lub innych humanistycznych uniwersytetów," mówi Holloway.

Septum Piercing Edycja

Bengalski kobiety tradycyjnie będzie nosić „nathori” jako oznaka bycia mężatką. Nathori byłoby złota z Tear Drop, które poruszają się po ringu. Wiele niższej klasy kobiety w wiejskich Bengalu nadal zachować tę tradycję. To jest teraz maleć, gdyż wiele kobiet preferuje szpilki nosa.

W południowym Nepalu przebicie przegrody jest nadal powszechne. Wiele starszych kobiet wciąż zdobią nosy zarówno z przegrodą i lewej pierścieni nozdrza. Wiele kobiet ma złote kolczyki w nosie, jak to pokazują ich społecznej, plemiennych i religijnych status w społeczeństwie.

Septum Piercing był popularny trend wśród południowoamerykańskich Indian tancerzy (Kuchipudi Bharatnatyam.), A wśród niektórych indiańskich ludów w historii; przywódcy Shawnee Tecumseh i Tenskwatawa. na przykład, miał takie kolczyki. Piercing przegroda jest popularny w wiejskich obszarach Indii, Nepalu i Bangladeszu. W Indiach to się nazywa ‚Nathori’ i popularny wśród grup etnicznych i plemion Adivasi Banjara. Kriszna i jego małżonka Radharani jest często przedstawiany na sobie ” styl Nathori jewel nosa kawałki. [3]

Ryzyko septum piercing Edytuj

Przegroda nosa lub przegrody chrzęstnej jest mur, który dzieli dwa nozdrza. Chrząstka jest jednak zazwyczaj nie jest przebita. Jest cienka taśma z bardzo miękkiego i elastycznego skórę tylko między chrząstki i dnem nosa, gdzie przegroda przebijający jest głównie wykonywana. Przekłucia skóry, a nie z chrząstki może znacznie zmniejszyć ból, jak również inne dyskomfortu związanego z tym rodzajem przekłuwania ciała. Ten przebijający powinny być wykonywane z igłą. Jeśli chodzi o biżuterię to dotyczy, można użyć osadzone pierścienie koralik, okrągłe sztanga, wtyczki, kły, loki i przegrody podtrzymujący.

Wszystkie rodzaje piercing ciała, łącznie z przegrodą piercingu, związane są z ryzykiem zachorowania na niektóre choroby przenoszone przez krew, takie jak zapalenie wątroby, z igieł i przebicia karabinów używanych w procedurze. Kolejne wspólne ryzyko związane z niemal wszystkimi rodzajami piercing jest ryzyko infekcji i bólu. Można zmniejszyć w znacznym stopniu, jeśli przebijanie wykonuje się na miękkiej, elastycznej powłoki, która leży pomiędzy chrząstki i dolnej części nosa. Miarę ryzyka zakażenia to dotyczy, może być zarządzana z odpowiednim zaradczych przekłuwania.

Ten przebijający może czasem prowadzić do „krwiak przegrody”. Uraz tkanek miękkich w obrębie przegrody mogą zakłócać naczynia krwionośne powoduje gromadzenie się krwi i płynu pod podszewką. Krwiak przegrody nosa może ostatecznie spowodować przekrwienie nosa i zaburzać oddychania oraz powodując ból i zapalenie. Nieleczone natychmiast warunek może ostatecznie spowodować utworzenie otworu w przegrodzie, co prowadzi do błony śluzowej nosa. Czasami część nosa może zapaść, w wyniku deformacji plastycznej, znanego jako „nos” siodełka.

Most przebijania Edycja

jeden kolczyk mostkowe są wkładane przez małą płytkę skóry w górnej części nosa, między oczami, ale nie przez kość. Zaokrąglone sztanga i proste sztangi są najczęściej używane w tym przekłucia, a bez szwu pierścienie są mniej powszechne. Jednak piercing most na ogół mają wysoki wskaźnik odrzucenia, a tym samym są mniej popularne niż w jakimkolwiek innym nosa piercing.

Nos piercing w kulturze popularnej Edytuj

Wiele gwiazd przyczyniły się do popularyzacji różnorodnych form przekłuwanie nosa, a to także opisywany w wielu filmach i programach telewizyjnych.

 • Za rolę w filmie Jennifer 2001 Mój pierwszy książę . Aktorka Leelee Sobieski zgodził się szereg tymczasowych piercing ciała. Wśród nich kilka kolczyków na twarzy oraz obu nozdrzy, ze stadniny w bok i pierścień w drugiej. Po zakończeniu filmowania, że ​​usunięto wszystkie piercing twarzy wyjątkiem słupka nosa, która trzymała przez kilka tygodni przed usunięciem go.
 • Oprócz sportowych fałszywych dredy za rolę w filmie 1999 Czarny i biały . Brooke Shields także nosił pierścień nosa, dla których miała nos chwilowo przebita.
 • Z roli Geena w krótkotrwały serialu telewizyjnego Monty. Aktorka Chiny Kantner miał nos chwilowo przebita.
 • Kiedy pojawił się jako piosenkarka Gigi w filmie 1999 Desperate But Not Serious . supermodelka Claudia Schiffer miał nos, pępek i ucho chrząstki chwilowo przebita.
 • Aktorka Scarlett Johansson ma przekłucia przegrody.
 • Kiedy podpisali się odgrywać główną rolę Lisbeth remake amerykańskiego Dziewczyna ze smoczym tatuażem. Aktorka Rooney Mara (który nawet nie przebili uszy) zgodził się mieć wiele ucha, ciała i twarzy piercing wykonane, w tym pierścienie w jej lewą dziurkę i przegrody.
 • W lipcu 2012 roku, aktorką Evan Rachel Wood napisali wideo w internecie pokazano jej posiadania jej nos przebity.
 • Piosenkarka Christina Aguilera wcześniej miał kilka kolczyków w tym jej nozdrza.
 • Brytyjski prezenter telewizyjny Fearne Cotton ma swoje lewe nozdrze przebite.
 • W 2010 roku aktorka Phoebe Tonkin miał nos przebity zwłaszcza dla jej powracającej roli gościa jak Adrian mydła Home and Away.
 • Aktorka Anna Paquin miał nos przebity w wieku 14 lat za rolę w filmie 1996 Droga do domu.
 • Aktorka Cameron Diaz jej lewe nozdrze przebite.

Edit

Stirn, A. (2003). Body Piercing: Konsekwencje medyczne i Motywacje psychologiczne. Lancet 361: 1205/15.

RELATED POSTS

Comments are closed.