Palatab

Normalny poziom sodu – Wysoka, Niska …

Normalny poziom sodu - Wysoka, Niska ...

Potrzebne są normalne stężenie sodu w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia. Normalny poziom sodu każdego człowieka znacząco różni się i zależy od wieku, płci i stanu zdrowia danej osoby. stężenie sodu, które są dalekie od normy mogą być śmiertelne, więc znając poziom sodu w organizmie jest niezwykle ważne.

Utrzymanie prawidłowego stężenia sodu wymaga wizyty u lekarza lub odżywczą służby zdrowia. To dlatego, że każda osoba ma inny normalny zakres stężenia sodu i lekarze są dobrze wyposażone, aby poznać idealny poziom sodu dla każdej osoby w oparciu o badania i oceny osobistej.

Czym jest sód?

Sód jest jednym z elektrolitów wewnątrz ciała, która odgrywa istotną rolę w regulacji płynów i utrzymywanie kwasowości. Ponieważ jest to elektrolit, sód ma ładunek elektryczny, który jest ważny w utrzymaniu aktywności metabolizmu i komórek. Około 40% sodu znajduje się w kości, podczas gdy 55% znajduje się w osoczu krwi i cieczy na zewnątrz komórek, a reszta znajduje się w komórkach i narządach. Sodu odgrywa dużą rolę w prawidłowym przewodzenia nerwów dzieje z różnych składników odżywczych do komórek, jak i utrzymanie ciśnienia krwi pod kontrolą. Aby spełniać swoją funkcję prawidłowo, normalne stężenie sodu jest niezwykle ważne.

Jak ważne jest, aby utrzymać prawidłowy poziom sodu?

Normalne stężenie sodu wskazują, że ciało jest metabolizowania prawidłowo, z komórki odżywiane odpowiednio i układ nerwowy jest w szachu. Utrzymanie poziomu sodu w normalnym zakresie jest ważna o dobry nastrój, jasność umysłu i ogólne poczucie szczęścia. Mając na normalny poziom sodu jest również ważna w utrzymaniu równowagi wody w organizmie i pomoże w zapobieganiu odwodnieniu i gromadzeniem się płynu. Te elektrolity ułatwienia w wysyłaniu sygnałów elektrycznych nerwów i odwrotnie. Normalne stężenie sodu odgrywają istotną rolę w absorpcji składników odżywczych do komórek.

Jaki jest zakres normy dla stężenia sodu?

Normalny poziom sodu w następujący sposób:

• we krwi – w ciągu 135 do 145 millequivalents / L

• w moczu – między 15 i 250 milirównoważników / L / dzień

• w żywności – nie powinna przekraczać 2300 mg / dzień dla zdrowego dorosłego i 1500 miligramów / dzień dla osób z problemami zdrowotnymi, takich jak wysokie ciśnienie krwi, problemy nerek i cukrzycy.

Jest to najlepiej skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia dokładnego poziomu sodu akceptowalny dla każdej osoby, ponieważ normalne stężenie sodu zależy od każdej osoby stanu zdrowia, wieku, płci i innych czynników.

Co się stanie, jeśli stężenie sodu są poza normy?

Istnieje wiele zagrożeń dla zdrowia, jeśli dana osoba albo ma wysoki lub niski poziom sodu, który może wynosić od prostych głowy na śmierć. Wysoki poziom sodu może prowadzić do problemów z wysokim ciśnieniem krwi, wątroby i nerek. Z drugiej strony, niskie stężenie sodu mogą także prowadzić do chorób serca, powolnego metabolizmu, choroby nerek i zmęczenie. Co sprawia, że ​​trudniej jest, że ludzie z nieprawidłowym stężeniem sodu nie będzie wiedział, ich stan, ponieważ objawy tylko stają się oczywiste, gdy warunek jest już poważna.

Jakie są oznaki, że dana osoba ma nieprawidłowy poziom sodu?

Objawy wysokiego poziomu sodu:

Jest to znak, że początkowe stężenie sodu jest podwyższone, ponieważ organizm próbuje sprowadzić równowagi płynów i sód wewnątrz ciała.

• omdlenia i zawroty głowy

Jak zwiększyć poziom sodu, ciśnienie krwi może również się zmieniać i może powodować objawy takie jak zawroty głowy i omdlenia.

Znaki niskim poziomie sodu:

• Wymioty i nudności

Objawy te mogą wynikać z niskiego poziomu sodu wraz z utrata apetytu.

Stan ten występuje jako skutek niskiego poziomu sodu we krwi, rozpoznaje się przez badanie krwi.

• Zmniejszona świadomość i zamieszanie

Ciężkie spadek poziomu sodu może prowadzić do objawów psycho-neurologicznych objawów, takich jak omamy, dezorientacja, splątanie psychicznego, pobudzenie, zmniejszenie świadomości, ospałość, drgawki, a nawet śpiączka.

Normalne poziomy sodu są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mięśni. Spadek stężenia sodu we krwi upośledza przekazywanie sygnałów z nerwów do mięśni, co prowadzi do skurcze i skurcze mięśni.

Utrzymanie prawidłowego stężenia sodu wiąże się jeść zrównoważonej i zdrowej diety. Przetworzona żywność należy unikać, ponieważ zawierają one duże ilości sodu. Sprawdza się to także w „tak zwanych” zdrowej żywności, które zawierają niewielkie ilości węglowodanów i tłuszczów, ale ma duże ilości sodu. To jest naprawdę pomocne, jeśli sprawiają, że zwyczaj czytać etykiety podczas zakupów produktów spożywczych i przygotowywania posiłków, aby zapewnić Ci utrzymać prawidłowy poziom sodu w każdej chwili.

RELATED POSTS

 • Niska leczenie sodu

  Wprowadzenie Niedobór sodu we krwi oznacza się względny nadmiar wody w stosunku do sodu i jest zdefiniowany jako stężenie sodu w surowicy LT, 136 mmol / l. Poziom lt; 120 mmol / L jest za…

 • Normalny poziom cukru we krwi, biopsja krwi.

  Wiedząc, co zrobić, aby odzyskać normalny poziom glukozy we krwi i jest w stanie zrobić to są dwie różne rzeczy. Prawidłowe odżywianie dobrej żywności, a nie śmieci, a także wszelkiego rodzaju…

 • Żelazo test, bardzo niski poziom żelaza we krwi.

  test Jak stosować? Żelaza w surowicy, całkowita zdolność wiązania żelaza (TIBC). i / lub testy transferyny są zazwyczaj uporządkowane razem i subsequantly nasycenie transferryny można określić…

 • Niska leczenie sodu

  Pacjenci hospitalizowani z nieprawidłowym stężeniem sodu może uruchomić gama od pacjentów w podeszłym wieku, którzy nie mogą dostać się do szklanki wody dla sportowców, którzy korzystają oni…

 • Normalny poziom B12, lecz niski poziom ferrytyny …

  Moje zdrowie jest bardzo pogorszyła się w ciągu ostatnich 2 lat i widziałem wiele GPS i konsultantów i przeszedł szereg możliwych rozpoznań takich jak PCOS / guza przysadki. Dwa lata temu…

 • Niska sodu – nie mogę postawić diagnozę, niski stan sodu.

  niska sodu Wysłany przez: www1875hfc 21 lutego 2009 22:38 Zastanawiam się, czy ktoś może mi pomóc tutaj, moja mama została powiedziano jej poziom sodu jest niski, jej objawy są takie, że jest…

Comments are closed.