Palatab

Nietolerancja laktozy, laktozy niemowlęta nietolerancji.

Nietolerancja laktozy, laktozy niemowlęta nietolerancji.

Na imprezie sleepover Twój najlepszy przyjaciel w ostatni weekend, każdy pigged na serem pizza i lody. Potem opadł na swoich śpiworach na noc DVD. Miałeś się świetnie, ale po około godzinie zacząłeś uczucie okropne.

Pierwszy żołądek czuł naprawdę pełny — niemal przepełniony. Potem zaczęło boleć i dużo gazu trzeba było — Uff! Przed długi, to biegaliśmy do łazienki, bo trzeba było rufa i nie można czekać! O nie!

Nie były mdłości przed i nikt inny nie czuł ohydne. Więc dlaczego twój żołądek w węzłach? Może masz nietolerancji laktozy (słownie: LAK-in-tose Tahl-er-ców).

Jaki jest nietolerancji laktozy?

Ludzie, którzy mają nietolerancję laktozy mają problemy z trawieniem (słownie: barwnik-JES-ting) laktozy rodzaj cukru w ​​mleku i innych produktach mlecznych. Nietolerancja laktozy nie znaczy, że są uczuleni na mleko, ale prawdopodobnie będziesz czuć się źle po wypiciu mleka lub jeść ser, lody, lub cokolwiek innego zawierającego laktozę.

Jak ze wszystkim jeść, twój organizm potrzebuje do trawienia laktozy, aby móc wykorzystać go do paliwa. Jelito cienkie zwykle wytwarza specjalną substancję o nazwie laktazy (słownie LAK-TASE), enzym rozkładający laktozę na prostsze cukry wchłaniania glukozy (słownie GLOO-kose) i galaktozy (słownie GUH-lak-tyt). Cukry te są łatwe dla organizmu do wchłaniania i zamieni się w energię.

Osoby z nietolerancją laktozy nie wytwarza wystarczającej ilości laktazy w ich jelicie cienkim. Bez laktazy, organizm nie może prawidłowo trawić jedzenie, które jest w nim laktozy. Oznacza to, że jeśli jeść nabiału, laktozy z tych pokarmów przejdzie do jelita, co może prowadzić do gazu, skurcze, a uczucie pełności i biegunka (słownie: barwnik-uh-Ree-uh), która jest luźna, wodnisty rufa.

Wielu ludzi cierpiących na nietolerancję laktozy, ale nikt nie musi znosić uczucie okropne. Jeśli nietolerancja laktozy, można nauczyć się obserwować, co jesz, a lekarz może zalecić lek, który może pomóc.

Kto dostaje to i dlaczego?

Między 30 mln a 50 mln osób w Stanach Zjednoczonych mają nietolerancję laktozy. Oznacza to, że co najmniej 1 na 10 Amerykanów jest nietolerancją laktozy.

Wiele przypadków nietolerancji laktozy są genetyczne (słownie: juh-NET-ik). Oznacza to, że coś w genach tych ludzi sprawia, że ​​są bardziej prawdopodobne, aby go rozwinąć. Warunkiem jest bardziej powszechne wśród niektórych grup osób — o 90% lub więcej azjatyckich Amerykanów i rdzennych Amerykanów na laktozę, a aż 80% Afroamerykanów i Hiszpanie Amerykanie wystąpią objawy gdy jedzą produkty mleczne. Jeśli należysz do jednej z tych grup, jesteś też bardziej narażone na rozwój nietolerancji laktozy, gdy jesteś młody.

Ludzie mogą również rozwijać nietolerancji laktozy z innych powodów. Czasami inna choroba może utrzymywać jelito od produkcji wystarczającej ilości laktazy. Na przykład, osoby z zapalną chorobą jelit (IBD). takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna lub innych problemów długoterminowymi, które mają wpływ na jelita, często nie tolerują laktozy. Ludzie mogą również rozwijać nietolerancji laktozy, jeśli bierzesz niektóre leki lub po prostu miał infekcję, który powodował biegunkę. Na szczęście, ten rodzaj nietolerancji laktozy zwykle nie trwa długo.

Nawet jeśli nie masz problemów z laktozy teraz, istnieje szansa, że ​​może kiedyś. Czemu? Ponieważ organizm zaczyna produkować mniej laktazy kiedy jesteś około 2 lat. Im jesteś starszy, tym bardziej prawdopodobne jest to, że można mieć problemy z trawieniem pokarmów mlecznych.

Got nietolerancja laktozy?

Jeśli masz nietolerancję laktozy, twoje ciało będzie zwykle zacząć działać w ciągu 2 godzin od jedzenia lub picia coś, co ma w nim laktozy. Nie każdy reaguje w ten sam sposób — lub w tym samym czasie — ponieważ niektórzy ludzie mogą obsługiwać więcej niż inni mogą laktozy. Ale kiedy organizm zaczyna próby trawienia żywności, zaczniesz czuć się ohydne.

Jeśli raz dostał mdłości w żołądku po gulping dół szklankę mleka, to nie znaczy, masz nietolerancję laktozy. Ale jeśli masz rozstrój żołądka każdego razu pić mleczne, lody na przekąskę lub zjeść kawałek pizzy serowy, istnieje duża szansa, że ​​to, co jest. Nietolerancja laktozy może rozpocząć się nagle — nawet jeśli nigdy nie miał problemów z produktów mlecznych lub innych produktów zawierających laktozę.

Co zrobi lekarz?

Jeśli ty i twój rodzic podejrzenia występowania nietolerancji laktozy, następnym krokiem jest, aby skonsultować się z lekarzem. Po usłyszeniu o swoich objawach i robi badanie lekarskie, lekarz może poprosić przestać jeść nabiału na pewien okres czasu. Jeśli objawy poprawy na bezmleczny diecie, ale powtórzy kiedy ponownie spróbować nabiał, istnieje duża szansa, że ​​nie tolerują laktozy.

Lekarz może również przetestować swój oddech, aby zobaczyć, jeśli wykazują oznaki nietolerancji laktozy. Nie, lekarz nie będzie powąchać czy Twój oddech pachnie śmierdzący! On lub ona sprawdzić oddech na wodór (słownie: Hye-druh-jun) — gaz nie można zobaczyć ani smaku. Gdy laktozy nie jest trawiona, bakterie, które normalnie żyjące w jelicie grubym użyciu i uczynić wodoru.

Aby przetestować ilości wodoru, lekarz będzie musiał wypić coś z laktozy w nim. Zostaniesz poproszony dmuchać w maskę lub torbie, aby sprawdzić poziom wodoru w wydychanym powietrzu co około 15 minut podczas testu. Jeśli to jest wysokie, może mieć nietolerancję laktozy.

Jeśli rozpoznano nietolerancję laktozy, lekarz porozmawiać o najlepszych sposobów, aby traktować go i pomagają czuć się najlepiej. będzie odgrywać dużą rolę w tym, jak się czujesz, bo to do ciebie, aby oglądać to, co jesz. Może chcesz zachować listę produktów, które sprawiają, że czujesz się chory, więc można omijać z nich w przyszłości. Mówiąc o dietetyka (powiedzmy: barwnik-UH-TIH-Shun) — ktoś, kto specjalizuje się w żywności i żywienia — może pomóc Ci zdecydować, co jeść, a czego nie jeść.

Lekarz może również sugerować rodzaj medycyny można podjąć, kiedy jeść produkty mleczne i inne pokarmy zawierające laktozy. Lek ten, który zawiera enzymu laktazy, przychodzi kropli lub tabletek i można je kupić w aptekach i supermarketach. Jeśli wziąć go tuż przed jedzeniem pokarmów, które powodują kłopoty, to zwykle pomaga organizmowi trawić laktozę.

Mieszka z nietolerancją laktozy

Niektóre osoby z nietolerancją laktozy powinny unikać wszelkich pokarmów zawierających laktozę, ale inni mogą jeść niektórych pokarmów mlecznych. Wiele osób może pić mleka laktozy, która dodatkiem wapnia. Zapytaj lekarza, czy to może być dobrym wyborem dla Ciebie.

Jogurt, który zawiera żywe kultury jest łatwiej trawione, ponieważ zawiera zdrowe bakterie, które produkują laktazy. Nawet jeśli jesteś z nietolerancją laktozy, może być w stanie obsłużyć mniejsze porcje ulubionych produktów mlecznych. To również może przyczynić się do jedzenia żywności, która nie zawiera laktozy wraz z jedzeniem, dokłada, więc mieć trochę owoców z bajgiel i ser!

Jeśli masz nietolerancję laktozy, upewnij się jeszcze dostać wystarczającej ilości wapnia z pokarmów takich jak tofu, zielone warzywa liściaste (szpinak jest doskonałym wyborem), mleka, laktozy i soki czy mleko sojowe, które dodatkiem wapnia. Zdrowej diety, który zawiera wiele różnych rodzajów żywności powinno wystarczyć.

Jeśli nie wydaje się uzyskać wystarczającej ilości wapnia w diecie, lekarz może zalecić suplement wapnia. Należy również uzyskać odpowiednią ilość witaminy D. która pomaga używać ciała wapnia.

Można również wziąć dodatek enzymu laktazy. Biorąc to przed jedzeniem żywności, która zawiera nabiał pomogą organizmowi trawić cukier laktozę w mleczarni, dzięki czemu nie występuje ból, skurcze, wzdęcia, gazy lub biegunkę.

A jeśli próbujesz wyciąć laktozy, trzeba będzie wyciąć więcej niż mleko. Pamiętaj, aby sprawdzić etykiety żywności, ponieważ wiele produktów pakowanych dodano laktozę, a czasami jest to trudne, aby dowiedzieć się, który z nich zrobić. Należy zwrócić uwagę na składnikach, takich jak masło, ser, śmietana, mleko w proszku, mleko w proszku, mleka i serwatki, na przykład. Jeśli nie jesteś pewien składnik, poproś dorosłego zanim spróbować jedzenia.

Więc dalej cieszyć przekąski i posiłki, ale podaj pokarmów i napojów mądrze więc będziesz czuć się dobrze przed i po jesz!

RELATED POSTS

 • Nietolerancja laktozy Diagnostyka …

  Wysyłamy regularne biuletyny e-mailowe. Aby dostać się na listę, wyślij e-mail do info@IBSTreatmentCenter.com i umieścić IBS biuletyn w temacie. Ochrona prywatności: Nigdy nie będzie sprzedawać…

 • Nietolerancja laktozy Choroba Reference …

  Definicja Osoby z nietolerancją laktozy nie są w stanie w pełni strawić cukier (laktozę) w mleku. W rezultacie, mają biegunkę, gaz i wzdęcia po jedzeniu lub picia nabiału. Warunkiem, który jest…

 • Nietolerancja laktozy, nietolerancja laktozy objawy dziecka.

  W tym artykule Czym jest nietolerancja laktozy? Laktoza jest cukrem podstawowym mleka i innych produktów mlecznych krowiego wyjątkiem jogurtu lub Dahi gdzie bakterie fermentacji laktozy. Twój…

 • Nietolerancja laktozy, objawy nietolerancji mleka.

  Jessie był tak zażenowany! Około godziny po chowing na pizzę i lody z grupą przyjaciół, jej żołądek nagle zaczął dudnienie, i zaczęła farting. Następnie żołądek Jessie zaczęła boleć i musiała…

 • Nietolerancja laktozy Home Remedies …

  Objawy nietolerancji laktozy Istnieją różne objawy nietolerancji laktozy. Objawy te występują zwykle na pół godziny do dwóch godzin po spożyciu pokarmów zawierających laktozę. Wspólne objawy…

 • Nietolerancja laktozy Przewodnik Powoduje …

  Co to jest? Nietolerancja laktozy jest częstą przyczyną skurcze brzucha, wzdęcia i biegunki. Stan ten pojawia się, gdy organizm nie ma wystarczającej ilości enzymu laktazy jelitowej. Zadaniem…

Comments are closed.