Palatab

Nieszczelnego jelita i zapalenie stawów, zapalenie stawów i nieszczelnego jelita.

Nieszczelnego jelita i zapalenie stawów, zapalenie stawów i nieszczelnego jelita.

Dentysta pisze: „W kwietniu 1994 roku poznałem cię krótko w Michigan Dental Association Annual Meeting w Grand Rapids. Podczas tego seminarium, poprosiłem o mój 4-letni syn posiadające młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów. Bryan był na 35 mg prednizon (silny steryd) i 1200 mg Advil codziennie. był w tak wielkim bólu krzyczała i płakała dzień i noc. w ciągu roku stracił na wadze i nie rośnie jeden cal. Jego praca krwi odzwierciedla sed tempie ponad 40 (jest to pomiar nasilenia zapalenia i powinna być niższa niż 5). propozycje dałeś mi tego dnia, prowadź mnie, aby usunąć wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego ze swojej diety, jak i rafinowanych węglowodanów. „

„W ciągu sześciu miesięcy, mieliśmy Bryan przy całym swym leków Był wolny od bólu, przybiera na wadze i znów rośnie Jego ostatnim dziełem krwi było wspaniałe z sed tempie. 1 -.! Można w to uwierzyć”

To, jak źle może dostać. Ale dla milionów stawów jest znacznie bardziej subtelne. Marvin Burka (Louise Louise mąż pracuje w biurze McDougall Health Center), nie trudno było wydostać się z fotela. Potem chodzić bramowy nogami w połowie drogi przez pokój, aż mógł poluzować na tyle, aby uzyskać jego stawy ruchu. Jego ręce były tak sztywne, że nie może korzystać z jego narzędzi i często spadła rzeczy. Doszedł człowiekiem 65 nie powinno być tak okaleczony i postanowił, że zrobi wszystko, aby wyzdrowieć. Zmienił dietę 8 lat temu z natychmiastowymi i dramatycznych wyników. Teraz pojawia się z krzesła, spacery bez odrobiny sztywność i ból, który obsługuje swoje narzędzia bez problemu. Wielu z nas nie może odnosić się do problemów Marvina.

Ludowa Najczęstsze Affliction

Choroby mięśni i kości należą do najczęstszych dolegliwości ludzkich, dotyczy wszystkich grup wiekowych, ale staje się coraz bardziej powszechne w latach. Badania wskazują rządowe w Stanach Zjednoczonych około 33% dorosłych cierpi obecnie kłopotliwego stawów z objawami obrzęku, ograniczenie ruchu, lub bólu. Około połowa wszystkich osób w wieku powyżej 65 lat, relacjonowali, że zapalenie stawów. Regiony ciała najbardziej dotknięte są szyi, dolnej części pleców, bioder i ramion.

Degeneracyjnych i zapalnych

Arthritis „bez znanej przyczyny” można podzielić na dwie kategorie: zwyrodnieniowej stawów i zapalenia stawów. Zwyrodnieniowa stawów najczęściej reprezentuje stan znany jako choroba zwyrodnieniowa stawów. Jest to najczęściej stawów u osób mieszkających w zachodniej cywilizacji widział w rentgenowskich rąk ponad 70% osób powyżej 65 lat. Jednak ta sama choroba jest stosunkowo rzadkie w krajach afrykańskich i azjatyckich, gdzie ludzie pracy fizycznej, aby przetrwać (Br J Rheumatol 24: 321, 1985). Jak to możliwe? Choroba zwyrodnieniowa stawów jest uważane ze względu na stopień zużycia stawów, więc dlaczego jest mniej powszechne wśród ciężko pracujących ludzi w krajach rozwiniętych? Ani nie wyjaśnia, dlaczego przy użyciu światła, ręce kobiet często stają skręcona i deformację wraz z wiekiem.

Nadzieja dla cierpiących na zapalenie stawów

Zapalenie stawów jest chorobą genetyczną, nie jest też nieodłącznym elementem starzeje, istnieją przyczyny tych wspólnych dolegliwości, a leżą one w naszym otoczeniu-nasz najbliższy kontakt z naszym środowisku jest nasze jedzenie. Niektórzy badacze uważają, reumatoidalne zapalenie stawów nie istnieje w dowolnym miejscu na świecie, przed 1800 (Arthritis Rheum 34: 248, 1991). Jest dobrze udokumentowane, że te formy zapalenia stawów były kiedyś rzadkością nieistniejący w populacjach wiejskich Azji i Afryki (Chung Hua Nei Ko Tsa Chih 34:79, 1995, Arthritis Rheum 34: 248, 1991). Jeszcze w 1957 roku, nie stwierdzono żadnego przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów można znaleźć w Afryce. To był czas, kiedy ludzie w Afryce, a następnie diety oparte na zbożach i warzywach.

Jelita i układ odpornościowy

Zwiększona przepuszczalność jelit

Jelito tworzy skuteczną barierę dla oddzielenia i wyłączenia treści jelitowej z wnętrza ciała. Tylko jedna warstwa oddziela osoby z ogromnych ilości antygenów (obcych białek), zarówno pochodzenia pokarmowego i drobnoustrojów. Błona śluzowa jelit wchłania i trawi składników odżywczych, obracając duże złożone cząsteczki do małych prostych. Zazwyczaj tylko małe cząsteczki mogą przejść przez ścianę jelita, a dużych, które mogą działać jako antygenów, przez co reakcje immunologiczne, mają ograniczoną zdolność do przejść. Zakażenia i toksyny mogą powodować braki w tej bariery i umożliwiają duże cząsteczki przechodzić do krwi. Ten stan zwiększonej przepuszczalności jelit określa się jako „cieknącego jelita”. Pacjenci z zapalenia stawów wykazano u nich zapalenie przewodu pokarmowego prowadzi do zwiększenia przepuszczalności (Baillieres Clin Rheumatol 10: 147, 1996).

Największa ilość tkanki limfoidalnej w organizmie wiąże się z jelitach. Tkanka ta chroni organizm przed antygenami, które dostają się przez barierę jelitową. Niestety, niezdrowa dieta zbyt bogata w tłuszcze, cholesterolu i białka zwierzęcego, może zagrozić zdolności tkanki limfatycznej zniszczyć antygeny, które czynią go przez ścianę jelita inwazji.

Czczo wiadomo, aby zmniejszyć przepuszczalność jelit, co czyni jelita „mniej nieszczelna”. Może być to jednym z powodów czczo wykazano znacznie korzyści pacjentom z reumatoidalnym zapaleniem stawów (Scand J Rheumatol 1982; 11 (1): 33-38). Gdy pacjent powróci po poście do diety produktów mlecznych, jelito staje się bardziej przepuszczalne i stawów zyski. Niezdrowe diety zawierającej mlecznych i innych produktów zwierzęcych powoduje zapalenie jelit powierzchni, a tym samym zwiększa przepływ antygenów pokarmowych i / lub bakteryjne (Br J Rheumatol 33: 638, 1994). Dieta wegańska (jedna z żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego) stwierdzono zmianę kału flory bakteryjnej u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów oraz tych zmian w florze kałowej są związane z poprawą czynności stawów (Br J Rheumatol 36:64, 1997).

Oprócz tego, że jest pozbawione produktów pochodzenia zwierzęcego, dieta musi być bardzo niskiej zawartości tłuszczu dla maksymalnych korzyści. Tłuszcz w diecie ma toksyczne działanie na jelita zwierząt doświadczalnych, powodując szkody, który zwiększa przepuszczalność jelit umożliwiając więcej antygenów, aby wprowadzić korpus (Pediatr Res 33: 543, 1993). Karmienie wysokie diety cholesterolu do młodych zwierząt także zwiększa ich „nieszczelnego jelita” (J Pediatr Gastroenterol Nutr 9:98, 1989; Pediatr Res 21: 347, 1987). Te dieta wegańska, że ​​nie udało się pomóc pacjentom stawów były wysokie w olejach roślinnych, które są znane do uszkodzenia integralności jelit.

Jeden niebezpieczny paradoks w leczeniu zapalenia stawów jest, że leki najczęściej stosowane w leczeniu zapalenia stawów są toksyny do tej bariery jelitowej. Wszystkie powszechnie stosowane niesteroidowe leki przeciwzapalne (jak Advil, Motrin, naprosyn, etc.), z wyjątkiem aspiryny i nabumeton (Relafen), są związane ze zwiększoną przepuszczalność jelit u człowieka. Podczas odwracalna w krótkim okresie, może to potrwać miesiące, aby poprawić barierę następujące długotrwałego użytkowania. (Baillieres Clin Rheumatol 10: 165, 1996).

Obcego białka w ciele

Innym los obcych białek jest mogą spowodować, że organizm do wytwarzania przeciwciał, które nie są specyficzne wyłącznie do tego obcego białka, ale także współdziałać z podobnych białek ludzkich. Mechanizm ten jest znany jako mimiki cząsteczkowej. Organizm atakuje sam siebie i wynikające z choroby są określane jako choroby autoimmunologiczne. Reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, a także inne formy zapalne stawów są choroby autoimmunologiczne.

Mimikra molekularna w reumatoidalnym zapaleniu stawów został zidentyfikowany z mlekiem krowim. Analiza wykazała, że ​​jedna z reszt aminokwasowych 141-157 z albuminą bydlęcą w zasadzie takie same jak aminokwasy znalezione w ludzkiej kolagenu w stawach (Clin Chim Acta 203: 153, 1991). Przeciwciała syntetyzowane ataku białka mleka krowiego zagranicznej, niszczyły tkanki stawów z powodu wspólnych sekwencji aminokwasów między chrząstki i protein mleka, że ​​przeciwciało jest skierowane na atak.

System obrony

Zdrowa dieta dostarcza również antyoksydanty i inne związki fitochemiczne, które utrzymują stawy mocne i uszkodzenia naprawy (Am J Clin Nutr 53 (1 Suppl): 362S, 1991). Badania na zwierzętach wykazały, że pokarmy spożywane na bogatej amerykańskiej diety nie zapewniają odpowiednich przeciwutleniaczy, aby zniszczyć szkodliwe wolne rodniki, które tworzą w tkankach stawowych (J Orthop Res 8: 731, 1990).

Leczenie zapalenia stawów z diety stały się modne w 1920 roku i wielu badań w ciągu ostatnich 20 lat wykazały, zdrowej diety, jeden bardzo różni się od typowej amerykańskiej diety, mogą być bardzo skuteczne leczenie zapalenia stawów dla wielu ludzi.

W 1980 roku odnotowano poprawę kliniczną Hicklin w 24 z 72 pacjentów z reumatoidalnym na diecie wykluczeń. wrażliwość spożywcze zostały zgłoszone: zboża w 14, mleko w 4 nakrętki 8, wołowinę w 4, ser 7, jaja w 5, i po jednym z kurczaka, ryby, ziemniaki, i wątrobie (Clin Allergy 10: 463, 1980 ).

1980, Stroud zgłoszone 44 pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów leczonych eliminacji unikania spożywczym i chemicznym. Zostały one następnie prowokacji żywności. Pszenica, kukurydza i wołowina były największe przestępców (Clin Res 28: 791A, 1980).

W 1981 roku Lucas znalazł diety beztłuszczowe produkowanego całkowitą remisję u 6 pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Umorzenie zostało utracone w ciągu 24-72 godzin po spożyciu posiłku o wysokiej zawartości tłuszczu, takie jak jedna zawiera kurczaka, ser, olej szafranowy, wołowinę lub olej kokosowy. Autorzy doszli do wniosku, „… tłuszcze w ilościach normalnie spożywane w diecie amerykańskiej powodować zmiany zapalne stawów obserwowane w reumatoidalnym zapaleniu stawów.” (Clin Res 29: 754, 1981).

W 1982 Sundqvist badali wpływ na czczo z 3 litrów soków owocowych i warzywnych codziennej diecie i lactovegetarian na przepuszczalność jelit u 5 pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Przepuszczalność jelitowa spadła po poście, ale wzrósł ponownie w późniejszym lactovegetarian reżimu diety (nabiał i warzywa). Równocześnie okazało się, że aktywność choroby pierwszy spadła, a następnie ponownie wzrosła. Autorzy stwierdzają: „Wyniki wskazują, że, w przeciwieństwie do lactovegetarian diety czczo może polepszyć aktywność choroby i zmniejszyć zarówno jelit i przepuszczalność dla jelitowego w reumatoidalnym zapaleniu stawów.” (Scand J Rheumatol 11:33, 1982)

W 1984 Kroker opisano 43 chorych z trzech ośrodkach szpitalnych, którzy przeszli do 1-tygodniową wodę szybko, a ogólna grupa znacznie poprawiła podczas postu. U 31 pacjentów ocenianych, 25 miało „fair” do „doskonałe” odpowiedzi i 6 mieli „biednych” odpowiedzi. Osoby z bardziej zaawansowanych stawów miał słabe reakcje. (Clin Ecol 2: 137, 1984).

1985 Ratner usunąć wszystkie produkty mleczne w diecie pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów seronegatywnego 7 z 15 wszedł do odpuszczenia po włączeniu do mleka wolnego od diety (Izrael J Med Sci 21: 532, 1985),

W 1986 Panush opisane wyzwanie mleka w 52-letniej białej kobiety z 11 lat aktywnej choroby z zaostrzeniami rzekomo powiązanych z mięsa, mleka i chleba. Po czczo (3 dni) lub biorąc Vivonex (2 dni) nie było sztywność rano lub obrzęk stawów. Wyzwania z mleka krowiego (zaślepionego w kapsułce) przyniósł cały jej ból, obrzęk i sztywność tyłu (Arthritis Rheum 29: 220, 1986).

1986, Darlington opublikowane 6-tygodniowe kontrolowane placebo, badanie pojedynczą ślepą 48 pacjentów. Czterdzieści jeden pacjentów zidentyfikowano produkujących żywność objawy. produktów zbożowych, takich jak kukurydza i pszenica dała objawy u ponad 50% pacjentów (Lancet 1: 236, 1986).

W 1986 Hanglow przeprowadzone badanie porównywania właściwości wywołujących zapalenie stawów z krowiego mleka, białko jaj i mleka sojowego u zwierząt doświadczalnych. Schemat karmienia mlekiem w 12-tygodniowym krowie wytwarzane najwyższą częstość występowania istotnych wspólnych uszkodzeń. Białko jaja była mniejsza wywołujące zapalenie stawów niż mleko krowie, mleko sojowe nie spowodowało reakcję. (Int Arch Allergy Appl Immunol 80: 192, 1986).

1987, Wojtulewski zgłoszone 41 pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów leczonych 4-tygodniowym eliminacji diety. Dwadzieścia trzy poprawie. (Alergia pokarmowa i nietolerancja Londyn. Bailliere Tindall 723, 1987).

W 1988 roku Beri umieścić 14 pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów na diecie wolnej od roślin strączkowych, zbóż, mleka i non-wegetariańskie protein. Dziesięciu (71%) wykazało znaczną poprawę kliniczną. Tylko trzech pacjentów (11%) przestrzegać diety przez okres 10 miesięcy (Ann Rheum Dis 47:69, 1988.)

W 1988 Håfström pościł 14 pacjentów z wody tylko na jeden tydzień. Podczas czczo czas trwania sztywności porannej oraz liczby i wielkości obrzękniętych stawów zmniejszył się we wszystkich 14 pacjentów. Brak negatywnych skutków postu obserwowano wyjątkiem przejściowego osłabienia i zawroty głowy. Autorzy rozważyć czczo jako jeden z możliwych sposobów do wywoływania szybkiej poprawy w reumatoidalnym zapaleniu stawów (Arthritis Rheum 31: 585, 1988).

W 1991 Darlington zgłaszane na 100 pacjentów, którzy przeszli terapię dietetyczną manipulacji w ostatniej dekadzie, jedna trzecia wciąż dobrze i kontrolowane na samą dietą bez lekarstw do 7 i pół roku po rozpoczęciu leczenia dietą. Odkryli, większość pacjentów zareagował na zbożach i produktach mlecznych (Lancet 338: 1209, 1991).

W 1991 Skoldstam pościł 15 pacjentów w ciągu 7 do 10 dni. Prawie wszystkie z nich wykazano znaczną poprawę. Wielu pacjentów czuł powrót bólu i sztywności w dzień po powrocie do „normalnego” jedzenia i wszystkie korzyści zaginął po tygodniu (Rheum Dis Clin North Am 17: 363, 1991).

W 1992 Sheignalet zgłoszone na 46 dorosłych pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, którzy wyeliminowanych nabiału i zbóż. Trzydziestu sześciu pacjentów (78%) odpowiedzi korzystnie z 17 wyraźnie wzrasta, a także 19 w remisji przez jeden do pięciu lat. Osiem z tych 19 zatrzymał wszystkie leki bez nawrotu choroby. Korzyści korzystne pojawił się przed końcem trzeciego miesiąca u 32 pacjentów (Lancet 339: 68, 1992).

W 1992 roku van de Laar pokazał zalety hipoalergiczne, sztucznej diety w sześciu pacjentów z reumatoidalnym. Kontrolowane placebo rechallenges wykazały nietolerancji dla określonych środków spożywczych w czterech pacjentów. U dwóch pacjentów, biopsja stawów wykazały specyficzne przeciwciała (IgE) do niektórych pokarmów (Ann Rheum Dis 51: 303, 1992).

W 1992 roku odnotowano 16 Shigemasa-letnia dziewczynka z toczniem który zmienił się czystym diety wegetariańskiej (bez pokarmów zwierzęcych) i zatrzymał jej sterydy bez zgody swojego lekarza. Od rozpoczęcia diety jej miana przeciwciał (odbicie aktywności choroby) spadła do normalnego i jej nerek poprawie (Lancet 339: 1177, 1992).

1995, Kavanaghi wykazały elementarna diety (który jest hipoalergiczny bezbiałkowego sztucznego dieta składa się z aminokwasów, glukozy, pierwiastków śladowych i witamin), gdy podaje się 24 pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów poprawić ich wytrzymałość i objawów związanych z zapaleniem stawów. Przywrócenie żywności przedstawia stare objawy tyłu (Br J Rheumatol 34: 270, 1995).

1998, Nenonen testowano skutki niegotowanego wegan diety, bogate Lactobacilli w reumatoidalnym zapaleniu randomizowanych do diety i grup kontrolnych. Grupa interwencyjna doświadczonych subiektywną ulgę objawów reumatycznych podczas interwencji. Powrotu do nienasycony diety zwiększonych objawów. Wyniki wykazały, że surowe wegańskie dieta bogata Lactobacilli, zmniejszenie subiektywnych objawów reumatoidalnego zapalenia stawów (Br J Rheumatol 37: 274, 1998).

To jest cała dieta

Znaczenie ogólnej diety nie można przecenić. Odpowiednie pokarmy zachować bariery jelitowej i silny układ odpornościowy w stanie walki. Te pokarmy są całe skrobie, warzyw i owoców. W uzupełnieniu do bycia wolnym od produktów pochodzenia zwierzęcego, dieta musi być niska zawartość tłuszczu wszelkiego rodzaju – nawet oleju roślinnego (oliwa z oliwek, kukurydziany, słonecznikowy i olej lniany) i tłuszczu zwierzęcego. Jeśli chodzi o obwinianie poszczególne potrawy, produkty mleczne wydają się być najbardziej kłopotliwe żywności, powodując najczęstsze i poważne reakcje. Wiele doniesienia wskazują, ziaren, takich jak kukurydza i pszenica mogą zaostrzyć objawy. Prawda wydaje się być niemal każdy pokarm może spowodować kłopoty, ale niewiele osób reaguje na pokarmów roślinnych.

Właśnie skończyłem studium na 28 pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów z wykorzystaniem McDougall dietą (z kukurydzy i pszenicy w zestawie), a wyniki były zadziwiające. Pełna publikacja pojawi się tej jesieni.

Korzyści dla całych ciał

„Oczywiście to, co przewidział stało. Moje migreny odszedł całkowicie; zatrzymałem opuchlizna w stawach; mogłem spać spokojnie, nie miałem żadnych problemów niestrawność wszelkiego rodzaju, a ja zaczął spadać na wadze Jak zapewne wiesz, to było dużo łatwiejsze niż myślałem że będzie. Zanim zacząłem plan McDougall, traciłem na wadze powoli. Potem, utrata masy ciała była dramatyczna. Po około sześciu miesiącach, ludzie zaczęli zauważać i komentowania. Trzymali mówiąc takie rzeczy jak „spojrzeć dziesięć rok młodszy”lub najczęściej,” Wyglądasz świetnie. Co zrobiłeś? Już nie przyjmują leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, które brałem przed drodze McDougall. Moje kolano i nisko-back są praktycznie bezbolesne. Teraz, co znalazłem jest to, że nikt nie wierzy, że może to być tak proste, jak jedzenie starannie i ćwiczeń. wszyscy chcą trochę magii lub jakąś pigułkę „.

RELATED POSTS

Comments are closed.