Palatab

Niemowlę Wysypka Zespoły i …

Niemowlę Wysypka Zespoły i ...

Ta strona zawiera informacje o wspólnych zespołach skóry niemowląt, takich jak wysypka znamiona i wysypki które występują w ciągu kilku pierwszych tygodni życia. Są tam zdjęcia, tak więc czytaj dalej.

Aby przeczytać owysypki u starszych niemowląt i małych dzieci ,Kliknij tutaj

  • rumień Toxicum – czerwona wysypka z podniesionym miejscu w centrum (czerwonego lub białego) czasem na całym ciele widoczne u noworodków w pierwszych kilku dni. Czytaj więcej
  • Milia – białe plamy, głównie na twarzy -read więcej
  • miliaria – znany również jako kolczastego ciepła, powoduje to czerwona wysypka na ciele – czytaj więcej
  • trądzik niemowlęcy – te czerwone plamy, które wyglądają jak trądzik występuje między 2. i 4. tygodnia życia – czytaj więcej
  • Mongolski Niebieski Spot – to wygląda jak siniak, ale w rzeczywistości jest znamię – czytaj więcej
  • Uaktualnienie z łososia lub Stork Mark – to znamię jest zazwyczaj na czole i karku – czytaj więcej
  • Strawberry Naczyniak (lub Znamię) – Jest to jasne czerwone znamię, które jest często podnoszony i robi się coraz większy w ciągu pierwszych kilku miesięcy – czytaj więcej
  • Ciemieniucha – Jest to częste schorzenie, gdzie dzieci mają tłuste żółte "łupież", Czytaj więcej
  • gruczoły znamię – jest to niczym niezwykłym stanem, w którym dzieci mają wzrost Warty na głowie, która jest zwykle zauważyłem po urodzeniu. Czytaj więcej

rumień Toxicum

Plamy występują na całym ciele (ale nie w dłoniach lub podeszwach stóp) i może przyjść i odejść w ciągu kilku godzin tylko pojawiają się gdzie indziej na ciele.

Milia

Są to małe białe plamy, że dzieci dostać się na ich twarzach szczególnie w okolicy nosa i podbródka – wyglądają jak małe pryszcze i często są nazywane "plamy mleczne" ponieważ są one tak powszechne u nowonarodzonych niemowląt w pierwszym tygodniu.

miliaria

W ciągu pierwszych kilku tygodni, często zdarzają się małe pęcherzyki, powierzchowne miliaria crystallina, ale w późniejszym okresie życia, jest głębsze małe czerwone grudki, miliaria rubra. Czytaj więcej

trądzik niemowlęcy

Trądzik niemowlęcy jest łagodną chorobą, która występuje u dzieci poniżej jednego miesiąca. Może on obejmować obszary twarzy, klatki piersiowej, pleców i pachwiny.

Trądzik niemowlęcy składa się czerwone plamy, które następnie stają się krostkowa (jak pryszcz głowy). Występują one zazwyczaj od 2 do 4 tygodni. Niektóre dzieci mogą mieć miejsca, aż około 8 miesiąca życia.

Mongolska niebieskie plamy

Czasami będzie naczyniak, który jest całkowicie pod powierzchnią skóry – w tym przypadku, nie będzie obrzęk, który jest miękki w dotyku i naczyniaka daje niebieski odcień skóry. Czasami taka opuchlizna będzie miał truskawek na górze jak na 2 dolnych zdjęciach. Ten typ naczyniaka również może się kurczyć.

Czasami naczyniaki truskawki są w miejscach, które mają wpływ na normalne życie – wokół oczu, wokół ust i szyi. W takich przypadkach wymagane będzie leczenie.

Ostatnio badania wykazały, że leczenie propranolol (lek zazwyczaj stosowane w celu obniżenia ciśnienia krwi) może się skurczyć Nevi truskawek. Lek ten rozpoczyna się zwykle w niskich dawkach, ze monitorowania ciśnienia krwi. Jest to dobre rozwiązanie dla truskawkowym znamion, które znajdują się w miejscach, które zakłócają normalne funkcjonowanie, np. w pobliżu oka, albo kolizji z dróg oddechowych.

Inne metody leczenia naczyniaków obejmują laser i steroidów doustnych.

Pamiętaj, że naczyniaki truskawkowe robi się coraz większy, zanim zacznie się kurczyć. Jest to powszechnie postrzegane niemowląt wysypka skórna.

Ciemieniucha

Ciemieniucha to rodzaj łojotokowe zapalenie skóry, które są często spotykane u dzieci. Powoduje to nie cierpienie nich, ale rodzice często uważają, że niepokojące ze względu na sposób to wygląda. Można położyć kapelusz na dziecko, aby ukryć ciemieniuchę czy można delikatnie wyjąć po zmiękczający z oliwą z oliwek. W ciężkich przypadkach przeciwgrzybicze szampon może być używany. Czytaj więcej .

gruczoły znamię

Łojowych znamię jest bezwłosy plaster na skórze głowy lub jest aksamitna tan lub pomarańczowy plaster na skórze głowy. Występuje w 3: 1000 dzieci. We wczesnym okresie życia, nie ma żadnych problemów i ostatecznie są zakryte włosy rośnie wokół nich. Wymaga to jednak, że należy usunąć krótko przed dojrzewaniem, jak niektóre z nich (10-15%) może stać się rakowa w późniejszym życiu.

Przeszukaj tę stronę

RELATED POSTS

Comments are closed.