Palatab

Newborn żółty żółtaczka, żółty pod oczami wątrobie.

Newborn żółty żółtaczka, żółty pod oczami wątrobie.

Żółty Żółtaczka (Hiperbilirubinemia)

Około połowa noworodków trochę żółty żółtaczka a ich skóra żółknie. Nie są one rodzą się z nim — rozwija się, gdy dwa lub trzy dni.

Dlaczego noworodki uzyskać żółty żółtaczka?

Żółty kolor pochodzi z substancją chemiczną o nazwie bilirubiny. Wszyscy popełniamy bilirubiny cały czas. Pochodzi z naszych czerwonych krwinek, gdy się zestarzeją i umrzeć. Przeciętna czerwonych krwinek trwa około 120 dni, to większość z nich trafia do recyklingu, z wyjątkiem głębokiego żółtego chemicznych, bilirubiny.

Nasza wątroba bierze bilirubiny z naszego krwiobiegu i umieszcza ją w naszym układzie pokarmowym w postaci żółci. Żółć dostaje swoją zielono-żółty kolor z bilirubiny. Jeśli nasza wątroba pracuje, nie chodzić z żółtej skóry.

Dla dziecka, kiedy mama jest w środku, wątroba mama i łożysko są dbanie o wszystkich funkcji jego ciała, w tym bilirubiny. Tak więc, gdy dziecko się rodzi, a kabel jest cięta, nie ma więcej pomocy od ciała mama lub łożysko. Ciało dziecka musi zacząć robić wszystko samodzielnie.

Proces wątroby toczenia nie jest jak przesuwając przełącznik światła. Jest to złożony proces biochemiczny. To może potrwać kilka dni w tygodniu przez wątrobę danego dziecka do normalnego "włączyć" i zacząć dbać o bilirubiny.

W tym czasie, czerwone krwinki są nadal recyklingowi i bilirubina jest produkowany. Tak, dziecko zmienia kolor na żółty.

Dlaczego mamy się martwić o żółtym żółtaczki u noworodków?

Inne funkcje organizmu nie włącza się od razu. Jedną z funkcji ciała, które jest niepokojąca jest ochronny "krew–mózg." Wszyscy mamy krew–mózg. To otacza każde naczynie krwionośne w mózgu. To działa jak izolacja, chroniąc mózg przed toksycznymi chemikaliami.

To trwa kilka dni do tygodnia krwi noworodka–mózg, aby rozpocząć pracę, aby odfiltrować złe chemikaliów. W tym czasie mózg dziecka mogą być narażone na wysokie stężenia bilirubiny. Jeśli dość młody mózg jest moczony w wystarczająco wysokim poziomem bilirubiny wystarczająco długo, może spowodować trwałe uszkodzenie mózgu.

Nie chcemy żadnego mózgu dziecka, aby ewentualnie dostać narażone na poziom bilirubiny, która mogłaby spowodować uszkodzenie mózgu. Jesteśmy bardzo konserwatywna jeśli chodzi o noworodków.

Kiedy żółta żółtaczka trzeba leczyć?

Poziom bilirubiny we krwi, przy którym możemy rozpocząć leczenie zależy od wieku ciążowego dziecka, wiek dziecka w godzinach krwi z mamą i dzieckiem, i kilku innych czynników. Każdy dzień, wyższy poziom bilirubiny jest tolerowany. Dla większości dzieci, leczenie można przerwać lub zmodyfikowany w ciągu dwóch lub trzech dni.

Dlaczego niektóre dzieci bardziej podatne na żółtym żółtaczki niż inni?

Nie wszystkie dzieci się żółty żółtaczka. Żółty żółtaczka jest bardziej prawdopodobne, w następujących przypadkach:

  • Jeśli dziecko rodzi się wcześnie, po niespełna 38 tygodniem ciąży, jej wątroba jest mniej dojrzałe i trwa dłużej "włączyć." Wcześniaki prawie zawsze wymaga leczenia na żółtym żółtaczka.
  • Jeśli dziecko jest powolny, aby rozpocząć karmienie, wątroba może trwać dłużej "włączyć." Mleko przejściu przez układ pokarmowy dziecka jest jednym z sygnałów, które pobudza wątrobę dziecka, aby rozpocząć pracę. Jeśli dziecko wymaga leczenia na żółtym żółtaczki, może zostać poproszony o uzupełnienie pokarmu ze wzoru lub pompowane mleko dopóki karmi dobrze.
  • Jeżeli istnieje różnica pomiędzy mama krwi i dziecka krwi. czerwone krwinki dziecka może być uszkodzi szybciej niż zwykle i bardziej bilirubina jest produkowany.
  • Jeżeli duży siniak utworzony podczas porodu, że siniak zawiera czerwonych krwinek, które są uszkodzi, tworząc więcej bilirubiny do wątroby dziecka w obsłudze.
  • Jeśli dziecko jest chore na coś innego, jak infekcja, która kładzie większy nacisk na jego ciała i zmniejsza jego zdolność do przystosowania się do narodzin.

W każdym z tych przypadków, zaczniemy leczenie wcześniej niż przy normalnej perspektywie dziecka.

Jak jest żółty żółtaczka leczyć?

Leczenie światłem jest bezpieczne i skuteczne. Zajmujemy oczy dziecka dla wygody. Wiemy, że jeśli będziemy patrzeć na tego jasnego światła na tyle długo, dostajemy bólu głowy. Światło nie jest niebezpieczne dla oczu, lub nasze. Ponadto, dzieci poniżej leczenie fototerapia trzeba spać, a oni wydają się spać lepiej, gdyby ich oczy są zasłonięte.

Skóra Im bardziej dziecko jest narażone na działanie światła niebieskiego, tym lepiej działa. Leczenie światłem nie działa przez ubranie lub pieluchy. Po kilku godzinach od ekspozycji na światło, można powiedzieć, że żółty znika z jego skóry, ale nadal istnieje pod pieluchy i oko odcieni.

Terapia światłem nie jest "włączeniem" wątroba dziecka. Czas i karmienia zrobi. Jednak to kupuje czas, utrzymując bilirubiny na bezpiecznym poziomie do wątroby dziecka włącza i zaczyna dbanie o bilirubiny we własnym zakresie.

Karmienie dziecka jest ważnym elementem leczenia żółty żółtaczka. Mleko przejściu przez układ pokarmowy dziecka jest sygnałem do jego wątrobę, która mówi, że aby włączyć. Tak, dziecko musi być wyjęte spod świateł fototerapii, aby uzyskać dobry podawanie co najmniej raz na trzy godziny. Jeśli mleko nie doszła Jeszcze, a dziecko potrzebuje fototerapię, może zostać poproszony o uzupełnienie karmienia Twojego dziecka z pompowanego mleka lub wzoru, aż dziecko karmi dobrze na piersi.

Jeśli dziecko nie jest pod światłami, stężenie bilirubiny wciąż rośnie. Jeśli dziecko nie znudzisz, wątroba nie włącza się. Więc nie musi być równowaga pomiędzy dwoma ważnymi częściami leczenia — fototerapia i karmienia.

Czy słoneczne okna naprawdę pomóc?

Tak robią. Naturalne światło słoneczne zawiera wszystkie długości fal świetlnych, a więc ma dużo niebieskiej fali, która przekształca cząsteczki bilirubiny do łatwiejszego do Pee-out formie.

Ale to musi być lekki przez okno, a nie na zewnątrz. Okno szklane odfiltrowuje światło UV, które powoduje oparzenia słoneczne. Nie chcemy opalony dzieci!

Dwa lub trzy razy dziennie, piętnaście do dwudziestu minut w czasie pełnym słońcu świecącym na gołej naga skóry dziecka naprawdę pomoże utrzymać żółtą żółtaczka dół. To rodzaj zależy od rodzaju okna masz w domu. Dzieci jak zwykle ciepło i rozciągać się jak kot. Powiem rodzicom piętnaście do dwudziestu minut, ponieważ nie chcemy, aby dziecko zbyt gorąco ze względu na działanie promieni słonecznych, lub zbyt zimna, ponieważ jego ubrania są wyłączone.

W jaki sposób możemy podjąć decyzję o przerwaniu leczenia żółty żółtaczka?

Zazwyczaj poziom we krwi dziecka jest sprawdzana codziennie lub tak. Średnio termin dzieci się fototerapię na dwa lub trzy dni dłużej, jeśli są one traktowane z fototerapii w domu (bo światła używane w domu nie są tak silne jak światła stosowanych w szpitalu). Najdłuższy kiedykolwiek traktować dziecko z fototerapii było dwa tygodnie, ale to było dość niezwykłe.

Gdy poziom bilirubiny rozpoczyna zejście bez fototerapii, wiemy wątroba zaczyna działać. U noworodków, żółty żółtaczka nawet nie jest chorobą, ale niedojrzałość wątroby dziecka. Problem zniknie. Jeśli myślisz o leczeniu żółtą żółtaczkę jako medycyny prewencyjnej, wówczas masz prawo zrozumienie.

Dzięki Janelle ABY MD, Stanford School of Medicine, noworodek przedszkola i Lucille Packard Szpitalu Dziecięcym na wykorzystanie okolicznościowych fotografiach.

Copyright 2016 Lynne Uhring, MD, FAAP All Rights Reserved

RELATED POSTS

Comments are closed.