Palatab

Nerwiak Ból stopy z powodzeniem …

Nerwiak Ból stopy z powodzeniem ...

wyniki

Ocena pacjenta jej bólu zgodnie z kryteriami kwestionariusz bólu przedstawiono na Figurze 3. Początkowo, że oceniono ją ból, 10+. Pozytywne wyniki zaczęły się pojawiać po czwartym zabiegu.

Poprzednio edematous i bolesna 13 mm Powierzchnia obwód stóp jeszcze niewielki obrzęk i ból 5mm obwód w trzecim tygodniu. W czwartym tygodniu obszar ból w 3 mm lub mniej, bez obrzęku i zmniejszyło się całkowicie po czwartym tygodniu. Wystawiła kompletny bezbolesne pełny zakres ruchu, na końcu czwartego tygodnia. W czwartym tygodniu pojawiły się doniesienia, „mogła żyć z tym bólem” i gotowi zostać odrzucona jako pacjenta. Mieliśmy przeznaczone dochodzenia w przypadku kontynuowania przez sześć tygodni i zgłosiła jej pozostały czas tak przyjemny.

Zalecono, że wróci w ciągu miesiąca do obserwacji jej regularnego lekarza rodzinnego oraz do naszego biura, które zrobiła. Nasze biuro otrzymał raport i Dziekujemy ze swojego lekarza stwierdzające, „stan był rozwiązany będąc pod opieką konserwatywnego”. Na trzy miesięcznej obserwacji pacjent pozostawał w zasadzie bezbolesne (0-1 w skali od 0 do 10). Miała wtedy zaplanowano na sześciomiesięcznej obserwacji badania.

Dyskusja

Niewiele jest w chińskiej literaturze Medicine dotyczące nerwiak Mortona lub opisu podobnego typu bólu stopy. Istnieją opinie wyrażone w „Podręczniku Peter Deadman za Akupunktury” (2000) 6, gdzie „Yongquan (KI 1)” jest wskazany, gdy pojawia się ból w palcach, a niezdolność do bieżnika ze stopą while ‚Neiting (ST 44) „wskazane jest gdy ból i obrzęk grzbietu stopy.

Uniwersalny dictum w Oriental Medicine „drenażu do bólu” wyraźnie należało zastosować w tym pierwszym przypadku sportowców. Ból jest wyraźny wskaźnik aktywności nadmiar lub nagromadzenie nadmiernej aktywności lub nadmiar energii w miejscu bólu. Sytuacja ta wymaga, że ​​nadmiar energii jest odprowadzana skąd został objawia.

W związku z tym należy stwierdzić, że intensywność, z którym ból jest odczuwalny waha się od osoby do osoby, a w odniesieniu do tego, należy dokonać rozróżnienia pomiędzy tolerancji próg bólu jednostki. To staje się wyzwaniem dla każdego z nas podczas leczenia naszych pacjentów. To z tego powodu, że ta sprawa jest ważna dla innych do rozważenia.

W zachodniej medycyny farmaceutycznej zdominowana Nie ma spójne i wiarygodne, terapia zapobiegawcza lub ostateczne leczenie trwałego łagodzenia bólu bólu od ustalonej nerwiak Mortona. W rzeczywistości, dyskusja trwa nadal w literaturze na optymalnej terapii tego schorzenia. 8 Podstawowym celem leczenia przewlekłego Ból nerwiak Mortona powinno być pozwolić pacjentowi tyle uśmierzania bólu, jak to możliwe, jak najszybciej, niezależnie od Wschodu lub filozofii zachodniej.

Opracowanie to sugeruje, że leczenie nerwiak Mortona z laserem Luminex 500 może być skuteczną alternatywą medycznej dla osób poszukujących możliwości leczenia. Luminex 500 laserowa była jedyna zmiana wprowadzona w naszym postępowaniu oraz protokołu w ciągu ostatnich 25 lat przy użyciu metod akupunktury w leczeniu nerwiaka Mortona. Zmiana ta znacznie się poprawiło wyniki leczenia zwłaszcza dla tych z igłą fobii. To wskazuje, że osoba może być korzystne na kilku frontach, z dodatkiem terapii laserowej: przeciwwskazań do stosowania lasera do tych, które nie mogą być wyczuwalne ze względu na stopień bólu lub tych, którzy mogą mieć igły fobii.

Wniosek

Ból z nerwiaka może prowadzić do rozległych niepotrzebnych operacji. Ta sprawa oceny wyników za pomocą lasera jako opłacalnej metody kontrolowania tego trudna do opanowania ból neurologiczny. Ta kobieta w średnim wieku zrobił wszystko krótkiej interwencji chirurgicznej w celu kontrolowania intensywny ból w nogach. Po cztery zabiegi, zaczęła pokazują znaczną poprawę. Po pewnym czasie dziesięciu zabiegów przez okres jednego miesiąca, donosiła żadnych dalszych ból we wcześniej bolesnych obszarów.

 • 1. Gonzalez P i Bowman RG. Morton Neuroma. emedicine.medscape.com Artykuł 308284. 2006.
 • 2. Biały J oraz Kaesberg Biało-laseroterapia K. i bólu. Dynamiczny chiropraktyka. Października 1994 12 (21).
 • 3. Devitt M. MRI zapewnić obiektywne dowody na to, że leczenie przeżywa ból. Akupunktura dziś. Stycznia 2000 r 1 (1).
 • 4. Haas M i użyteczności Nyiendo J. diagnostyczne bólu kwestionariusza McGill i niepełnosprawności kwestionariusza Oswestry klasyfikacji zespołów bólowych dolnego odcinka kręgosłupa. J Manip Phy. 1992. 15 (2): 90-96.
 • 5. Irvin RL. Klasyfikacja przewlekłego bólu. Ból. Suplement 3. 395-396.
 • 6. Deadman P AL Khafaji M i Baker K. Podręcznik akupunktury. Journal of chińskich Publications. East Sussex, Anglia. 2001.
 • 7. Baldry PE.Acupuncture, Trigger Points, a ból mięśniowo-szkieletowy. Churchill Livingston. Nowy Jork. 1991. str 62-82.
 • 8. Naeser MA i Deuel SK. Przegląd Drugiego Kongresu, World Association for Laser Therapy Zgromadzenia (WALT). 2-5 września 1998 roku w Kansas City, Missouri. The Journal of Medicine alternatywnych i uzupełniających. 1999. 55 (2): 177-180.
 • 9. Liberman J. Światło Medicine of the Future. Niedźwiedź i Współpracy wydawnictwa. Santa Fe, Nowy Meksyk. 1991.
 • 10. Sato T Takeshige C i Shimizu S. Morfina analgezji pośrednictwem aktywacji układu akupunktura-analgezji produkującej. Acupun Elec. 1991. 16 (1): 13-23.
 • William 11. Koopman i wsp. Eds. Primer Kliniczny Reumatologii. Lippincott Williams & Wilkens. 2003.
 • 12. Shaun Ruddy et al. Eds. Kelley’s Podręcznik Reumatologii. W B Saunders Co. 2000.

RELATED POSTS

Comments are closed.