Palatab

Naturalne środki zaradcze dla zapalenie skóry …

Naturalne środki zaradcze dla zapalenie skóry ...

Jakie są przyczyny?

Zapalenie skóry nie jest chorobą zakaźną i nie zagrażający życiu stan, w rzeczywistości jest to wspólny problem skóry. Niemniej jednak, może to prowadzić do małej siebie -esteem i może być kłopotliwe, zwłaszcza, jeżeli wpływ na widocznych miejscach ciała, takich jak twarz.

Jak wspomniano wcześniej, może pochodzić z wielu form i przyczyn. Niektóre przykłady są wspólne zapalenie skóry łupież, wysypka i atopowego zapalenia skóry (najbardziej popularny rodzaj egzemy).

Przyczyną problemu jest w stanie określić typ skóry. Szereg problemów zdrowotnych, medycznych, substancje drażniące, czynniki genetyczne, alergie, a nawet być może niektóre czynniki stylu życia może wywołać powodować różne formy zapalenia skóry.

  1. Łojotokowe zapalenie skóry. Jest to rodzaj wyprysku, które zazwyczaj wpływa na skórę tłustą i owłosioną skórę głowy, takich jak klatki piersiowej i środkowej. To może być przewlekłe, które mogą pochodzić & udać się. Niektórzy eksperci uważają, że genetyczne mogą odgrywać kluczową rolę. Odwiedź tę sekcję do pogłębionej informacji o łojotokowego zapalenia skóry.
  2. Atopowe zapalenie skóry. Ten rodzaj wyprysku często dotykają osób z wywiadem rodzinnym w kierunku egzema, astma i / lub katar sienny. To sugeruje, że chroniczny problem ze skórą może uruchomić w rodzinach. Ponadto, wiele razy to jest z alergiami.
  3. kontaktowe zapalenie skóry. Jak sama nazwa wskazuje, ten problem skóry może wystąpić ze względu na bezpośredni kontakt z alergenem / drażniące. Alergeny te mogą różnić się od osoby do osoby. Ogólnie rzecz biorąc, niektóre kosmetyki, środki czystości, niklowo-biżuterii i trujący bluszcz może być silnie drażniące w wielu przypadkach kontaktowego zapalenia skóry.

Jakie są objawy?

Pojawienie zmienioną chorobowo skórę mogą być używane, aby pomóc zdiagnozować rodzaj skóry występujący na danym komputerze. Diagnoza nie należy dokonywać na własną rękę – patrz dermatologa / lekarza, aby uzyskać wyraźnie diagnozę!

Łojotokowe, atopowe zapalenie skóry i kontaktowe są najczęstsze rodzaje zapalenia skóry. Każdy typ może patrzeć z nieco inny. I każdy typ jest bardziej prawdopodobne, aby mieć wpływ na niektóre części ciała.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma określonego testu do postawienia diagnozy, może za wyjątkiem alergicznego kontaktowego zapalenia skóry. Profesjonalny dermatologa z jego / jej doświadczenie jest dobrze przygotowani do radzenia sobie z tym problemem.

Poniżej znajduje się przykładowe zdjęcie na łojotokowe zapalenie skóry na twarzy (kredytową Mayo Clinic):

Ważne jest, aby jasno diagnozę problemu!

Ponieważ plan leczenia opiera się na szczególnym rodzaju zapalenia skóry, które masz, jest to ważne, aby dowiedzieć się dokładną diagnozę. Każdy typ może być traktowane z różnych metod leczenia – choć zazwyczaj nie są też leki, które mogą być stosowane dla wszystkich typów skóry.

Ponadto, więcej niż jedna forma / rodzaj skóry mogą być obecne w tym samym czasie, w niektórych przypadkach. Jest to zwykle w ciężkich przypadkach, zazwyczaj potrzebne zasięgnąć porady lekarza / dermatologa.

Konwencjonalne metody leczenia

Konwencjonalne sposoby leczenia zapalenia skóry może się różnić, w zależności od casus i może być tam, gdzie występuje.

Ponieważ twarz jest istotną częścią skóry, leczenie powinno być wykonane starannie, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na każdą bliznę po uzdrowieniu.

Unikanie czynników drażniących, stosowanie mokrych okładów, a nawet stosować kortykosteroidów (w ciężkich przypadkach) są zwykle rdzeń konwencjonalnych metod leczenia dla większości przypadków zapalenia skóry. Jakiś lekarz może zalecić stosowanie terapii światłem sztucznym / naturalnym światłem, aby poprawić ten problem.

Naturalne środki zaradcze, aby poradzić sobie z tym problemem

RELATED POSTS

Comments are closed.