Palatab

Naturalne sposoby na aborcję

Naturalne sposoby na aborcję

Nie chcę pisać o NPR. Nienawidzę pisać o NPR. A jednak jestem tutaj … pisanie o NPR.

Przyniosłem to na siebie. Zupełnie zapomniał o zakończeniu redakcji i znalazłem się na temat kodowania kolumny około 10:00 P.M. Naturalnie, zwróciłem się do moich drogich przyjaciół, pani i pana Twitter Facebook, aby zobaczyć, co pomyślałem, że powinienem pisać.

„NPR” padła odpowiedź, natychmiast i wielokrotnie. Jest prawie NFP Awareness Week. Okazuje się, że i to jest temat na czele umysłach katolików.

Więc będę pisać o NFP – ale robię to w ramach protestu. Wszystko jasne? Dobry.

Więc co chcesz wiedzieć?

Czy mogę używać NPR? Tak.

Nie polecam NPR? Tak.

Widzę problemy z obecną praktyką i promocji NFP w kręgach katolickich i szkoda, że ​​ktoś, kto wiedział, że był tam, aby mi doradzić na początku mojego małżeństwa? To byłby wielki tłuszczu tak .

1. NFP nie działa dobrze dla wszystkich.

Wiem NFP nauczyciele i organizatorzy mówią, że to copout i że mogą działa dobrze dla wszystkich – ale to, co nie mówią o, a czego nie można dokładnie przewidzieć, w sposób ogólny, są powikłania karmienia piersią.

Kiedy pielęgnować dziecko, mam nonstop objawy płodne. Nie przesadzam, że opis dramatycznych skutków; kiedy mówię, Nonstop, mam na myśli bez końca. Wiem, że nie wszyscy podzielają to doświadczenie, ale wiem też, że wiele zrobić. Oznacza to, że za każdym razem dałem urodziła dziecko, mam potrzebne do wyboru pomiędzy całkowitą abstynencję przez co najmniej pierwszego roku po porodzie, odstawieniu moje dziecko wcześnie, lub decydując się na „ryzyko” To i (jak to miało miejsce kilka razy w 17 lat małżeństwa) ciążę ponownie podczas opieki nad niemowlęciem.

To nie zawsze są szczęśliwe opcje, i mogło być oszczędzone wiele niepokoju i zwątpienia, gdyby ktoś powiedział mi przynajmniej to się mogło stać. Zamiast tego poszedłem do małżeństwa wszystkich błyszczących oczach, jak NFP miała być pomoc naszej komunikacji … a następnie likwidacji smutny, samotny, i zastanawiasz się, co się stało ze mną i moim małżeństwie, kiedy NFP wydawało się nie tylko do ingerowania sposób chciałem matką moich dzieci, ale tak naprawdę boli mój związek z moim mężem na okazję.

2. NFP nie jest obowiązkowe.

Myślę, że niektórzy promotorzy NFP (większość z nich to, co najlepsze intencje) dają fałszywe wyobrażenie o rodzaju kontroli ludzie powinni oczekiwać, aby mieć nad ich płodności. Podczas gdy katolicy raz akceptowane płodności i prokreacji jako naturalną częścią każdego małżeństwa, teraz, że mamy pewną miarę „kontroli” nad tymi rzeczami, w sposób, który kusi nas do myślenia, że ​​kontrolowanie płodności jest cnotą sama w sobie. Jest to nowy, nowoczesny sposób patrzenia na dzieci przez pryzmat „odpowiedzialności”, w przeciwieństwie do „wielkoduszność” i „błogosławieństwo”.

Chociaż niektóre kultury mogą potrzebować sugerować w kierunku odpowiedzialności rodzicielskiej, ogólnie rzecz biorąc, nasze współczesne społeczeństwo potrzebuje sugerować bardziej w kierunku hojności rodziców. Problem, w bardzo prosty sposób, nie jest to, że mają za dużo dzieci.

pary katolickie nie trzeba używać NPR w ogóle kiedykolwiek, aby mieć szczęśliwe, święte małżeństwa, ale to nie jest coś, co jest prawdopodobne, aby usłyszeć od instruktora NFP jakiegokolwiek rodzaju. Mentalność czasem przywodzi na myśl protestancką ideę bycia „dobrym gospodarzem” swojej płodności, która jest niczym innym katolickim pojęciem. To sprawia, że ​​zastanawiam się, jak wszelkie katolicy udało się święte małżeństwa przed Creighton i Billings przyszedł, aby zbawić nas od naszych przepraszam ja.

Ze względu na wszechobecność Dyskusja NFP i informacji w kręgach katolickich, myślę, że wielu z nas straciło poczucie lęku i wstydu świętej o seksie. Wiem, że to jest również objawem sex nasycone kultury, w której żyjemy, ale widzę to jako katolicką wersję problemu. Dorosłe kobiety rozmawiać o planach i śluzu w ustawieniach grupy. Pary podzielić intymne szczegóły dotyczące ich życia Miłość w zwykłych rozmowach.

Zadzwoń do mnie standoffish New Englander, ale mówię: TMI! Już wystarczy!

Słyszałem, że twierdził, że musimy porozmawiać o tych sprawach, że to jest piękne i święte, aby rozmawiać o seksie katolickim, i że powinniśmy „nie mają wstydu” w omawianie tych spraw. Ale mogę powiedzieć, że jest piękny i święty, i to jest dokładnie, dlaczego powinien mieć trochę wstydu. szczególnie w placówkach publicznych. Przez „wstydu” Znaczy właściwą cześć, szacunek i dyskrecję za to, co jest czułym, święty, i tak, bardzo prywatny wątek.

4. To tylko informacja.

komputer cyklu są popularne nowoczesny sposób dla pary obserwować i śledzić objawy płodności w celu uniknięcia lub uzyskania ciąży. Istnieją różne modele, które działają na różne sposoby, ale chodzi o to, że maszyna pozwala zinterpretować objawy i daje miarę zaufania w celu ustalenia, czy są płodne i niepłodne w dowolnym dniu miesiąca.

Wierzcie lub nie, chociaż, czytałem książki, w których nauczyciele NFP ostrzegają przed używaniem komputer cyklu. Ostrzegają, że pary przyjdzie polegać tylko na maszynach do interpretowania ich objawy i że komunikacja małżeńska ucierpi wskutek tego.

Należy zauważyć, że są to ci sami ludzie, którzy myślą, że mój mąż ma zamiar obudzić mnie z uśmiechem i podaj mi termometr dokładnie o 6:00 późnej porze, każdego dnia tygodnia.

Dla mnie jest to przykład na to, gdzie niektórzy z nas straciło naszą drogę i wysiadł utwór w naszym dążeniu do wszystkich rzeczy NFP. Wykresy i śluzu i temperatury nie są dobre rzeczy same w sobie. W najlepszym ze światów, praktykowanie NPR powinna wynosić około pary pozyskiwania informacji o swojej płodności, a następnie przy użyciu tych informacji do podejmowania decyzji o ich wielkości rodziny. Komunikowanie o tej informacji jest kwestią odrębną i nie musi być częścią tej samej metody. Monitory uproszczenie gromadzenia i interpretacji informacji – tak, hura! Małżeństwa tylko stać na korzystanie z jasnej, łatwej do uzyskania informacji na temat płodności.

5. Sprawy temperament.

Niektóre kobiety, których znam nie przeszkadza proces monitorowania ich objawy płodności. Myślę, że z tych kobiet, jak amatorów naukowców, a ja im zazdroszczę. Robią szczegółowe obserwacje, objawy rekordowe i szukać wzorów. Są naturalnie dobry w tych sprawach, a nawet cieszyć się robi niektóre z nich.

Nie spodoba. Dla mnie strasznie dużo, co jest wymagane do pomyślnego praktyki NFP czuje się zbyt wiele informacji. I czasami wolą zdrową dawkę tajemnicy, jeśli chodzi o mojego fizycznego siebie. Najważniejsze jest to, że ci z nas, którzy są niechętni, aby obserwacje osobiste są strasznie dużo mniej prawdopodobne, aby odnieść sukces w zbieraniu i interpretacji danych niż naszych sióstr naukowca.

Należy również zauważyć, (ale jest zbyt rzadko!), że niektóre z nas lepiej na powstrzymywanie się od innych. Ci, którzy uważają abstynencji szczególnie trudne nie są źli ludzie; to tylko część ich temperamentu. Walczą z czystością, gdzie cudzych słabości może być pycha, chciwość, obżarstwo lub.

Musimy pamiętać, że abstynencja wewnątrz małżeństwo nie jest dobre samo w sobie. Martwię się czasem, że promotorzy NFP musiałby nam wierzyć, że wyzwanie abstynencji jest taka sama dla wszystkich i wszyscy możemy perfekcyjnie zaplanować rozmiary naszych rodzin (wystarczy użyć trochę tej samokontroli, ludzie!), Kiedy nic nie dało potencjalnie bardziej szkodliwe niż spodziewa się tego.

Nasze indywidualne różnice jako jednostki i pary są dobry rzecz. Nasze temperamenty są częścią Opatrzności Bożej pracy w drodze do naszego życia, nawet w miejscach, gdzie moglibyśmy pokusić się, że mamy kontrolę. Małżonkowie, że znajdzie abstynencji szczególnie trudne, na przykład, jest bardziej prawdopodobne, aby mieć dużą rodzinę, czy zostały one zamiar, czy nie.

Nienawidzę być minus NFP.

W pełni rozpoznać rodzaje ludzi, którzy Badania, badania, nauczanie i propagowanie metod naturalnego planowania rodziny zwykle mają najlepsze intencje. Chcą szerzyć dobrą nowinę, z wyjątkiem pary przed niekorzystnym wpływem antykoncepcji, a uczyć innych o Bożym planie dla małżeństw i rodzin. Są to bardzo dobre rzeczy.

Więc co o tym myślisz? Mają na to.

Danielle, zgadzam się. NFP jest dobry, ale nie doskonały.
Mam PCOS i powiem wam objawowo-termiczna nie działa dla mnie, chyba chciałbym pewnego dnia, zbudować park rozrywki !!
Widząc, jak nie jestem inżynierem roller coaster, musieliśmy znaleźć coś new..Creighton „obrobione”, ale niestety, teraz jesteśmy po prostu winging go, prawie rok po urodzeniu ostatniego dziecka.
Modlitwa i komunikacja są kluczem do małżeństwa !!

Dzięki za pisanie, nawet jeśli jesteśmy niezadowoleni z nim. ; O)

Dzięki za dzielenie się. Mój mąż i ja używany NPR dla naszych 29 latach małżeństwa. Kiedy słyszę moi przyjaciele mówią o trudnościach i złych skutków ubocznych antykoncepcji, zwłaszcza typów chemicznych, jestem wdzięczny, aby nie miały wymienione wyzwania do czynienia. Córka jednego przyjaciela niemal umarł z pigułki. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ktoś udostępnił NPR z nami i wiem, w tym świecie zbyt wiele informacji moja reakcja jest często siedzieć cicho. Ale zdaję sobie sprawę, że każdy bombarduje nasze dzieci i przyjaciół z najnowszą antykoncepcji, więc doszedłem do uwierzyć, że to jest mój obowiązek podzielić się kilkoma podstawowymi informacjami na temat NPR, kiedy mogę to zrobić taktownie. Zaproponowaliśmy, aby pomóc małżonkowie płacą za materiały NFP, gdy są potrzebne. Zwykle odbywa się za pośrednictwem naszego córki jak ona mówi do par i zda sobie sprawę z potrzeb. Młodzi ludzie są tak otwarci na bycie przyjaznym dla środowiska i to, gdzie prowadzą do „zielonych” korzyści z NFP mogą być udostępniane.

Użyliśmy NPR przez 13 lat (do czasu menopauzy) i nigdy nie miałem z tym problemu, emocjonalnie i fizycznie. Wymaga to dyscypliny, co nasze społeczeństwo ma ogromne trudności zrozumienia od rewolucji seksualnej lat 60.. Ludzie przechodzą gorszych schematami, aby schudnąć. Pan daje siłę i łaskę dla tych, którzy w swoich małżeństwach poświęcić, aby zrobić dobry uczynek.

Użyliśmy NPR przez 15 lat. Wciąż mają około 10 lat, aż do menopauzy, to liczyć. może użyłem go tylko 13 lat łatwo.

I tak, istnieje większe ciężary tam na nas wszystkich niż NPR. Nigdy nie odnoszą się moje problemy z nim do czegoś podobnego próbach walki z rakiem, czy zmaga się z niepełnosprawnością lub żyjących z uzależnienia lub nadużywania lub … nawet twoja przykład … dla niektórych, utraty wagi. To są moje problemy. Szanuję swój sukces. nie mam, a inni mówią, że robią to, ale tak naprawdę nie kochają to bez przypomnienia jesteśmy słabi niezdyscyplinowane ludzie? Ostatni raz sprawdzone, wszyscy jesteśmy słabi i niedoskonali i pozostanie niedoskonałe … a jednocześnie mam nadzieję, że z pomocą łaski Bożej, w dalszym ciągu dąży do zrobienia słusznie.

@Five Radości „i dziękuję za wyroku.”.
Gratuluję również Marguerite jej dyscypliny! Bóg daje łaskę do różnych ludzi w różny sposób. Dlaczego żałować siostrę swojego szczęścia? Danielle dał nam uczciwe spojrzenie na to, co wiele osób nie powiem, ale często myślę; Marguerite, ale ma również prawo do radości w tym, co NFP wniósł do niej. Balans jest dobry. Boże błogosław.

Dziękuję za pisanie o wyzwaniach, pamiętam, że cały „błyszczących oczach Młodej” rzeczy, jak również.

Ale tu, gdzie kredy jeden w górę za to, że wiele informacji: ze względu NFP, udało mi się zidentyfikować wzorce i wiedziałem, kiedy coś się dzieje, że nie było „zwykłe” dla mnie. Gdy zacząłem mieć Gyn związane z problemami zdrowotnymi, byłem w stanie dać mój lekarz bardzo szczegółowe informacje. Pomogło to doprowadzić do diagnozowania i leczenia endometriozy. I zasili moje szkolenie NFP i doświadczenie za danie mi wiedzy potrzebnej, aby ta załatwione. Więc jeśli masz problem zdrowotny, to pomaga być naukowcem!

Dziękuję Ci! Szczególnie smakowały mi męża uśmiecha 6:00.

Danielle, jestem całkowicie pod wrażeniem. Czy po prostu czytać w moich myślach? To był świetny artykuł. Zgadzam się z tobą o części TMI i roześmiał mi głowę, kiedy czytam tę część o uśmiechnięta męża budzącego mnie o 6 rano, aby zabrać Temp. Będę pierwszy przyznać, że jestem próżniak, jeśli chodzi o NPR. Wydaje się, że miał podobne doświadczenia podczas karmienia piersią. ) Poczekaj, aż trafisz okołomenopauzalnym, to inna zupełnie nowa sprawa. (Niestety, TMI) Dziękuję za ten „prawdziwy” artykułu. To było bardzo orzeźwiający do odczytania.

Miałem odwrotny problem podczas karmienia – brak objawów płodności w ogóle. Moja temperatura nie wzrosła dopiero po I owulacji i była w ciąży! Więc proszę mi wybaczyć, gdybym nie miał „dyscypliny” do powstrzymania się przez cały rok.

Myślę, że jednym z problemów jest to, że pary katolickie starają się przyjąć kulturę, która zachęca dzieci i materialistyczny kilka sukcesów, w tym samym czasie, że są one próbuje postępować zgodnie z nauczaniem Kościoła. Niektórzy ludzie mogą mieć taki „sukces” w NPR, że mogą one mieć kilkoro dzieci. Mogą nawet przekonać się, że chcąc zapewnić te kilka dzieci z wszystkich dóbr kultury współczesnej podmiejskiej poważne powody, aby uniknąć ciąży. Jednak nie wszystkie pary będą miały ten rodzaj sukcesu z NFP, z różnych powodów (niektóre związane z biologią, niektórzy być może związane z osobowością). Dla klas zerowych Cana „sprzedać” NPR, jakby to był bilet do przyłączenie się do grona tych, którzy „kontrola” ich płodności z antykoncepcji wydaje się być błędem.

Ja nie puka NPR, pozwala pary żyć ich małżeństwo śluby, a jednocześnie starając się uniknąć poczęcia gdyby pogląd, że jest to konieczne. Myślę jednak, że aby zobaczyć praktykujących NPR jako normatywnego rzeczy i po prostu bycie otwartym na życie jako coś, co zdarza się bardzo rzadko jest nie to, co rzeczywiste nauczanie Kościoła na ten temat jest, bez względu na to, jakie wrażenie pary się w swoich klasach NFP.

I Danielle ma rację, niektóre rodzaje naukowych może kochać wiedząc, wszystkie szczegóły na temat ich ciał. Mogą one również kochać wiedząc wszystkie rzeczy o tym, jak są one cudownie stworzony. Jednak nie każdy chce znać wszystkie szczegóły.

Nie sądzę jednak, że ci, którzy „nie” w abstynencji w małżeństwie są winni winy moralnej. Jednym ze sposobów, że jesteśmy cudownie stworzony jest to, że możemy mieć uzasadnione pragnienie naszego małżonka. Dla wielu kobiet, pożądanie jest rzeczywiście największy w momencie największego płodności. Mamy zaprojektowane w taki sposób. Możemy, z ważnych powodów, umieścić to na bok. Jednak nie koniecznie coś z nami, jeśli nie mamy. Koncepcja nie musi się zdarzyć tylko dlatego, że są intymne w tym czasie najbardziej płodne. Mnóstwo niepłodnych par powie, że wszystko dokładnie czasu na świecie nie prowadzi dziecko, chyba że Bóg zechce. Loving para małżeńska musi spojrzeć na towary zarówno dla ludzi, a czasami NFP jest sposobem, aby być kochający w stosunku do jednego lub drugiego małżonka z powodu problemów zdrowotnych lub ze względu na jedną lub drugą zbyt przytłoczeni się chętnie witamy kolejne dziecko w rodzinie. Jednak poza bycie kochającą się współmałżonkiem, wydaje mi się, że „awaria” w abstynencji po prostu kochać współmałżonka w sposób małżeństw wyrażać miłość.

Kościół nie naucza, że ​​pary muszą mieć tyle dzieci, ponieważ mogą one korby. Widziałem miejsca, gdzie ludzie nawet debaty moralność piersią wywołanego opóźnieniem płodności. Są ludzie w Kościele, a także w pełnym ruchu kołczan, który wydaje się, że coś jest nie tak, jeśli dzieci są bardziej niż o 18 miesięcy od siebie. To nie jest to, czego Kościół naucza. Ona daje nam NPR jako sposób praktykować rozwagę, ma również nauczycielom, którzy dają nam informacje o tym, jak naturalne rytmy karmienia piersią może przestrzeń nasze dzieci nieco dalej od siebie niż byłoby, gdybyśmy nie karmić piersią. Ale nigdy, nigdy nie ma Kościoła mówią nam, że coś jest nie tak z nami, jeśli nasze dzieci dotrzeć szybko, czy ze względu na karmienie piersią to stało się dość daleko od siebie (niektóre kobiety mają bardzo opóźniony powrót do płodności podczas karmienia). Ale nic z tego nie powinno być postrzegane jako gwarancja, że ​​mamy być w fotelu kierowcy. Znam jedną młodej pary, które były bardzo zaskoczony, że plan Boga nie było dla nich, aby mieć dzieci nawet dwa lata od siebie, podczas gdy oni mają znajomych, którzy byli bardzo zaskoczeni, że to był Boży plan dla nich, aby mieć dzieci mniej niż dwa lata niezależnie. Pierwsze kilka nauczył się radować czasu Boga jako dobre dla ich małej dziewczynki, podczas gdy inna para nauczył się radują się będąc w stanie podać ich syn rodzeństwo w podobnym wieku. Wydaje mi się, że na dole jest to, że NPR jest tylko narzędziem, a czasem jest to narzędzie, które działa dobrze, ale to nie jest narzędziem, na których można oprzeć swoje małżeństwo. Małżeństwo musi być oparte na wierze w miłość Boga do każdego w rodzinie, nawet jeśli są one przybycia zaskoczenie i ufać, że On zapewni łask i zasobów niezbędnych do zapewnienia dla nich wszystkich.

To jest tak dobrze powiedziane! Życzę więcej ludzi wyglądało na to w ten sam sposób. Zbyt wielu z nas (i ja i mój mąż spadły w tym w czasach, też), że mogą i powinny być w fotelu kierowcy, czy to w odniesieniu do posiadania dużej rodziny ściśle rozmieszczonych dzieci lub mniejszych dzieci i / lub większe odstępy między nimi.

Myślę Suzy trafia na bardzo ważny punkt, ale coś myślę wymaga głębszej analizy.

Od kiedy w kulturze katolickiej małżonkowie spotykają się w miłości do odnowienia przysięga małżeńska staje się „porażka?” Ja go zobaczyć ciemny nurt w niektórych szał TOB, że NFP jeździ obok. Mimo protestów, że jest inaczej, tak naprawdę, że wielu z „NFP OR DIE” akolitów mamy tylko zniekształcony obraz małżeńskiego uścisku i samego małżeństwa jako najgorszy wiktoriańskiej prude lub contracepting para.

W naszych zajęciach CCL, definiujemy stosowanie NPR jako świadomości płodności. Jan Paweł II nauczał, że badanie to nasze „uprawnień seksualnych” odsłania „głęboką tajemnicę człowieka.” Każdy, kto oddziela świadomości płodności od tego, co objawia nam o naszej własnej wartości i godności okazało NPR na lekcji biologii, i ulegli doczesnym widzenia.

Dziękuję za ten doskonały komentarz! Żałuję tylko, usłyszałem więcej rzeczy, jak to na katolickich blogów!

Dziękuję, Suzy, ten komentarz jest dokładnie to, co potrzebne do odczytania. Jestem w ciąży z czwartym dzieckiem w ciągu 5 lat i uczucia przytłoczenia i wątpliwe. Choć moje uczucia były równoległe do Danielle, Twój komentarz został przyniósł mi większy komfort i spokój niż oryginalnego artykułu. Najtrudniejsze dla mnie nie jest to śmiech i kpina z moich niekatolickich przyjaciół, ale tych, którzy są katolikami.

Jestem winny jest rozczarowany, że mój fotel kierowcy nie dały rezultatów byłem tak starannie zmierzające ku. Ale jeszcze gorzej szukałem w moich własnych niedociągnięć jako matka i uczucie dużo niepokoju jak przygotować się do drugiego. Ostatni wiersz komentarza mnie naprawdę przyniósł do domu. Dziękuję Ci.

Irene, byłem tam, gdzie jesteś z mojego trzeciego syna. To było po tym, jak urodziła się, że mój mąż i ja wziąłem klasę NFP do „uniknąć tych niespodzianek” w przyszłości. A potem, bez wyraźnego powodu, Bóg zabrał moją płodność.

Został on po znacznie żebractwo i błagając, a przed upadkiem Matce Najświętszej, że prawie 3 lata później, byłem w stanie wyobrazić sobie moje czwarte dziecko. To był bardzo potrzebna zmiana serca, które uświadomiły mi, że każde dziecko jest darem od Boga, i że On je chciał, nawet kiedy nie może chciał ich tak dużo.

Nie mówię tego, aby głosić na ciebie, ale zapewniam was o mojej modlitwie i najlepsze życzenia w tym nowym błogosławieństwem w życiu swojej rodziny. Gdybym mógł dać tylko trochę więcej zachęty: Bóg dał wam to dziecko do przenoszenia i podnoszenia, bo wie, że jesteś najlepszym kobiety do pracy! Trzymaj się i wiem, że wielu z nas jest z wami w duchu, nawet niektórzy ukrywają kilka ławek za sobą 🙂

Prawo na pieniądze, Suzy!

Oczywiście byłem zdenerwowany i sfrustrowany. Zajęło mi trochę czasu, aby ochłodzić … ale szczerze wierzę, że praktykowanie NPR weźmie udział w naszym uświęceniu. Mam miłości i nienawiści relacje z KPK. Są takie chwile, że za złe, że tak dużo … przez większość czasu jestem w porządku z nim, a nawet wdzięczna za to. Do tej pory nie miałem nieplanowaną ciążę podczas korzystania z NPR, ale gdybym poszedł na pigułki po narodzinach mojego pierwszego syna, prawie mogę zagwarantować, że nie będzie miał mój najmłodszy dwoje dzieci. Z tego powodu jestem wdzięczny.

OH, a ja po prostu chciałem dodać …. a ja doceniam wiedzę mam uzyskany poprzez naukę o moim ciele i to znaki, zgadzam się, że jest coś do powiedzenia na temat „TMI”. Chyba to, co mam na myśli to, że teraz mam tę informację, że teraz wiem, co to znaczy, że teraz mogę praktycznie czytać moje ciało jak książka, to pomija tajemnicę. To sprawia, że ​​rzeczy czują się bardzo „sterylne” dla mnie. Nie chcę, pierwszą rzeczą, myślę o tym, kiedy jestem z mężem się, czy muszę znaleźć sposób, aby subtelnie wskazówkę do niego, że „to nie jest dobry moment.” To dużo presji na mnie. I to jest trudne dla mojego męża też. Mogę powiedzieć, że czuje się, jakby prawie musi prosić o pozwolenie, aby być zalotny ze mną. A ja czuję się zobowiązany, aby powiedzieć mu wszystko z moich „pomiarów” na dzień, tak że oboje jesteśmy świadomi „sytuacji”. Nie ma to jak rozmowa śluzu zabić nastrój !!

Mam powód nienawidzę NPR, że nie widziałem tutaj wymienione. Wydawało mi się, że czasy musieliśmy powstrzymywać były jedynymi razy ja naprawdę, naprawdę, naprawdę nie chce powstrzymywać. Byłem tak zadowolony z mojego zmniejszoną płodność u moich późnych latach 30-tych (miał tylko jedno dziecko w moich 40-tych). Wspaniale było pożegnać się cały ten NFP rzeczy.

Tak Renee, mogę odnosić się do tego! W moim płodnego okresu, w ciągu ostatnich 40 + lat I naprawdę, naprawdę, naprawdę, nie chciałem powstrzymywać. W moim niepłodnym okresie było wiele, wiele łatwiejsze!

Myślę, że jest OK, aby nauczyć świadomości płodności nastolatek z instrukcjami, aby zastanowić się nad ich uprzejmości i interesów w tym żyznym okna tak, aby uświadomić sobie, jak ich organizm próbuje zrobić sama w ciąży!

Innym plusem o Twoich postach jest to, że prędzej czy później NFP staje się znacznie bardziej wykonalne! Więc pozwala potrwać dłuższą metę wyzwaniu niezależnie od czasami nieczystości z lateksu lub kinkyness. NFP jest nie tylko kontrola urodzeń, ale planuje pozostać rodziną!

Myślę, że to fajne częścią znając swoje ciało tak dobrze, choć. Bóg stworzył nasze ciała do prokreacji. Czy kiedykolwiek widziałeś kotka w rui? Oni się szuka kota Tommy! Bóg dał nam ten sam napęd być intymne z naszych mężów w czasie, gdy jesteśmy bardzo płodne. To czyni go ciężko, kiedy mamy powody do powstrzymania, ale wydaje się łatwiejsze do czynienia, kiedy zrozumie, że pragnienie jest od Boga.

Znalazłem kilka problemów z NFP jak Renee, co powiedział i uważam, że jest to ból obserwować za każdym razem, a właściwie czekamy na moich ciężkich dniach okresu, kiedy nie trzeba obserwować. Lubię, że jest to naturalne i nie ma hormony. Moim największym problemem z tym jest, że mam 2 małych dzieci poniżej 5 roku życia, a faktem jest, że finansowo nie możemy sobie pozwolić na inną. Myślę, że cudownie jest mieć dzieci, ale niektórzy ludzie nie mogą sobie pozwolić finansowo, aby mieć więcej. Chciałbym wiedzieć, w jaki sposób niektóre kontrakt z aspektów finansowych mających więcej. Jesteśmy już dość oszczędny.

Dobrze powiedziane! Całkowicie się z tobą zgadzam!

Jestem najmłodszy z siedmiorga dzieci, a ojciec ma drugi kuzyn z czternastu. Tak, możemy uzyskać pewne spojrzenia.

Zgadzam się z tobą – większość ludzi pewnie przydałby się sugerować kierunku hojność. Ale Humanae vitae nie właściwie wyliczyć ważne powody odkładania ciąży – to jest dość niejasne. Tylko mąż i żona mogą dostrzec to dla siebie.

„Jeśli zatem nie są dobrze uzasadnione powody, dla rozstawu urodzeń, które powstają na skutek fizycznego lub psychicznego stanu męża lub żony, albo z okoliczności zewnętrznych, Kościół naucza, że ​​małżonkowie mogą wtedy skorzystać z naturalnymi cyklami immanentne w układzie rozrodczym oraz angażować się w stosunku małżeńskiego tylko w tamtych czasach, które są bezpłodne, regulując w ten sposób rodzi się w sposób, który nie jest w najmniejszym stopniu obraża zasad moralnych, które przed chwilą wyjaśnione. „(§ 16)

Te dwa akapity są najbliżej że mogę znaleźć w dokumencie z listą dopuszczalnych przyczyn odkładania ciąży i są dość niejasne. Czytałem encyklice wiele razy i nigdy nie widzieli zwężenia że niektórzy ludzie odnoszą się do.

To powiedziawszy, I całkowicie zgadzam się z tobą, że większość katolickich pary są dziś błądzących po stronie „odpowiedzialności”, a nie w kierunku „hojność” (jak gdyby wzajemnie się wykluczają, co oczywiście nie są one!)

Mój mąż i ja jesteśmy w nieco innej sytuacji, w której pragniemy większą rodzinę, ale do tej pory (12 lat małżeństwa) zostały tylko obdarzona trzech.

A jednak myślę, że komentarz Eda daje wagę do problemów w pigułce.

Jeśli chodzi o „pierwotnej niewinności”, nie możemy wrócić do tego. TOB nie uczy możemy. Kwestia seksualności i „naga bez wstydu” nie jest bardzo istotne z punktu widzenia czasu spędzamy mówi o intymności. Jeśli coś jest omówione, tak od niechcenia, to już nie jest „intymne”. Powiedziałbym nawet, jeśli nigdy nie wystąpił spadek, nie byłoby zobaczyć „otwartości” w odniesieniu do cywilnego uścisku w społeczeństwie. Byłoby jeszcze stopień prywatności wobec niego.

Zachęcam każdego, kto ma pytania, problemy lub wątpliwości na temat NPR znaleźć lekarza, który rozumie NPR i może pomóc w znalezieniu tego, co jest dla Ciebie i Twojego małżonka.

Jeśli można dostać się do Austin w Teksasie, mamy Clinic Vitae, która jest naprawdę niesamowite.
http://www.vitaeaustin.com/

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego, że pary nie zniechęcaj się z zainteresowania nauki NPR. Może obsługiwać tylko kilka kochając siebie i zdolności do zachęcania dusze do tego świata.

Ja biorę trochę problem z tym stwierdzeniem:

„Ci, którzy uważają abstynencji szczególnie trudne nie są źli ludzie, to tylko część ich temperamentu Walczą z czystością, gdzie cudzych słabości może być pycha, chciwość, obżarstwo i.”.

Chcąc być w bliskości z ukochanego małżonka nie jest taka sama, jak zmaga się z grzechów przeciwko czystości.

AMEN! Chciał skomentować wcześniej sprawiając, że ten punkt-dziękuję. Jak inny komentator zauważył, że często zapominamy o sprititual i emocjonalne aspekty „małżeńskiej intymności”, gdy mówimy o NFP – tęsknota być zjednoczeni z współmałżonkiem fizycznie, emocjonalnie i duchowo, nie jest taka sama, jak zmaga się z czystością.

W przeciwnym razie, wielki kawałek Danielle. Wielkie dzięki

Walcząc z dyscypliną jest coś masz do czynienia w swoim życiu dzięki pomocy i łaski Bożej. To nie jest coś należy po prostu czuć prawo poddać się. Nawet w małżeństwie, jesteśmy wezwani, aby być zdyscyplinowany.

Dobry punkt. Może to walka z „dyscypliny” mogło być lepiej terminologii?

Chciałbym spojrzeć na kwestie takie jak to i powiedzieć, że jest to proces długotrwały. Bądź przy antykoncepcji Systemowego (pigułki, wkładki, patch „The ciach”, etc), a jeśli nie jest dobry powód do odroczenia kolejne dziecko i niezależnie od powodów czysta NFP jest zbyt trudne pamiętać, że ostatecznie czysta NFP staje się wykonalne po „nieczystej” NFP. Może niektóre cykle robisz tylko i powstrzymania, a niektóre ty „oszukiwać”. Ale piękno w systemie NFP z wbudowanego cyklicznego powtarzania jest dostać jeszcze jedną szansę!

Ostatecznie, zwykle w połowie -to-późno 30-tych i po kilku dzieci NFP mniej lub bardziej błyszczy! Jeszcze nie placek chodzić, ale świeci.

Ale trzeba przyjąć wyzwanie i Odyssey i nauczyć się kroków.

Istnieją pewne fakty medyczne, które powinny być wykonane bardziej znany re NFP, które sprawiają, że łatwiej jest użyć:
1) W ciągu pierwszych 6 miesięcy karmienia piersią, jeśli nie jesteś uzupełnienie z wzorami to jest bardzo mało prawdopodobne, kobieta będzie owulacja, obawy pani Bean mogło zbędnych.

2) Za pomocą prostych testów moczu do wykrywania owulacji (lub dokładniej wzrostem LH przed owulacją), jeżeli są stosowane jako dodatek do niektórych aspektów NFP można wiarygodnie przewidzieć owulację o wiele mniej stresu i kłopotów.

4) Jeden ostatnie słowo NFP nie powinno być katolikiem antykoncepcja, że ​​postawa jest bardziej o dziecko odstępu i nie mającej więcej dzieci, niż można racjonalnie zająć, ale zawsze myślałem, czy metoda „nie powiodła się” dobrze Bóg posłał dziecko, więc musi wiedzieć najlepiej. Jak to się dzieje, żaden z naszych dzieci było niespodzianek, nasza spersonalizowana wersja metody wypracowane grzywny. Niektóre stresu, ponieważ uważa, że ​​trzeba nie w 100% mieć dziecko, a niektóre z tradycyjnym nauczaniem NFP NFP porównaniu do antykoncepcji jest odpowiedzialny za zamieszanie. (Być może w rzadkich przypadkach mama ma stan chorobowy, który naprawdę sprawia, że ​​ciąża to ryzyko. W takim przypadku, przy użyciu testu opisanego powyżej może zidentyfikować 100% bezpieczny okres po owulacji)

W większości przypadków dla par katolickich poważnie powinniśmy być hojni we wprowadzaniu nowych dusz do świata, a użyte w tym duchu NFP nie jest wcale takie trudne.

Chciałbym dodać trochę świata rzeczywistego doświadczenia do pierwszego pisma – to wydaje się być popularnym Oświadczenie o pasami; Jednak należy zawsze pamiętać, że jest przeciętny, a nie taki, który działa we wszystkich dziedzinach. Mam troje dzieci i ekologicznie / wyłącznie karmione piersią wszystkie trzy – My płodności zwrócone w ciągu 8 tygodni dla każdego z dzieci.

Po rozmowie z innymi, odkryłem, że nie było to niezwykłe i, w rzeczywistości, ma sporo znajomych, którzy poczętych w ciągu 6 miesięcy od porodu, a były karmienie piersią swoich dzieci w tym czasie.

Byłbym zainteresowany, aby zobaczyć, studia, które omawiają Iluzja 6 miesięcy – 18 miesięcy liczba ta jest często cytowany, ale nie ww.

Rozumiem, że ludzie nie „uczynić ten materiał do góry” … ale ja jestem inny, którego płodność powraca niezawodnie między 8-10 tygodni po porodzie. Żałuję, że nie było tak! Zmniejszająca się odległość między naszymi dziećmi (do tej pory 4) jest świadectwem mojej frustracji i zaprzeczeniu o tym fakcie mojej płodności.

Czy kiedykolwiek walczyć z dostaw mleka? Miałem wcześnie-owski powrót do płodności (około 6 miesięcy – i jestem kompletnym ekologiczne breastfeeder / długoterminowa cosleeper, etc.), ale zawsze starał się trochę z dostaw mleka. Z moim 3rd dzieckiem, moja podaż była tak zła, że ​​rzeczywiście szukali porady lekarza i okazało się, że miałem tak niski poziom prolaktyny, że nie może produkować wystarczająco dużo mleka dla mojego dziecka. Gdy dostałem stężenia prolaktyny wyprostować, tak naprawdę miał amennorrhea przez około 20 miesięcy po porodzie.

Aha, i ktoś powinien pochodzić z płyty kotła „i całkowicie akceptuje nauczanie Kościoła o antykoncepcji i mieli mój coroczny przegląd antykoncepcji odrzuceniu mentalność na mm / dd / yy”. Wiesz, tego rodzaju, że znacznik na e-maile na praca.

Pozwól mi przejść przez panią punktów Fasola:

1) chciałbym wiedzieć, jaka metoda używała a jeśli poszła do doc NFP dostać się wyrejestrowany. obserwacja śluzu jest konieczne tylko obserwacja (temperatura jest drugim znakiem). Nawet jeśli ktoś ma stale śluz, mogą ustanowić podstawowy wzór niepłodności. Tak, karmienie piersią może być trudne, ale nie niemożliwe.

2) Ona jest absolutnie poprawne. Katolik nie musi go używać. Jednak nauka w sposób przygotowania do małżeństwa jest bardzo dobra, bo kiedy dzieciakami rozpocząć nadchodzi później para może odkryć potrzebę przełożenia na poważny powód. I całkowicie zrozumieć jej problemu z walki przeciwko mentalność antykoncepcyjną, który wkradł się tak wielu katolickich małżeństw. My jako nauczyciele trzeba zrobić o wiele lepiej i pomaga katolikom myśleć „hojny”, gdy getter żonaty. Rekwizyty do żony dla skazania mnie w tej sprawie.

3) Fakt, że kot jest z worka to wielka rzecz i nie jest czymś, co należy powiedzieć o delikatności. Ale to nam nie dobro trzymać nasze głowy w piasek. Musimy mówić o tych rzeczach, odpowiednio. Nie możemy trzymać się „ciszy seksualnej”, jak abp Gustavo San Antonio, tak dosadnie ujął, ale musimy głosić piękną wizję miłości i życia, które Bóg pisemnej do naszej seksualności.

4) nie można mówić zbyt wiele na ten temat, ponieważ jestem bardziej za śluzu tylko do obserwacji, ale widzę jej punkt. Jeszcze więcej informacji, że para może mieć o swojej płodności, tym lepiej.

Jednym z jej punktów jest ważny: Korzystanie abstynencji w samolubny sposób będzie zabójcze dla swojego małżeństwa. Musimy być zawsze zamierzone we wszystkim, co robimy, a tym ESP. polega NFP. Jeśli nie mamy poważny powód do odroczenia, to może powinniśmy ponownie zbadać, dlaczego używamy go.

Jedna rzecz, która nie mówi się wcale, że NFP jest bardzo skuteczny w pomaganiu parom osiągnięcia ciąży. Musimy dzielić te informacje znacznie więcej, zwł. ponieważ pary pobierają się później, a po wielu latach użytkowania antykoncepcji, może to być bardzo trudne do osiągnięcia, dlatego niektóre „dobre” katolicy zwracają się do IVF.

Józef, piękne postu. Tylko jeden dotyczą- a jeśli już zrobić swoją pracę domową, to świetnie. Nie jestem, jak dowiedział się, ale zastanawiam się, czy wszystko, co nawiązuje w odniesieniu do kobiety jest dopuszczalne w ramach małżeńskiej czystości. Byłbym zainteresowany, aby wiedzieć. Szczęść Boże, Linda

Dzięki Danielle! Jestem zdecydowanie jednym z tych ludzi, którzy kochają NPR i myślę, że to najlepsze, co się stało z moim małżeństwie, ale NFP zawsze było bardzo łatwe dla mojego męża i mnie, a ja jestem jednym z tych „naukowców” dziewcząt, które kocha wykresów. Dałeś mi zupełnie inny (i bardzo potrzebna) spojrzenia na problem. To ważne dla nas gung-ho NFPers mieć na uwadze każdy sposobów żyje i zmaga się z połączenia z własnej woli Boga, jeśli chodzi o planowaniu rodziny.

Jestem prawie pewien, że płodność podczas pielęgniarstwa dlatego Bóg dał nam dar seksu oralnego. Zawsze pracował dla nas.

Danielle, naprawdę, to było bardzo potrzebne artykule. Mam nadzieję, że dostanie szersze naświetlenie.

Danielle, to przyjemność odkryć swój post! Mam tylko kilka pytań o pięć punktów, które mam nadzieję, że można wyjaśnić.
Punkt 1: Dobrze zrobione. Czas po porodzie wydaje się być czasem bardzo mylące fizycznie dla każdej kobiety. Czuję się naprawdę potrzebujemy więcej „ostrzeżenie” lub wsparcie dla przechodzenia przez ten czas jako praktyków NFP jestem trochę ciekaw o tym.:
„Poszedłem do małżeństwa wszystkich błyszczących oczach, jak NFP miała być pomoc naszej komunikacji … a następnie likwidacji smutny, samotny, i zastanawiasz się, co się stało ze mną i moim małżeństwie, kiedy NFP wydawało się być nie tylko zakłócanie sposób chciałem matką moich dzieci, ale tak naprawdę boli mój związek z moim mężem na okazję. „
I całkowicie sympatyzować z samotności w małżeństwie, ale można chyba wzmocnienia związku między praktyka NFP był źródłem zakłóceń czułeś się z macierzyństwa i relacji oblubieńczej (jeśli nie jest to zbyt osobiste, oczywiście)?
Punkt 2: Masz rację, to nie jest obowiązkowe, ani nie powinna być nauczana jako takie. Czy jest zatem bardziej sprawa, że ​​lubisz, jak jest przedstawiana NFP (w porównaniu z samą NFP)?
Punkt 3: Piszesz: „Przez” wstydu „rozumiem właściwej czci, szacunku i uznania dla tego, co jest czułym, święty, i tak, bardzo prywatny wątek”. Oczywiście nie chcemy być rozwarty o wszelkich funkcji organizmu, ale można chyba trochę rozwinąć, co bardziej właściwe ustawienie omawianie takich tematów będzie wyglądać? Kobiet mówiąc o swojej płodności z innymi kobietami wydaje się właściwe, a pary rozmowie z par jest format ligi fundamencie para-do-pary. Czy to tylko dyskrecja, że ​​czujesz potrzeby występować? W takim przypadku, zgadzam się z całego serca!
Punkt 4: Piszesz: „. W najlepszym ze światów, praktykowanie NPR powinna wynosić około par pozyskiwania informacji o swojej płodności, a następnie przy użyciu tych informacji do podejmowania decyzji o ich wielkości rodziny Komunikowanie o tej informacji jest kwestią odrębną i nie robi muszą być częścią samej metody. „Zadzwoń do mnie błędnie poinformowany, ale myślałem, że komunikacja była jednym z głównych aspektów NFP dokładnie wspierać dialog zarówno wielkości rodziny i cyklu miesięcznego. I tak jestem trochę mylić o tym miejscu: widzisz komunikację za niezbędne do KPK i versa wizowego lub po prostu coś ekstra? Czy coś zupełnie innego?
Punkt 5: echo zainteresowanych uczucia wcześniejsze commentors „w zakresie następującym stwierdzeniem:” Należy również zauważyć (ale zbyt rzadko jest!), Że niektórzy z nas są lepsi w powstrzymywanie się od innych Tych, którzy uważają abstynencji szczególnie trudne nie są źli ludzie,. to tylko część ich temperamentu. walczą z czystością, gdzie cudzych słabości może być pycha, chciwość, obżarstwo lub „. Czy nie wydaje się, że NFP jest najbardziej korzystne zwłaszcza dla tych, którzy walczą o czystości?
A jeśli mogę po prostu zapytać, co następuje:
Zastanawiam się, dlaczego zwyczaj dowolnym sposobem, jeśli nie kochasz go? Dlaczego nie po prostu rzucić się całkowicie na wolę Bożą? On nigdy nie zawodzi! Ale na tyle poważnych powodów, jestem wdzięczny, że to naturalne, opcja moralnym. Jak o tobie? Czy istnieją rzeczy o NFP jesteś wdzięczny?

Prawdą jest, jak Pani Bean zwraca uwagę, że nie każdy działa w ten sam sposób, a więc NFP nie działa równie dobrze dla wszystkich. To jest punkt, że nie mogę sobie przypomnieć które kiedykolwiek zostały wymienione ani razu w zajęciach, że moja żona i ja miała wkrótce po ślubie. Literatura i nauka w klasie wszystko wydawało się być wysyłania wiadomości, że uczynienie pracy NFP jest po prostu kwestia następujących kierunkach. Obecnie spodziewa nasze szóste dziecko, a ostatnie trzy ciąże można nazwać „niespodzianek”. W każdym przypadku, znaki albo nigdy nie pojawił się w żadnym widocznym sposób lub wydawały się po zapłodnieniu miało już miejsce (w jednym przypadku, nic nie wskazywało, że cykle już wznowione po urodzeniu jednego dziecka przed byliśmy w ciąży z następnym, mimo karmienie piersią). Czas i wielkość znaków przed owulacją jest bardzo zróżnicowana wśród kobiet, a to jest coś, że pary uczenia NFP powinny być nauczane w bardziej wyraźny sposób. Mamy naprawdę przyjdzie, by go żal, gdy odpowiedź na to wzdłuż linii „Wyślij mi swoje wykresy! Pomogę ci ich interpretacji!” To nie jest problem wykresów w ogóle, ale co dokładnie rozpoznać znaki powinny być wskazane na wykresie.

Wspieramy NPR jako coś, co, jeśli są stosowane w odpowiednich sytuacjach, to narzędzie, które daje nam Pan, aby pomóc nam uczynić rozważne decyzje. Jednak moja żona i ja się dość zmęczony dodatkową niepokoju ona dodana do naszego życia, jak również łaskawości i braku zrozumienia ze strony niektórych swoich promotorów, dobre intencje, choć mogą one być. Damy im kolejną szansę po nasz najnowszy dodatek rodzi się, ale muszę powiedzieć, że staliśmy się znacznie mniej entuzjazmem o tym przez lata.

Tylko słowo zachęty dla każdego, kto miał problemy ze stałymi śluzu lub interpretacji poporodowej piersią rzeczy. Podjąć wszelkie dane można: śluz, temperatura, szyjki macicy, i sprężynę dla Fertility Monitorze ClearBlue, jeśli to możliwe.

Wydaje się, że różne objawy są bardziej przydatne dla różnych kobiet na różnych etapach ich życia reprodukcyjnego. Teraz w moim późnych latach 30., nie wykorzystali mój termometr w latach, i opierają się o wiele więcej na szyjce macicy podczas dwuznaczności piersią / poporodowej. Jest to również moja pierwsza dziecka, gdzie miałem monitora i docenić mieć taki dodatkowy punkt danych. W moich wczesnych lat 20., choć (nie można mówić do monitora, bo nie ma go) temperatura wynosiła co dało mi pewność, aby wiedzieć, że został „czytania” wszystko w porządku. Idź z tym, co daje najbardziej użytecznych informacji, nawet jeśli nie jest to jeden konkretny sposób podręcznikowy.

Nie czytać wszystkie komentarze – i tak, zgadzam się z większością tego, co pan powiedział. W odniesieniu do pierwszego punktu, myślę, że tam kobiety powinny zdawać sobie sprawę z różnych metod, ponieważ myślę, że niektóre zmieścić niektóre kobiety lepiej niż inni. Ja dość dużo liczyć na ekologicznym karmienia piersią, ale także (do połowy) wykres z Billings. Co kocham w Billings jest to, że obserwacje śluzu są subiektywne, więc co może być uznane za „płodnych” śluzu w jednej metody może nie być w Billings, jeśli jest to niezmienny wzorzec. Zatem, dlaczego dobrze jest mieć instruktora.

Ujawnienie – Jestem instruktorem Billings, ale nie sądzę, wszyscy muszą korzystać z NPR. Jak już mówiłem, tylko do połowy wykresu siebie, bo nie widzę go jako nam niezbędne do pełnego wykresu, gdy robię ekologicznego karmienia piersią. Myślę też, że (instruktorzy NFP) zrobić ludziom krzywdę, jeśli malujemy NPR jak wszystkie lizaki i tęcze zamiast dając pełny obraz. To może być bardzo frustrujące, zwłaszcza podczas karmienia piersią (po moim pierwszym, mamy mapach religijnie podczas karmienia piersią, a ja stałem się dość gorzkie o niej w czasach, aby być uczciwym).

Myślę, że jest jedna rzecz, która zawsze mnie trochę zakłopotany. Teraz można mówić z niewiedzy. Jestem samotną (choć mam nadzieję, że wkrótce się ożenił) kawalerem katolikiem.

Ilekroć słyszę mówić o „odpowiedzialnego rodzicielstwa”, zawsze zastanawiam się: Kiedy miarą odpowiedzialny rodzic przejść od dyskusji na temat konieczności jedno dziecko lub dziesięć, z upewniając się, że jakość gromadzenia tych dzieci, czy jeden lub dziesięć?

Świetny punkt, Kevin.

ponieważ mieliśmy 4 dzieci w ciągu 6 lat (oboje jesteśmy tylko 31), to $ 50000 w długach, a teraz dostał mężulek jest uzależnienie od pornografii, ja krzyczę na dzieci i mówię do siebie przez cały dzień. Dlatego.

LJ
Moją specjalnością jest miesiąc modlitwy w trudnych sytuacjach …. Masz własne orędownika teraz …. ale upewnij się, że telewizor jest coś, czego nie oglądać razem od siebie, nawet jeśli oba mają oddać swoje ulubione programy. pokazy przyrody mogą być kompromisem. To nie może być tak, że …. ale może się okazać, że …. to mała rzecz, ale nie mały, biorąc pod uwagę naprężenia i trochę czasu wolnego. LJ jest łatwa do zapamiętania ….. Pan Jezus …. jak pies jest Bogiem tyłu (i oba są zadowoleni, do zobaczenia).

Nie mam czasu czytać wszystkiego tutaj, ale serdecznie polecam wszystkim oddanie Bogu i posiadające kilka dzieci jeśli On błogosławi cię z nimi

Jako 63-letnia matka 12 lat, mogę powiedzieć, ponad wszelką wątpliwość, że wychowywanie dzieci z dobrym charakterem był największym osiągnięciem mojego życia.

Tym bardziej nie było, tym łatwiej było utrzymać je wszystkie na prostej i wąskiej. Dziś najczęściej hoduje się i najlepszymi przyjaciółmi. Jest wielka radość w naszej rodzinie dla każdej osoby, a moje dzieci mają podziękował ich tatę i mnie za to, że dużą rodzinę, szczególnie ze względu na miłość mają za swoje rodzeństwo.

Nie mogę sobie wyobrazić, aby skupić się na i martwić się tak bardzo o kontrolowaniu coś Bóg chciał dla naszej przyjemności i radości.

Wysłałem pieniądze na dekadę katolickiego Bliskiego Wschodu Opieki nad dzieckiem w Indiach, którego matka miała 5 dzieci, ale ojciec zmarł z powodu tętniaka, a matka miała dać swoje dzieci do domów dziecka i podjąć pracę jako pokojówka w pobliżu domów dziecka, aby odwiedzić jej dzieci. Dlaczego jej historia tragiczna i nie jest twoje? To zaskakujące. W jej przypadku Bóg nie zapewniają fizycznie.

Zdrowia nie wszyscy – fizyczne lub psychiczne – jest gotowy do tego, Barbara. Wyszłam za młody i mój mąż i ja jesteśmy bardzo * * płodne. Zostaliśmy pobłogosławieni dziewięciu uroczych dzieci tej pory (i bez „niespodzianek”, BTW).

Jednak w tym momencie muszę powiedzieć, że ciąże miały ogromne piętno na moim ciele i logistyki związane z podnoszeniem tak wielu zaczynają się w momencie przeciążenia.

I szczerze płakać na myśl, nie mając innego dziecka. Ale też płakać na myśl o czym teraz ponownie w ciążę, kiedy ponad rok później, moja dolna część pleców i biodra są dosłownie wciąż wychodzi z ostatniej.

Do teraz, w ujęciu miesiąc do miesiąca, czekamy na następne. Jestem głęboko wdzięczny moja święta Matka Kościół, znacznie mądrzejszy niż mógłbym kiedykolwiek nadzieję być, pozwala nam to zrobić poprzez NPR.

Barbara, jestem bardzo szczęśliwy, że dzieci wyrośli z „wielkich bohaterów”. To świadczy o tym, jakie były podniesione, niekoniecznie liczba rodzeństwa. Duże rodziny są wspaniałe, ale nie jest cudownym środkiem do świętości.

Tak, Maria. Podobnie mniejsze rodziny niekoniecznie zrobić dla dzieci, które są lepiej leczeni. W twoim przypadku, gdyby rodzice nie zdecydowali się mieli ci i / lub jeden lub więcej rodzeństwa, z pewnością nie ma gwarancji, że inni byłby lepszy od wyniku.

Podczas gdy byliśmy zaangażowani byliśmy na zajęcia dla metody Creighton. Mamy ciąży w podróży poślubnej. NFP wzmocnił nasze małżeństwo, ale powiem, że nie zostały na mapach od naszej podróży poślubnej.

Uważam, że dziwnym odpowiedzi. Kobieta po prostu powiedział, że jest bezpłodna, a ty po prostu napisał go wyłączyć. Moja najmłodsza siostra wiadomo, że będzie bezpłodne, ponieważ była 14. Jeden z moich siostrzenic znajdzie się ona też jest … kiedy ona jest na tyle stary, aby dowiedzieć się, że wieści. Wyobrażam sobie, jak moja siostra czułby się, gdyby ujawniono jej niepłodności w polu com bloga (głównie omówienie zarządzania żyzną część płodności), powiedział nam tylko „To prawdopodobnie nic.” I idź porozmawiać z kimś, kto wie. Nie rozumiem tego.

Łał. Co za wspaniały artykuł i tak wiele ciekawych komentarzy. Myślę, że to na pewno powiedzieć, że pani Bean jest zapewne wielkim zwolennikiem NFP, jak wielu katolików, że czytają tę witrynę. Począwszy od tej podstawy, mogę zrozumieć, dlaczego mogła rozgałęzia się i być może, ale tylko może wskazać kilka drobnych wad z KPK. Dlaczego jesteśmy przy tym do skrajności? Zamiast ludzi widząc to jako takiego negatywnego artykułu, a decydując się na nie stosować NPR, może ujrzą go, co to jest, i podjąć komfort, że może ktoś inny ma jakieś próby z tej metody! Może to uczucie „byłaś tam?” da, że ​​osoba jest bardziej przekonanie przejrzeć ich trudności w małżeństwie, bo wiedzą, że nie są jedynymi.
Przypomina mi wiele moich piersią spotkaniach grupy wsparcia. Karmienie piersią jest piękne i naturalne, i wszyscy jesteśmy zaangażowani w karmieniu piersią. Jednak raz na jakiś czas, po prostu trzeba inną osobę przyznać To-, że jest to trudne, a nie to, co myślałem, że będzie. Czy to znaczy, przyznając powinniśmy uniezależnić nasze dziecko i nie karmić piersią ponownie? NIE! To po prostu oznacza, że ​​jesteśmy ludźmi. Jesteśmy spadły. Wszyscy walczą z czasem rzeczy, których inni nie mogą, ale wszyscy walka w jakiś sposób. Czasami jest w rozprawie innych walczących, to pomaga nam radzić sobie z własną rękę. Potrzebujemy bardziej kochający wsparcie i zrozumienie dla gdzie jesteśmy w naszym życiu.

Powiedziałeś: „Ci, którzy uważają abstynencji szczególnie trudne nie są źli ludzie, to tylko część ich temperamentu Walczą z czystością, gdzie cudzych słabości może być pycha, chciwość, obżarstwo i.”.
Muszę tylko dissagree z wami tutaj, nie sądzę, można przyrównać do walki z czystości małżeńskiej wyrazem miłości. Miłość małżeńska podejmowania jest czysta i jest chates w obligacje dwóch małżeńskiego. Więc może trzeba znaleźć coś innego jak weaness tutaj, być może po prostu stary brak samokontroli?

d.mom
Możesz być wystających swoje doświadczenie na innych, bo Kor 7 mówi o dwóch różnych grup nie jedną miarę rythmn seksualnej i potrzebie idzie. Pierwsza grupa powiedziano poślubić zamiast płonąć pragnieniem i kazano nie do powstrzymania się bardzo długo bo Szatan wchodzi w ich sytuacji.
Druga grupa (werset 27), który podobno może podjąć lub opuścić małżeństwo pod względem seksualności są po prostu powiedział, że jeśli tego nie zrobią ożenić grzech. Jednak pierwsza grupa kazano się żenić, aby uniknąć nierządu. Jesteś prawdopodobnie dwie grupy, ale Duch Święty przez Pawła naprawdę mówił o dwóch grupach w tym rozdziale 7.

Wybacz mi moje klawisze na klawiaturze mojego pisania było w porządku, chciałem powiedzieć „czysta”, a nie chates (nie wiem co „chates” to ?!)

„Duże rodziny są wspaniałe, ale nie jest cudownym środkiem do świętości.”

NFP jest trudne, nie tylko dlatego, że można go użyć jako broni do bash współmałżonka ( „nie bug me, mogę dostać dzisiaj w ciąży.”), Czy twój sąsiad ( „wszyscy dobrzy katolicy mają co najmniej 5 dzieci”), ale ponieważ konsekwencje dla danego działania lub abstentension z ustawy jest ogromna: cenny dziecko, które muszą być wyprowadzeni po 9 miesiącach przyrost masy ciała i nudności należy pielęgnować, troszczyć się o niego i wykształconych przez 18 lat.

Jestem zmęczony, po 9 ciąż i 6 dzieci w ciągu ostatnich 12 lat, moje ciało chce odpocząć. Ale mam jeszcze wykresie, decyduje o każdej nocy, jeśli chcę mieć szansę na kolejne dziecko, i powiedzieć tak lub nie do mojego męża zawsze chętny. Całość sprawia, że ​​niemal oczekujemy menopauzy.

„Jest to nowy, nowoczesny sposób patrzenia na dzieci przez pryzmat” odpowiedzialności „, w przeciwieństwie do” wielkoduszność „i” błogosławieństwo „.

Dzieje się tak dobrze powiedziane! Dziękuję Ci!

Dziękuję za napisanie tego, nawet jeśli nie chcą. Żałuję, że nie zrozumiane to wszystko lata temu. Kiedy mój mąż i ja mieliśmy czwórkę dzieci, miałem podwiązanie jajowodów. Zaledwie kilka miesięcy temu, miałem go odwrócić. Jesteśmy o wiele szczęśliwsza teraz. Na początku naszego małżeństwa dołożyliśmy wszelkich starań, aby ćwiczyć NPR i miał troje dzieci w ciągu trzech lat. Byłem tak przytłoczony, ponieważ nie wydaje się tak łatwe dla nas do wykresu, ponieważ wydawała się być dla innych ludzi.
Lubię Cię było płodne cały czas, że karmienie piersią. Żałuję, że nie miałem ktoś wyjaśnić, że metoda objawowo-termiczna nie dla każdego.
Jako para Teraz zaczynają się i jesteśmy otwarci na życie po raz kolejny.
Jeszcze raz dziękujemy za dzielenie się.

Wspaniały i szczery. I pośrednie przyznanie, że ta cała kwestia jest dużo bardziej niejasne niż ludzie (zwłaszcza kapłanów NFP) myśleć. Szara sytuacja nie wymaga czarnych i białych odpowiedzi. To jest powód, dla którego, jako kapłan, dać ludziom wolność ich modlitwie poinformowanych sumień.

Ojcze, co to znaczy „wolność ich sumień modlitwie poinformowanych”? Aby korzystać z NPR albo być opatrznościowym? Znam pary, którzy słyszeli, co powiedział pan z własnego kapłana, i wziąć to jako przyzwolenie na contracept! Niech cię Bóg błogosławi, Linda

„To jest powód, dla którego, jako kapłan, dać ludziom wolność ich modlitwie poinformowanych sumień”.

Ojciec „Wi”, nie wiem co masz na myśli, proszę rozwinąć. Dziękuję Ci-

Bardzo podobał mi się ten artykuł, choć nie mam prawie nic do powiedzenia na ten temat. Zamiast tego chciałbym mówić o niektórych uwag tutaj. Oczywiście, istnieją zepsuty tradycjonaliści z ich niskie strzałów w niczym zdalnie miało posmak po Vaticanum II katolicyzm. Nie mam nic do powiedzenia tych ludzi. Wtedy są NFP prawdziwie wierzący-tymi, którzy szczeciny w każdej sugestii, że NPR nie jest już drogą i prawdą, i życiem, a kto kiwać palcem i ci z nas, którzy nie obejmują go jako ostateczny wyraz wszystko jest dobre i święte. Nie mam wiele do powiedzenia na ten tłum albo.

Potem jest reszta z nas: katolicy, którzy kochają wiary, miłości do Kościoła i walczyć o świętości (i często nie) w tym antykoncepcji kultury. Rzeczywistość jest Htat większość katolików contracept, więc to już dyskusja wśród bardzo zaangażowana i prawosławni. Myślę, że dla większości z nas ortodoksyjnych katolików, cenimy uczciwość Danielle o nie kochać NPR, chociaż ćwiczyć (do pewnego stopnia) i choć nie polecamy go innym. Po prostu nie będę udawać, że jest to klucz do dobrego małżeństwa, bo tak nie jest. To może być częścią dobrego małżeństwa, ale to nie jest konieczne (powiedzmy, w taki sposób, że modlitwa jest).

Byłem szczęśliwy z NFP tak daleko. Mam bardzo regularne cykle tak daleko, a ja nawet nie mam wziąć mój temperatury. Nawet moje ciało po porodzie jest bardzo proste. W tym samym czasie, mój mąż i ja nie jest nadmierne obciążenie (fizycznie lub duchowo) w celu powstrzymania. W rzeczywistości, w przeciwieństwie do niektórych komentarzy tutaj, myślę, że okaże się, że powstrzymywanie się przez pewien czas w każdym miesiącu jest bardzo zdrowe praktyki, tak jak jest na czczo. Bardzo niewielu ludzi mają dziś dużo samokontroli, a to zawsze dobrze jest praktykować abstynencję od jedzenia i seksu. Jest to praktyka bardzo chrześcijańska, a nie robimy dobrze, gdy mamy go zaniedbać. Więc problemy Danielle z NPR nie są moje, dokładnie. Ale mam wiele sympatii dla jej problemów, a także mogą stać się moją. Hormony zmienić, mimo wszystko.

Na innej notatki, to czyni mnie bardzo smutne przeczytać kilka komentarzy tu dziewięć kobiet, które mają dzieci i którzy rozpaczliwie boi posiadające inną. Naprawdę nie mogę sobie wyobrazić, jak się czujesz, mam tylko trzy i jestem całkowicie przytłoczony. Jest to całkowicie uzasadnione, aby nie chcieć więcej dzieci-proszę nie być ciężko na siebie (i nie pozwól nikomu się ciężko na ciebie albo). Jest to całkowicie uzasadnione, aby podjąć niezbędne środki zakaz antykoncepcji, aby zapobiec kolejnym ciążom, dopóki nie czujesz się przeciążony i kompletnie przerażona.

I są małżeństwem od pięciu lat i mają troje dzieci. Chyba nie chcesz już więcej przez co najmniej kilka lat (na wiele doskonale uzasadnionych powodów). Ale mam pozostać „otwarta do życia”, że jestem wiernym katolikiem, który modli się rozpoznawać i słuchać woli Boga, i tak jakby zmienia moje serce (zrobił to wcześniej!), A następnie będziemy zatrzymać wykresów i zobaczyć, co się dzieje , W międzyczasie mój mąż i ja będziemy ćwiczyć okresowej abstynencji, która jest dobra praktyka duchowa. Ale nie będę udawać, że kocham to co minutę, już nie będę udawać, że kocham każdą minutą bycia matką-nie będę, a ja nie. W porządku. Jest OK, nie kochać NPR, a jego OK, aby nie ćwiczyć. Jest OK, aby powiedzieć, że NFP bani. Co nie jest OK, to contracept, okres, z jakiegokolwiek powodu.

Dobrze powiedziane, Jennifer.

Danielle, zachęcam was, a każdy, kto skomentował tego artykułu, aby odwiedzić http://www.naprotechnology.com
Dr Hilger posiada ponad 30 lat badań i odpowiedział i zwrócił wiele z tych problemów i obaw, że ty i inni listy. Moim zdaniem Metoda Creighton jest jedyną metodą, że prawidłowo rozwiązuje wszystkie elementy naukowej i teologicznych NFP. Nazywają to system płodności, które wolę. NFP posiada automatyczne negatywne konotacje. Ja również zachęcić każdego, kto poważnie myśli o swojej katolickiej wiary i poważne o uzyskanie odpowiedzi do pytania, obawy i frustracje wymienione wśród tych, które komentuje, aby uczestniczyć w miłości i życia nieograniczony konferencji w Omaha w stanie Nebraska. Kolejny zbliża się w październiku. Odwiedź http://www.popepaulvi.com/events.htm aby uzyskać więcej informacji. Danielle, to może wziąć udział w tej konferencji i napisać artykuł o swoim doświadczeniu? Chciałbym czytelnikom i sobie, aby wiedzieć, że kiedyś będzie o 360 stopni od miejsca, gdzie teraz jestem. I nienawidził tych ŻYCIE kochających ludzi, którzy stali na zewnątrz klinik aborcyjnych modlących swoje różańce, ja nie znosił nich mówi, że kobiety nie mają lubisz seks jest tylko dla prokreacji, a ja cierpiałem ktoś mówi mi, że muszę zaufać „Boga” z moja płodności. Potem poznałem piękną katolickiego lekarza, który po prostu kochał mnie wystarczająco, aby zadać mi kilka pytań. Pytania nie mają odpowiedzi. Jak zacząłem przeszukiwanie natknąłem Christopher West i Gregory K. Popcak. Czytam ich książki. Natknąłem Brian Gail który napisał „sierotami” i „bez matki” i zacząłem widzieć w kółko tych samych oznaczeń wskazujących w tym samym kierunku. Nasz Bóg jest kochający Bóg, a on nie zostawi nas z pustymi rękami w sprawach poważnego znaczenia. Bez głoszenie lub odpychając coś w dół czyjeś gardło Zapraszam do utrzymania poszukiwania i iść trochę dalej. Przeczytaj wspomniano powyżej, proszę napisz do mnie i powiedz mi, co myślisz. Udziału w konferencji. Kontakt z dr Hilgers bezpośrednio na papieża Pawła VI instytut. Może można go przesłuchać? Czytaj Humanae vitae …. to jest piękne, zapierające dech w piersiach nawet. Nie poddawaj się i rozwiązać, że nie jest odpowiedzią. Nie tylko zdecydować, że NFP bani i Bóg pozostawił nam w utonięcia oceanu. Czy to naprawdę BÓG wiesz? Zostawię cię z tym …. Jestem przeliczyć. Jestem katolikiem, bo bycie katolikiem pozwala mi korzystać z moją wiarę i rozum. Nigdy nie, aby je rozdzielić. Nie napotkasz jednym nauczania, który zmusza mnie do oddzielenia dwóch. Wszystko, że Kościół (niekoniecznie wszystkich kapłanów, a wszyscy katolicy), ale sam katolicyzm naucza, jest rozsądne i dobre i na nasze szczęście! Dla wszystkich tych cierpiących na niepłodność MUSISZ sprawdzić http://www.naprotechnology.com. Bóg nie pozwolę ci utonąć. Dr Hilger zawiera Medycyna / zastosowań chirurgicznych do niepłodności i skuteczne tempie, które jest trzy razy większa niż IVF dla osiągnięcia ciąży. W przeciwieństwie do IVF przestrzega pary, akt i (ich Pocket Book). Dziękuję Danielle za odwagę w pisaniu o tym temacie, że moim zdaniem musi być powiedziane o aż prawdy jest w mowie i słyszał. Modlę się zawsze, że więcej księża widzą potrzebę i głód i karmić nas z homilii na ten temat.

Dziękujemy za wspomnieć, że jeden nie musi praktykować NPR być „dobre” katolikiem. Z różnych powodów nie używamy NPR (przyczyn, takich jak, jesteśmy błogosławieni finansowo, zaczęliśmy mieć dzieci, kiedy byliśmy starsi, jesteśmy w naszych 40-tych, oboje jesteśmy zdrowe, nasi sześcioro dzieci są zdrowe itp). Czasami mam wrażenie, że robimy coś „złego”, ponieważ nie zawsze zapobiec ewentualnie ciąży. Znam więcej niż raz, że pary „powinien” wykorzystywać NPR dla duchowego dobra, nawet jeśli nie mają one poważne powody, aby uniknąć ciąży. To nigdy nie jest dla mnie sens.

NFP odstaje jak alternatywa dla ABC bo to kultura, w którym żyjemy. Jestem już trzecia generacja pigułka użytkownika, a przynajmniej ja. Moja babcia go, a następnie moja matka go – i inne formy ABC i oczywiście Dorastałam myśląc, że wykształcone, wyrafinowane, w-wie katolicy wiedzieli, że to zupełnie ok używać.

Nie ma sposobu na ziemi, że kiedykolwiek go zostawić w tyle, jeśli nie było dla NPR. NFP jest wykształcony, to wyrafinowane i to jest nauka. Ale widzę naukę jako projekt i językiem Boga; Zrobił mnie w ten sposób, z tych wszystkich substancji chemicznych, hormonów, system hormonalny, umiejętność wyobrazić tylko w małym przedziale czasu, itd To jest Jego konstrukcja i zebrać informacje na temat Kazał mi to kolejny sposób, aby zbliżyć do niego.

Jest dziwne rzeczy dzieje się z niektórych katolików, że nauka jest przeciwieństwem Boga. Nigdy nie rozumiał.

Ale tu jest moje pytanie: Jeśli masz dużą rodzinę, podobnie jak autor, co użyłeś NPR za? To znaczy, wróć do początku małżeństwa, ponawianie wyobrazić bez NPR i jak inaczej by twoja wielkość rodziny będzie teraz?

Dla tych z nas, którzy wiedzieli, że rodzina była niewielka, co Boży plan dla nas, NFP jest jedynym sposobem, aby przejść. (I pamiętaj: tak jak wiedział, że duża rodzina była Boży plan dla Ciebie, dzięki czemu wiemy, też działa w obie strony.). To nie znaczy, że nie było trudne, ale dla nas to było konieczne. To nie było to możliwe.

Ale jeśli masz zamiar, albo lepiej, są w trakcie posiadania dużej rodziny, to nie * muszą *, aby go używać.
Więc w czym problem?

Duży mama rodzina, która korzysta z NPR tutaj. Bez NFP, musielibyśmy albo po prostu musiał powstrzymać się przez bardzo długi okres czasu, albo …

a) Moja rodzina byłaby jeszcze większa, niż jest teraz. Zgaduję trzy kolejne dzieci plus dziewięć mamy. Nie liczę, że jako „problem”, ale pytałem o liczbach, więc …

b) nie byłby w stanie się niezbędne operacje naprawy zespół cieśni nadgarstka, ponieważ mój płodności zazwyczaj powraca lt; 6 miesięcy po porodzie, YES nawet z ekologicznego karmienia piersią.

c) nie byłby w stanie się inwazyjne badania diagnostyczne wykonywane po strachu serca kilka lat temu.

Twój opis zagadnień NFP brzmią bardzo podobnie do tego, co stało się ze starym, dobrym naturalnej aktywności piersią: Książki, Ćwiczenia, wykłady, listy nakazów i zakazów, a grupa (LLL) zawsze gotowa powiedzieć, jak to musi być ,

Bill Foley

Zaledwie kilka losowych komentarze.
Wiele lat temu czytałem artykuł w czasopiśmie wspaniałego Chrystusa światu, że siostry Matki Teresy polecił kobietom w Indiach, jak korzystać z NPR, a wskaźnik sukcesu wynosi 96%.
Nawiasem mówiąc, mój ojciec wstrzymujących się, gdy matka niosła mnie.

Nie, NFP nie ma 80% wskaźnik awaryjności po roku. Chociaż ja generalnie nienawidzę mówić o efektywności stóp, powiem, że Billings, Creighton, STM (i prawdopodobnie inne nowoczesne metody NPR, chociaż nie wiem jak dużo o nich) są bardzo skuteczne. Billings został zatwierdzony do użytku w Chinach, nawet z polityką 1-dziecko, ostatnia usłyszałem. Nawet NHS mówić o skuteczności NFP jest na ich stronie internetowej. Tak, trzeba przestrzegać zasad, aby była ona skuteczna, ale trzeba również mieć konsekwentnie i prawidłowo używać środków antykoncepcyjnych, aby były skuteczne, więc to naprawdę nie jest problem. Niektóre pary, którzy korzystają z NPR może powiedzieć, że chcą uniknąć ciąży, a następnie zdecydować się zaryzykować i tak wiedząc, że jest duża szansa na poczęcie. To nie jest porażką, ale korzystając z wiedzy o NPR i dokonując wyboru w oparciu o które, pomimo tego, co oni wcześniej rozstrzygnięte.

to jest śmieszne. Nigdy nie patrz NPR jako „przesunięcie ciążę”, jak to często jest przedstawiane. Jego wyraźnie tylko naturalną metodą / nauka, która jest „prawda”, że jest „nie”, aby rozpoznać i uczyć, a nie gwałtownie manipulować udaremnić lub spowodować poważne uszkodzenie (aka, antykoncepcji).

Każda kobieta ma swój własny, niepowtarzalny cykl do nauki, do wykresu, aby zapoznać się z, a każda para ma „wyzwanie”, aby wzrastać w miłości, komunikacji, zwłaszcza w bliskości takiej jedności w małżeństwie, zawsze trzyma najwyższy szacunek wobec płodność, wobec tego cennego miejsca, w którym nowe życie ma być mile widziane.

NFP powinien być zawsze przedstawiany jako bardzo „Opposite” antykoncepcji. Najważniejsze jest fakt, że każda para musi mieć usposobienie niezależnie od sytuacji życiowej, na powitanie nowego dziecka nawet w środku komplikacji, niespodziewanych okolicznościach. Żyjemy w dobie materializmu, stabilności, dostęp do zdrowia tyle, że musimy być brutalnie szczery, czy to jest sprawiedliwe zaprzeczyć życie, aby zignorować ten dar, że posiadają w małżeństwie i być hojnym z Bogiem.

Ta kultura jest tak obsesyjnie „sterowanie” wszystkiego, a często, że nie jest to prawda do życia, ani prawda do „wolności”. Odpowiedzialność leży w dostosowaniu siebie do sytuacji, i jest gotowy do przyjęcia odpowiedzialności z heroiczną dobrym sercem, gotów przyjąć Boga pan nie wiem co.

Co NFP ma „prawdę” -to znaczy, że każda kobieta nie zawsze jest płodna i że z pewnością jest „wolna”, aby skorzystać z powstrzymywania się od wewnętrznego zjednoczenia kiedy jest płodna. Jednak, aby wziąć to do poziomu kontrolnego, jeżeli błogosławieństwo jest stale unika bez bycia szczerym w sprawie sytuacji życia, może to być droga do oziębłości, zamiast dobra wiara i miłość heroiczna.

Jedna z najpiękniejszych książek, jakie kiedykolwiek czytałem to „serce” – Dźwięki osobiste historie z 12 Lekarzy Katolickich. Dwóch lekarzy, dr Paul Carpentier i dr Mark Rollo, pisało o swoich doświadczeniach z KPK w taki sposób, że nigdy nie widział przedstawione. Zamówiłem książkę z Katolickiego Stowarzyszenia Medycznego. Książka jest skarbem.

Ktoś wyżej książki Briana Gail. Są znakomite powieści, który włożył wiele komentarzach powyżej w perspektywie w bardzo wciągające sposób.

interesujący artykuł. Czułem simlilar do niektórych rzeczy wyrażone.

mój syn był w szpitalu w ciągu pierwszych 5 miesięcy jego życia. On jest podawany tylko przez rurkę w jego stomach- nigdy nie był w stanie podjąć pielęgniarka lub z butelki. I pompowane żeby mógł mieć mleko wyłącznie dla pierwszych 9 miesięcy życia.

Ja też miałem ciągłych objawów płodności. nawet po rozmowie z niektórych z najlepszych ekspertów CCL NFP, i nie był w stanie uzyskać solidną odpowiedź, w jaki sposób ocenić, czy byłam płodna czy nie. abstynencji całymi miesiącami był tylko dodatkowy stres na naszej niesamowitej sytuacji stresowej. I w zasadzie musiał zrozumieć to sobie … co było frustrujące i stresujące.

I chciałbym, jeśli bardziej solidne wytyczne mogą być podawane w tych dziedzinach.

Dziękuję, Danielle, dla wielkiej artykułu. To zniechęcanie mieć tylko róże i brak realizmu. Jest to także zniechęcenia, gdy każdy zakłada, że ​​matka * * może mieć tyle dzieci, ile chciałaby. A co z kobietami, które mają problemy ze zdrowiem? Kto chce być otwarty na życie, ale nie może? Kto znaleźć NFP trudne? Kto chce być w bliskości z mężami podczas żyznej czasu, ale mam nadzieję, że krótkie cudownych interwencji? Wiem, że Bóg może uzdrowić nic, ale w rzeczywistości jest to, że często nie ma. Cierpienie jest częścią tego życia. Moje problemy zdrowotne są trudne krzyż do zniesienia. NFP był trudny do zniesienia krzyż w naszym małżeństwie. I, szczerze mówiąc, osądów i overgeneralized komentarze są również trudne do zniesienia.

Które nie stosują antykoncepcji jest destrukcyjne dla małżeństw. Twoje skrajności abstynencji lub tylko zabójca zubożenia hodowlę właśnie dlatego ludzie zaczęli masowo kobietom rozwód po II wojnie światowej. Wars dają Surviving ludziom wspaniały nadwyżkę pięknych kobiet w handlu w swoich seksualnych nienawidzących klaczy zarodowych dla. Antykoncepcja również zapisuje ŻYCIE mężów! – Kiedyś umrzeć dekadę po hodowli zabił ich żony od stresu 100 tygodni pracy wspierających ich lęgów! I tylko szafy geje poślubić kobiety ćwiczyć anoreksję seksualną abstynencję w małżeństwie. Znam wielu katolickich kobiet suckered do takich fałszywych małżeństw. Lepiej udać się do swojej ulubionej restauracji na szybki dla dziesięcioleci. Abstynencja jest dla duchowieństwa i pedofilów TYLKO NIE małżeństw. Ponadto pary nie zawdzięczają księży pedofilów własnych zgonów i bezdomności tylko do odnowy dostarczać sprawcy „z ministrantów. Brak antykoncepcji w krajach trzeciego świata wywołuje wojny, handel ludźmi, outsourcing amerykańskich miejsc pracy i nielegalnej inwazji przytłaczająca meksykańskiej naszych usług publicznych.

Widzę, jak NFP może mieć mentalność antykoncepcyjną, ja już dawno powiedział. I zgadzam się z większością tego, co mówi Danielle. Jednak Danielle, a niektórzy z was wydaje się zbyt mocno od wartości okresy wstrzemięźliwości w małżeństwie. Nie widzę nikogo wspomnieć Katechizm tutaj lub rzeczywiste teksty Kościoła, ale można go znaleźć w Katechizmie, a także teologii ciała. Tak, to jest naturalne i piękne pragnąć współmałżonka, ale jest to również cnotliwy zaprzeczyć namiętności cielesnych teraz i potem, jako wzajemnego wyboru, by wzmocnić swoją miłość i oczyścić swoje intencje. Więc nie przepuszcza tej koncepcji NFP przez okno.

Osobiście nie wykresie. Wiemy jak, ale nie chcesz (również ekologiczne karmienie piersią ma rozmieszczone nasze dzieci około 2 do 2,5 lat od siebie). Ale uczymy się wartość wyborze okresy wzajemnie do powstrzymania, a to nas wzmacnia i oczyszcza nasze intencje i pragnienia.

Również o karmieniu piersią, nie ma powodu, dlaczego karmienie piersią jest EKOLOGICZNE 99% skuteczny w opóźnianiu powrotu płodności. Ważne jest, aby odróżnić, zamiast po prostu mówiąc: „Trudno jest wykresie podczas karmienia piersią” lub „karmienie piersią nie działa dla mnie, aby opóźnić moją płodność” – no … ty ekologicznie piersią? Jest to możliwe, choć rzadkie, ekologicznie piersią i jeszcze powrót płodności, ale różnica musi być wykonane. Ci, którzy ekologicznie piersią mają średnio 14 niepłodnych miesięcy po urodzeniu. To jest średnia …. co oznacza, że ​​będzie trochę niższa od częstotliwości (mniej miesięcy), a niektóre nawet wyższe (więcej miesięcy).

Wszystko, co powiedział, zgadzam się, że NPR nie jest konieczne dla świętego małżeństwa … może być środkiem do świętości lub przeszkodą, w zależności od tego, jak jest on stosowany lub nie używane … ale potem znowu, nic nie jest proste, …. zawsze musimy starać się oczyścić nasze intencje i stale przewartościować nasze decyzje (innymi słowy, nie ma żadnego magicznego gwarancja nieba po wybraniu NPR, trzeba praktykować odpowiednio, i wiedzieć, kiedy się zatrzymać, a nawet w tych momentach, aby oczyścić swoje intencje ze współmałżonkiem stale).

Jessica, możemy mówić o użyciu NFP samolubnie – nie dobre motywy. Ale to jest mylące, aby powiedzieć „stosując NPR z mentalności antykoncepcyjnej”. Po raz pierwszy usłyszałem tę opinię z bardzo naukowej księdza i natychmiast zadzwonił prawda. Antykoncepcja jest aktem. Akt nienaturalnie udaremnianiem poczęcia w czasie, gdy nasz organizm w sposób naturalny będzie otwarta do poczęcia. NFP przy unikaniu poczęcia jest „non-act”. Jest to wybór, aby nie być intymne w czasie płodnej. Musimy uważać, aby odróżnić czyny i intencje. Zamiar może być naganne, ale trzeba spojrzeć najpierw w samej ustawie. Proszę dać nam świadomych katolików zaprzestać używania terminu „NFP z mentalności antykoncepcyjnej”.

Nie wiem co to jest, ale jakoś Kościoła i świeckich katolików trzeba znaleźć lepszy sposób, by propagować tę naukę. Może uznając, że NFP jest trudne może być pierwszym krokiem.

NFP chociaż może być trudno nie będzie taka sama jak antykoncepcja. Zapewnia poczucie odmowy w formie abstynencji i dzieci. Zarówno wyciągnąć nas z dala od siebie! Zarówno pokazać siłę, że myślimy, że brakuje! Obie prowadzą nas do zrozumienia, że ​​musimy oprzeć się na Pana Miłości żyć nasz sakrament! Często jako nauczyciel NFP chcę tylko powiedzieć …… hej … małżeństwo = dzieci, radzenia sobie z nim! NFP instuction nie powinna być formą nauczanie ludzi mieć kontrolę, ale kochać tak, jak Jezus kocha … pełni, szacunku, zupełnie swobodnie. Możemy korzystać z wykresów i diapering kochać tych sposobów.

Mam aplikację na telefon do śledzenia cyklu żony. Nie używamy NFP-po prostu użyć, więc wiem, kiedy i kiedy nie można dokonać smart-Alec komentarzy wokół domu.
Danniele, dzięki za artykuł i dziękujemy za nie mówiąc nam o swoim cyklu.

co aplikacja jest, że Jamie?

Miałem ten komputer cyklu siedzi z tyłu mojej szafie od numeru 6 urodził. Kupiłem go bo też mają problemy na etapie karmienia piersią. Mimo to, myślę, że jestem na tyle szczęście, że nie mam powrotu płodności zbyt szybko podczas BF. Teraz jestem w ciąży z numeru 9. Po każdej ciąży od tamtej pory kwestionowana siebie, dlaczego nie nauczył się korzystać z tej rzeczy, a ja znalazłem się mówiąc, trzeba było się zepsuł i kupiłem te drogie Stips testowych iść. Niektóre z najbardziej negatywne komentarze pochodzą z moich katolickich członków rodziny, Dostałem do miejsca, gdzie nawet nie chcą podzielić się wiadomością z nimi. A ja dalej żyznej Mertile. Po zmęczony z nich mówi do mnie, jesteś po prostu będzie miał dla mnie moje dzieci, ale w końcu odpowiedział jeden raz, można wysyłać kontrole tutaj. Nigdy nie dowiedział się, że znowu! I sądzę, że o tym wiele dzieci w 17 lat ma wpływ na czasy nasz związek małżeński negatywnie. Trafisz sedno na wiele sentymentów Ja również czuję. Dzięki za artykuł i mówiąc to, co powiedział na temat korzystania z komputer cyklu, nie sprawia, że ​​czuję się tak samo winni dać jej wir teraz!

Używam NPR, ale nie jest to bolesne strony nikt nie mówi o tym: jeśli nie działa, a twój mąż obwinia cię i wzywa was niekompetentni chociaż nie będzie wziąć udział w zajęciach ze sobą lub nawet spojrzeć na wykresie lub cokolwiek. To prawie sprawia, że ​​szkoda, że ​​nie istnieje, ponieważ obciążenie jest wszystko na mnie i to tylko krzyż muszę ponosić tak myślę. I zrobić to jeszcze gorzej, gdy jestem prawdziwym ostrożność, aby uniknąć ryzykownych dni, dał mi ciepło o nim. To jak chce mieć ciastko i je zjeść. Niestety, ale o co chodzi z twoim mężem udała się do wielkiej uczelni katolickiej, jeśli nie stosuje się, co powinien nauczyłem się tam. Módlcie się za mnie, a jeśli ktoś ma jakieś rady, daj mi znać. Dzięki.

Najdroższy Carol, to nie jest problem, NFP, że jest to problem małżeństwa. Mówię to z wielką pokorą, szczerością i łagodnością. I szczerze obiecuję modlić się za ciebie.

Ważne jest, aby odróżnić problemy NFP a ludzie problemy, metody z naszego niedoskonałego korzystanie z niej.

Oprócz modlitwy byłoby możliwe, aby zasięgnąć rady u mądrego księdza, a nawet współczucia terapeuta katolikiem?

Wiem, że to może być bardzo trudne dla mężczyzn podczas czasu płodnego. W pewnym momencie w ostatnich latach w końcu zrozumiał, że mój mąż nie może utrzymać rąk przy mnie, kiedy jestem owulacji. Słyszę, ludzie mówią o kobiety są bardziej w nastroju w tym czasie. To prawda, ale nigdy nie usłyszeć ludzie o tym wspomnieć. Napęd często zadziwia mnie. wzór Boga w naturze! Również w naszych wczesnych latach Pamiętam kilka razy napięte, szczególnie podczas karmienia piersią, kiedy czułem się, jakbym był twardy czas obserwując i miał trudności z tym. Metoda ta wymaga samodoskonalenia i szacunek od mężczyzny dla kobiety, a to jest szczególnie trudne dla niektórych ludzi.

Siostro, ja życzę w tym badaniu. Niech Bóg będzie z tobą.

Dzięki Vi. Zgadzam się, że mam problem małżeństwa. Powiedziałam mojemu mężowi, że chciałbym, aby przejść do poradnictwa małżeńskiego, ale on odmówił. Może muszę dążyć własną pomoc. Gdybym mógł robić rzeczy powyżej, pewnie byłby powiedziałam mężowi, że będę tylko ćwiczyć NPR jeśli bierze lekcje ze mną. Jeśli mogę zostawić książkę w łazience, może on będzie spojrzeć na to, ale jak można się domyślić, jest bardzo uparty i uważa, że ​​ma wszystkie odpowiedzi i wie wszystko, co powinien wiedzieć. Mężczyźni i kobiety, obie trzeba pamiętać, że NFP powinna być praktykowana z wielką pokorą i szacunkiem.

Amen, siostro. Nadal będę się za ciebie modlił. Ofiaruję się jakieś poważne zmagania my mamy w naszym małżeństwie.

Twój mąż złapał kilku księży uczelni zakradł się z miejscowymi prostytutkami, więc dlaczego należy uczynić go praktykować więcej abstynencji od nich? Dlaczego przeszkadza ślubie? – Powinny po prostu być zakonnicą!

Nie żartuję, moja siostra i ja dokładnie mówiąc te pomysły na kilka miesięcy. Kocham ten post. Dobra robota! NFP nie zawsze jest piękne i na pewno jest trudne.

„Nauka” część NPR jest niezwykle dokładne dla wskazywanie owulacji zarówno dla osiągnięcia lub uniknięcia ciąży.

„Sztuka” część NPR jest to, co prezentuje zarówno błogosławieństwa i wyzwania dla par. „Sztuka” część zawiera własną płodność małżonków; czynniki osobowe i komunikacyjne współmałżonka; Czynniki motywacyjne; Składniki instruktażowe; szczególności circumstances- zdrowotnej, finansowej; systemy wspomagające, takie jak dłuższy rodziny, Kościoła i całego społeczeństwa. „Sztuka” dynamiczny NPR wymaga bardzo dużego i złożonego zestawu czynników – uwagi Powyższe pewno świadczą o tym.

Tak, NFP, jak życie w ogóle, może być trudne, a czasami trudne i rozumiem i doceniam komentarze powyżej. (Również byłoby wspomnieć, że od niektórych z powyższych uwag, chciałbym zakwestionować niektóre z metod nauczania / instruktażowe par używanych podczas szczególnych okoliczności, wydaje się, że nauczanie &/ Lub metoda mogła przyczynić się do trudności).

Czy doceniam komentarze o dzielenie wrażliwą naturę niektórych szczegółów dotyczących metod NPR i znaczenie uznając wpływ te mogą mieć na innych. NFP ma pomóc nam stać się świadomi naszej łączności i komunikacji styl jako para, i miejmy nadzieję, to rozciąga się poza naszą świadomością małżonka. Nie zawsze łatwo poznać w dzisiejszym świecie, czasami błędy TMI są wykonane z najlepszych intencjach i byłby najlepszym przemilczane lub zapisane na innym forum. Sądzę, choć zdarza się, że „Cenzura” i „Cisza” stosuje się tylko do zagadnień związanych z autentycznym nauczaniem Kościoła, więc mądrością i rozwagą są w wysokiej porządku dla nas wszystkich.

Jednym z aspektów „części” abstynencji stosowania NPR, które nie mogą być docenione dopiero znacznie później w małżeństwie jest jej wpływ na już dorosłych dzieci. Oni wyrośli z wiernego świadka rodziców małżonków, mimo wszelkich trudności. Aby dowiedzieć się, że ich rodzice słuchali nauczania Kościoła, czy mieli dużą rodzinę lub wykorzystywane jako abstynencji w NPR, dla dobra rodziny, pomimo Wyzwania to najcenniejsza lekcja nie jest łatwo zapomnieć.

Podczas gdy cały ten blog koncentruje się na bardziej zrównoważony obraz NFP na poziomie oblubieńczej relacji, dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek, biorąc pod uwagę wszystkie ataki na małżeństwo, rozwód niesłuszności, kohabitacji i późno, gej małżeństwa, każda rzeczywistość sprawdzić NFP należy wspomnieć o „big picture” też.

Pary decyduje się użyć NPR, w tym tych, którzy mają trudności i / lub kto może się to nie podobać, uczestniczą w „wielkiego dzieła”. podtrzymują oni „małżeństwa” kulturę cywilizacji. Dzięki przestrzeganiu jednoczącego i rozrodczego aspekty aktu małżeństwa, te pary wpływ małżeństwa w obrębie szerszego społeczeństwa jako siły dla dobra: są podstawą dla każdej prawdziwej kultury życia i wysiłków należy je wspierać.

Wszystkie dzieci znam NFP-korzystających z rodzicami zostali wykorzystani w jakiś sposób ciężkiej i całkowicie odrzuca katolicyzm powodu nędzy i „ojców rodziców cudzołóstwo.

Wszyscy mężowie wiem kto znosić NFP są coraz seks na boku o wiele ładniejszych dziwek i kochanek. Wiele też bić swoje żony. Dzwonisz, że wartości rodzinne. Widzę skargę kasacyjną w przyszłości, kiedy pani mąż osiada na w rozliczeniu.

RELATED POSTS

 • Naturalne sposoby na aborcję

  Praca ta jest dostępna tutaj wolny . aby ci, którzy nie mogą sobie na to pozwolić może nadal mieć dostęp do niej, i tak, że nikt nie musi płacić zanim przeczytać coś, co może nie być czego tak…

 • Naturalne sposoby, aby zapobiec trądzik, jakie pokarmy zapobiec trądzik.

  Nie ma nic całkiem jak widząc ulgę i szczęście, że ludzie doświadczenie zaniku przewlekłego trądziku. Nigdy nie zapomnę jednego pana profesora – w górnej szkoły naturopatyczną – którego…

 • Naturalne sposoby, aby obniżyć Eye …

  Jeśli zdiagnozowano jaskrę lub wysokie ciśnienie w twoich oczach, nie jesteś sam; Jaskra jest niestety bardzo powszechna choroba oczu, która dotyka populację starzenia. Nieleczona jaskra może…

 • Naturalne sposoby na aborcję

  Przed omówieniem jak poronienia, to bardzo ważne, aby zrozumieć, co dzieje się wewnętrznie poronienia. Spis treści Co powoduje poronienia? Przyczynę poronienia waha się od jednej do następnej…

 • Najbardziej skuteczne naturalne poronienie

  Są ludzie, a ja jestem jednym z nich-którzy uważają, że najbardziej praktycznym i ważną rzeczą człowieka jest nadal jego pogląd wszechświata. Uważamy, że dla gospodyni rozważa lokatora, ważne…

 • Naturalne aborcja, naturalne sposoby na aborcję.

  Nowy członek 9 lat na miejscu 5 posty Mam 17 lat i jestem jeszcze w liceum. Jestem 2 miesiące ciąży i nie wiem co robić. Moi rodzice nic o tym nie wiem, a mój chłopak nie jest bardzo…

Comments are closed.