Palatab

My Story Szerzenie wiedzy na temat …

My Story Szerzenie wiedzy na temat ...

Moja choroba jest niewidoczne nerwoból nerwu trójdzielnego (TN), bóle głowy klastra. Przez lata moja głowa boli jakby ktoś ściskał mi mózg.

Po MRI wraz z innymi testami, że zdiagnozowano mnie nerwoból nerwu trójdzielnego. Mówili też mam syndrom zwany bóle głowy klastra (CH) – które charakteryzują się przewlekłym bólem głowy jako, że powtarza się kilkakrotnie w klastrach.

Osoba doświadcza ten ból głowy często czuje rozdzierający ból przewlekły po jednej stronie głowy, często za jednym oku. Dzieje się tak wtedy, gdy główny nerw twarzowy zwany nerwu trójdzielnego, który jest odpowiedzialny za wrażeń jak uczucie bólu jest aktywny. Aktywacja tego nerwu powoduje silny przewlekły ból i pobudza inne nerwy w twarz, które powodują inne objawy często związane z tego typu ból głowy.

Klasterowy ból głowy są warunkiem sama w sobie, to znaczy nie ma warunków bazowe, guzy mózgu lub tętniaka, które mogą powodować te ataki. Prawdziwą przyczyną aktywacji nerwu trójdzielnego jest jeszcze znana, ale badania wykazały, że to ma coś wspólnego z tą częścią mózgu, która reguluje nasze nawyki snu zwany podwzgórzem.

Teraz najzabawniejsze jest to, że TN wyzwala CH i CH wyzwala TN. Lekarze uważają, miałem tę chorobę około dziesięciu lat i rozwija się w czasie.

Każdy dzień jest korekta muszę zrobić. Nie mogę nic zrobić spontanicznie, bo w zasadzie muszę żyć z chwili na chwilę. Pogoda jest mój największy spust (wiatr, deszcz, zimne powietrze, śnieg), a następnie hałasu (różne odcienie), a czasami lekkie, szarpanie.

Małe rzeczy, takie jak szczotkowanie włosy, stosowania makijażu lub zjedzeniu kolacji; mają zamiar być bolesne dzisiaj?

W pewnym momencie w naszym życiu, jak wszyscy się starzejemy, będziemy mieli chorobę lub stan, który wymaga od nas i nasze rodziny, aby dostosować się do innego stylu życia.

Nerwoból nerwu trójdzielnego nauczyło mnie, że mogę poradzić sobie o wiele więcej bólu niż bym kiedykolwiek myślałeś, że będę mógł. Nie musisz myśleć o bólu przewlekłego codziennie przez resztę swojego życia.

Tak wielu z nas wyszedł z pustymi rękami biurach lekarskich, nie wiedząc nic o TN i bólu neuropatycznego twarzy. Mamy nadzieję to zmienić i pomóc następną osobę w ich podróży z nerwoból nerwu trójdzielnego.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie ma nerwoból nerwu trójdzielnego w jego wykazie uznanych zagadnień związanych ze zdrowiem. Gdyby tak było, byłoby to znacznie poszerzyć świadomość, dostęp do zasobów oraz tworzenie możliwości dla większych środków TN i badań.

Ból Narodowy Raport zachęca innych czytelników, aby dzielić się nimi z nami.

Wyślij je do editor@nationalpainreport.com

Informacje zawarte w tej kolumnie nie ma na celu być traktowane jako profesjonalne porady lekarskiej, diagnozy lub leczenia. Tylko lekarz może zrobić! To jest tylko w celach informacyjnych i stanowią osobiste doświadczenia i opinie autora w spokoju. To nie ma z natury lub wyraźnie odzwierciedlają poglądy, opinie i / lub stanowiska Narodowego Pain raportu lub modelowane Media.

Udostępnij to:

Wendy … Dzięki. Właśnie dostałem wiadomość, że moja siostra i jej mąż zestresowany są kierowane do Mayo Clinic w MN. Po pracy dniowy weekend będzie ona przeżywa kompletnej obróbki up.This jest jej ostatnia nadzieja i modlimy się do procedury, która zapewni ulgę od jej ciągłego cierpienia w ciągu ostatnich 2 lat. – G-pa Dave

Mam siostrę, 67-letnie dziecko, które cierpi z nietypowym nerwoból nerwu trójdzielnego w ciągu ostatnich 11 lat. Nietypowy Oznacza to ciągłe bóle. Początkowo była w stanie zarządzania ból po procedurze inwazyjnej. Ostatnich kilku lat stało się nietolerancyjne, a ona zdecydowała się na procedurze balonu, który najwyraźniej nie podjąć. Ona jest na jej końcu rozum i rozumiemy, dlaczego tak się nazywa choroba samobójstwo. Słyszałem, że jest jakiś zaawansowany postęp w zarządzaniu TN w Europie. Czy ktoś słyszał? – G-pa Dave

I cierpią z tego niewidzialnego, milczącego rozdzierający bolesnej niepełnosprawności przez długi czas. Tegretol dosłownie uratował mi życie, ale jak podrosną więcej jest wymagane, którego się boję. Dużo
Jednym z nich jest stres związany, że nawet nie wiemy na temat, dopóki nie natrafi.

Dziękuję za pracuje tak ciężko, aby szerzyć wiedzę na temat tej bolesnej choroby! Mam TN2 i jak ty, ja pracowałem bardzo ciężko, aby zrozumieć, co można zrobić, aby poradzić sobie z tym potworem.
Jan

Dzięki za artykulacji ostatnie 25 lat mojego życia! Mam potwierdzone, ale smutne, że idziesz przez to tak jak ja. Głowa do góry, jaskier.

Dziękuję Toni do opisywania tego, co moje życie było przez 4 lata. Poszedłem z niczego do wszystkiego w ogóle czasu. I nic z bólu znać. Miałem MVD zrobione niedawno i to wierzę, aby zminimalizować ból, abym mógł dalej żyć. Modlę się za nas wszystkich, że będzie lepiej zrozumieć, bardziej świadomość i mam nadzieję, że to lekarstwo. Nie mogłem znaleźć lepszego sposobu poświęcając swój czas, jeśli oznaczałoby to pomaganie innym w zrozumieniu tego, co mają, a dla innych, aby zobaczyć, co mamy. Zachować wiarę, lekarstwo jest tam!

toni,
Dziękuję bardzo za udostępnienie tego pomocnego i cennych informacji na temat TN i klasterowy ból głowy. Gratulujemy również na swoim pozytywnym nastawieniem i jak dokładnie zostały wykształcone pod uwagę stanu. Pomaga innym, że to są współdzielone.
Joy Selak
TN pacjenta

RELATED POSTS

 • Informacje na temat objawów neuralgii …

  pytania Produkty powiązane Sklep Native Remedies Zdrowie A-Z Jaki jest Neuralgia? Nerwoból jest chorobą, która powoduje ciężkie, kurczowego bólu wzdłuż nerwów lub grupy nerwów. Ból jest często…

 • Panie – Wszelkie porady na temat Home Leczenie …

  Niedawno dostał mój pierwszy BC miesiąc temu. Jest bezbolesne, guzek wielkości winogron, nie ropa, nie zakażone, twarde i twarde w dotyku. Próbowałem kilka środków zaradczych. Sitz kąpieli z…

 • Informacje na temat witaminy E i …

  Jestem GP w Wielkiej Brytanii. Mam pacjenta z Peyronies, który został po poradę (poprzez swoje publikacje i strony internetowej) na jakiś czas. On jest bardzo zadowolony z porad i jego…

 • Molly s Story, ziołowe sposoby na przerwanie ciąży.

  Molly Story ja Nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę potrzebował aborcji. ale ja nie, i cieszę się, że udało się dokonać tego wyboru. I cierpią autoimmunologiczne choroby powodującej mnie niemal…

 • Migreny i magnez A Love Story, migrena magnezu.

  Migreny. Naprawdę nie ma sposobu, aby je opisać, nie ma twórczy ciąg słów, ani zabawy metafory, które odpowiednio przedstawia, jak to jest mieć headache- migrenowych wyjątkiem być może…

 • Informacje na temat Radiant Zdrowia …

  Radiant zdrowotne sauny. Przepływ węgla – dalekiej podczerwieni Miękka ciepła Nawet technologia przepływu. Utrzymuje optymalną długość fali dla głębiej penetrującym ciepło dalekiej…

Comments are closed.