Palatab

Mój tydzień Bez kukurydzy, kukurydza formuła.

Mój tydzień Bez kukurydzy, kukurydza formuła.

"Dzięki Bogu nie ma kukurydzy w szampanie."

Chyba, że ​​działa w branży kukurydzy, albo jesteś uczulony na rzeczy, trudno pojąć, jak wiele z tego, co jemy, jest wykonana z kukurydzy. Kukurydziany chleb, placki kukurydziane, świeże lato kukurydzy są to oczywiste przystawki. Ale wtedy nie kukurydziana i skrobia kukurydziana i syrop kukurydziany i kukurydza, kukurydza jako zagęszczacz lub słodzik lub Bulker-górnym lub tylko niewidzialnego dodatku. Stowarzyszenie Ontario Corn Producenta szacuje, że spośród 10000 produktów tej linii półki średniej sklepie spożywczym, ponad 2500 z nich zawierają kukurydzę. To strasznie dużo.

„Ale co się stało z kukurydzy?” możesz zapytać.

W pewnym sensie nic. W całej jego postaci, kukurydza jest tanie, sycące źródłem skrobi i witaminy, a jego wszechstronność sprawia, że ​​jest oczywiste, ważnym kulinarne zszywek. Jak zostało to przez tysiące lat. Ale tylko najmniejszy ułamek naszej podaży kukurydzy kończy się gotowane i masłem, a nawet przekształcić do mąki kukurydzianej. Biorąc pod uwagę obecne rachunki gospodarskie i nowoczesne rolnictwo towarem, producenci kukurydzy wielkoskalowe otrzymać dotacje do rządu w wysokości 4 mld dolarów rocznie podejmowania upraw śmiesznie (aw pewnym sensie sztuczny) tanie.

To stwarza zachętę do sprzedaży, sprzedaż, sprzedaż, w każdej możliwej formie. A ponieważ możemy jeść tylko tyle kukurydza, czyli przywoływanie wszelkiego rodzaju instrumentów pochodnych opartych na kukurydzy. Tak więc skończyć z kukurydzy przetworzonej nie do poznania, w formularzach, które eliminują praktycznie wszystkie jej wartości odżywczej.

Jak syropu kukurydzianego, co nazywa Mark Bittman „najbardziej bezużyteczny forma kalorii, jakie kiedykolwiek stworzono.” Nasze spożywanie syropu kukurydzianego wzrosła ponad 1000% w latach 1970 i 1990, zgodnie z Niną Plancka, autor Prawdziwe jedzenie . Jego nagła debiut w amerykańskiej diecie odpowiada niemal dokładnie do dramatycznego wznoszenia stóp otyłości. (Korelacja, oczywiście, nie musi oznaczać związku przyczynowego. Ale trudno nie podnosić brwi.) I inne pochodne kukurydzy wydają się być podobne puste kalorie, dodając: „słodki” lub „substancja”, bez smaku i witamin.

Nie zrozum mnie źle, Nie jestem opowiada zakaz kukurydzy, lub sugerujące, że kukurydza jest jakiś wróg. Mimo to, to pierwszy krok do zdrowego odżywiania-dla siebie, dla społeczeństwa i dla naszego środowiska, to zrozumieć tylko to, co stawiamy w naszych ustach. I mam wrażenie, że jest to dużo więcej niż nam się wydaje kukurydzy.

Tak więc, przez okres jednego tygodnia, będę odprzysiąc wszystkie produkty, które zawierają kukurydzę. Mój gut mówi mi, że nie będzie że ciężko; Nie jestem pewien rodzaj McDonalda i Doritos dziewczynki. Ale wiele produktów spożywczych są wyłączone w menu. Moi siedem dni bez kukurydzy, po skoku.

Dzień pierwszy: Wszystko ma kukurydzy!

Przewróciłam się z łóżka z narzekania żołądku, ale udało nam się przeczytać na etykietach składników, zanim dotarłem na śniadanie. Płatki owsiane: 100% płatków owsianych, nie ma problemu. Fage grecki jogurt. tylko mleko i żywe kultury. (W przeciwieństwie do wielu jogurtów owocowych, słodzone syropem kukurydzianym). A paczka Splendą-Tak, przyznaję, sztuczny słodzik, powinno być dobrze. Dobrze?

Więc nie. Myślałem o Splendą jako chemicznie modyfikowanego cukru i sukraloza część jest. Ale rzeczy w tych żółtych pakietów zawiera również glukozę i maltodekstrynę, zarówno pochodne kukurydzy. Żegnaj, Splenda. Sięgnąłem cukru w ​​RAW zamiast.

Czas obiadu. I wokół zakorzenione w mojej lodówce warstwowych mocowaniami ale moje zwykłe bułki warstwowe miał polidekstrozę, pochodną kukurydzy, a mój bochenek chleba miał Zdrowie Nut kukurydziana. Nie sandwich dziś. Więc pieczony trochę szparagów z oliwą z oliwek, rozmaryn, sól i pieprz, a gotowany jajko do rozkładania na wierzchu. Smaczne, ale szkoda że nie mogłem być zebrany dodatkowego żółtka z niektórymi toast.

Dzień drugi: Frustracja Fastfoody

Chcieliśmy zjeść, ale nie mógł:

Zbóż, chleb kanapki, bułki, ciasta na śniadanie kanapka, Starbucks Sandwich, Dunkin ‚Donuts warstwowe, kiełbasa z kurczaka, mrożony jogurt, Splenda, precle w czekoladzie, Toster Strudel, mochi lody przekąski, ser, byle co z Chick-fil-A, pizzy, sos pomidorowy.

Pochmurny i chłodny, był to rodzaj płatków owsianych z rana. (Dobrze, że trzymać się prostych stuff-smakowych niektórych pakietach z pewnością liczyć syrop kukurydziany wśród składników). Następnie cappuccino, bez Splenda.

Kolacja bardzo dobrze, zbyt brokuły pobrana z koszyka owoców w moim narożniku, smażone z oliwą z oliwek, czosnku i kilka mrożonych krewetek. I miskę płatków owsianych jako przekąskę o północy. (Tak, często mają dni dwukrotnie płatki owsiane).

Brakowało mi odpust biurową, ale czytanie Chick-fil-A menu była prawdziwa niespodzianka. Ani jedna pozycja była wolna od dodatku zboża? Myślałem przynajmniej grillowany kurczak może skończyć się dobrze.

Dzień trzeci: Corn-Free Wygoda

I przyniósł bagietkę kukurydzy wolne i nieprzetworzony ser kanapkę na lunch, starannie unikając przekąski biurowych. Po południu, stwierdziliśmy, że nasz zapas Kind barów nie mieli zboże, albo, i mieliśmy jeden na pick-me-up. Gdy Tressa poprosił nas wszystkich przyłączyć się do degustacji piwa imbirowego. Po raz pierwszy spadła-wouldn’t wszystko bez diety napoje gazowane mają syrop kukurydziany? Ku mojemu zaskoczeniu, każdy jeden był słodzony albo cukru trzcinowego lub miodu. Rekwizyty do piwa imbirowego.

I grillowany kurczak na obiad, i miał kilka brata Trader Joe gnocchi-innego mrożonej posiłku zaskakująco wolny od produktów kukurydzianych.

Ale kiedy deser pragnienie hit około północy, nie było nic w mojej kuchni, które można uzyskać. lody mojego współlokatora, Toster Strudel, czekoladzie precle-wszystkie. Nie mogłem nawet zrobić tosty, ponieważ zarówno chleb i dżem były poza granice. Uważałem wizytę Yogurtland, ale każdy miał smak syrop kukurydziany lub „słodzik kukurydziany” (nowy dla mnie). I rozliczane z greckiego jogurtu, które mogły być zdrowsze, ale na pewno nie trafił w dziesiątkę.

Dzień czwarty: Przechodząc na popcorn

Chciał jeść, i zaskoczony, że mogę:

Luna bary, gnocchi Trader Joe, Vitamin Water, super-syntetyczne miękkie służyć, piwa imbirowego.

Spotkałem się z przyjaciółmi na film, rzecz jasna, nie jest popcorn, i udaliśmy się do izraelskiego restauracji na kolację. Ciężkie na pełnoziarniste, oliwa z oliwek i grillowanych mięs, nic nie mogłem jeść, ale ziarna kukurydzy w puszkach z sałatką. Niektóre kuchnie są znacznie lepsze w tym tygodniu niż inni.

Dzień piąty: Słodkie Niespodzianki

Takie fałszywe. Ale tak kukurydzy darmo.

Obiad był kuchni śródziemnomorskiej znowu, pitas i bakłażan i jagnięciny, bez kukurydzy w zasięgu wzroku.

Dzień szósty: Smooth Sailing

Więcej owsiane; Jestem istotą z przyzwyczajenia. Jestem przyzwyczaić do życia bez Splendą. Wystarczy najmniejsza posypać cukru w ​​RAW to teraz cała słodycz muszę.

Mark Bittman stylu brokuły frittata zrobił podwójne cło w porze lunchu i kolacji, z kilkoma przekąski zakaz kukurydzy w pomiędzy: oliwy z oliwek cookies Erin sprowadzone z Grecji. test krem ​​smak kawy lodu (wszystkie słodzone cukrem).

Po obiedzie, moja współlokatorka zaproponował mi Mochi pokryte lody piłki, którą niestety odrzuconej-syrop kukurydziany. Poszedłem do łóżka z moim mochi pragnienie niedosyt.

Dzień siódmy: Nie słodzone Sauce

Dodatek wolne cappuccino, jogurt bez słodzik. Obiad był rodzajem szakszuka-zasadzie gulaszu pomidorów z jaj stłuczek na wierzchu. Aby szybko zrobić to danie, zwykle zaczyna się od podstawy słoikach sosie pomidorowym, ale to było słodzone syropem kukurydzianym. Tak dotarłem do konserwowanych pomidorów San Marzano w zamian. Jeszcze kilka minut i kilka innych składników, ale wynik był o wiele lepszy. A na kolację, ja pewnie kiełbasę z kurczaka.

Siedem dni, kukurydza darmo! Myślałem o strąceniu sody kukurydzy konsystencji syropu z wybiciem północy. Ale pomysł nie przekonuje.

Zdobyta wiedza

W rzeczywistości, zjadłem bardzo dobrze w tym tygodniu. Kiedy nauczyłem się unikać przetworzonej żywności, nawet z pozoru nieszkodliwe elementy, takie jak "zdrowy" Chleb kanapek i gotowych sos pomidorowy, mieszka kukurydzy wolnego była prosta.

Ale jak tydzień ciągnął realizacja zatopiony w. Mimo, że nie było jedzenia zboże, moje nawyki żywieniowe są nadal w dużej mierze na bazie kukurydzy. Że mleko piłem? Zdecydowanie pochodziła z kukurydzy-jedzenie krów. Kurczaki w moim kiełbasą chowed pasz na bazie kukurydzy, a ich jaja siostry były karmione kukurydzą, jak również. A to przyczyniło się do naszego społeczeństwa ogromnej nadprodukcji tak samo, jak syrop kukurydziany.

Więc następnym tygodniu, jestem wzmocnienie go. Wszystkie te same ograniczenia w tym tygodniu, z wyjątkiem tego kukurydzy karmione produktami zwierzęcymi są wyłączone w menu, zbyt. Jak dużo trudniej to będzie? Sprawdź ponownie w przyszłym tygodniu, aby dowiedzieć się.

RELATED POSTS

Comments are closed.