Palatab

Mikrodermabrazja blizny potrądzikowe, trądzik mikrodermabrazja blizny.

Mikrodermabrazja blizny potrądzikowe, trądzik mikrodermabrazja blizny.

Czym jest dermabrazja?

Dermabrasion jest techniką skóry nawierzchni, który jest stosowany w leczeniu blizn twarzy. Kiedy po raz pierwszy opracowane na początku lat 1950 był używany głównie do poprawy blizny potrądzikowe. Znaki kurczaka ospy i blizny powstałe w wyniku wypadku lub choroby. Obecnie dermabrazja jest również stosowany w leczeniu głębokich zmarszczek twarzy i zmarszczki. ciężkie uszkodzenie słoneczny. Zaburzenia pigmentacji oraz niektóre rodzaje zmian skórnych.

Przygotowanie do dermabrazji

Zanim będzie można odbierać dermabrazja, lekarz weźmie pełną historię medyczną i będzie dokładnie przeanalizować zmiany skórne lub wady. Lekarz musi wiedzieć, następujące czynniki:

 • rodzaj skóry – Mid rodzaje Zakres skórne (III-IV), że tan łatwo są bardziej prawdopodobne, aby pokazać przemijające przebarwienia (ciemny punktów) 4-8 tygodni po (znaki blady) chirurgii i odbarwienia 12-18 miesięcy po zabiegu. Jednakże, przebarwienia mogą być problemem w przypadku wszystkich rodzajów skóry.
 • Tendencja do tworzenia bliznowców (depozyty tkanki włóknistej) lub blizny przerostowej – pacjenci z historii powstawania bliznowców może mieć spot przeprowadzono pierwsze testy przed każdą całą twarz nawierzchni.
 • Herpes simplex (opryszczka zmiany) – czynne zakażenie opryszczki zwykle wymaga odroczenie postępowania do czasu zmiany zostały wyczyszczone.
 • Inne aktywne twarzy choroby skóry, takie jak trądzik. trądzik różowaty i zapalenie skóry – to mogą się gwałtownie po dermabrazji.
 • Najnowsze izotretynoiną terapii – może to opóźnić gojenie i powodować blizny więc dermabrazja powinny być przełożone przez 6-12 miesięcy.

Lekarz powie ci o procedurze, możliwych zagrożeń i powikłań i jakie wyniki realnie można było oczekiwać. Zdjęcia są zazwyczaj podejmowane przed i po operacji, aby pomóc ocenić stopień poprawy.

Opieka medyczna dla dermabrazji

Dermabrazja może wytrącić herpes simplex infekcje powodujące nieprzyjemny pęcherzy i możliwie trwałe blizny tak acyklowir. famcyklowir i walacyklowir tabletki są stosowane w celu zapobiegania jej. Osoby z historią opryszczkę mogą wymagać większych dawek niż normalnie.

Większość pacjentów antybiotyki przepisuje się wyłącznie w przypadku infekcji występuje po zabiegu. Wyjątkami są pacjentów z obniżoną odpornością lub u pacjentów z niedawnej historii liszajec. lub które są nosicielami gronkowca złocistego, który można uruchomić na antybiotykach wcześniej.

Przez dwa do trzech tygodni przed dermabrazja, tretinoiny śmietana mogą być przepisane do zastosowania każdej nocy do leczonego obszaru. Tretinoin wydaje się zmniejszać czas reepithelialization (nowe wzrostu skóry).

Dermabrasion można perfomed stosując znieczulenie ogólne, miejscowe środki znieczulające, lecz może być korzystny dla małych obszarach. Uspokajających leków mogą być stosowane do wywołania efektu uspokajające przed jak i po operacji.

Procedura Dermabrazja

Dermabrazja może wymagać przyjęcia do szpitala lub może być wykonywane jako procedury ambulatoryjne w gabinecie lekarskim. Procedura rozpoczyna się dokładnie czyszczenia obszar do „piaskowe” o działaniu antyseptycznym środkiem czyszczącym. Paraliżujący natryskową można zastosować do zabezpieczania i zwartej powierzchni, która jest leczone. Lekarz następnie ostrożnie manewrować narzędzie dermabrazja nad obszarem ostrożnie usuń warstw skóry aż on / ona osiągnie żądany poziom, który pozwoli blizny i zmarszczki mniej widoczne, mające na celu uniknięcie więcej blizn.

Dla małych obszarach procedura powinna zająć tylko kilka minut. W przypadku większych obszarów, procedura może trwać 1-2 godzin do wykonania.

Opieka po dermabrazji

Po zabiegu skóra będzie traktowany zaczerwienienie, obrzęk i delikatny. Opatrunek kompres lub specjalny jest zwykle stosowany w celu zmniejszenia jakichkolwiek mrowienie, pieczenie lub uczucie kłucia i przyspieszyć gojenie. Instrukcje zostaną podane na dbanie o rany, aż nowa skóra zaczyna się rozwijać; To zwykle trwa 7-10 dni. Twarz może swędzieć jak nowa skóra rośnie i może być lekko opuchnięte, wrażliwe i jasnoróżowy przez kilka tygodni po dermabrazji.

Należy podjąć następujące działania w celu zapewnienia szybkiego gojenia i zapobiega powikłaniom.

 • Należy poinformować lekarza o wszelkich żółtym kondycjonowaniu lub strupów – może to być początek infekcji.
 • Obrzęk i zaczerwienienie powinny ustąpić po kilku dniach do miesiąca. Trwałe zaczerwienienie powierzchni może być oznaką blizny formowania więc natychmiast skontaktować się z lekarzem.
 • Kontynuuj leki przeciwwirusowe przez kilka dni po nowym skóry formowania.
 • Aby uniknąć pigmentacji, gdy nowa skóra jest uzdrowiony, chronić przed słońcem i stosuje szerokie spektrum ochrony przeciwsłonecznej codziennie przez co najmniej 3 miesiące po dermabrazji. Nawet słońce przez okno szkła mogą promować niechcianą pigmentację.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja powstał we Włoszech w 1985 roku i od tego czasu stał się popularną techniką nawierzchni skóry. Ma zalety niskiego ryzyka i szybkiego odzyskiwania w porównaniu z innymi technikami, takimi jak standardowe dermabrazja, peeling chemiczny i laserowy.

Mikrodermabrazja jest podobna do dermabrazji, ale jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje małe kryształki usunąć powierzchniowe warstwy skóry. Jest on promowany do korekcji zmarszczek i bardziej powierzchowne blizny.

 • Znieczulenie nie jest wymagane
 • To jest prawie bezbolesne
 • Zaczerwienienie twarzy jest zminimalizowane
 • Proste i szybkie do wykonania
 • Mogą być powtarzane w krótkich odstępach
 • Nie zakłócają życia pacjenta znacznie

W disadvanges mikrodermabrazji są liczne zabiegi, które są potrzebne i nie może być minimalna poprawa wyglądu.

Microdermabrasion jest możliwe przy użyciu zestawów do domu, które wykorzystują virbating aplikator pianowy masować nawilżające krem ​​zawierający kryształy tlenku glinu na powierzchni skóry.

Powiązana informacja

Na DermNet NZ:

Inne strony:

RELATED POSTS

Comments are closed.