Palatab

Migreny w czasie ciąży, co może powodować ciężkie migreny.

Migreny w czasie ciąży, co może powodować ciężkie migreny.

Co powoduje migrenę

Wspólne wyzwala migreny ciąży obejmują także stres, zmęczenie, rażące światło, głośne dźwięki, nadmierne ciepło lub zimno, dym tytoniowy, w niektórych pokarmów, takich jak czekolada, ser i sztucznych słodzików i azotanów w hot-dogów i innych przetworów mięsnych (większość z nich są pokarmy, których należy unikać lub ograniczyć w czasie ciąży i tak).

Co musisz wiedzieć

Niektóre kobiety, które w przeszłości migreny mają je częściej, gdy’ponownie w ciążę; inni (na szczęście) doświadczają ich mniej. Wiele kobiet ma również migreny po raz pierwszy w czasie ciąży. Ponieważ niektóre badania wskazują, że kobiety, które cierpią z powodu migreny ciąży może być również narażeni na zwiększone ryzyko nadciśnienia. stan przedrzucawkowy i inne zaburzenia naczyniowe, sprawdzić się z lekarzem, jeśli’re nieustannie cierpi na migrenę. Możesz przeszukiwać pod kątem tych powikłań. Również mówić z lekarzem jeśli masz inne objawy, takie jak gorączka, zaburzenia widzenia, nagłego dramatyczny przyrost masy ciała lub obrzęk w twarz lub ręce.

Co możesz zrobić

Niestety, jeśli’Re regularnie migrena cierpiącego i opierają się na silnych leków na migrenę, być może trzeba będzie je stole aż dziecko przychodzi, ponieważ były one związane z wadami wrodzonymi lub powikłań ciążowych. Należy również trzymać z dala od ibuprofenu. Porozmawiaj z lekarzem przed podjęciem aspirynę; również zapytać, czy on lub ona zaleca żadnych lekarstw migreny w ciąży (niektóre mogą być bezpiecznie usunąć). Jednak zarówno kofeina (spróbuj espresso) oraz paracetamol może być pomocne w łagodzeniu migreny ciążowy. (Wystarczy być ostrożnym, aby nie spożywać więcej niż 200 mg kofeiny. Również w niektórych kobiet, kofeina ma odwrotny skutek — faktycznie wywołuje migreny, więc’ll chcą poznać swoich wyzwala. Zobacz informacje na utrzymaniu poniżej dziennik migreny).

Jeśli kofeiny i paracetamol aren’t cięcia go, albo’Re szukać innych sposobów, aby znaleźć ulgę, spróbuj następujących metod, aby złagodzić ból migreny ciąży:

 • Przeglądaj medycyny komplementarnej i alternatywnej. Badania pokazują, że holistyczne terapie, takie jak akupunktura, biofeedback, masaż. Medytacja i joga może pomóc złagodzić ból migrenowy. Techniki te mogą także przyczynić się do zmniejszenia obciążenia, które jest wyzwalacz migreny.
 • Prowadź dziennik migreny. Napisz, co jedli, gdzie jesteś i co robisz tuż przed doświadczonych migreny, dzięki czemu można dowiedzieć się, co może powodować wyświetlanie migreny ciąży.
 • Gdy wiesz, wyzwala migreny, ich unikać. Tak to’oczywiste, ale teraz’ll mają dodatkową motywację do ominięcia tego hot doga w grze, powiedzmy, lub poinformować swojego znajomego rowu papierosa (dziecko będzie dziękuję).
 • Don’t zapomnij wyspać. To może być trudne do uzyskania odpowiedniego wyłączenia oko w czasie ciąży (coraz wygodne w łóżku to nie lada wyczyn, gdy brzuch jest wypukły, a budzi się dziesięć razy w nocy siusiu nie robi’t help albo), ale ponieważ zaburzenia snu i zmęczenie może powodować migreny, ty’ll naprawdę chcesz, aby spać priorytet.
 • Ćwiczeń podczas ciąży. Robi ćwiczenia aerobowe regularnie (jak chodzenie, pływanie i jazda na rowerze) może zmniejszyć częstość i nasilenie migreny w czasie ciąży. Na szczęście, regularne ćwiczenia w czasie ciąży jest dobre dla reszty ciała (i dziecka) too! Po migrena uderzył, choć don’t bat na swoje buty i udać się do siłowni, bo ćwiczenia będzie jedynie objawy gorzej.
 • Trochę R & R. Jednym z najprostszych sposobów, aby złagodzić ból migrenowy jest leżeć w cichym, ciemnym pomieszczeniu z zimny kompres na szyi lub czole. Przy odrobinie szczęścia, ty’ll zasnąć i obudzić się migrena-free. Jeszcze lepiej, jeśli podejrzewasz, że migrena nadchodzi, to’Lepiej go zatrzymać w swoim utworów nie czekać na pojawienie barreling na ciebie pełną siłą. Więc weź ten zimny kompres i położyć się wcześniej niż później, a może zapobiec migrenie, że ciąża w ogóle.

3 rzeczy czytać dalej:

RELATED POSTS

 • Swędzenie skóry w czasie ciąży, ekstremalne …

  Erika Lenkert i Sarah Yang Swędząca skóra może być czymś więcej niż tylko kolejny objaw ciąży. Mamy szczegóły dotyczące sposobu, aby dowiedzieć się, czy swędzenie to z powodu czegoś strasznego…

 • Nietrzymanie moczu w czasie ciąży …

  Nietrzymanie moczu i Ciąża Podczas ciąży. Wiele kobiet doświadcza przynajmniej do pewnego stopnia nietrzymania moczu. który jest mimowolne oddawanie moczu. Nietrzymania moczu mogą być łagodne i…

 • Swędzenie skóry w czasie ciąży, co …

  W tym artykule Czy to normalne, swędzenie całego w czasie ciąży? W jaki sposób można uspokoić moje swędzenie skóry? Postaraj się cofać się na ciepłe kąpiele lub prysznice i produktów…

 • Jackson Sinus, może powodować problemy Sinus problemy ze wzrokiem.

  Broszury z Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii Doktorze, mam problemy z połykaniem Jak połknąć Ludzie zwykle przełknąć setki razy dziennie jeść ciała stałe, ciecze pić i połykać śliny i…

 • IPad może powodować bezsenność, naukowców …

  Dmitrieva / Dreamstime.com Badacze snu od dawna wiadomo, że światło hamuje wydzielanie melatoniny, hormonu, który osadza się ciało w tryb uśpienia ku czasie wieczoru Adam Hadhazy Jeśli używasz…

 • Leg skurcze w czasie ciąży, stopy i ból nóg w nocy.

  Co je powoduje? Krótka odpowiedź: Nikt nie jest pewny. Różne teorie winien zmęczenie prowadzenia masy ciąży, ściśnięcie naczyń krwionośnych nóg i ewentualnie diety nadmiar fosforu niedobór…

Comments are closed.