Palatab

Miesiączkowy migreny i jak …

Miesiączkowy migreny i jak ...

Dla kobiet w okresie owego „time-of-the-miesiąc” skurcze żołądka, głodu, drażliwość i zmęczenie związane z okresem miesięcznego może być poważnym ciosem styl życia. Dodaj migrenę do tej mieszanki i masz przepis na jeden dzień w łóżku. Dobrą wiadomością jest to, że mamy lepsze zrozumienie tego, co powoduje migreny menstruacyjne i co można zrobić, aby je leczyć.

Co powoduje migreny menstruacyjne?

Zazwyczaj, wyższe poziomy estrogenów zapobiega migrenowe bóle głowy, podczas gdy niższe poziomy estrogenów powoduje ból głowy migrenowy. Ponieważ poziom estrogenów kobiece są najniższe, kiedy jest miesiączkować, jego zwykle czas, że migreny są najbardziej prawdopodobne. Ważne jest również, aby pamiętać, że wahania poziomu estrogenów może powodować migreny. Ponadto, każda kobieta inaczej reaguje na hormony, więc kobieta może mieć migreny związane z hormonami, nawet kiedy nie ma jej okres.

Migreny i menopauzy

Dodatkowo do cyklu miesiączkowego, istnieją inne razy życia kobiety po jej poziom hormonów zmieniają się gwałtownie i może wpływać na migreny związane z hormonami. Wiele kobiet uważa, że ​​ich migreny są znacznie zmniejszone lub nawet zniknąć w okresie ciąży z powodu stałych poziomów estrogenu.

Uważa się, że może to „ochrona” mózg przed migreny. Dip poziomu estrogenów po urodzeniu dziecka mogą ponownie wywołać migreny.

Okołomenopauzalnym i menopauzy również wpływ na poziom hormonów. W tym czasie poziom hormonów w organizmie mają tendencję do wzrostu i spadku dramatycznie, a ta zmienność może wywołać migreny.

Wiele kobiet zauważy ich migreny znikają, gdy wejdą w okres menopauzy, a nie stać się ich okres.

Ważne jest również, aby pamiętać, że niektóre kobiety podjęcia terapii hormonalnej w leczeniu objawów menopauzy -To może również spowodować wzrost lub spadek migrenowe bóle głowy, w zależności od tego, jak ciało kobiety reaguje na hormony podjęte.

Jak mogę zapobiec się migreny menstruacyjnej?

Ważne jest, aby pamiętać, że ciało każdej kobiety reaguje na hormony inaczej, więc kobieta może trzeba wypróbować kilka różnych metod antykoncepcyjnych przed znalezieniem jednego, który zmniejsza lub eliminuje jej miesiączkowe migreny. Niektórzy lekarze zalecają przy użyciu środków antykoncepcyjnych z mniejszą liczbą dni placebo, z zastosowaniem plastrów estrogenowych kontroli urodzeń w ciągu tygodnia placebo lub przy użyciu tylko progestagen kontroli urodzeń, aby zapobiec migreny menstruacyjne.

Kobiety mogą również podjąć zapobiegawcze migreny leków na kilka dni przed jej okresie, w ciągu pierwszych kilku dni po jej okresie. Nauka rozpoznawania innych wyzwalaczy migrenę, takich jak stres, brak snu lub nieregularnego odżywiania, może również pomóc w zapobieganiu migreny menstruacyjne.

Jak jest ból Od menstruacyjny migreny leczyć?

Migreny menstruacyjne są traktowane w taki sam sposób jak typowe migreny. Obejmuje stosując lek przeciwbólowy, taki jak paracetamol lub ibuprofen. Lekarz może przepisać lek w przypadku migreny bez recepty leki przeciwbólowe nie są skuteczne, jak tryptanu. Inne sposoby pielęgnacji, które mogą działać w celu łagodzenia bólu obejmują masaż, stosowanie lodu i odpoczynku w ciemnym i cichym pomieszczeniu. Skonsultować się z neurologiem o metodach leczenia, które mogą pracować dla Ciebie najlepszy.

RELATED POSTS

 • Migreny i menopauzy, histerektomia i migreny.

  Jakby uderzenia gorąca i zmienione popęd płciowy nie były na tyle złe, wiele kobiet, które zbliżają menopauzy również cierpią z powodu wzrostu migreny. Większość kobiet z migreną może…

 • Migreny u dzieci, migreny u dzieci.

  Migrena jest najczęstszą przyczyną uszkodzenia głowy, wpływając na 35 milionów Amerykanów. Choć często uznawane za warunek dorosłych, migrena jest często u dzieci, wpływając 3 procent dzieci w…

 • leczenie migreny, objawy migreny.

  Szukaj ponad 7800 stron na tej stronie. Migreny są zaburzenia neurologiczne i leczenie migreny koncentruje się przede wszystkim na ich przejawów, jak bóle głowy, które wahają się od…

 • Cykl miesiączkowy Problemy, problemy miesiączki.

  Podążaj za nami cykle miesiączkowe może naturalnie zmieniać z miesiąca na miesiąc, a wiele kobiet zbliżających się do menopauzy mogą zauważyć różnice w ich cyklu menstruacyjnego. Nieregularne…

 • Główną przyczyną migreny powoduje …

  Dotknięte i siłę erekcji sklepie. Główną przyczyną migreny Powoduje Sodium Są fious zespoły, które wspierają stawy i zapobiec ich Czytaj więcej gt ;. Objawy te pojawiają się około 10 – 90 minut…

 • Migreny u kobiet Przyczyny i …

  Około 13% populacji cierpi na migreny, zaburzenia bolesne i wyłączania, które również nieproporcjonalnie dotyczy kobiet . Dlaczego to? Badania kliniczne, jak jedna zakończyła się kilka lat temu…

Comments are closed.