Palatab

Menopauza i wysypki skórne, menopauza i wysypki skórne.

Menopauza i wysypki skórne, menopauza i wysypki skórne.

Hormony i skórę

dr Claudia Aguirre

Kobieta długość życia wzrosła dramatycznie w ciągu roku, podczas gdy wiek menopauzy początku utrzymywała się na stałym poziomie około 50 lat. Oznacza to, coraz więcej kobiet żyje w stanie pozbawiony hormonów, stosunkowo nowym zjawiskiem w ludzkiej egzystencji. 4 Nie ma decydujący powód, dlaczego kobiety żyją w szczególności dawno wieku rozrodczym, ale jest interesująca hipoteza, że ​​może rzucić trochę światła. W rzeczywistości, jest ona nazywana “hipoteza babci” i twierdzi, że o starszych kobiet, aby pomóc dzieciom pielęgnować zapewnia, że ​​młodsze pokolenie osiągnie swój maksymalny potencjał ewolucyjny. Oznacza to, że mając w domu babci, aby pomóc dzieciom zapewnia, że ​​są dobrze wychowane, nakarmione i bezpieczne, więc oni też mogą mieć długie, zdrowe życie. Chociaż rozszerzony długowieczności wydaje się być wielką zaletą w 21 wieku, otwiera wiele drzwi dla zmian i chorób związanych z wiekiem. Wiele z tych zmian odbywać się także na skórze, więc mając pełną wiedzę o tym, jak hormony – i ich brak – wpływa na skórę skorzystają profesjonalnego terapeuty skóry u począwszy od konsultacji i analiz skóry, aby zapewnić skuteczne i realistyczne rozwiązania na starzenie, hormon pozbawiony klienta.

W skórze, estrogeny wpływają na grubość skóry, powstawaniu zmarszczek i nawilżenie skóry. Estrogeny można zwiększyć glikozaminoglikanów (GAG), takich jak kwas hialuronowy, w celu utrzymania równowagi płynów i integralność strukturalną. Mogą one również zwiększyć produkcję kolagenu w skórze, gdzie utrzymują one grubość naskórka i pozwolić skórze pozostają pulchny, nawilżona i zmarszczek. 2 W okresach podwyższonej aktywności hormonalnej, takie jak ciąża lub z niektórych doustnych środków antykoncepcyjnych, pigmentacji skóry pogarsza w pewnych obszarach nasłonecznionych takich jak czoło, nos i policzki. Zjawisko to, znane jako melasma, jest ściśle związana z hormonami i jest wyraźnym przykładem hormonalnych wpływu na pigmentację skóry. Skóra nie jest jedyną cechą zewnętrzną, która korzysta z estrogenów. Poza tym w wyniku pulchny, zdrowej skóry, estrogeny mogą również włosy rosną długie i zdrowe. W czasie ciąży kobiety często doświadczają wzrostu włosów, w którym faza anagen jest wydłużony. Spadając po porodzie, a nawet menopauzy poziom estrogenów powodują przerzedzenie i opadają włosy, czasami prowadzące do znaczącej klinicznie wypadanie włosów, tzw telogen wypadania włosów.

W istocie, estrogeny pomagają nasza skóra i włosy pozostaną młodzieńczy. Oczywiście, z dojrzewania, miesiączki i menopauzy, progesteron jest również kluczowym graczem. Jednakże, badania są nadal skromne w tej dziedzinie. Przyszłe badania miejmy nadzieję rzucić trochę światła na temat interakcji pomiędzy estrogenów i progesteronu, aby lepiej zrozumieć te opisane zmiany w skórze i włosach.

testosteron
Testosteron jest głównym męskim hormonem płciowym i jest głównym powodem, dla wszystkiego, co sprawia, że ​​człowiek, dobrze… męski. Grubsze włosy grubsze i oilier skóry i ogólnie późniejszy początek na oznaki starzenia się skóry są spowodowane testosteronu. Kobiet wzór łysienia lub łysiny, przypisuje się do zwiększenia poziomów androgenu i jest najpowszechniejszą przyczyną utraty włosów u kobiet. Wraz z wiekiem, stosunek estrogenów androgenów się niesymetryczne i zmian obserwowano po menopauzie. Od androgenów, w szczególności testosteronu, są zaangażowane w produkcję sebum skóry, kobiety mogą odczuwać zwiększoną wazeliniarstwo a nawet trądzik dorosłych, gdy hormony niestabilny podczas miesiączki lub menopauzy. Efekty działania androgenów na skórze jest ważne dla klientów zarówno mężczyzn jak i kobiet, a oba mogą wystąpić działania zmienionych poziomów androgenu.

The Female Menopause
W naszej kulturze, menopauza jest często postrzegane w negatywnym świetle, jako coś, co wymaga pomocy lekarskiej i oznaczający czas straty. Kobiety są bombardowani wiadomości o zbliżającym się kara menopauzy jeszcze zanim zaczną mieć dzieci. Nic więc dziwnego, że kobiety mają tendencję do rozwijania się negatywny obraz ciała w tym okresie przejściowym. Jednakże ten okres przejściowy jest całkowicie naturalnym procesem, który należy rozumieć w celu doceniane. Tylko wtedy kobiety zatroszczyć się o ich ciała i przejście do menopauzy w zdrowy i pozytywny sposób. Więc to, co pojawia się na skórze podczas menopauzy – okres przejściowy przed menopauzą – i po menopauzie?

Czy wymiana Hormonalna terapia odpowiedź?
Na czele z leczenia skóry w okresie menopauzy są miejscowe hormony steroidowe. Stosunkowo nowa dziedzina w pielęgnacji skóry, to nie jest jeszcze wiarygodnym rozwiązaniem ze względu na brak badań i istniejących efektów ubocznych. Tym niemniej badanie wykazało poprawę elastyczności skóry, wilgoci i grubości skóry u kobiet stosujących doustne albo miejscowo lub hormonalnej terapii zastępczej (HRT). Jednak HRT nie zawsze okazać się w pełni korzystne. Na przykład, niedawne badania wykazały, że słońce uszkodzona skóra nie ulegnie poprawie leczenia estrogenami. 3 Ponadto, działania niepożądane, nawet pokazane zwiększona pigmentacja na policzkach po hormonalnej therapy.2 Badania nad męskiej skóry i terapii hormonalnej jest jeszcze bardziej skąpe. Więc widać, że o wiele więcej pracy jest potrzebna w tym obszarze ogólnym.

Profesjonalne zabiegi dla starzejącego klienta należy wziąć pod uwagę utratę tych ważnych hormonów, więc zaprojektować menu specjalnie do zajęcia się tymi kwestiami. Koncentrować się na zwiększaniu nawilżenie, stymulując produkcję kolagenu i re-energetyzujący skórę. Oprócz powyższych składników, stosowanie zaktywizowania Olejki eteryczne mogą także nawodnienie skóry i leczyć odżywiać. Stosowanie olejów, takich jak palisander i jaśminu, aby zapewnić intensywne nawilżenie i marchew nasion, Argan i dzikiej róży Oleje do zwiększenia przeciwutleniacze, poprawia elastyczność i wzmacniają barierę lipidową naskórka są wszystkie wielkie możliwości leczenia z dodatkowym bonusem świadczenia aromaterapii w tym szczególnie stresującym momencie.

  • Zapisać
  • PDF
  • RELATED POSTS

    Comments are closed.