Palatab

Menopauza i swędzenie skóry – powoduje …

Menopauza i swędzenie skóry - powoduje ...

Swędząca skóra może być irytujące objaw menopauzy

Cierpiących na swędzenie skóry może być irytujące i dość kłopotliwe; Jednakże, może być objawem w menopauzie z uwagi na zmieniające się hormony i zmiany poziomów estrogenu. Na tej stronie, nasz ekspert menopauza Eileen Durward mówi o przyczynach swędzenie skóry i jak można je leczyć przy użyciu alternatywy ziołowych.

Co znajduje się na tej stronie:

Eileen mówi o: swędzenie skóry

Wprowadzenie do świądem skóry i menopauzy

Gdy swędzenie staje się stała, może to prowadzić do nieodpartą chęć podrapać określony obszar na skórze, nawet gdy nie ma oczywistej przyczyny. Nadmierne swędzenie może prowadzić do skóry suchej lub łuszcząca się, a nawet krwawienie.

Dlaczego menopauza dając mi swędzenie skóry?

Jak przejść przez menopauzę, poziom estrogenu zaczyna spadać.

Estrogeny ma wiele funkcji, w tym regulacji poziomu wilgotności w tkankach i pobudzania produkcji kolagenu. Kolagen jest włóknem, które zwiększa wytrzymałość i elastyczność skóry – niskie poziomy kolagenu, może prowadzić do tworzenia się zmarszczek.

Ponieważ poziom estrogenów w organizmie spada, więc nie ilość kolagenu i olejów dla skóry nawilżanie produkowane. Powoduje to, że twoja skóra staje się sucha i podrażniona. Można to zauważyć wokół pierwszej strefie T twojej twarzy, chociaż może to rozłożone na cały organizm.

Podwyższony poziom stresu może nasilać swędzenie, jak stres powoduje uwalnianie histaminy, co może powodować zaczerwienienie, swędzenie i czasami wysypki skórne. Ponieważ wiele połowie życia kobiety mają do czynienia z stresujących warunkach pracy w celu wspierania i uspokoić układ nerwowy jest bardzo ważne.

Jeśli stężenie kwasu moczowego wzrostu, ze względu na odwodnienie i / lub nadmiernego spożycia napojów zawierających kofeinę, dyskomfort i swędzenie może się pogorszyć. Czynnik ten może również przyczynić się do ból stawów. jeszcze jeden z najczęstszych objawów menopauzy.

Dieta, styl życia i domowe środki na swędzenie skóry

Dbanie o skórę nawilżoną jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów łagodzenia swędzenia skóry. Jeśli wziąć kąpiel lub prysznic, nie należy używać gorącej wody na parze, ponieważ będzie to rozebrać skórę olejków eterycznych. Ciepła woda jest najłagodniejszy. Należy używać tylko łagodnych bezzapachowy mydło jako perfumy mogą pogłębić swoją skórę. Złuszczają i nawilżają skórę, tak szybko, jak jesteś z prysznicem lub wanną i suszy się.

Picie dużych ilości wody będzie utrzymać skórę uwodnionej. Warto też pamiętać, że alkohol i nikotynę przedwczesnego starzenia się skóry i osusz ją. Zwiększy to szanse na to coraz swędzenie, więc wycinanie palenia i picia byłoby sensowne.

Co nosisz może wpływać jak poważne swędzenie może się stać. Wełna i niektóre włókna syntetyczne mogą podrażniać nawet najsilniejsze skór, więc nosić bawełnę i luźne ubrania. Jak z mydłem, unikać jakiekolwiek perfumowane środki piorące i zmiękczające.

Jakie leki ziołowe może mi pomóc?

Dobrym lekarstwem na początek jest ekstrakt z soi. Dodatek ten może być stosowany przed, w czasie i po menopauzie i może pomóc w wielu różnych łagodnych dolegliwości wystąpiły w tym czasie życia.

Mimo, swędzenie skóry w okresie menopauzy jest najlepiej leczyć „od wewnątrz” niektóre kobiety uważają, że Neem może być przydatne, aby uspokoić skórę, podczas gdy inne działania podjęte w sposób ich pracy poprzez ciało.

Konwencjonalne leki swędzenie skóry

Istnieją pewne konwencjonalne leki, które mogą pomóc złagodzić swój swędzenie skóry, w tym:

  • Łagodne kremy sterydowe – to można kupić over-the-counter lub na receptę od lekarza. Są do krótkotrwałego użytkowania (nie dłużej niż tydzień) oraz dla obszarów zlokalizowanych swędzenie skóry
  • Leki przeciwhistaminowe – są to zabiegi alergii, choć niektóre kobiety uważają je za pomocne dla swędzenie skóry spowodowane menopauzą. Są one dostępne w wielu postaciach, w tym tabletek i kremów
  • Benzokaina – jest przykładem środka miejscowo znieczulającego, które są dostępne w postaci kremu i mogą być stosowane bezpośrednio na skórę.

A.Vogel za Menopauza poniedziałki: Co trzeba wiedzieć o HTZ

W tym tygodniu A.Vogel za Menopauza poniedziałki To wszystko o HTZ. Z HRT ponownie trafiając na pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie, to spójrz na to, co trzeba wiedzieć, jeśli myślisz o wyjeździe na nim zaniepokojeni biorąc go lub chce go puścić.

Brakowało jednego? Oglądać je wszystkie na moim blogu menopauzy.

RELATED POSTS

Comments are closed.