Palatab

Menopauza i sucha, swędząca skóra …

Menopauza i sucha, swędząca skóra ...

Każda kobieta w okresie menopauzy wie o niesławnych uderzeń gorąca. Najczęściej są zaznajomieni z nocne poty. ale suchość skóry w okresie menopauzy. także? Jak to się stało?

Odpowiedź jest prosta: hormony, konkretnie estrogeny. Okazuje się, że ten sam hormon za tak wiele zmian organizmu może być również odpowiedzialny za suchymi problemami skóry w okresie menopauzy.

Co się dzieje: suchość skóry i menopauza

Gdzieś w wieku pomiędzy 40 i 58 większość kobiet wchodzi w okres menopauzy. To jest, gdy jajniki przestają uwalniając jaja, okresy dobiegła końca, a produkcja estrogenów zaczyna spadać.

Estrogen jest hormonem potęgą. To stymuluje dojrzewanie ciała dziewczyny w okresie dojrzewania. To pomaga utrzymać kości kobiece silny.

Inną rzeczą estrogenów nie jest stymulowanie tworzenia skóry -smoothing kolagenu i oleje. Dlatego, tak jak w okresie menopauzy i produkcji estrogenów spada, sucha, swędząca skóra staje się bardzo powszechne.

To obniżenie estrogenu i zmieniające się proporcje hormonów w organizmie, nie tylko spowolnić produkcji ropy w organizmie, ale także zmniejszają zdolność organizmu do zatrzymywania wilgoci.

Choć spieczona T-zone lub niespodziewanych łokcie mogą być na pierwszych miejscach można zauważyć zmiany, suchość skóry może pojawić się dosłownie wszędzie, od twarzy olej gruczołów gęsty. z powrotem, i klatki piersiowej, do łokci, nóg, narządów płciowych – nawet paznokcie.

Zmiany w skórze można rozpocząć już w okresie okołomenopauzalnym. i są one trwałe. Na szczęście, złagodzenie swędzenia i zwalczania suchej skóry związane z menopauzą jest w dużej mierze w rękach.

Pięć porad dotyczących pielęgnacji skóry suchej w okresie menopauzy

Aby pomóc włączyć suchej, problem ze skórą do gładsza, świeższe skórę, eksperci oferują te krótkie porady dla kobiet w okresie menopauzy.

Skup się na dobrych tłuszczów. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – podobnie jak omega-3 znajdują się w łososia, orzechami i wzbogaconych jaj – pomaga wytworzyć barierę olejową Twojej skóry, niezbędne w utrzymaniu skórę nawilżoną. Dieta pozbawiona tych tłuszczów może zostawić skóra sucha, swędząca i stan zapalny. Większość z nas ma diety o niskiej zawartości kwasów omega-3, które występują również w tłuste ryby, takie jak sardynki, soi, krokosza barwierskiego i nasion lnu eterycznych.

Gładka na tym filtrem przeciwsłonecznym . Utrzymanie zdrowej skóry z szerokim spektrum filtrami z SPF 15 lub wyższym. Pamiętaj, niektóre zdrowe ekspozycja na słońce jest nadal ważne do produkcji witaminy D w miesiącach letnich.

Suchość skóry, zmarszczki. mole. oraz nowotwory skóry mogą wszystkie wynikiem zbyt dużo słońca, więc dodać filtry słoneczne UVA i UVB do swojej linii obrony.

Jeśli uważasz, że zachmurzone dni oznacza, że ​​nie ma potrzeby ochrony przeciwsłonecznej. pomyśl jeszcze raz. Skóra szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe mogą przenikać przez chmury, mgła, a nawet śnieg.

Zatrzymanie tych ekscytujący prysznice. Rurociągi-gorące kąpiele i natryski mogą czuć wspaniałe, ale gorąca woda może być bardzo trudne do skóry i osusz ją. Rozważmy krótsze prysznice i używać ciepłej wody.

RELATED POSTS

Comments are closed.