Palatab

Matematyka Origami Cube – zabawa lekcji …

Matematyka Origami Cube - zabawa lekcji ...

Plan lekcji Idea zabawy

Używałem ten wspaniały mały origami kostka Plan lekcji na przestrzeni lat w wielu sytuacjach zarówno jako nauczyciela zastępczego i jako zwykły nauczyciel klasy. Przecina wiele edukacyjnych "granice" i obszary programowe w tym matematyka i Sztuki i rzemiosła i Origami żeby wymienić tylko kilka. Jestem pewien, że zobaczysz ciekawą zaletę edukacyjnych z punktu widzenia zbyt.

Po skonstruował to kilka razy można dosłownie zrobić to "z zamkniętymi oczami", jak mówią. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na tej stronie i dokonać kilku bardziej zanim spróbujesz go o rzeczywistej klasy.

Byłem sukces to nauczanie origami kostka Plan lekcji od 2 roku (w wieku 7-8) do roku 6 (w wieku 11-12). Im starsze są oczywiście bardziej skutecznie i szybko oni zbudować sześcian ale można zarządzać z młodszej klasy, choć z większą pomoc i znacznie wolniej instrukcji.

Zachęcając, aby go na biurku przed nimi, jak wykazać się przód klasy, co czyni go "pionie" na tablicy jest przydatna.

Pokażę wam teraz kroki poprzez zdjęciach poniżej. Jest też wideo poniżej, jeśli chcesz zobaczyć origami kostka zbudowana "relacja na żywo" za każdym kroku.

Kolejność składania jest rzeczywista zawartość plan lekcji. Gdzie zdecydujesz się uczyć rzeczywisty plan lekcji tj matematyki, rzemiosła itp jest do ciebie, ale to pasuje do wielu obszarów edukacyjnych.

Origami Cube Krok 1

Przede wszystkim trzeba wybrać sześć (6) kawałków kolorowego papieru origami. Można wybrać na przykład wielu kolorach sześciu oddzielnych kolorów lub tylko 2 lub 3 barwy dopełniające. Że jest do Ciebie i Twoich uczniów, lecz nawet kostka 1 kolorze mogą wyglądać spektakularny jeśli zdrowa.

Origami Cube Step 2

Następnym krokiem jest rozkładana każdy kawałek papieru do połowy i na ćwiartki.

Trochę słowo lub ostrzeżenie teraz – Musisz dostać dzieci do krotnie Powoli i dokładnie. upewniając się, robią to, co lubię nazywać "ładne, ostre fałdy", To dlatego, że wcześniej ich zrób błąd dokładność bardziej pomyłka zostanie powiększony, jak postępować z dalszego składania. Więc tylko "żó_w go", tak to prawda. "powolne i stałe wygrywa wyścig."

Powrót do składania. można spasować wszystkie 6 sztuk na raz lub złożyć jedną pełną stronę pierwszy to do ciebie.

Znalazłem w przeszłości, że najlepiej jest przejść przez pełne instrukcje z 1 kartce pierwszy. Jeśli dziecko popełni błąd na drodze oznacza to, że tylko jeden kawałek papieru marnuje się zamiast całego sześciu. Niektóre dzieci mogą uzyskać bardzo zniechęceni dość łatwo więc jest to przydatne, jeśli wiesz temperament swoich dzieci przed rozpoczęciem pracy.

Wiem, że nie zawsze jest to możliwe, gdy jesteś nauczycielem substytutem ale inna taktyka może być dla Ciebie jechać wolniej niż normalnie, ale niech dziecko w stanie iść dalej, jeśli będą się nudzić czekając na mniej zdolne.

Dobrze jest ustalić, że ćwiczenie to nie jest konkurs dla dzieci i mogą pracować na zasadzie własnej prędkości z dużą ilością wsparcia i zachęty od ciebie nauczyciela.

Origami Cube Krok 3

Następnym krokiem jest złóż w prawym górnym rogu i na dole po lewej czwarte, aby trochę trójkątny kształt, który odsłania kolorową stronę.

Ponownie, upewnij się, że dzieci krotnie dokładnie na liniach kwartał lub będziesz ryzykować źle skonstruowane kostkę na końcu lekcji.

Origami Cube Krok 4

Następny prostu złóż poza czwarte z powrotem do centrum, które pokazuje głównie kolorowych stron, ale potem ujawnia 2 małe biały trójkąty teraz. Lubię to.

Origami Cube Krok 5

Następnie należy złóż prawy dolny połowa z papieru do góry, upewniając się, aby złożyć na skraju i podejmowania "ostry", Dokładne krotnie.

Origami Cube Krok 6

Teraz można złożyć z drugiej strony w dół, to znaczy w lewo do góry w kierunku dołu pola. Powinien on wyglądać równoległoboku teraz, które mogą stanowić podstawę do dyskusji na temat dalszych językiem matematycznym – zwłaszcza, jeśli uczniowie są starsze.

Origami Cube Krok 7

Teraz jest najbardziej mylące i kłopotliwy część ćwiczeń dla dzieci. Kładę dzieci pogrubione, ponieważ nie powinno być naprawdę trudne dla ciebie, nauczyciela. To po prostu ma trochę przyzwyczaić i trochę jasnego wyjaśnienia ze strony tak, że ruchy są jasne w umysłach dzieci. Być może trzeba będzie pokazać ten krok kilka razy, zanim niektóre dzieci zrobić to dobrze.

górna klapa Po każdej stronie są zagięte POD

RELATED POSTS

 • Origami kusudama Ball Tutorial …

  Czy kiedykolwiek słyszałeś zdanie, przejdź duży czy wracać do domu? Patrząc na mojego olbrzymiego kusudama origami doprowadzenie piłki może zauważyć, że jest to filozofia staram się żyć. Jest…

 • Jak wybrać Papier do origami …

  Origami to japońska tradycyjna forma sztuki, która obejmuje składany papier do wymyślnych kształtach, takich jak kwiaty i zwierzęta. Sztuką wielką prostotą, origami nie wymaga żadnych innych…

 • Kusudama Me! Modularny origami, origami papierowe kulki.

  To nie jest komercyjne strona o kusudamas modułowe origrami i sztuki papieru. Na naszej stronie internetowej można znaleźć prace origami modułowe z Lukasheva Ekaterina, diagramy tutoriale. Jak…

 • Jak złożyć pieniądze origami, albo …

  Dlaczego Pieniądze Origami? Czasem pieniądze to najbardziej praktyczny prezent można dać. Zwłaszcza, gdy wiesz, że odbiorca jest oszczędzać na czymś, co jest dla nich ważne. Jednak nie może być…

 • Jak zrobić Łatwa Origami zakładek, produkcji papieru origami.

  Updated 31 lipca 2016. Zakładki to doskonały projekt dla początkujących foldery papieru. Są one łatwe do wykonania i bardzo praktyczne. Można tworzyć zakładki dla siebie lub zrobić całkiem…

 • Pieniądze Origami, Flower Edition …

  Pieniądze Origami, Flower Edition: 10 Różne sposoby spasować banknot w kwitnącą Bloom Przewijanie do przodu o około 300 lat, a Jiaozi stała się pierwszą oficjalną walutą papier w stolicy…

Comments are closed.