Palatab

Masło orzechowe jest szkodliwe dla …

Masło orzechowe jest szkodliwe dla ...

Kocham jak smakuje i kocham ten zapach. Tekstura jest po prostu niesamowite i nawet jak sposób przykleja się do dachu ustach, zanim się roztopi.

Z drugiej strony, naprawdę, naprawdę nienawidzę jak moi sygnał sytości to nie wydaje się odpowiadać masło z orzeszków ziemnych, w taki sam sposób, jak w przypadku innych produktów spożywczych.

Zazwyczaj, kiedy jeść, tylko muszę jeść „rozsądne” kwoty dla niektórych podświadomy sygnał mi powiedzieć „Hej, masz już dość!”

Ale masło orzechowe nie wydaje się do przestrzegania tych granic.

Jeśli kiedykolwiek zdarzy się oddawać nawet troszkę. I zazwyczaj kończy się jedzenie cały słoik … i jeszcze utrzymujące uczucie chcą tylko trochę więcej.

Widocznie nie jestem sam … Ja również regularnie dostać e-maile od ludzi pyta mnie o masło orzechowe, więc pomyślałem, że starają się rozwikłać, co ostateczne skutki zdrowotne nim są.

Po pierwsze, niektórzy ludzie są uczuleni na orzeszki ziemne. Dla małego odsetka populacji, orzeszki może zabić. dosłownie (1).

Ale ten artykuł jest o drugiej 99% ludzi, którzy mogą jeść masło orzechowe bez zauważalnych skutków ubocznych, przynajmniej w krótkim okresie.

Więc … jest jedzenie masła orzechowego złe dla Ciebie w dłuższej perspektywie? Przekonajmy się.

Jak Peanut Butter jest wykonana

Masło orzechowe jest stosunkowo nieprzetworzonej żywności.

To dość dużo tylko orzeszki ziemne, prażone, które często są szlifowane aż zamieni się masła orzechowego.

Jednak wielu komercyjnych marek masła orzechowego nie są tak naprawdę tylko masło orzechowe. Często mają cukru i innych nieprzyjemnych rzeczy dodaje się do nich.

Jednak mam zamiar założyć, że wiesz, że to już i pilnie czytać etykiety, więc nie jestem nawet w stanie tam pojechać. Ten artykuł jest o real masło orzechowe, orzeszki ziemne, ale nic, może mieszać się z odrobiną soli.

Dla wszystkich celów, skutki zdrowotne wynikające z regularnych ziemne powinny być identyczne ze skutkami zdrowotnymi masła orzechowego … bo prawdziwe masło orzechowe jest skutecznie prostu uziemić orzeszki.

Będę zapisać dyskusję soli na inny czas, ale osobiście nie byłoby zbyt zaniepokojony, bo myślę, że „zagrożenia” z nim zostały dmuchane sposób nieproporcjonalne. W badaniach, ograniczenie soli lub sodu ma bez efektu na choroby sercowo-naczyniowe lub śmierci (2).

Należy również podkreślić, że orzeszki ziemne nie są technicznie orzechów. Są rośliny strączkowe, które są wśród zakazanych grup żywności na ścisłej diecie „paleo”.

Reklama – artykuł kontynuuje poniżej

Mała węglowodanów, białka i wiele innych Niektóre tłuszczu

Masło orzechowe jest dość „zrównoważony” źródłem energii w sposób, który dostarcza wszystkich trzech makroskładników. 100g porcja zawiera masło orzechowe (3):

 • Węglowodan: 20 gramów węglowodanów (13% kalorii), z czego 6 to włókno.
 • Białko: 25 gramów białka (15% kalorii), który jest dość dużo w porównaniu do większości innych pokarmów roślinnych.
 • Gruby: 50 g tłuszczu, w sumie około 72% kalorii.
 • Wraz z tym sporej dawki makroskładników to 588 kalorii, w 100g porcji masła orzechowego.

  Masło orzechowe, chociaż jest dość bogata w białko, nie ma zbyt wiele niektórych aminokwasów, takich jak lizyna. Do pełnego wykorzystania białka, trzeba jeść źródła białka bogate w lizyny wraz z masłem orzechowym, takich jak białka bogate żywności pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso lub ser.

  Tłuszczu masła orzechowego wynosi około 50% i 20% jednonienasyconych nasycony. Reszta to (około 30%) jest tłuszcz wielonienasyconych, głównie kwas omega-6 kwas tłuszczowy linolowy, co może być problematyczne i będę się w ciągu minuty.

  Masło orzechowe jest dość bogaty w witaminy i minerały

  Masło orzechowe jest dość pożywne. Porcja 100 gram masła orzechowego dostarcza całą masę witamin i minerałów:

  Jest też przyzwoita ilość witaminy B5, żelazo, potas, cynk i selen w maśle orzechowym.

  Należy jednak pamiętać, że jest to dla porcji 100 gram, który ma w sumie 588 kalorii. Liczbie kalorii, masło orzechowe w rzeczywistości nie jest tak pożywne porównaniu do niskokalorycznych pokarmów roślinnych, takich jak szpinak lub brokuły.

  Reklama – artykuł kontynuuje poniżej

  Inne ważne składniki odżywcze w orzeszkach ziemnych

  Jak to jest w przypadku większości rzeczywistych żywności, zawierają one więcej niż klasyczne witamin i minerałów. Istnieje również wiele innych biologicznie czynnych składników odżywczych w żywności, które mogą mieć pewne korzyści zdrowotne.

  Masło orzechowe nie jest wyjątkiem i jest dość bogata w przeciwutleniacze, w tym kwas p-kumarowego co może prowadzić do zmniejszenia ryzyka zachorowania na raka żołądka (4. 5).

  Zawiera również pewną resweratrol, co może obniżyć ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Ma niewielkie ilości Q10, ważnym składnikiem odżywczym w metabolizmie energetycznym. Wtedy to ma przyzwoitą ilość beta-sitosterol, składnik odżywczy, który może mieć właściwości antynowotworowe (6. 7).

  Potencjalnym źródłem aflatoksyn

  Mimo, że masło orzechowe jest bardzo pożywne, może również zawierać substancje, które powodują szkody.

  Na początku listy są tak zwane Aflatoksyny.

  Ludzie naprawdę są dość odporne na ostre (krótkotrwałe) Skutki aflatoksyn, ale to, co dzieje się w dół linia nie jest w pełni znane w tym momencie.

  Jednak niektóre badania u ludzi odwołuje ekspozycję aflatoksyny na raka wątroby, zahamowania wzrostu u dzieci i upośledzeniem umysłowym (8. 9. 10. 11).

  Dodatkowo, USDA monitoruje ilości aflatoksyn w żywności i zapewnia, że ​​nie idą nad zalecanych wartości granicznych.

  Omega-6 i lektyny w Peanut Butter

  Jak już wspomniano powyżej, około 30% kwasów tłuszczowych w masło orzechowe są kwas omega-6 kwas tłuszczowy linolowy.

  Masło orzechowe zawiera także lektyny o nazwie Peanut Agglutinin. Lektyny są różnorodną grupę białek, które mają zdolność do wiązania węglowodanów.

  Lektyny są wszędzie, są one we wszystkich pokarmach, ale niektórzy ludzie uważają, że lektyny z konkretnych rodzajów żywności może spowodować szkody.

  Jednak badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że olej z orzeszków ziemnych wraz z wysokimi dawkami cholesterolu może powodować miażdżycę tętnic (pogrubienie, co może prowadzić do zawału serca) u zwierząt, takich jak małpy i królików (15).

  Jednakże badania te były krytykowane za tym śmieszne ilości cholesterolu i innych badań rzeczywiście wykazują zmniejszenie miażdżycy u zwierząt doświadczalnych (16. 17. 18).

  Chciałbym podkreślić, że nadmierne Omega-6 kwasy tłuszczowe w diecie są związane z zapaleniem i zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych (19. 20. 21).

  Większość ludzi już jeść zbyt dużo Omega-6 (które masło orzechowe jest obciążony), a zbyt mało kwasów omega-3 (które masło orzechowe brakuje całkowicie).

  Reklama – artykuł kontynuuje poniżej

  Orzeszki ziemne, cukrzyca typu II i raka jelita grubego

  Istnieje kilka badań obserwacyjnych znalazłem wykazujące mniejsze ryzyko niektórych chorób, dla ludzi, którzy jedzą najwięcej orzeszki ziemne i masło orzechowe.

  W jednym z badań na Tajwanie, osoby, które jadły orzeszków miał 27% mniejsze ryzyko zachorowania na raka jelita grubego (22).

  W Health Study, Nurses ‚masywnym badaniu 83.818 kobiet w Stanach Zjednoczonych, którzy jedli masło orzechowe regularnie miał 21% mniejsze ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II (23).

  Są to badania obserwacyjne, które nie okazać się że orzeszki faktycznie zmniejszyć jakąkolwiek chorobę, tak, że ludzie, którzy jedzą orzeszki ziemne są mniej prawdopodobne, aby je zdobyć.

  Prawdopodobnie dobrze w małych dawkach, ale …

  Istnieje wiele dobrych rzeczy na temat masła orzechowego, ale także kilka negatywów.

  Jest to dość bogata w substancje odżywcze i faktycznie przyzwoite źródło białka, jeśli upewnić się jeść źródło pożywienia bogatego w lizynę wraz z nim.

  Jest ładowany z błonnika, witamin i minerałów, choć nie wydaje się tak istotna, gdy weźmiemy pod uwagę duże obciążenie kalorii.

  Z drugiej strony, jest potencjalnym źródłem aflatoksyn i zawiera duże ilości kwasu tłuszczowego, że większość osób jest zbyt dużo jedzenia i jest związany z szkodliwych efektów w dłuższym okresie.

  Choć nie polecam masło orzechowe jako dominującego źródła żywności w diecie, to chyba dobrze zjeść od czasu do czasu w małych ilościach.

  Ale główny problem z masła orzechowego jest to, że tak niezwykle trudno się oprzeć.

  Jeśli jeść tylko niewielkie ilości na raz, to prawdopodobnie nie będzie powodować jakichkolwiek szkód. Jednak może to być prawie niemożliwe, aby zatrzymać po jedzeniu tylko trochę.

  Szczerze wątpię umiarkowane spożycie masła orzechowego będą miały istotny negatywny wpływ tak długo, jak jesteś unikając naprawdę straszne pokarmy, takie jak cukier, tłuszcze trans i olejów roślinnych.

  RELATED POSTS

  Comments are closed.