Palatab

Małe krosty, małe pryszcze.

Małe krosty, małe pryszcze.

Jeśli jesteś prawie teen, szanse są całkiem dobre, że masz jakiś trądzik. Około 8 na 10 preteens i nastolatków trądzik, a także wielu dorosłych. W rzeczywistości, około 17 milionów osób w Stanach Zjednoczonych mają trądzik. Trądzik jest tak powszechne, że jest to uważane za normalną częścią rosnące z dzieckiem do dorosłych.

Ale wiedząc, że nie łatwiej, jeśli spojrzeć w lustro i zobaczyć wielki pryszcz na brodzie! Dobrą wiadomością jest to, że nauka o trądzik i biorąc kilka prostych kroków pomoże Ci poczuć się lepiej o swojej twarzy.

Trądzik jest chorobą skóry, która pojawia się w różnego rodzaju wstrząsami. Obejmują one whiteheads, zaskórniki, czerwone wypryski (pryszcze) oraz guzki, które są wypełnione ropą (zwane krosty ). Co jest przyczyną tych irytujących gęsią? Cóż, twoja skóra pokryta jest małe otwory zwane mieszków włosowych lub porów. pory zawierają łojowy (Słownie: Suh-BAY-Shus) Dławiki (zwany również gruczoły łojowe), które sprawiają, sebum (Słownie: SEE-bum), olej, który zwilża włosy i skórę.

Przez większość czasu, gruczoły podjęciu właściwej ilości sebum, a pory są w porządku. Ale czasami porów zostaje zatkany zbyt dużo sebum, martwych komórek naskórka i bakterii o nazwie bakterie. To może powodować trądzik.

Jeżeli porów zostaje zatkany, zamyka się i wybrzusza się w skórze, co to jest Whitehead. Jeśli zapycha porów, ale pozostaje otwarty, górna powierzchnia może się ciemno i jesteś w lewo z wągr. Czasami ścianki porów są rozkładane, umożliwiając łoju, bakterie i martwe komórki skóry, aby dostać się pod skórą. To powoduje małą, czerwoną infekcję zwaną pryszcz. Zatkane-up pory, które otwierają się głęboko w skórę może doprowadzić do większych zakażeń zwanych torbiele .

Dlaczego tak wiele dzieci się trądzik?

Wiele dzieci i młodzieży dostać rodzaj trądziku nazwie trądzik pospolity. Wydaje się najczęściej na twarzy, szyi, ramion, górnej części pleców i klatki piersiowej. Nastolatki i dzieci się trądzik z powodu zmian hormonalnych, które pochodzą z okresu dojrzewania. Jak dorośniesz, a organizm zaczyna się rozwijać, hormony te stymulują gruczoły łojowe, aby więcej sebum, a gruczoły mogą stać nadczynność. Gdy jest zbyt dużo sebum, że olej zatyka porów i prowadzi do trądziku.

Co mogę zrobić o trądzik?

Jeśli martwisz się o trądzik, oto kilka sposobów, aby zachować pryszcze Odległość:

 • Aby zapobiec gromadzeniu się oleju, który może prowadzić do trądziku, umyj twarz raz lub dwa razy dziennie z ciepłą wodą i łagodnym mydłem lub środkiem czyszczącym.
 • nie szorować twarz. Szorowanie może faktycznie dokonać trądzik gorzej od drażniących skórę. Delikatnie umyć, stosując swoje ręce zamiast się ściereczkę.
 • Jeśli nosisz makijaż, balsam lub krem ​​do opalania, upewnij się, że są one "bez oleju," "noncomedogenic," lub "nonacnegenic."
 • Kiedy myjesz twarz, trochę czasu, aby usunąć wszystkie makijaż.
 • Jeśli używasz lakierów do włosów lub żele, starają się trzymać je z dala od twarzy, ponieważ mogą one zatykają porów.
 • Jeśli masz długie włosy, trzymać go z dala od twarzy i regularnie myć je zmniejszyć olej.
 • czapki z daszkiem i inne nakrycia głowy może powodować pryszcze wzdłuż linii włosów. Unikaj ich, jeśli myślisz, że oni robią trądzik gorzej.
 • Umyj twarz po tym, jak został wykonywaniu i pocenie się dużo.
 • Staraj się nie dotykać twarzy.
 • Nie podnoś, wycisnąć lub pop pryszcze.

Wiele płyny i kremy są sprzedawane w aptekach, aby zapobiec trądzik i usuń go. Można próbować różnych te, aby zobaczyć, które pomaga. Produkty z Nadtlenek benzoilu (Słownie: BEN-zoil Pe ROK strona) lub salicylowy (Słownie: SAL-uh-SIL ICK) kwas w nich są zwykle bardzo pomocne w leczeniu trądziku. Nadtlenek benzoilu zabija bakterie, które mogą prowadzić do trądziku i to także może zmniejszyć obrzęk (obrzęk) wyprysków. Kwas salicylowy jest kolejnym składnikiem walki z trądzikiem. Powoduje to wysychanie skóry i skórki, które mogą pomóc pozbyć się wyprysków, too.

Podczas korzystania z produktu na trądzik, należy postępować zgodnie ze wskazówkami dokładnie. Nie należy stosować więcej niż jesteś ma, ponieważ może to uczynić skórę bardzo czerwone i bardzo suche. Jest to także dobry, aby spróbować tylko trochę w pierwszym, aby mieć pewność, że nie jesteś uczulony na produkcie. Nie poddawaj się, jeśli nie widzą wyników następnego dnia. Trądzik lek może potrwać kilka tygodni lub miesięcy do pracy.

Co się stanie jeśli Pryszcze Anyway?

Dzieci, które mają poważne trądzik może uzyskać pomoc od swojego lekarza lub dermatologa (lekarz, który leczy problemy skórne). Lekarze przepisują silniejszy lek może nie można kupić w sklepie. recept Trądzik może zawierać mocniejszych kremów, które zapobiegają powstawaniu wyprysków lub antybiotyków, które zmniejszają obrzęk (obrzęk) i zabić bakterie powodujące trądzik.

Jeśli masz trądzik, teraz wiesz, że niektóre sposoby na poprawę skóry. I pamiętaj, że nie jesteś sam. Rozejrzyj się na znajomych, a zobaczysz, że większość dzieci i młodzieży są w tym razem!

RELATED POSTS

 • Jak pozbyć się wyprysków, co powoduje pryszcze na twarzy.

  Każdy dostaje krosty nawet raz w życiu. Szacuje się, że 60 procent wszystkich osób w wieku od 10 do 35 lat mają pryszcze ognisk w pewnym momencie. Pryszcze mogą rozgorzeć w dowolnym czasie i…

 • krosty, pryszcze niemowląt niemowlę.

  Mój noworodek ma małe białe guzki na nosie i policzkach. Czym oni są? Biophoto Associates / Zdjęcia Naukowcy, Inc. Są one nazywane Milia. Są one nieszkodliwe i są one bardzo powszechne – około…

 • Jak leczyć skórę głowy Pryszcze 15 …

  Kroki Edycja Część jeden z trzech: Stosując produkty do stosowania miejscowego Edycja Za pomocą nadtlenku benzoilu. Nadtlenek benzoilu jest częstym składnikiem trądzik myje i balsamów. Jego…

 • Jak usunąć Pryszcze na brodzie, podbródek dostrzega przyczyny.

  Jak usunąć Pryszcze na brodzie? Shruti Goenka 07 czerwca 2016 Pryszcze, w każdej części twarzy, są bardzo dokuczliwe. Nikt nie lubi pryszcz na czyjejś twarzy, ponieważ wygląda brzydko. Osoba…

 • Jak usunąć czarne plamy z twarzy ze względu na pryszcze

  Łatwe domu środków na pryszcze i blackspots: Pryszcze i blackspots są jednym z najgorszych koszmarów dla każdej kobiety. Korzystają one z formularza na twarzy, pleców, ramion, szyi i klatki…

 • Jak zmniejszać pryszcze 13 stopni …

  Niewiele jest rzeczy bardziej kłopotliwe niż ogromny pryszcz na środku twarzy, zwłaszcza gdy masz duży data lub ważne wydarzenie wymyślanie. Chociaż zapobieganie jest najlepszym lekarstwem na…

Comments are closed.