Palatab

Low Vision refrakcji, niski astygmatyzm.

Low Vision refrakcji, niski astygmatyzm.

Low Vision Załamanie

Benjamin Freed, O.D. 2000

Uważny załamania może być jednym z najważniejszych testów w sekwencji niskiej oceny wzroku. Przeprowadzone prawidłowo, egzaminator uzyskuje nie tylko ciąg cyfr zwany refrakcji, ale informacje istotne dla skutecznej recepty niskich urządzeń wizyjnych, takich jak poziom i jakość ostrości wzroku, wrażliwość na rozmycie efektów olśnienia i jakości utrwalenie. Teoria optyczna zaangażowana jest oczywiście taka sama jak w przypadku załamujących normalne oko, ale specjalne względy muszą być wykonane dla niskich pacjentów wizyjnych.

Załamujących się z wadami wzroku pacjenta nie jest po prostu kwestia prosząc pacjenta do rozróżniania pomiędzy dwoma obiektywami jasności, ale integracja z następujących pomiarów i informacji, które kierują egzaminatora stronę refrakcji i wreszcie receptę obiektywu.

Historia. Historia patologii oka daje wskazówek przydatnych w rozwiązywaniu załamania puzzle. Poniżej znajduje się krótka lista podmiotów powszechnie u pacjentów niskiego wizyjnych i związanych z typowych błędów refrakcji:

pseudophakia. do trzech lub czterech dioptrii of-the-przeciw regule astygmatyzm rogówki nie jest rzadkością

zaćma. jak przesunięcie dziesięć dioptrii wobec krótkowzroczności może być jednostronne

retinopatia cukrzycowa. wahania ?? najlepszej sfery ??, w zależności od poziomu glukozy we krwi

zwyrodnieniowa krótkowzroczność. przesunięcie ku coraz wyższym stopniu krótkowzroczności z postępem czasu, aż jak -35.00D

przenikliwe rogówki. wysoki astygmatyzm rogówki, jak dwunastu dioptrii, widziany w każdej osi.

bielactwo. trzech lub czterech dioptrii astygmatyzmu rogówki, często z-zasady i reguły symetryczne.

Ostrość widzenia. Odległość badanie ostrości wzroku u pacjentów z niskim wizyjnych jest rutynowo w praktyce odległości od jednego do sześciu metrów, w zależności od wielkości pomieszczenia, wielkości liter na wykres, a ostrość wzroku i wiązania zdolność pacjenta. Błąd refrakcji mogą dyktować odcinku testowym. Na przykład, jeśli wiadomo, -1.00D krótkowidz lewej okulary w domu, ważne ostrość odległość może być mierzona na metr, bez korekty.

Nagraj dystans Wprowadzanie i blisko ostrość jako ułamek Snellena, przy liczniku odzwierciedla faktycznej odległości, przy której testowane. Jeśli przetestować na dwa metry, a pacjent odczytuje linię 16M, a następnie nagrać ostrość jak 2M / 16, więc będziesz wiedzieć na przyszłość, jaki był test funkcjonalny odległość. Nie mieszać jednostek niepowiązanych pomiary ostrości podczas nagrywania; jeśli pacjent odczytuje druk 1M na 40 centymetrów, nagrać ostrość dokładnie jak ".4M / 1" zamiast "20/50 na czterdzieści centymetrów."

Nie pominąć pomiaru i rejestrowania wprowadzanie pobliżu ostrości wzroku, a to daje natychmiastowe wskazanie stopnia upośledzenia funkcji odczytu. W szczególności należy dokładnie ocenić skorygować pobliżu wizję myopes narzekających na niezdolność do czytania. Ich punctum remotum,ORfazaRpOjant, jest dobrym wskaźnikiem ich refrakcji w krótkowidz. Na przykład, jeśli postępującą krótkowidz prezentuje starą korekcji odległości -12.00 i bez okularów czyta drobny druk w odległości 5 cm (a nie dalej), jest on obecnie -20.00D krótkowidz. Z tego samego powodu, ten sposób, aby wykluczyć obecność krótkowzroczność w każdym oku, który wcześniej był uważany za "liczenie palców" i niefunkcjonalne, zwłaszcza jeśli retinoskopii reflex jest nieczytelny. Przykładem może być oko z zaćmą jądrowym powodujących znaczącą zmianę w kierunku krótkowzroczności. Jeśli taki pacjent odczytuje 1M na 10 centymetrów bez okularów (.1M / 1), testu uważnie subiektywnej korekcji odległości, co może okazać się -10.00D.

Wreszcie, stosowanie przekłucia wskazanie możliwego istnienia nieskorygowanej błędu refrakcji jest przydatne, ale należy pamiętać, że w wielu patologiom, ostrość może poprawić przez dziurkę nawet podczas noszenia najlepszą korekcję okularowej. Powody to obejmować redukcję rozpraszania światła i aberracji sferycznych o nieregularnych rogówek.

Keratometria. K-czytanie jest przydatna jako oszacowanie mocy refrakcyjnej cylindra. Jest to szczególnie użyteczne potwierdzać stwierdzenie bardzo wysokim cylindrze znaleźć w retinoskopii lub prywatną. Chociaż nie zawsze są porównywalne do cylindra subiektywnie stwierdzono w przypadkach, takich jak stożka lub zaćmy, pomiar jest porównywalna na przykład afakia, albinizm i przenikającego keratoplastyce. Zakres uprawnień może zostać przedłużony, jeżeli wymaga bardzo płaski lub stromy corneas.1

retinoskopii. Wykwalifikowany refractionist polega na retinoskopu jako nieocenione narzędzie do określenia nie tylko refrakcji, ale jasność i wielkość źrenic mediów i lokalizacja. Na ogół trudne do przeprowadzenia w przypadku niskiej widzenia oka, w porównaniu do zdrowej oczu z powodu zmętnienia i nieregularności nośników optycznych, a specjalna metoda jest zalecana.

-a + 5.00D kuli odbywa się w płaszczyźnie okularów

-Neutralność obserwuje się południka 90 th na 33cm.

-neutralności obserwuje się południka 180 XX w 25 cm.

-Celem stwierdzenia netto 2,00 -1,00 x 90

Subiektywny. Chociaż czasami jest łatwiej użyć phoropter wykonać subiektywnego testu na niektórych pacjentów niskiego Vision z łagodnymi zaburzeniami widzenia, rama testowa jest konieczne przebadanie wielu pacjentów niskiego widzenie, szczególnie tych ze znacznym upośledzeniem wzroku, które mogą mieć trudności z fixate przez phoropter. Bądź sześć następujących korekt ramy próbnej:

Kluczem do załamujących niskie chorych wizji jest przedstawienie oko dosyć zmiany obiektywu dla pacjenta do rozróżniania zmian rozmycia. Wysokość soczewki sferycznej moc potrzebna do wywołania istotnych zmian jasności lub rozmycia jest nazywany "tylko zauważalna różnica" Obiektyw lub JND. Im niższa ostrości widzenia, tym większy JND, co może zależeć od patologii i indywidualnej wrażliwości. Mianownik 20 stóp Snellena ostrości jest dobrym estymatorem zasada-of-kciuk JND dla danego oka. Na przykład, 20/150 oko jest wrażliwy na zmiany soczewek około 1.50 dioptrii z wykorzystaniem tej zasady.

Pierwszym krokiem w badaniu podmiotowym jest znalezienie najlepszej sfery. Obiektyw wyjścia w ramach próby (kule w plecy beczki, butle z przodu) powinno być stwierdzenie retinoskopii lub jeśli nieosiągalne, pacjenta obok spektaklu receptę. Jeśli jest to również niedostępny, korzystać z najlepszych wyroku na podstawie ich historii oczu i wjeżdżających acuities.

Skierować uwagę pacjenta do linii wystarczająco duże, aby utrzymać mocowanie, ale wystarczająco małe, aby wykryć różnice w rozmycia. Przedstawić pacjentowi przedziale JND wykorzystaniem plus i minus soczewki o jednakowej wartości bezwzględnej i poprosić o porównanie jasności (rysunek 3). Na przykład, 20/200 oko z JND z 2.00D powinien być ukarany +1.00 kulę i -1,00 sfera sekwencyjnie (całkowita zmiana obiektywu = 2.00D). Jeśli mają preferencję dla każdej soczewki, zmień kulę w plecy lufą ramy próby w odpowiednim kierunku. Rozsądna ilość zmian byłaby JND.

Przykład: pacjent A

Wprowadzanie ACUITY OD = 20/200, OS = NLP

stare okulary niedostępna

Rama próbna nie ma w niej soczewki

Znajdź najlepszy sfery:

1. Poprosić pacjenta do porównania + 1.00sph. do -1.00sph. stany pacjenta, który +1.00 SPH. jest wyraźniejszy. Dodaj + 2.00sph. w ramach procesu.

2. Ponownie poprosić pacjenta, aby porównać + 1.00sph. do -1.00sph, tym razem przez +2.00 SPH. w ramach procesu. Jeśli pacjent nadal preferuje obiektyw plusa do minusa, wymień +2.00 w ramach próbnej z + 4.00sph.

Zauważ, że zmieniamy soczewkę korygującą w ramach próby, lecz nie zmienia +, – 1,00 soczewki JND że pacjent jest proszony do porównania. Jednakże, jeżeli zwiększa ostrość The JND należy oczywiście zmniejszyć. Na przykład, w tym przypadku, jeśli ostrość wzrosła do 20/100, poprosić pacjenta porównać + 0.50and -0.50 soczewki JND.

Po znalezieniu najlepszego kula, test na astygmatyzm. Jeśli odczyt K lub retinoskopii wskazują astygmatyzm, udoskonalenie pierwszej osi, potem moc stosując ręczny Jackson przekroczyć cylinder, jego siłę wybrany przy użyciu tego samego JND regułę. Użyj +, – 1,00 WKK przetestować pacjenta w powyższym przykładzie. Zaleca się, aby zachować następujący zestaw JCC użytkownika pod ręką: +, – 0,25, +, – 0,50, +, – 0,75 i +, – 1,00.

Na osi testowym dokładnie wyrównane uchwyt JCC z osią cylindra testowanego (Fig.4) i przejść do testowania osi w taki sam sposób, jak to odbywa się w sposób rutynowy subiektywna. Mniejsze zmiany w osi powinny być wykonane przy większych ilościach astygmatyzmu. Do testowania oś, ten autor nie popierają uchylenia przekroju cylindra i ręcznie obracając cylinder, prosząc pacjenta do powiedzenia, gdy obraz jest niewyraźny. Zamiast konwencjonalnego sposobu wymuszonego wyboru jest bardziej niezawodny.

Po przeprowadzeniu badań na astygmatyzm, ostatnim etapem jest prywatną przetestuj za najlepszą kuli z soczewki JND.

Snellena licznik nagranego końcowego najlepiej skorygowanej ostrości powinna odzwierciedlać subiektywne odcinku testowym, aby wskazać nadmiernej korekcji poniesione. Na przykład, jeśli prywatną refrakcji w jednym miernika 2,00 -1,50 x 90 pamiętać, że prawdziwa "dystans" refrakcji jest 1,00 -2,00 X 90. Jeśli najmniejsza linia odczytu była linia 10m, rejestruje prywatną jako +2.00 -1,50 x 90, 1M / 10.

Bądź wrażliwy na podwyższoną lęku pacjenta do subiektywnego testu; testowania powoli i ostrożnie, dając wystarczającą ilość czasu na pacjenta rozróżniania rozmycia. Powtarzające się prezentacje dla niektórych pacjentów są niezbędne w celu uzyskania poprawnych wyników.

Skuteczna recepta i ostateczne wykorzystanie niskich urządzeń wizyjnych jest zwykle zależna od dokładności załamania. Technika ostrożny i logiczne poprawi ważność tej trudnej i ważnej teście z poprawą funkcji widzenia dla pacjenta, jak wielka nagroda.

RELATED POSTS

Comments are closed.