Palatab

Lokalizacja wątroby ludzkiej, położenie wątroby ludzkiej.

Lokalizacja wątroby ludzkiej, położenie wątroby ludzkiej.

Podobieństwo do ludzkiej struktury

Świnie są ssaki. W związku z tym, wszystkie z głównych struktur występujących u ludzi występuje u świni płodu. Z odpowiednich kierunkach, wszystkie mogą być łatwo znaleźć, zwłaszcza w dużych, pełną kadencję próbek płodów świń. Istnieje pewne różnice w szczegółach konstrukcyjnych, głównie stosunkowo niewielkie w przyrodzie. Niektóre przykłady podano poniżej.

mięśnie

W prawie każdym przypadku, świnie płodowe mają te same mięśnie jak ludzie, z niewielkimi różnicami w wielkości i lokalizacji niektórych mięśni związane z faktem, że świnie są czworonożne i ludzie są dwunożny. Na przykład, główne mięśnie klatki piersiowej i jamy brzusznej znaleziono u ludzi występują u świni. Istnieją pewne różnice w lokalizacji mięśnie klatki piersiowej, które przyczepiają się do obręczy barkowej. W tylnej części ramienia, świnia ma takie same mięśnie ludzi w dużych grup mięśni, biodro czworogłowe femoris i ścięgna; zob. 35 z FPDG (Fetal Pig Dissection Guide). W biodrze, jednak istnieją pewne różnice w mięśniach pośladkowych.

Kartkówka: Jak są mięśnie pośladkowe świni inny niż mięśni pośladkowych ludzkiego? Zob. 34 FPDG .

Narządy wewnętrzne

Świnie mają wszystkie te same narządy klatki piersiowej i jamy brzusznej, jak u ludzi. Istnieją niewielkie różnice w kilku narządach.

Wątroba – wątroba ludzka ma cztery płaty: prawa, lewa, jądra ogoniastego i czworoboczny. Płodu wątroby świni ma pięć listków: Prawy boczny, prawy centralny lewy ząb środkowy, lewy boczny i jądra ogoniastego.

Jelita – istnieje istotna różnica w konstrukcji płodu jelita świń w porównaniu do ludzkiej okrężnicy. Okrężnica świnia jest spiralna. (Patrz str. 45 FPDG. )

nadnercza – U świnek płodu, nadnercza występują przy aorty wobec głowowego końca nerkach, a nie na górze nerek jak w przypadku ludzi. (Patrz str. 45 FPDG .)

Kartkówka: Podobnie jak u ludzi, nadnerczach świni płodu są zaotrzewnowy. Jakie inne narządy jamy brzusznej są zaotrzewnowej? (Patrz str. 45 FPDG).

Żołądka, śledziony, układ dróg żółciowych, jelita cienkiego, nerki, pęcherza moczowego, itd. – pozostała część narządów jamy brzusznej znajdując u świni płodu są zasadniczo takie same, jak znaleziono u ludzi.

grasicy – grasicy znajdują się w tych samych miejscach w blokach, jak u ludzi. Jednak jest znacznie większy niż większość students1 spodziewać. Nie ma różnicy świń z innych ssaków. Wszystkie ssaki mają duży (ogromne) grasicy podczas etapu płodu. Stopniowo zmniejsza się w stosunku do reszty ciała, przez całe życie. (Patrz str. 51 FPDG).

płuca – Podobnie jak ludzie, świnie mają wielopłatkowego płuca.

Kartkówka. Ludzie mają trzy występy w prawym płucu, dwa płaty w lewym płucu. Ile płaty są tam w płucach świnki płodu? (Patrz str. 51 FPDG .)

Osierdzie, vena cava, przełyku, nerwu przeponowego, etc. – Te inne narządy klatki piersiowej są zasadniczo takie same u świń i ludzi.

struktury układu moczowo-płciowego

Macica – Płodu macicy świni typu zwanego dwurożna porównaniu z jednostronnym ludzkiej macicy. Oznacza to, że macicy świni ma dwa duże rogi oprócz ciała. Te rogi są czasami mylone z dużo mniejszych jajowodów. Jest obecność tych rogów, który umożliwia świnie jeden miot 8 lub 10 świń. (Patrz str. 57 FPDG. )

Cewkę moczową, jajników, macicy, rury, wargi, mezenteriów, jąder, najądrza, nasieniowód, przepuklina kanał, gruczole prostaty, itp – struktury te są zasadniczo takie same u świni i płodu ludzkiego.

Naczynia krwionośne

Bicarotid bagażnik – U świń płodu, tętnicy ramienno dzieli się na prawej tętnicy podobojczykowej i bicarotid bagażniku. Bicarotid bagażnik następnie dzieli się na prawo i lewo wspólne tętnice szyjne. Ludzie nie mają bicarotid tułowia; zamiast, po lewej gałęzi tętnicy szyjnej wspólnej z bezpośrednio z aorty, a tylko prawo tętnicy szyjnej wspólnej pochodzi z tętnicy ramienno. (Patrz str. 71 FPDG .)

Illiac tętnice -Ludzie mają wspólną tętnicę który rozgałęzia na wewnętrzne i zewnętrzne tętnic illiac illiac. Płodów świń zrobić nie mają wspólną tętnicę illiac. Zamiast tego, wewnętrzna i zewnętrzna illiac tętnice oddział bezpośrednio od aorty. (Patrz str. 78 FPDG .)

Powszechnie rozcięta narządy owiec

owce serce – Serce owiec jest bardzo podobne pod względem wielkości i kształtu do serca ludzkiego – nieco większa niż przeciętnego ludzkiego serca, ale poza tym bardzo podobne.

owca oko – Oko owiec jest identyczny dla ludzkiego oka we wszystkich głównych aspektach.

owce mózg – Mózg owca ma ten sam podstawowy plan jak wszystkie mózgach ssaków, w tym ludzi. W porównaniu z ludzkiego mózgu, mózgu owcy ma stosunkowo mniejszy korę mózgu, a w konsekwencji stosunkowo mniejszych wymiarach. Pozostałe główne części są identyczne pod względem anatomii.

embrionalny uwaga

Fetal Dissection Pig przewodnik

113 stron, 63 ilustracji, 33 notatek medycznych. Cewka związany.
Ostatnia aktualizacja wrzesień 2004

Dla zleceń lub więcej informacji kontaktowej Linda Miller na:
(574) 533-8819 lub lindasuderman56@gmail.com

RELATED POSTS

 • Lokalizacja ludzkiej wątroby w body6

  Główny funkcją wątroby się do filtrowania krwi, te pochodzące z przewodu pokarmowego. Innym ważnym zadaniem wątroby jest odtruwanie chemicznych i metabolizmu leku w organizmie. Kolejne…

 • Funkcja ludzkiej wątroby – Lekarz …

  Podwyższone wyniki prób wątrobowych mogą wystąpić różne problemy z Fatty infiltracji (stłuszczeniem wątroby), choroby wirusowe, takie jak wirusy zapalenia wątroby, alkoholizm, szerszego…

 • Mysz z ludzkiej wątroby Nowego modelu …

  z organizacji badawczych Myszy, których własne wątroby komórki zostały zastąpione hepatocytach ludzkich (pokazane na zielono) może być z powodzeniem zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu B…

 • Ludzka anatomia narządów wątroby ludzkiej anatomii narządów wątroby.

  wątroba , największym dławik w organizmie, gąbczasty masa klinowych płatów, które ma wiele funkcji metabolicznych i wydzielnicze. Wątroba wydziela żółć. płyn pokarmowego; metabolizm białek,…

 • Położenie ludzkiej wątroby w organizmie

  Tarczycy jest małe, w kształcie motyla gruczołów wydzielania wewnętrznego znajduje się w tylnej części szyi poniżej jabłka Adama. Jest to rozmiar 2 cheeries. Tarczycy składa się z dwóch płatów….

 • Czynność wątroby, wątroby ludzkiej.

  Wiele biochemiczne w surowicy oznaczano w celu oceny czynności wątroby i / lub obrażeń. Badania wskazują: 1) zapalenie wątroby: AlAT (aminotransferazy alaninowej) i AST (aminotransferazy…

Comments are closed.