Palatab

Liver Cancer Radiation Therapy …

Liver Cancer Radiation Therapy ...

Liver Cancer Radiation Therapy: Przegląd

 • Zewnętrzna radioterapia wykorzystuje urządzenia poza ciałem do wysyłania promieniowania w kierunku raka
 • Radioterapii zastosowań wewnętrznych substancją radioaktywną uszczelniony w igły, nasiona, przewody, lub cewniki, które są wprowadzane bezpośrednio do lub w pobliżu raka.

Leki zwane uwrażliwiające może być stosowany z radioterapią, aby sprawić, że komórki nowotworowe bardziej wrażliwe na radioterapię.

Sposób radioterapii raka wątroby jest uzależnione od rodzaju i stadium choroby wątroby leczonego.

Side Effects wiąże się z raka wątroby radioterapii

Skutki uboczne radioterapii raka wątroby zależy głównie od dawki leczniczej i części korpusu, który jest leczony. Pacjenci mogą stać się bardzo zniszczone podczas radioterapii, szczególnie w kolejnych tygodniach leczenia. Odpoczynek jest ważny, ale lekarze zazwyczaj doradzają pacjentom, aby spróbować zatrzymać tak aktywne jak mogą.

Radioterapia do klatki piersiowej i jamy brzusznej może powodować nudności, wymioty, biegunkę. lub nietrzymania dyskomfort. radioterapia może również powodować obniżenie liczby białych ciałek krwi zdrowych – komórki, które pomagają chronić organizm przed zakażeniem. Mimo, że skutki uboczne radioterapii raka wątroby mogą być niepokojące, lekarz może zwykle leczenia lub zwalczania.

Wpisany przez / przeglądowi przez: Arthur Schoenstadt, MD

Ostatni przeglądowi przez: Arthur Schoenstadt, MD

RELATED POSTS

 • Liver Cancer Johns Hopkins Sidney …

  Pacjenci z rakiem wątroby, dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego mają dostęp do wiodących światowych ekspertów w Centrum Nowotworów Johns Hopkins wątroby. Wątroby, dróg żółciowych i…

 • Liver Cancer Objawy i leczenie, diagnostyka wątroby.

  Rak wątroby jest rakiem, który zaczyna się w tkankach wątroby, ale może także wynikać z nowotworów rozprzestrzenia się do wątroby z innych części ciała. Rak wątroby jest czwartą najczęstszą…

 • Liver Cancer Żywotność …

  długość życia w przypadku raka wątroby zależy od wielu czynników, takich jak miejsce, początkowy etap i stan medyczny obecny w czasie diagnozy, a także leczenia wybranemu. Niniejszy artykuł…

 • przerzuty do wątroby – Canadian Cancer …

  przerzuty raka wątroby, który rozpoczął się w innej części ciała i rozprzestrzeniać się w wątrobie. To jest czasami nazywane wtórne nowotwory wątroby lub choroba wątroby z przerzutami….

 • Histerektomia – Canadian Cancer …

  Histerektomii jest zabieg chirurgiczny w celu usunięcia macicy. Inne organy, takie jak szyjki macicy, jajników, jajowodów, węzłów chłonnych i części pochwy mogą być usunięte w tym samym czasie….

 • Liver Cancer Benefit i boczne …

  Mutu został przepisany Nexavar – doustnej chemioterapii-lek, który kosztuje około RM20,000 miesięcznie. Powiedziano mu, że Nexavar nie leczy jego raka. Byłoby tylko kontrolować (cokolwiek to…

Comments are closed.