Palatab

Lista Shade Rośliny, Rośliny domowe, które lubią cień.

Lista Shade Rośliny, Rośliny domowe, które lubią cień.

Na dziko kwitnące kwiaty w ogrodzie słońce może zrobić ogrodnik trochę zazdrosny, jeżeli ich właściwość zawiera dojrzałych drzew. Obszary Shade wyzwanie ogrodnika, aby dodać kolor i zapewniają wyjątkową możliwość wyboru roślin do cech liści, a także pięknych kwiatów. Niektóre rośliny cień prostu wznieść się ponad innymi we względnej łatwości uprawy tych wspaniałych odmian. Rośliny te posiadają piękne, delikatne liście kwiatów i zdolność do zwiększenia cieniu ogrodu, aby stworzyć wspaniały krajobraz.

wosk Begonia

obszary sadzenia Shade pozwalają ogrodnik do wyboru różne rodzaje jednoroczne dla stałych kwitnie w okresie wegetacji. begonie Wax wyposażone ciemnozielone liście z wielu różnych kwiatów kwitnie. Kwitnie w białe, czerwone i różowe odcienie zapewniają ciągłą kolor od maja do początku jesieni. Rośliny osiągnąć około 12 cali wysokości i wymagają stale wilgotnej gleby rozwijać.

Dzień Lily

liliowce służyć jako doskonały perennials w cieniu ogrodu. Te piękne rośliny dodać prosty długi liść liści i dużych kwitnie przez środkowej części latem. liliowce wymagają porannego słońca, ale toleruje cień bardzo dobrze przez resztę dnia. Rośliny mają duże cupped kwiaty w kolorze pomarańczowym, żółty, różowy i wiele, różnych odcieni, jak również. liliowce są bulwy, które można łatwo przeszczepione gdy roślina staje się zbyt duża. Ta wieloletnia jest mierzwa-hardy (pokrywa ochronna w zimie) w strefach USDA roślin twardość od 3 do 6 i Hardy w strefach 7 do 10.

Hosta

Brak listy odcień roślin jest kompletna bez dodatku łatwe w uprawie Hosta. Hostas wyposażone brilliant zielonych liści w wielu odcieniach tym różnorodny biały i zielony i żółty i zielony. Hostas są łatwe w uprawie i rozwijać każdego roku, aby zapewnić wspaniały liści w cieniu ogrodu. szerokie kształty liściu Hosta sprawiają doskonałe połączenie z latem kwitnące kwiaty wieloletnich i rocznych. Unikać sadzenia Hostas w głębokim cieniu, aby uniknąć ograniczania żywe liści. Hostas dojrzewać w czterech do ośmiu lat i są odporne w strefach 3 do 8.

Barwinek

ogrody Shade często występują w pełnym zakresie pod okapem starych drzew. Podstawowym problemem w tym miejscu leży w zakresie ochrony powierzchni korzeni drzew w celu ograniczenia obrażeń od kosiarki i częste kopania w ogrodzie kwiatowym. Barwinek (Vinca minor) zapewnia błyszczącą zieloną okrywowa, która produkuje małe purpurowe kwiaty na wiosnę. To wiecznie zielone okrywowa dorasta do 18 cali wysokości, w strefach 6 do 9.

Rose of Sharon

Kto może pomóc

Słowa kluczowe: rośliny cień, cień Lista roślin, cień kochający rośliny

O tym autorze

S.F. Heron jest zapalonym ogrodnikiem z trzech lat doświadczenia w piśmie online, a tło w lotnictwie i ziemi i oceanu nauk. Ona jest publikowane w różnych miejscach, w tym helu eHow i Xomba. Ona posiada stopień Bachelor of Science w dziedzinie dziennikarstwa na Uniwersytecie Maryland.

RELATED POSTS

Comments are closed.